SDN Ve Reklamlar

Reklamlar hakkındaki düşünceleriniz

• Çok fazla reklam olduğunu düşünüyorum

Kullanılan: 35 41.2%
  • Bence böyle iyi,olması gereken de bu.

Kullanılan: 18 21.2%
  • Biraz daha az olsa daha iyi sanki.

Kullanılan: 16 18.8%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 16 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    85

Bu konuyu okuyanlar

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sdn yi ilk çıktığı zaman bir dergi reklamında ufak bir köşede tanıdım ve o günden beri de aralıksız her gün ziyaret ederim kimi gün 2 defa kimi gün 10 defa (özellikle sitede son başlıklar kısmı). Fakat bir reklam çılgınlığı aldı başını gidiyor.Her şeyin fazlası zarar diyorum ve yazıya balıklama atlayacak arkadaşlar için ekliyorum..
-bu sitenin suyu değirmenden gelmiyor biliyorum (Kİ İNTERNETE GİRME KABİLİYETİ OLAN HER 100 KİŞİDEN 99 U BUNU ZATEN BİLİYOR).
-reklamlar sitenin en büyük kazanç kaynağıdır biliyorum ki bu sadece internet sektörü için geçerli bir durum değil etrafında gördüğün her şey için geçerli bir durum.
-10 tane reklama gerek yok abartmamak lazım.
-abp yani adblock kullanıyorum.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
nedenmi sorun.Yazı okurken yazıdan araba geçiyor ve yazı okunmuyor bu yeterli bi sorun bence?

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Google chrome reklam önleyici olduğu için benim için sorun yok. Sdnyede hak vermek gerek ayakta durması için reklam gelirine ihtiyacı var. Ama google aramada bile Sdn ve reklam yazması kötü oluyor :S

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Yeter be, amma laf yaptınız bu reklamlar hakkında reklamlardan nasıl kurtulacağınız defalarca anlatıldı, bende forumda anketlerin kapatılmasını istiyorum böylece her önüne gelen abidik gubidik sebeplerden anket açamaz!

MsGNGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni dikkat ediyorum ama Demnesia haklı google aramada site başlığı "ShiftDelete.Net Reklam" olarak geçiyor...

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yeter be, amma laf yaptınız bu reklamlar hakkında reklamlardan nasıl kurtulacağınız defalarca anlatıldı, bende forumda anketlerin kapatılmasını istiyorum böylece her önüne gelen abidik gubidik sebeplerden anket açamaz!

1- sadece başlığı okuyarak yorum yapmışsın bu net bir şekilde ortada.yazdığım yazıyı oku önce en fazla 1 dakikanı alır.
2- bu açıklamaya rağmen hala anlayamadıysan bir problem var demektir ki bu durumda en çok karşılaşılan olay da şudur: gö'Z'ünle oku.
3- anladın sen onu:)

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
1. Okudum ben senin yazdıklarını merak etme.
2. Önce bir git reklam hakkında kaç tane konu açılmış ve site yöneticeleri ne cevap vermişler onları araştır.
3. Shiftdelete teki reklamlara çok diyorsan önce başka sitelere bakmanı öneririm böylece "çok reklam" ın ne olduğunu öğrenirsin.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
"Naaa" senin de bu başlıktan kaç tane açıldığından haberin olmadığı çok belli oluyor hani :) Sen de konuyu açmadan önce açılan başlıklara baksan diyorum :)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
ShiftDelete'te reklam falan yok kardeşim, sorununuz ne anlamıyorum. Ya tarayıcına AdBlock veya AdBlock Plus kurmak bu kadar mı zor. 50 kez verildi - onu da beceremedin git google amcaya sor hemen çıkıyor :D

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
nedenmi sorun.Yazı okurken yazıdan araba geçiyor ve yazı okunmuyor bu yeterli bi sorun bence?

firefox kullanıyorsan adblock eklentisini kullanman yeterli. Defalarcada söylendi galiba. Ne abartıyorsunuz hala. Son 2 günde bu konular çok açıldı.

futureng

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence reklamın ölçüsü şudur: site haberlerini ve içeriğini engellemeyecek şekilde olmalıdır. Bu zamana kadar SDN de reklamda hiç sıkıntı olmadı taaki geçen günkü banka reklam arabasının ana sayfa haberleri üzerine çıkmasına kadar. Bende kendi sitemde reklam kullanıyorum. Ama ana içeriğin önüne yada yazıların arasına yerleştirmiyorum. Bu çok önemli..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Hâlâ reklam diyor millet... :D Ya ne reklamı, reklam falan yok ki :D

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bence reklamın ölçüsü şudur: site haberlerini ve içeriğini engellemeyecek şekilde olmalıdır. Bu zamana kadar SDN de reklamda hiç sıkıntı olmadı taaki geçen günkü banka reklam arabasının ana sayfa haberleri üzerine çıkmasına kadar. Bende kendi sitemde reklam kullanıyorum. Ama ana içeriğin önüne yada yazıların arasına yerleştirmiyorum. Bu çok önemli..

