SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahbârî

Dekan
6 Ekim 2009
6,274
346
263
Kardeşim kaç sayfa yorum yazıldı ki hala daha yazılıyor.
Sen anlamıyor musun? Açıkça söyle ben anlamıyorum de.
Biz demiyor muyuz burada o kişiler lekelemeye çalışan kişilerdir diye. Biz diyoruz ki onları sürekli uyar uyar uyar bir de kendi içerisinde mi eylemciler kavgaya tutuşsun.
Tüm Türkiye'de neredeyse her il de olaylar çıkıyor. Sen gelmişsin o adam bunu yaptı şunu yaptı kurunun yanında yaş da yanar diyorsun.
Bu kadar da olmaz ki. Çocuk değilsin ki.
eğer bir hedefleri varsa içindekileri tasfiye etmeliler. it kopukla gitmez bu iş. anlayan anlar. ben öyle anlıyorum. madem planlı amaçlı hareket diyorlar kendilerinin baltalanmasına izin mi vercekler? halbuki resimlerde videolarda kolkola kardeş gibiler. hiç tasfiye olacağını, böyle fikirlerinin olduğunu sanmıyorum.

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Seçimle yenemediğin adamı, şiddetle indiremezsin.

Politik niyetlerinizi, şiddetle destekleyip, bizim gibi nötr, politikayla işi olmayan insanların tepkisini almayın.

Burada şiddet yanlısı açıklama yapan bizler değiliz, sizler gibi meydandaki provokatörleri, yıkıp dağıtanları eleştiriyoruz. %50'yi sokağa dökmeklekle tehdit edip, müslümanları dini duyguları üzerinden provoke ederek, sokaklarda öldürmeklen, katletmekten , tükütükle boğmaktan bahsedenlere tepki koyabilirsin.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Hükümeti devirmek gibi bir fikir olduğunu sanmıyorum. Her ne kadar "tayyip istifa " gibi söylemler olsa da bunu hiç bir kimse istemez.
Eylemin amacı Tayyip'in oy vermeyenleri hiçe sayarak davranış ve telkinlerde bulunması değil mi? Öyleyse çözüm burada işte bu kadar basit.
İnsan yerine koymayı bilecek karşıdakini. Karşıdaki Halk Halk. Topluluk. Oy verecek olan kişiler. Niye böyle davranarak nefret kazanıyor ki? Amacı nedir? Sence.

Onu git Erdoğan' a söyle. Başbakanın söylemlerini bende beğenmedim, adamı sevmeyebilirsin, ama vergilerle alınan, yapılan yerleri yıkamazsın.

Benim itirazım yakıp yıkanlara ve bunu meşru gösterenlere.

azen63

Profesör
22 Temmuz 2009
1,992
24
218
Bütün iller ayaga kalktı ne demek ? 500.000 ?"rte son secimde 21 milyon oy aldı" geriye 50 milyon kalır :D 76 milyon muş 500.000 mişde :D :D
bunlar iyice türkiye akp sandı.
ben akp yi sevmem. bu bir. 2.si bu ülkeye kim zarar verirse karşısında olurum. 3 uluslarası kanalları dinlemiyorsun. 4 adamlar keyif catıyor türkiye elimize düşüyor diye. 5 hakkını savunurken başkasının hakkına riayet edeceksin. 5 ben müslümanım dinime laf edeni asla affetmem. 6 ben kula tapmam şu!!! tapanlşar gibi...
ve Son Olarak Biz Yaratılanı Severiz YARADANDAN ÖTÜRÜ.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
eğer bir hedefleri varsa içindekileri tasfiye etmeliler. it kopukla gitmez bu iş. anlayan anlar. ben öyle anlıyorum. madem planlı amaçlı hareket diyorlar kendilerinin baltalanmasına izin mi vercekler? halbuki resimlerde videolarda kolkola kardeş gibiler. hiç tasfiye olacağını, böyle fikirlerinin olduğunu sanmıyorum.

Gittin mi yanlarına?

CMYK

Profesör
11 Haziran 2011
1,048
7
218
İşte bu noktada verilen zararı önceden görebilmeleri mümkün değil ama kendilerini destekleyenlere dikkat etmeliler örneğin pkk ya yakın kesimlerin kendilerine verdiği desteği olumlu karşılayan insanlar var, tahmin etmeleri lazım polisler onlarla ne zaman protesto da karşılaşsa olaylar kaçınılmaz oluyor tabi bu ayrıntılar olayların karmaşasında çoğu kimsenin önemsemediği veya çaresizliğin de kabullendiği bir hal aldı iyi yolda aynı safta olduklarını zannedenler kendilerini nerede bulacaklarını tahmin edemediler.

Türk Polisi hiç değişmemdi değişmesi de pek kolay değil 27 yaşıma kadar gördüklerim ve okuduklarım bunu gösterdi. Son 10 yıldır biraz daha iyileşme var.

Verilen zarar göze alınmaksızın, yapılan eylemleri masumane göstermek asıl ikiyüzlülüktür.
Demokratik bir düzende yakma, yıkma olmaz.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Onu git Erdoğan' a söyle. Başbakanın söylemlerini bende beğenmedim, adamı sevmeyebilirsin, ama vergilerle alınan, yapılan yerleri yıkamazsın.

