Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Bu konu başlığı altında Zula adlı oyun hakkında paylaşımlar vb. şeyler yapalım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar Discord'ta SDN Zula Oyun Grubu'na davetlisiniz. :)

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu Zula hack shield, game guard gibi bir sistemle korunuyor mu ? Oyun dosyasından bakınca bu isimlerin birini görürsen vardır.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu Zula hack shield, game guard gibi bir sistemle korunuyor mu ? Oyun dosyasından bakınca bu isimlerin birini görürsen vardır.
Neden sordunuz ki?Oyun açılırken sağ alt köşede bu resimdeki çıkıyor.
Adsız.jpg

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Oynayabilir miyim diye merak ettim. Hack Shield ve Game Guard gibi hile önleme mekanizmaları GNU/Linux'ta wine altında çalışmaz çünkü sistemden izin alamaz. Aslında bu iyi bir şey, sistemin güvenli olduğunu gösteriyor ama biz oynayamıyoruz işte Zula'yı :cool: Kaç kere hem Game Guard'a hem de Hack Shield'a mesaj attım, geri dönme tenezzülünde bile bulunmadılar.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Hayatımda gördüğüm en boktan anti hile sistemi olduğunu da ifade edeyim. Wolf Team kullanıyor misal. Örnekten anla...
point blank da görmüştüm bunu ama pb'yi oynamadım o da çok mok'dan bir oyundu harcore oynayan bir arkadaşım her oyunda her maç hile geliyor demişti...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hayatımda gördüğüm en boktan anti hile sistemi olduğunu da ifade edeyim. Wolf Team kullanıyor misal. Örnekten anla...
Bu anti hile sistemi olmasa linux işletim sistemlerinde Zula oynayabilecek miydik?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
point blank da görmüştüm bunu ama pb'yi oynamadım o da çok mok'dan bir oyundu harcore oynayan bir arkadaşım her oyunda her maç hile geliyor demişti...
Bana hard core diyebilir misin bilmiyorum ama Point Blank oynamışlığım var ve bir Windows bilgisayara ilk indirdiğim oyun o dur. Şu zamana kadar hile diyebileceğim biri çıkmadı karşıma.

Bu anti hile sistemi olmasa linux işletim sistemlerinde Zula oynayabilecek miydik?
Evet, muhtemelen. Metin2 de oynayabilecektik, Wolf Team de oynayabilecektik, online oyun oynayabilecektik kısaca. Hala oynuyoruz DOTA2, CS:GO falan Ubuntu açıyor, oldukça iyi performans ama bunları sırf bir şirketin keyfiyetinden oynayamamamız sinir bozucu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
FPS oyunları için taktik öğrenmen gerek :D
Ne çabuk? İzlediniz mi? :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Evet, muhtemelen. Metin2 de oynayabilecektik, Wolf Team de oynayabilecektik, online oyun oynayabilecektik kısaca. Hala oynuyoruz DOTA2, CS:GO falan Ubuntu açıyor, oldukça iyi performans ama bunları sırf bir şirketin keyfiyetinden oynayamamamız sinir bozucu.
Ben bir Linux işletim sisteminde(adını hatırlamıyorum ama Ubuntu olabilir) Wine ya da benzer bir programla Zula yüklemeye ve oynamaya çalışmıştım ama başarısız olmuştum.