Aynen katılıyorum.

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
reklam karşı değilim, ancak reklamın kocaman olup gözüme gözüme sokulmasından rahatsızım. madam sdn kalite deemek göstersin burda da kalitesini..

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Herkes reklam engelleyici kullanmak zorunda mı muhterem arkadaşlarım?
Belki geçici olarak kullandığı bi bilgisayarda ziyaret etti shiftdelete'yi, yazıların arasına araba girmesi hoş mu yani bunu mu savunuyorsunuz?

thetiduygu

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar konuyu defalarca kez acıkladık.Reklamları veya yayınlandıkları bolgeleri biz secmiyoruz tamamen ajansların isteği doğrultusunda yapılan bir iş.
Bu yazıları yazmak için harcadığınız zamanda reklamları engellemek için bir program kurabilirsiniz veya biraz anlayışlı davranabilirsiniz..

DumanlıPars

Asistan
Reaksiyon puanı
1
....Yazı okurken yazıdan araba geçiyor ve yazı okunmuyor bu yeterli bi sorun bence?
Bu durum benide çok rahatsız ediyor. En azından araba yerinde dursa kabul edilebilir. :D
Reklamları engelleme yöntemini biliyorum ama pek gerek duymuyorum. Konunun okunmasına engel olmadıkça hiç bir reklam beni rahatsız etmez genelde. Bir reklam yüzünden de eklenti desteği ile tümünü engellemeyi çözüm kabul etmiyorum. Çünkü tüm reklamları engellediğimde sitede bir boşluk varmış hissine kapılıyorum.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Başta ben de abarttım. Reklam bu kadar çok diye ama sonra kendime güldüm diyorum. Tabiki reklam olacak, iyi düşünmek gerekiyor. Reklamdan reklama farklılıklar da olabilir her strateji farklı. Ve bu konu ile ilgili bir eleştiri yapma gibi hiçbir hakkım yok. Sitenin finasmanını ben yapmıyorum onlar yapıyor. Eğer burnumu sokarsam işgüzarlık yapmış olurum. Şahsi düşüncem bu.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
AdBlock olduğu için pek de takmıyorum bu konuyu :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
İstediğiniz Kadar Yazın Reklamlar için Mesajları Havada Kalır . Web Sitelerini Finanse Eden Yegane Şeydir Bu Bannerler Ve Reklamlar . Eğri Oturup Doğru Konuşalım (Hatta Sadece Reklam Almak içindir Belkide Bütün Bu Çalışmalar . Sonuçta İş Hayatı Bu) Kim Bilebilir .!

Eğri Oturup Doğru Konuşmak Var.....

Başkada Bir Gelir Kaynagı Yoktur .

Reklamlar İçin Bu kadar Kafa Patlatıyorsunuz Uzun uzun Mesajlar Yazılıyor . Ama Bir Eklenti Kurmak Veya Program Kurmak için Hiç Çabası yok "Neden Eklenti Kullanayım Kardeşim" Mantığı Güdülüyor.

Ee o Zaman Neden Bu Siteye Giriyorsunuz .! ?

Reklamı Olmayan Site Kaç Tane Var!!??

DumanlıPars

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Konuyu devam ettirmenin luzumu yok ama acer arkadaş şunu demek isterim ki eleştiri yapmak için finansman sağlamak zorunda değiliz.
NikeSteeL, sitede kalmak zorunda değiliz tabi ama o reklamın aynını diğer sitelerde de gördüm. O sitelerde hiç rahatsız edici olmuyor.

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

Eleştiri yapanlarda sadece düşüncelerini dile getiriyor. Bunu azarlamanın ne anlamı var peki?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
reklama sözümüz yok ama şu işbankasını aptal reklamı gibi ben içeriği görmek istemediğim halde yüzsüz bir şekilde zorla izletilmek istenilmesi gerçekten çok duyarsızca bir davranış. Ayrıca kimse çıkıpta ee mozilla felan kur adblock demesin sürekli bankacılık sistemini kullandığım için desteklemiyor 1 den fazla tarayıcıyla çalışmak istemiyorum o yüzden abidik kubidik tavsiyelerde bulunmayın. En azından ben sdn den reklam konusunda bir şirket prensibi davranış beklerdim zorla reklam izletmek kısa sürede oluşturduğunuz bu nezih ortamı yok edebilir :)