SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Başbakanın birşeyleri görmezden geldiğine katılıyorum.

Bunları bahane edip yakıp yıkmak, üstüne birde Türk bayrağı yakmak son damla oldu.

Siz devam edin.

Türk bayrağı yakanlarla aynı safta eylem yapıyorsunuz ve biz ona bakıyoruz.

Başbakanın birşeyleri görmezden geldiğine katılıyorum.
Bu kadar büyümesinin tek sebebi bu zaten.

Bunları bahane edip yakıp yıkmak, üstüne birde Türk bayrağı yakmak son damla oldu.
Bunları bahane ederek yakıp yıkmaya karşı olduğumuzu, provokatörlerin işi olduğunu söylemekten yorulduk artık. 3-5 kişinin yaptığı 100binlere mal edilemez.

Türk bayrağı yakanlarla aynı safta eylem yapıyorsunuz ve biz ona bakıyoruz.
Biz aramızdaki provokatörleri elemeye çalışıyoruz, onlara itibar etmiyoruz, onların saflarında bulunmuyoruz, paylaşımlarımde neleri vurguladığıma dikkat edersen görürsün.

Fakat sen yıkımı bahane ederek, o cengiz çandarın paylaştığı yazıya katıldığın noktadan çok uzaklaştın. Açık konuşayım şaşırtmıştın beni, çünkü takip ettiğim kadarıyla aynı çizgide bulunduğun arkadaşların bu olayları terör eylemiyle örtüştürüyordu. Bir süre o meydandaki sadece söylemleriyle protestoda bulunan, demokratik şekilde hak arayan insanların haklarının haklılığından bahsettin fakat sonra provokasyon yaparak şiddet eylemlerinde bulunan bir gruba tepki olarak mı yada pozisyon değiştirmek amacıyla mı bilmiyorum kendini adım adım geri çekmeye başladın. Ve o provokasyon amacına ulaşmış oldu! Tam aksine o provokatörlere karşı güçlü durmak gerekirsen sen önce 20 kere aynı şekilde artık ben desteklemiyorum diye tekrar ettin, kendini boşa çıkardın, sonrada adım adım arkadaşlarının safına kaydın. Bayrak yakan ve ortalığı mahşere çeviren 3-5 kendini bilmez provokatöre dayanarak söylemlerini gürleştirdin, yavaş yavaş vicdanın sertleşti, taşlaştı. Bizleri teröristlerle saf tutmakla suçlama noktasına geldin. En çok üzüldüğüm nokta ise biz provokatörleri ayıklama derdindeyken sen bizi onlarla örtüştürmeye, aynı safa itmeye çalıştın her fırsatta ve meydanlara %50yi dökmekle tehdit eden, cihat çağrısı yapan, tükürükle boğarım diyen, meydanlara inip dövelim , camide alkol aldıklaklarını bilsek öldürürdük diyen birkaç provokatörün safına geçtin. Üstelik bu provokatörler için tek kelime dahi etmedin, karnından konuştun o konular hakkında.

Biz şiddet içermeden, fikirlerimizi ifade etmeye devam ediyoruz. Bu hayatta bir tarafa, safa mensup olmadan da insanlar inandıkları düşünceler uğruna mücadele edebilir, gerekirse tek başına. Eğer provokatörlere karşıysan, onlardan bağımsız olarak kendi fikirlerin için tek başına dahi direnebilirdin, onların provokatif söylemlerini değil, senin de en başında hak verdiğin söylemleri tekrarlayabilirdin. Ama yapmadın :(

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16

Bunları bahane ederek yakıp yıkmaya karşı olduğumuzu, provokatörlerin işi olduğunu söylemekten yorulduk artık. 3-5 kişinin yaptığı 100binlere mal edilemez.

Biz aramızdaki provokatörleri elemeye çalışıyoruz, onlara itibar etmiyoruz, onların saflarında bulunmuyoruz, paylaşımlarımde neleri vurguladığıma dikkat edersen görürsün.

Bu söylediklerinde haklısın ve forumda çoğu kişi bunun farkında ama 7 gün oldu siz provokatörlerin değil ama onlar sizin safınızda durmaya yakıp yıkmaya devam ediyor. Buna bir çare bulmak gerekir. Ya eylemciler artık tamamen bırakacaklar ki meydanda sadece provokatörler kalsın ve polis üzerine düşeni yapsın. Ya da bu şekilde siz hayır biz yapmıyoruz demeye devam edeceksiniz gibi duruyor.