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ne çabuk?İzlediniz mi? :)
Çatışma ve gerçek aksiyon noktalarını evet, ama köşede beklemeler, geçişler vs. izlemeden geçtim. Sıkıyor oralar, orayı kes eğer bekleyeceksen. Misal bir flash at içeri, bekle aptlamasını, dal odaya, headshot :D Fare hassaslığını düşürmeni ve eğer kullanıyorsan fare ivmesini kapatmanı tavsiye ederim çünkü faren senin kullanımına göre fazla hassas, buradan ben bunu sezdim :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@eronis ve @yucesezar Peki Zula yapımcıları yapmak isteseler Linux için bu anti hile sistemini devre dışı bırakabilirler mi?
Eğer böyle bir şey varsa bir topluluk oluşturarak bu konu hakkında Zula yapımcılarından rica edilse belki de Linux işletim sistemlerinde Zula oynama şansımız olurdu.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@eronis ve @yucesezar Peki Zula yapımcıları yapmak isteseler Linux için bu anti hile sistemini devre dışı bırakabilirler mi?
Eğer böyle bir şey varsa bir topluluk oluşturarak bu konu hakkında Zula yapımcılarından rica edilse belki de Linux işletim sistemlerinde Zula oynama şansımız olurdu.
Bunu yapsak bütün oyunlara geçer bir şey olurdu zaten. Üstüne düşülse yapılır sanıyorum yine de. Araştırayım biraz, kimse yapmadı diye SDN forum yapamayacak diye bir şey yok :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Çatışma ve gerçek aksiyon noktalarını evet, ama köşede beklemeler, geçişler vs. izlemeden geçtim. Sıkıyor oralar, orayı kes eğer bekleyeceksen. Misal bir flash at içeri, bekle aptlamasını, dal odaya, headshot :D Fare hassaslığını düşürmeni ve eğer kullanıyorsan fare ivmesini kapatmanı tavsiye ederim çünkü faren senin kullanımına göre fazla hassas, buradan ben bunu sezdim :)
Bu fare hassasiyeti hakkındaki uyarınız için teşekkür ederim.Fare hassasiyetini düşürünce de çok yavaş olabilir de olmayada bilir.Anlamak için denemek lazım. :)
Bunu yapsak bütün oyunlara geçer bir şey olurdu zaten. Üstüne düşülse yapılır sanıyorum yine de. Araştırayım biraz, kimse yapmadı diye SDN forum yapamayacak diye bir şey yok :)
İşte bu yüzden SDN. :)
gözlerim kanıyor 1sn. :D ahahahahhaha
Biraz daha açıklayıcı olarak yazar mısınız?

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
neden devre dışı bıraksınlar ki? linux kullanıcılarını banlamazlar olur biter.. oyunda banlama var değil mi?
Biraz daha açıklayıcı olarak yazar mısınız?
ölüm maçı'nda smg kullanmak pek bana göre değil ve yine ölüm maçında el bombası kullanmak da gereksiz flash atmanın bir mantığı yok ki frag kasman gerekiyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir hile buldum, eğer point blank'i (Game Guard) wine altında çalıştırmayı başarırsam buraya dönüş yaparım. Olmazsa zaten dönmem :p

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
neden devre dışı bıraksınlar ki? linux kullanıcılarını banlamazlar olur biter.. oyunda banlama var değil mi?

ölüm maçı'nda smg kullanmak pek bana göre değil ve yine ölüm maçında el bombası kullanmak da gereksiz flash atmanın bir mantığı yok ki frag kasman gerekiyor.
Sizde Zula oynuyor musunuz?Bir de frag nedir?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Olay banlama değil, hack shield program yapısı olarak wine arayüzünde sıkıntılı bir program. O program yüzünden oyuna geçemiyoruz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bir hile buldum, eğer point blank'i (Game Guard) wine altında çalıştırmayı başarırsam buraya dönüş yaparım. Olmazsa zaten dönmem :p
Bence bizi bu konu hakkında bilgilendirmek için geri dönüş yapın konuya.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Olay banlama değil, hack shield program yapısı olarak wine arayüzünde sıkıntılı bir program. O program yüzünden oyuna geçemiyoruz.
Wine programında Windows'taki gibi görev yöneticisini açabiliyor muyuz?Eğer açabiliyorsak benimde yukarıdaki mesajımın birinden attığım resimde göstedirdiğim şeyi kapatırsak belki Zula çalışır.
@yucesezar ve @eronis Teşekkürler.Frag neymiş öğrendim.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Farkettiğim şey ne biliyor musunuz ? Bu programları bypass geçmek içinoyun içinde hile kullanan kişilere benzer araçlar ve method'lar kullanmalıyım ki bu gerçekten ilginç bir durum.
Wine programında Windows'taki gibi görev yöneticisini açabiliyor muyuz?Eğer açabiliyorsak benimde yukarıdaki mesajımın birinden attığım resimde göstedirdiğim şeyi kapatırsak belki Zula çalışır.
O dediğin yapılmış Special Force oyunu ile ama yemez :D Görev yöneticisi yok bizde.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Farkettiğim şey ne biliyor musunuz ? Bu programları bypass geçmek içinoyun içinde hile kullanan kişilere benzer araçlar ve method'lar kullanmalıyım ki bu gerçekten ilginç bir durum.

O dediğin yapılmış Special Force oyunu ile ama yemez :D Görev yöneticisi yok bizde.
Yapma ya.Eğer bu Wine üzerinden görev yöneticisini açabiliyor olsaydık resimde gösterdiğim şeyi kapatabilirdik.Bu da belki işimize yarardı.Ama belki belki belki. :(

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Evet. Kimler Zula oynuyor.Beraber klan kurup oynayalım mı?

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Zula oynayan var mı?

Son düzenleme: