SDN Ve Reklamlar

Reklamlar hakkındaki düşünceleriniz

• Çok fazla reklam olduğunu düşünüyorum

Kullanılan: 35 41.2%
  • Bence böyle iyi,olması gereken de bu.

Kullanılan: 18 21.2%
  • Biraz daha az olsa daha iyi sanki.

Kullanılan: 16 18.8%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 16 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    85

Bu konuyu okuyanlar

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Konuyu devam ettirmenin luzumu yok ama acer arkadaş şunu demek isterim ki eleştiri yapmak için finansman sağlamak zorunda değiliz.
NikeSteeL, sitede kalmak zorunda değiliz tabi ama o reklamın aynını diğer sitelerde de gördüm. O sitelerde hiç rahatsız edici olmuyor.

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

Eleştiri yapanlarda sadece düşüncelerini dile getiriyor. Bunu azarlamanın ne anlamı var peki?

Şahsi düşüncem dedim. Katılmayabilirsiniz saygı duyarım :)

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Sizin evinizde oturup hazır laf yetiştirdiğiniz ofisin masraflarını çalışanların sayısını giderleri bir bilseniz böyle konuşmazsınız :)

yunasyus

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ben AdBlock kullandığım için sorun olmuyo ama yinede çok reklam var :)

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar konuyu defalarca kez acıkladık.Reklamları veya yayınlandıkları bolgeleri biz secmiyoruz tamamen ajansların isteği doğrultusunda yapılan bir iş.
Bu yazıları yazmak için harcadığınız zamanda reklamları engellemek için bir program kurabilirsiniz veya biraz anlayışlı davranabilirsiniz..

sen de hiç eleştiriye gelemiyorsun arkadaşım. mesaj sayında 20 kimbilir kaç farklı üye adıya yazıyorsun buraya ki o 20 mesajın hepsi şu reklam muhabbetine yazılmış enteresan.. bu arada reklamları ve yayınlandıkları bölgeleri biz seçemiyoruz cümlesi kadar komik ve saçma bir savunma da olamaz. biz de uzaydan geldik zaten haha:)!

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

Bence reklamın ölçüsü şudur: site haberlerini ve içeriğini engellemeyecek şekilde olmalıdır. Bu zamana kadar SDN de reklamda hiç sıkıntı olmadı taaki geçen günkü banka reklam arabasının ana sayfa haberleri üzerine çıkmasına kadar. Bende kendi sitemde reklam kullanıyorum. Ama ana içeriğin önüne yada yazıların arasına yerleştirmiyorum. Bu çok önemli..

yok amaa reklam verenler herşeyi kendisi belirliyormuş bu arkadaşların eli kolu bağlıymış olaya gel:) !

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

reklam karşı değilim, ancak reklamın kocaman olup gözüme gözüme sokulmasından rahatsızım. madem sdn kalite deemek göstersin burda da kalitesini..

kesinlikle katıldığım bir yorum.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Sırf bu reklam şikayetleri yüzünden forumdan soğudum. Ayda bir konu açılıyor.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Konuyu açan arkadaşımızın yorumunun tamamını okumadım. Konuya yazılan yorumları da okumadım. E o zaman neden yorum yapıyorsun diyebilirsiniz. Sebebi basit. SDN reklam almazsa parayı kazanamaz. kazanamazsa bizim istediğimiz yenilikleri yapamaz. Bu kadar reklamdan bende hoşnut değilim. Ama flashblok ile reklamlar sanki hiç yokuş gibi. hem sayfalar da hızlı açılıyor. flashblock kullanmak zor değil. hatta kullanmıyorsun bile :) sadece düşüncemi söylemek istedim.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
adblock ve flashblock kullandığım için hiç farkında bile değilim o yüzden sorun oluşturmuyor

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Reklam önleyici kulanmam kulanmakta gereksiz bence insanın reklam görmeyede ihtiyacı var (şu araba reklamı abartılı o hariç) reklam önleyici kullanmak site içinde kötü bir durum çünkü siteye konulan reklamlar hedef kitlleye ulaşmıyor ve o reklamdan geri bildirim alınıyor ise yani adam diyelim bir defa reklam verdi sdn'e o reklam ilk 1 ay içinde kimse tarafından tıklanmadıysa kimsenin dikkatini çekmediyse(satışlar artmadıysa) o reklam başarısız olmuştur yada hedef kitleye ulaşmamıştır siteye giren tıklayan kişilerin sayısının azlığı buna örnek verilebilir.Kişi ya bir daha reklam vermez yada daha iyi bir reklam yayınlar 2 unsuru göz ardı ederek 2 farklı sonuç çıkabilir yani reklamları görüp tıklamak site için yararlı sdn bu sayede daha rahat eder.

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Artık şu SDN girmek için tıklayınız yazısından gına geldi. Her ana sayfaya tıkladığımızda bu saçmalık gelıyor.

Yeter artık, 24 saat içinde düzelmezse bende iptal ederım aboneliği, ve de sık kullanılanlardan ebedıyyen kaldıracağım.

Sankı siteye girdiğimizde makınenın yavaşlaması yetmıyor bırde bu saçmalık çıktı.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık sdn de bazı siteler gibi kapama tuşuna basınca 10 tane daha yeni siteye yönlendirecek diye korkuyorum.. Lütfen bu başlığın altına da " SDN de reklam almıcak mı ozaman herkes bağış yapsın bakalım noluo gibi" fırlama cevaplar atmayın...

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Siteler elbette reklamla para kazanıyor ama..SDN nin aldığı reklamlar gerçekten çok sıkıcı konumlarda olabiliyor..
ADBlock kullanmama rağmen, birçok kez sırf şu cins ana sayfa reklamı yüzünden siteye girmekten vazgeçip sekmeyi kapatıyorum..
Çok şükür AdBlock diğer bütün reklamları kendisi hallediyor...Bir de şu anasayfadakinden kurtulsak süper olacak..

DumanlıPars

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zamanında çözüm yöntemi olarak ADBlock öneriyorlardı, artık o da yetmiyor.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sdn den resmen sogudum hiçbir internet sitesinde uygulanmayan reklamlar verılıyor ana sayfaya bır reklam koyulmus taracıya 3 4 defa sdn gırmeye calıstıgımda anca gecıyor reklam bırde telefonla gırenlerı dusunsek,avea dan adminler bile sıkayetci olurken onların reklamları yapıllıyor.Reklam editoru bence sdnden kovulmalı yoksa uyeler sdn yı bırakacak

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
cluster.linkz.net den gelen reklam tarayıcımı donduruyor ya reklam gıdecek ya da uyeler offline olacak

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Şu Ana Sayfada Her Refresh Attığında Gelen Reklam Harbiden Çok Can Sıkıcı !

Üyeleri Rahatsız Etmek için Özellikle Konmuş Gibi !

Düzeltme : Olmadı !!

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Keşke yöneticilerden biri bu sitenin bandwidth istatistikleriyle bunun ortalama ücretini belirtse. :) Bağış sistemi ülkemizde aktif bir şey olsaydı eminim ki bizde de bu şekilde reklam olaylarına girilmezdi.(Bkz. WikiPedia)

SmiLey

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Bence böyle iyi,olması gereken de bu.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
İnsanların gözünün ortasına sokulmadığı sürece ya da BMW reklamının oluşturduğu gibi bir görüntü olmadığı sürece Bence SDN deki reklamlar iyi. Reklamları eleştiren arkadaşlar, diğer forum sitelerindeki reklamların ne kadar rahatsız edici olduğunu göz ardı ediyorlar. Ama aşağıda eklediği resimdeki gibi çok fazla strateji hatası yapıyorlar. Reklamlardan biri dikdörtgen diğeri kare... Oradaki boşluk öyle boş boş duruyor. Oraya da reklam alınsa ya da orayı daha etkin kullanılabilecek bir uygulama konulsa... Daha profesyonellere bırakmak lazım bunları tabi ama sitenin düzenlenmesi konusunda çok eksik var bence.

Beni ciddiye alacaklarını bilsem onlara ana sayfanın nasıl stabil bir tasarım olması gerektiğini (çizimlerle) gösteririm :)

5372.png

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
valla dün gece küfür ettim ne yalan söyliyeyim.başka bir bilgisayardan sdn ye girmeye kalktım(i. explorer) o anasayfaya girişte çıkan reklam çıktı sağ üstteki giriş yazısına tıklıyorum tıklıyorum girmiyor.Acaba neden diğer siteler gibi belli bir zaman koymamışlar 10 dan geri saysın kendi kendine açılsın...
Sonra başlarım sdn sine dedim kapattım gitti.
Değirmen suyu deyip duruyorsunuzda o suyu getiren dere yatağı olmadanda ne su gelir ne değirmen döner...
Biraz daha profesyonel ol ey sdn!Reklam koyacaksanda ziyaretçiyi de düşün koy reklamları.
Yukarıdan 3-5 kar yağdıracaksın diye cırtlak kırmızı temayı koydun gittin :)

SmiLey

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Beni ciddiye alacaklarını bilsem onlara ana sayfanın nasıl stabil bir tasarım olması gerektiğini (çizimlerle) gösteririm :)

Sanmıyorum ki ciddiye almama gibi bir durum oluşsun. Bence siz bu çizimleri bir konu altında önerin veya özel mesajla. En azından benim böyle bir fikrim ve bunu yapabilecek yeteneğim olsa yapardım. :D

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
Troy porsche 911 turbo almış

thetiduygu

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
sdn den resmen sogudum hiçbir internet sitesinde uygulanmayan reklamlar verılıyor ana sayfaya bır reklam koyulmus taracıya 3 4 defa sdn gırmeye calıstıgımda anca gecıyor reklam bırde telefonla gırenlerı dusunsek,avea dan adminler bile sıkayetci olurken onların reklamları yapıllıyor.Reklam editoru bence sdnden kovulmalı yoksa uyeler sdn yı bırakacak

Hakkımdaki güzel düşüncelerin için teşekkür ederim :blink:

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

Sanmıyorum ki ciddiye almama gibi bir durum oluşsun. Bence siz bu çizimleri bir konu altında önerin veya özel mesajla. En azından benim böyle bir fikrim ve bunu yapabilecek yeteneğim olsa yapardım. :D

Çizimlerini bana gönderebilirsin, çok seviniriz :yes:

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Forumdan anasayfaya dönerken direk anasayfaya dönmüyor ilk olarak window 7 reklamının olduğu siyah sayfa açılıyor ve bu şuana kadar her anasayfaya dönmek istediğimde oldu artık reklamı geç demekten sıkıldım :cursing:
Ayrıca anasayfada takılırken sayfa kendini otomatik yenilediğinden yine windows 7 reklamına dönüyor ve ben yine reklamı geç demek zorunda kalıyorum.Aynı sorunu yaşayanlar var mı yoksa sadece bende mi bilmiyorum ama çok sıkıldım:cursing::cursing::cursing: Lütfen bir çare...

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
"Çok fazla reklam olduğunu düşünüyorum"
ankette yeniden oylama imkanım olsa bu şıkkı işaretlerdim fikrim değişti.

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Yok artık :mrgreen: Abartmanın da bu kadarı fazla :D