Ne olması gerekiyor gerçek manadaki eylemcilerin eylemlerinin sona ermesi için?

Utku92

Dekan
30 Haziran 2012
5,340
1
3,841
1,358
32
O kadar olay oluyor 2 tane kanal hariç hiçbiri yayınlamıyor gerçekleri, para için dört dönen çıkarcı insanlar olduğu sürece ülkeyide kaybederiz.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228

Fakat sen yıkımı bahane ederek, o cengiz çandarın paylaştığı yazıya katıldığın noktadan çok uzaklaştın. Açık konuşayım şaşırtmıştın beni, çünkü takip ettiğim kadarıyla aynı çizgide bulunduğun arkadaşların bu olayları terör eylemiyle örtüştürüyordu. Bir süre o meydandaki sadece söylemleriyle protestoda bulunan, demokratik şekilde hak arayan insanların haklarının haklılığından bahsettin fakat sonra provokasyon yaparak şiddet eylemlerinde bulunan bir gruba tepki olarak mı yada pozisyon değiştirmek amacıyla mı bilmiyorum kendini adım adım geri çekmeye başladın. Ve o provokasyon amacına ulaşmış oldu! Tam aksine o provokatörlere karşı güçlü durmak gerekirsen sen önce 20 kere aynı şekilde artık ben desteklemiyorum diye tekrar ettin, kendini boşa çıkardın, sonrada adım adım arkadaşlarının safına kaydın. Bayrak yakan ve ortalığı mahşere çeviren 3-5 kendini bilmez provokatöre dayanarak söylemlerini gürleştirdin, yavaş yavaş vicdanın sertleşti, taşlaştı. Bizleri teröristlerle saf tutmakla suçlama noktasına geldin. En çok üzüldüğüm nokta ise biz provokatörleri ayıklama derdindeyken sen bizi onlarla örtüştürmeye, aynı safa itmeye çalıştın her fırsatta ve meydanlara %50yi dökmekle tehdit eden, cihat çağrısı yapan, tükürükle boğarım diyen, meydanlara inip dövelim , camide alkol aldıklaklarını bilsek öldürürdük diyen birkaç provokatörün safına geçtin. Üstelik bu provokatörler için tek kelime dahi etmedin, karnından konuştun o konular hakkında.

Biz şiddet içermeden, fikirlerimizi ifade etmeye devam ediyoruz. Bu hayatta bir tafata, safa mensup olmadan da insanlar inandıkları düşünceler uğruna mücadele edebilir, gerekirse tek başına. Eğer provokatörlere karşıysan, onlardan bağımsız olarak kendi fikirlerin için tek başına dahi direnebilirdin, onların provokatif söylemlerini değil, senin de en başında hak verdiğin söylemleri tekrarlayabilirdin. Ama yapmadın :(

Benim gördüğüm ne biliyormusun?

Bir günde İstanbul Borsasının 63 Milyar tl kaybetmesi.

Bu devam eden şiddete destek verildikçe tepki göstereceğim aşikardır. Sizin gibi, masumuz diyerek orada takılanlar yüzünden polis müdahale edemiyor.

Sen o provokatör dediğin adamı kolundan tutup polise teslim etmiyorsun. Yanında yaşanan haksızlığa ses çıkarmıyorsun. Ben buna tabii ki tepki gösteririm.

Bir adamın yaptığına tepki göstermiyorsan ve onu durdurmuyorsan, sen ondansın ve aynı saftasın demektir.

Başbakan 1 dediyse, aynı safta durduğunuz adamlar 1000 yaptı, bunu da tutup birkaç kişi diyemezsin.

Haksızlığa ses çıkarmayan herkes yapılan haksızlıktan sorumludur.

Cuma, Cumartesi günü bende alındım üstüme, bende tepki gösterdim. Fakat sizin gibi değilim, sonunda ayıldım çok şükür.

Defalarca yazdım burada, Başbakanın sözlerini tasvip etmiyorum.

Başbakan konuşuyor, müdahale etmediğiniz, edemediğiniz adamlar ise molotoflarla yakıyor, kırıyor, parçalıyor.

