SDN Ve Reklamlar

Reklamlar hakkındaki düşünceleriniz

• Çok fazla reklam olduğunu düşünüyorum

Kullanılan: 35 41.2%
  • Bence böyle iyi,olması gereken de bu.

Kullanılan: 18 21.2%
  • Biraz daha az olsa daha iyi sanki.

Kullanılan: 16 18.8%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 16 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    85

Naaa

Profesör
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sdn yi ilk çıktığı zaman bir dergi reklamında ufak bir köşede tanıdım ve o günden beri de aralıksız her gün ziyaret ederim kimi gün 2 defa kimi gün 10 defa (özellikle sitede son başlıklar kısmı). Fakat bir reklam çılgınlığı aldı başını gidiyor.Her şeyin fazlası zarar diyorum ve yazıya balıklama atlayacak arkadaşlar için ekliyorum..
-bu sitenin suyu değirmenden gelmiyor biliyorum (Kİ İNTERNETE GİRME KABİLİYETİ OLAN HER 100 KİŞİDEN 99 U BUNU ZATEN BİLİYOR).
-reklamlar sitenin en büyük kazanç kaynağıdır biliyorum ki bu sadece internet sektörü için geçerli bir durum değil etrafında gördüğün her şey için geçerli bir durum.
-10 tane reklama gerek yok abartmamak lazım.
-abp yani adblock kullanıyorum.

Erdem-FB

Dekan
Google chrome reklam önleyici olduğu için benim için sorun yok. Sdnyede hak vermek gerek ayakta durması için reklam gelirine ihtiyacı var. Ama google aramada bile Sdn ve reklam yazması kötü oluyor :S

Demnesia

Profesör
Yeter be, amma laf yaptınız bu reklamlar hakkında reklamlardan nasıl kurtulacağınız defalarca anlatıldı, bende forumda anketlerin kapatılmasını istiyorum böylece her önüne gelen abidik gubidik sebeplerden anket açamaz!

MsGNGR

Üyecik
Yeni dikkat ediyorum ama Demnesia haklı google aramada site başlığı "ShiftDelete.Net Reklam" olarak geçiyor...

Naaa

Profesör
Yeter be, amma laf yaptınız bu reklamlar hakkında reklamlardan nasıl kurtulacağınız defalarca anlatıldı, bende forumda anketlerin kapatılmasını istiyorum böylece her önüne gelen abidik gubidik sebeplerden anket açamaz!

1- sadece başlığı okuyarak yorum yapmışsın bu net bir şekilde ortada.yazdığım yazıyı oku önce en fazla 1 dakikanı alır.
2- bu açıklamaya rağmen hala anlayamadıysan bir problem var demektir ki bu durumda en çok karşılaşılan olay da şudur: gö'Z'ünle oku.
3- anladın sen onu:)

Demnesia

Profesör
1. Okudum ben senin yazdıklarını merak etme.
2. Önce bir git reklam hakkında kaç tane konu açılmış ve site yöneticeleri ne cevap vermişler onları araştır.
3. Shiftdelete teki reklamlara çok diyorsan önce başka sitelere bakmanı öneririm böylece "çok reklam" ın ne olduğunu öğrenirsin.

POWER

Rektör
"Naaa" senin de bu başlıktan kaç tane açıldığından haberin olmadığı çok belli oluyor hani :) Sen de konuyu açmadan önce açılan başlıklara baksan diyorum :)

erenberk

Rektör
Onursal Üye
ShiftDelete'te reklam falan yok kardeşim, sorununuz ne anlamıyorum. Ya tarayıcına AdBlock veya AdBlock Plus kurmak bu kadar mı zor. 50 kez verildi - onu da beceremedin git google amcaya sor hemen çıkıyor :D

futureng

Asistan
Bence reklamın ölçüsü şudur: site haberlerini ve içeriğini engellemeyecek şekilde olmalıdır. Bu zamana kadar SDN de reklamda hiç sıkıntı olmadı taaki geçen günkü banka reklam arabasının ana sayfa haberleri üzerine çıkmasına kadar. Bende kendi sitemde reklam kullanıyorum. Ama ana içeriğin önüne yada yazıların arasına yerleştirmiyorum. Bu çok önemli..

cihanakova

Doçent
Bence reklamın ölçüsü şudur: site haberlerini ve içeriğini engellemeyecek şekilde olmalıdır. Bu zamana kadar SDN de reklamda hiç sıkıntı olmadı taaki geçen günkü banka reklam arabasının ana sayfa haberleri üzerine çıkmasına kadar. Bende kendi sitemde reklam kullanıyorum. Ama ana içeriğin önüne yada yazıların arasına yerleştirmiyorum. Bu çok önemli..

Aynen katılıyorum.

qKTe

Profesör
reklam karşı değilim, ancak reklamın kocaman olup gözüme gözüme sokulmasından rahatsızım. madam sdn kalite deemek göstersin burda da kalitesini..

Herkes reklam engelleyici kullanmak zorunda mı muhterem arkadaşlarım?
Belki geçici olarak kullandığı bi bilgisayarda ziyaret etti shiftdelete'yi, yazıların arasına araba girmesi hoş mu yani bunu mu savunuyorsunuz?

Son mesajlar