Göz yumduğunuz şiddetin nerelere gittiğini hesap edemiyorsunuz.

Siz burada eylemin çığırtkanlığını yaptıkça, benim gibi vicdan sahipleri de çıkar elbet.

Dileğim, polisin tüm bu provokatörleri yakalaması ve çığırtkanlık yapanları susturması. Başka türlü bu son bulmayacak.

ruz

Asistan
12 Mayıs 2013
135
0
0
Şu bir gerçek ki bu ülkede hiç bir zaman tam demokrasi vakıf olamayacak. Nedeni çok basit;

Şu toplanan kalabalık yarın "kamusal alanda başörtüsü serbest" olsun diye toplanıp aynı özverili çalışmayı yine gerçekleştirecek mi? Oraya gelen gruplar yine aynı desteği verecekler mi? Kendimizi kandırmayalım böyle bişey söz konusu değil. Keşke inansam bu samimiyetinize de bende gelsem yanınıza savunsam özgürlükleri. Neden biliyo musunuz, benim özgürlüklerim de garanti altında değil, yarın hükümetin yerine başka bi parti geçtiği zaman benden bu özgürlüklerimi alabilir ki geçmişte bir çok örneği mevcut.

Samimi değilsiniz, olamayacaksınız.

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Bu söylediklerinde haklısın ve forumda çoğu kişi bunun farkında ama 7 gün oldu siz provokatörlerin değil ama onlar sizin safınızda durmaya yakıp yıkmaya devam ediyor. Buna bir çare bulmak gerekir. Ya eylemciler artık tamamen bırakacaklar ki meydanda sadece provokatörler kalsın ve polis üzerine düşeni yapsın. Ya da bu şekilde siz hayır biz yapmıyoruz demeye devam edeceksiniz gibi duruyor.

Ne olması gerekiyor gerçek manadaki eylemcilerin eylemlerinin sona ermesi için?

Başbakan sonuna kadar arkadasında duracağım bir balkon konuşması yaparsa ve bu konuşmada; polisin orantısız müdahalesinin tekrarlanmayacağına, insanlara barışçıl protesto ve eylem hakkı tanıyacağına, %50'nin değil %100 başbakanı olmaya çalışacağına, ayyaş çapulcu alkolik diye ötekileştirmeyi bırakıp onların hassasiyetlerini anlamaya gayret göstericeğine, etrafındaki dalkavuklardan kurtulup dost acı söyler misali eleştirilere ve farklı seslere kapılarını açacağına, kibrine hakim olacağına, ben herşeyin en iyisini bilirimcilik oynamayı bırakacağına, benim milletim söylemleri terkeceğine söz verirse yarın bugunden daha güzel olur emin ol. Bunları illa sözle belirtmesi değil, konuşma uslubundan sinyallerini verse dahi yeter.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim gördüğüm ne biliyormusun?

Bir günde İstanbul Borsasının 63 Milyar tl kaybetmesi.

Bu devam eden şiddete destek verildikçe tepki göstereceğim aşikardır. Sizin gibi, masumuz diyerek orada takılanlar yüzünden polis müdahale edemiyor.

Sen o provokatör dediğin adamı kolundan tutup polise teslim etmiyorsun. Yanında yaşanan haksızlığa ses çıkarmıyorsun. Ben buna tabii ki tepki gösteririm.

Bir adamın yaptığına tepki göstermiyorsan ve onu durdurmuyorsan, sen ondansın ve aynı saftasın demektir.

Başbakan 1 dediyse, aynı safta durduğunuz adamlar 1000 yaptı, bunu da tutup birkaç kişi diyemezsin.

Haksızlığa ses çıkarmayan herkes yapılan haksızlıktan sorumludur.

Cuma, Cumartesi günü bende alındım üstüme, bende tepki gösterdim. Fakat sizin gibi değilim, sonunda ayıldım çok şükür.

Defalarca yazdım burada, Başbakanın sözlerini tasvip etmiyorum.

Başbakan konuşuyor, müdahale etmediğiniz, edemediğiniz adamlar ise molotoflarla yakıyor, kırıyor, parçalıyor.

Göz yumduğunuz şiddetin nerelere gittiğini hesap edemiyorsunuz.

Siz burada eylemin çığırtkanlığını yaptıkça, benim gibi vicdan sahipleri de çıkar elbet.

Dileğim, polisin tüm bu provokatörleri yakalaması ve çığırtkanlık yapanları susturması. Başka türlü bu son bulmayacak.

"Dileğim, polisin tüm bu provokatörleri yakalaması ve çığırtkanlık yapanları susturması. Başka türlü bu son bulmayacak." tüm bu yaşananlardan hiçbir anlam çıkartamamışsın :/

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0
Başbakan sonuna kadar arkadasında duracağım bir balkon konuşması yaparsa ve bu konuşmada; polisin orantısız müdahalesinin tekrarlanmayacağına, insanlara barışçıl protesto ve eylem hakkı tanıyacağına, %50'nin değil %100 başbakanı olmaya çalışacağına, ayyaş çapulcu alkolik diye ötekileştirmeyi bırakıp onların hassasiyetlerini anlamaya gayret göstericeğine, etrafındaki dalkavuklardan kurtulup dost acı söyler misali eleştirilere ve farklı seslere kapılarını açacağına, kibrine hakim olacağına, ben herşeyin en iyisini bilirimcilik oynamayı bırakacağına, benim milletim söylemleri terkeceğine söz verirse yarın bugunden daha güzel olur emin ol. Bunları illa sözle belirtmesi değil, konuşma uslubundan sinyallerini verse dahi yeter.

"Dileğim, polisin tüm bu provokatörleri yakalaması ve çığırtkanlık yapanları susturması. Başka türlü bu son bulmayacak." tüm bu yaşananlardan hiçbir anlam çıkartamamışsın :/

Hiç bir zaman arkasında duramıyacaksın o zaman :)

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228

Ben 2001 krizinde, bir adamın su atması yüzünden işimden oldum. Aynı şeyleri tekrar yaşarsam kaldıramam.

Desteklediğiniz eylemler yüzünden akibet ona doğru gidiyor görünüyor. Benzeri bir durum olsun o zaman er'i meydanda görürsünüz.

Karargaht

Dekan
14 Kasım 2007
9,237
112
1,243
Kapalı kızlarımız üniversiteye alınmazken sustunuz.

Hergün şehit verirken sustunuz.

Mavi marmara baskınında hükümete çıt çıkarmadınız.

Chp İzmirde fuar için binlerce orman alanı keserken sustunuz.

Başbakan şehite kelle dedi sustunuz.

Başbakan ananıda al git dedi sustunuz.

Peygamber efendimize karikatür yaptılar sustunuz.

Peygamber efendimizi aşağalayan/gösteren film yaptılar sustunuz.

Bayrağımızı yaktılar sustunuz.

Kuran-ı Kerimi yaktılar sustunuz.

Filistinde, Suriyede, Myanmarda binlerce Müslüman öldü sustunuz.

Sustunuz, sustunuz, sustunuz.

Bunların hepsinde hükümete baskı yapıp gerekli adımları attırmadınız.

Neden şimdi bu oyuna geldiniz?

Yada soruyu şöyle mi değiştirelim?

Neden bu oyunu oynadınız?

Ülke bu haldeyse sorumlusu başbakan değil, "işine gelince" başkaldıran bizleriz.

Geçmiş olsun.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
İşin artık b*kunu çıkartmışlar.
Türk bayrağı yakmak kimin haddine? O bayrağı yakanın eli kırılır.
Dükkanlara taş atıp, köprülerden polisin üstüne taş atıyorlar yahu oha yani.
Bu benim görüşüm değil bu artık aştı. Ben bunu hiç istemedim.
Ben sadece dün Kadıköy'de yürüyen halkı görmek istedim.
Bu şerefsiz insanlar ne yapıyor böyle. Gerçekten bayrağımızın yakıldığını görünce artık dur demenin vakti geldi.
Diyemiyorum birşey. Bambaşka bir boyut haline geldi.
Başbakan şunu dese bitecek "Fırsatçılar haricinde hakkıyla orada savunan insanlarımıza karşı yapılan davranış için özür dileriz.(m). " dese bitecek. Eğer hala devam ederse çok çok başka olaylar patlak verecektir.

[MENTION=23713]Karargaht[/MENTION] o soruları sorarken sizli bizli konuşmak yerine direk biz demeyi bilemedin sonunda bağlayabildin öyle mi? Bu mudur senin samimiyetin. O soruların yanıtını çok güzel biliyorsunuz. Hatta birkaç tanesinin cevabı "biber gazı".
Merak etme ayaklandık BİZ. Denedik. Siz neredeydiniz? Biz ayaklanınca kafamıza cop yedik, biber gazı yedik.
Sen ne yaptın?

IThelp

Profesör
11 Nisan 2011
4,314
19
0
Emniyet Müdürü: Onlar polis

İzmir'de Gezi eylemlerine damgasını vuran "Eli sopalı timlerin" sivil mi polis mi olduğu sorusu bugün cevaplandı. Dün İzmir Valisi Mustafa Toprak bu soruya, "Polis yeleği olmayan kişiler polis değil" demişti. Bugün sorunun kesin yanıtını İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay verdi. "Onlar polis"

20362944.jpg

İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İzmir’deki Gezi Parkı protestolarına katılanlara müdahale eden sivil giysili eli sopalı kişilerin sivil polis olduğunu açıkladı.

İzmir’de olayların başladığı ilk gün bazı eli sopalı sivil giysili grupların göstericilere müdahale edip bazılarını dövmesi tartışma yarattı. Eli sopalı siviller için çeşitli spekülasyonlar yürütülürken, bazı kesimler bunların AK Partili gençler, bazıları polis tarafından örgütlenmiş kişiler olduğunu öne sürdü. İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay olaylara müdahale sırasında çevik kuvvetin arkasında bulunan sivil giysili kişilerin polis olduğunu açıkladı. Emniyet Müdürü Bilkay, bu polislere, özel yelek dağıtıldığını ancak bazılarının bunları giymemiş olabileceğini, aralarına kesinlikle sivil kimsenin girmediğini söyledi.

İzmir’de, Taksim Gezi gösterilerine destek verip olay çıkardıkları gerekçesiyle üç günde gözaltına alınan bütün şüphelilerin serbest bırakıldığı bildirildi.

VALİ TOPRAK NE DEMİŞTİ?
İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir'de Gezi Parkı eylemine destek veren protestoculara, eli sopalı bur grubun müdahale etmesiyle ilgili olarak, "Olaylar devam ederken, polis birimlerimizin arkasında sivil görünümlü kişilerin müdahalede bulunduğu konusunda gerçek olmayan unsurlar var. Bu mümkün değil. Sivil görevlilerimiz varsa, polise ait yelek giydirilmesi talimatı verdik. Artık yelek giyiyorlar." demişti.

eli-sopalilar-sivil-polis-cikti-3347445.Jpeg

şu direğin yanındaki amca polislik icin cok gencmiş :) gri gömlekli olan

Artvincenter

Profesör
11 Nisan 2013
2,765
8
0

Ülke bu haldeyse sorumlusu başbakan değil, "işine gelince" başkaldıran bizleriz.

Geçmiş olsun.
Başbakan'ın özgeçmişi cw'si bilmeyenler bilmek istemeyenlere iyi olmuş bu yazı. sonu hariç hepsi muazzam.

goki

Asistan
15 Eylül 2007
235
0
0
Şu bir gerçek ki bu ülkede hiç bir zaman tam demokrasi vakıf olamayacak. Nedeni çok basit;

Şu toplanan kalabalık yarın "kamusal alanda başörtüsü serbest" olsun diye toplanıp aynı özverili çalışmayı yine gerçekleştirecek mi? Oraya gelen gruplar yine aynı desteği verecekler mi? Kendimizi kandırmayalım böyle bişey söz konusu değil. Keşke inansam bu samimiyetinize de bende gelsem yanınıza savunsam özgürlükleri. Neden biliyo musunuz, benim özgürlüklerim de garanti altında değil, yarın hükümetin yerine başka bi parti geçtiği zaman benden bu özgürlüklerimi alabilir ki geçmişte bir çok örneği mevcut.

Samimi değilsiniz, olamayacaksınız.

haklısın dostum benim annem kapalı olduğu için askeriyenin kapısından içeri alınmadı içim ogünden beri yanar bu nasıl bir dışlamaktır o kadının suçu sadece başını örtmesimi bumu devleti yıkacak olan benim annemin masum başörtüsümü bugünlerde toplanan arkadaşlar haksızlıklara başkaldırmış olabilirler ama on yıllarca bu memleketin demirbaşı olan insanlara zulm edildi sadece inancından başını örttü diye kimsenin sesi çıkmadı yazık değilmi? benim annemin benim annem gibi olan kadınların kızların demokrasiye hakkı yokmu?

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Özellikle mavi marmara konusunu sorman özellikle şok etti beni.
İnsanlar miting yapmadı mı? Ayaklanma olmadı mı?
Sonuç neye bağlandı bir cevap ver hele.
"Özür diledi". Hadi ya. O kadar insanın kanı, canı, özür diledi ye bağlanıyorsa kimin neye güveneceği kalır?

5 yaşındaki çocuğa tecavüz edenler, taciz edilenler, eve dönerken tecavüze uğrayanlar ve bu işi yapanlar yakalanıyor, 1 yıl yemeden dışarı çıkarken sen neredeydin? Siz neredeydiniz? Olay sadece bu değil. Bunlar dan birçoğu var. Soruyu sorması kolay.

İşaret etmesi en kolayı. Dikkat et. İşaret parmağını 1 kişiyi gösterirken geride kalan 3 parmak kendini gösterir.

haklısın dostum benim annem kapalı olduğu için askeriyenin kapısından içeri alınmadı içim ogünden beri yanar bu nasıl bir dışlamaktır o kadının suçu sadece başını örtmesimi bumu devleti yıkacak olan benim annemin masum başörtüsümü bugünlerde toplanan arkadaşlar haksızlıklara başkaldırmış olabilirler ama on yıllarca bu memleketin demirbaşı olan insanlara zulm edildi sadece inancından başını örttü diye kimsenin sesi çıkmadı yazık değilmi? benim annemin benim annem gibi olan kadınların kızların demokrasiye hakkı yokmu?

Moderatörler nerede ? Bu arkadaş resmen konuyu değiştirip kavga çıkartmaya çalışıyor. Bu konunun konuşulacak yeri ve zamanı değildir. Neyin peşindesin? Konuyu buraya çek bir de buna kafa yorsun millet.

Karargaht

Dekan
14 Kasım 2007
9,237
112
1,243
@Karargaht o soruları sorarken sizli bizli konuşmak yerine direk biz demeyi bilemedin sonunda bağlayabildin öyle mi? Bu mudur senin samimiyetin. O soruların yanıtını çok güzel biliyorsunuz. Hatta birkaç tanesinin cevabı "biber gazı".
Merak etme ayaklandık BİZ. Denedik. Siz neredeydiniz? Biz ayaklanınca kafamıza cop yedik, biber gazı yedik.
Sen ne yaptın?

Ben sosyal medyada tepkimi ortaya koyarken destekçi bulamadım emin ol.

Burda ayaklandığın konuya bi dön bak. Sonra birde aynaya bak. Suratına konuş gerçekleri.

Dışarırdan bakan herkes şuan Türkiyede iç savaş çıkmış 3.sınıf ülke olarak görüyor. Bu senin için önemli değil tabi. Sen Türkiyede değil yaşamıyorsun.

Tek derdiniz akp, başbakan.

Sorduğum sorularda başkaldıranlar arasında ben vardım ama yanımda siz yoktunuz. Çünkü herkes çıkarının olduğu yerde.

Ben yanınızda olmadığım için mutluyum. Çünkü saflarınız sıklaşmamış, aralara şeytanlar karışmış.

Anlayana!

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Siz kafanızı öne eğmiş, olayın nasıl başladığına bakıyorsunuz.

Ben nasıl devam ettiğine ve nereye gittiğine bakıyorum.

Sadece dün, tüm ülke vatandaşlarının cebinden 15.000 tl para çalındı gitti borsadan.

Sadece dün, bu olayları yapanlar ve destek verenler yüzünden amerikan tahvilleri %7 değer kazandı, bizim paramızda eridi.

Amerika, Almanya, Fransa senin iyiliğini ister mi ? Biz karıştıkça adamlar para kazanıyor aç gözünü!!!

Siz şimdi bana neyi savunuyorsunuz?

Olayın nereye doğru gittiğini görün artık!!!

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
2 Ekim 2012
1,498
1
0

Geçmiş olsun.

hocam muhattap alan mı vardı da biz tepkimizi göstermedik?

bunların hepsinin birikimi cıktı işte. halkta gaz birikti.. sisme oldu..

goki

Asistan
15 Eylül 2007
235
0
0
Özellikle mavi marmara konusunu sorman özellikle şok etti beni.
İnsanlar miting yapmadı mı? Ayaklanma olmadı mı?
Sonuç neye bağlandı bir cevap ver hele.
"Özür diledi". Hadi ya. O kadar insanın kanı, canı, özür diledi ye bağlanıyorsa kimin neye güveneceği kalır?

5 yaşındaki çocuğa tecavüz edenler, taciz edilenler, eve dönerken tecavüze uğrayanlar ve bu işi yapanlar yakalanıyor, 1 yıl yemeden dışarı çıkarken sen neredeydin? Siz neredeydiniz? Olay sadece bu değil. Bunlar dan birçoğu var. Soruyu sorması kolay.

İşaret etmesi en kolayı. Dikkat et. İşaret parmağını 1 kişiyi gösterirken geride kalan 3 parmak kendini gösterir.

Moderatörler nerede ? Bu arkadaş resmen konuyu değiştirip kavga çıkartmaya çalışıyor. Bu konunun konuşulacak yeri ve zamanı değildir. Neyin peşindesin? Konuyu buraya çek bir de buna kafa yorsun millet.

neden yeri zamanı değil demokrasi için çabalamıyormuyuz milletçe başörtülü insanlara yapılan zulmlere de başkaldırı yapalım dedim kötümü ettim ? ayrıca başımdan geçen bir olayı ve bende bıraktığı izi anlattim zorunuza gitmesin kavga çıkarmaya çalışanlar sokaklarda dükkanları yağmalayanlar yanlış yerde kavgacı arıyorsun. özgürce fikrimi söylemem batmasın kimseye sakin olun.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Ben sosyal medyada tepkimi ortaya koyarken destekçi bulamadım emin ol.

Burda ayaklandığın konuya bi dön bak. Sonra birde aynaya bak. Suratına konuş gerçekleri.

Dışarırdan bakan herkes şuan Türkiyede iç savaş çıkmış 3.sınıf ülke olarak görüyor. Bu senin için önemli değil tabi. Sen Türkiyede değil yaşamıyorsun.

Tek derdiniz akp, başbakan.

Sorduğum sorularda başkaldıranlar arasında ben vardım ama yanımda siz yoktunuz. Çünkü herkes çıkarının olduğu yerde.

Ben yanınızda olmadığım için mutluyum. Çünkü saflarınız sıklaşmamış, aralara şeytanlar karışmış.

Anlayana!

İşine gelince öyle güzel yanlı konuşuyorsun ki. Hayret etmiyorum artık.
Ben kendime çok konuştum, arkadaşlarımla da konuştum harekete de geçtim. Sadee sosyal medyada değilim ben o kadar. Sosyal medya bir çeşit toplu hareket etme yeri o kadar gözümde.
Sen Türkiye'e yaşıyorsun öyle mi? Aç bakayım haberleri önce. Bir bak. Adliye sarayında da aynı şekilde protestolar ediliyor. Hani taş atan var mı? aramızda girmiş mi şeytanlar?

Jomolocco

Doçent
4 Eylül 2012
872
5
18
Başbakan'ın özgeçmişi cw'si bilmeyenler bilmek istemeyenlere iyi olmuş bu yazı. sonu hariç hepsi muazzam.

biz baskananin ozgecmisini gayet iyi biliyoruz ceemattayken turkiye hakkinda neler dedigini baskaban olunca 180 derece donus yaptigini biliyoruz.
Son zamanlarda seviyesini asti halkin bunu yapmasi gayet normaldi.
Unutmayiniz burasi musluman ulkesi degil. Her insanin istedigi dini tutma ozgurlugu vardir . Bir ulkenin cogunlugu musluman diye musluman olmaz o ulke oncelikle kafaniza sokun sunu.

Ya adam bu ulkeyi kuran temelini atan sehitlere kelle , inonuye ataturke ayyas diyor . Varmi oyle

Kacti gitti zaten yiyorsa su zamanda bir yerden bir yere gitsin bakalim sag cikabilecekmi?

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
neden yeri zamanı değil demokrasi için çabalamıyormuyuz milletçe başörtülü insanlara yapılan zulmlere de başkaldırı yapalım dedim kötümü ettim ? ayrıca başımdan geçen bir olayı ve bende bıraktığı izi anlattim zorunuza gitmesin kavga çıkarmaya çalışanlar sokaklarda dükkanları yağmalayanlar yanlış yerde kavgacı arıyorsun. özgürce fikrimi söylemem batmasın kimseye sakin olun.

Başörtüsü konusunu tartışmak şu an zamanı değil. Doğruyu özgürce söyleyeceksin fikirin haklısın ama yeri şu aralar burası değil. Bizim de başımızdan bu tür olaylar çok geçti. Ama her fikrin de bir yeri zamanı var. [MENTION=23713]Karargaht[/MENTION] bize soruyor baksana sen ben değil hepimize soruyor. Cevabınız var mı?

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0

Geçmiş olsun.

Aslında susulmadı , tüm dünyanın dikkatini çekecek kadar büyük tepki verilmedi.Meseleyi hala ve hala ısrarla 2 ağaç zannedenlere okutmalık örnek liste hepsinin acısı çıkıyor.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
İşine gelince öyle güzel yanlı konuşuyorsun ki. Hayret etmiyorum artık.
Ben kendime çok konuştum, arkadaşlarımla da konuştum harekete de geçtim. Sadee sosyal medyada değilim ben o kadar. Sosyal medya bir çeşit toplu hareket etme yeri o kadar gözümde.
Sen Türkiye'e yaşıyorsun öyle mi? Aç bakayım haberleri önce. Bir bak. Adliye sarayında da aynı şekilde protestolar ediliyor. Hani taş atan var mı? aramızda girmiş mi şeytanlar?

Avukat dediğin adam siyayi hareketler içinde bulunuyorsa, kusura bakma ben o adama adalet arayan, adalet dağıtan, hak gözeten gözü ile bakmam.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
2 Ekim 2012
1,498
1
0
Bu işin bu kadar sürmesi beni endişelendirmek değil de düşündürüyor..

2 gündür okuduğum yazılar düşündürüyor..

Gülen'in Erdoğan'ın kibri yüzünden artık desteklemediği, yerine başka birini düşündüğü,,,

Erbakan gibi en zirvedeyken ''kanlı mı olcak kansız mı olcak diyip'' cemaat desteğini kaybedip askerin önüne atılmasından sonra toto yumurtadan AKP çıktı. Acaba aynı süreçte miyiz?

Çünkü başbakan halkın önüne atıldı gibi geliyor. Hiç bir AKP milletvekili-bakanı çıkıp Tayyip Erdoğan'ı savunmuyor tam tersine biz diye savunuyor..

Ne dersin hocam [MENTION=142972]tambjk[/MENTION]

Karargaht

Dekan
14 Kasım 2007
9,237
112
1,243
Ben akpartici değilim, başbakancı değilim. Siyasetle işim olmaz. Ben kendimce doğruları ortaya koyuyorum.

Taksimde pkk bayrakları açılmasını,
Adamın bütün sermayesini koyduğu kuruyemişi yerle bir edilmesini
Onlarca ambulansın harap hale getirilmesini
Kaldırımların sökülmesi, otobüslerin yakılması.. .

bilmem neleri bana izah edemezsiniz. Onlar bizim vergilerimizle alınmadı mı?

Eylem yapacaktınız o zaman gidip adam akıllı izin alıp, polis uyarmasına rağmen polise küfredip taş attıktan sonra size tepkisiz kalmasını bekleyemezsiniz.

Bunu sen yapmazsın ama senin gibi eyleme katılan bi başkası yapıyor, senide etkiliyor.

Polisin orantısız güç kullandığı ortada, onun desteklenecek yeri yok. Ancak gidenler bile bile gidiyor.

Biber yemeğe gidiyoruz diye paylaşım yapanların haddi hesabı yok.

Haklıyken haksız duruma düştünüz. Ağaçları kestirmemek için ülkenin huzur bağını kestiniz.

Artık her sene bu zamanlarda Gezi Parkı olaylarını anmak üzere Taksimde düzenli olarak olaylar çıkacak.

Ve düzenli olarak ülkenin huzru kaçacak. Ne diyeyim hayırlısı artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...