Benim itirazım yakıp yıkanlara ve bunu meşru gösterenlere.

Ama burada tepkini bizeymiş gibi davranıyorsun sürekli bu niye?
Biz demiyor muyuz o tepkiyi verenler eylemci değil. Asıl terörist onlar diyoruz. 70 sayfa oldu aynı sözler çıkıyor sürekli.
Kimse başbakana tepki göstermiyor ama inceden inceden bizim gibi düşündüğünü belli etmek istemiyor.
Mesela siz. Beğenmediğiniz tepkisini ama söylemekten çekiniyorsunuz. O niye?

shadow2

Profesör
23 Eylül 2009
1,132
23
218
O mekandakiler köşedeki bakkaldan 3 bira alıp camide içelim dememişlerdir herhalde. Olaylar sırasında ellerindeki biralar ile kaçıp dağılırken oraya sığınmaları muhtemel. Büyük resme odaklanalım, o konuyu eleştirdik geçtin, bizde eleştirilerine hak verdik, size katıldık. Eğer bu olaylar çözümlensek istiyorsak Bülent Arınıç'ın, diğer bakanların, Cumhurbaşkanın açıklamaları üzerinden devam etmek gerek. Keşke Başbakanın açıklamarı üzerinden devam edebilelelim diyebilsem, kendisi olayı provoke edip %50'si sokağa dökmekle tehdit etmek dışında hiçbir sağduyulu yaklaşım sergilemedi ne yazıkki.

Zaten doğru olan ortada biyerde buluşabilmek. Aynı ülkede tamamen uç noktalarda yaşayan toplumlar ortak bi noktada buluşamazsa zaten dağılır gider. Bugün Bülen Arınç çıkmış hatalarını kabul etmiş inşallah göstericilerde sakinleşir otururlar ortak bir projede buluşulur.

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0
Sen gösterilere destek vermiyor musun ?

Tabikide protesto ve eylem yasal hak ama dükkanlara saldırıp yağmalayanlar camide uygunsuz davranışta bulunanlara degil onlar kimdir nedir neden böyle hayvanlıklar yapıyorlar bilmiyorum. ve kesinlikle yanları kalmayıp mahkemeye çıkarılmalıdır.

Ozgurky

Profesör
26 Nisan 2009
2,698
14
218
Maksat bağcıyı dövmek tabiki hatta egolarını tatmin etmek..

Kimse bu olayların ne zaman ve nasıl biteceği üzerine kafa patlatmıyor. Sürekli onlar şöyle yaptı bunlar böyle yaptı.

Her iki tarafta hata yaptı. Her iki tarafta bu işin bitmesi için elini taşın altına koyması gerekiyor.

Bu olaylar seçim olana kadar devam mı edecek. Çarşamba gecesi kandil gecesi. Eğer saygı varsa bari kandil gecesi hürmetine 1 gecelikte olsa sokağa çıkılmaz.

Yorumun için teşekkürler, konu açıldığından beri adamakıllı yorum yazan herkese teşekkürler. Konuya yorum yazanların büyük kısmının derdi olayların bitmesi değil de insanların birbirine zarar vermesi olduğu için daha fazla yazmak istemiyorum konuya. Tavşan dağ misali aldırmayın.

Başbakan da Cumhurbaşkanı ve Bülent Arınç gibi sağduyulu açıklamalar yaparsa meydanlardaki kalabalığın azaldığını, hainlerin daha net ortaya çıktığını göreceksiniz. Gene tekrarlıyorum sapla samanı karıştırmayın, hakkını arayan insanlarla o malum güruhu bir tuttuğunuz müddetçe olayları hiçbir zaman tam olarak anlayamayacaksınız.

Bu lafım herkese: Yönetilen değil, yöneten olun; hangi ideoloji ile olursa olsun başkası söylüyor diye değil gerçekten doğru olduğuna inandığınız fikirlerle vatanınıza sahip çıkın.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Zaten doğru olan ortada biyerde buluşabilmek. Aynı ülkede tamamen uç noktalarda yaşayan toplumlar ortak bi noktada buluşamazsa zaten dağılır gider. Bugün Bülen Arınç çıkmış hatalarını kabul etmiş inşallah göstericilerde sakinleşir otururlar ortak bir projede buluşulur.

Kardeşim sen de biliyorsun ki Bülent Arınç'ın konuşması birşey değiştirmeyecek, "Öteki" aynı ithamlarda bulunduğu sürece.

Zee

Asistan
8 Nisan 2010
446
4
18
Bu olay açık ve net bellidir ülkeyi bölmeyi amaçlayanların yanında bu oyuna gelenler oldu ya helal olsun diyorum onlara ! Ben hiç bunları yazarken hiç bir siyasi görüş ve parti amacı gütmeden yazıyorum. Fakat şuda bir gerçektir ki hani bu hükemete oy atanlar SALAK deniyor ya bunu ben bire bir duymuş biri olarak, kusura bakmayın bu oyuna düştüğünüz için kimlerin ne olduğu şimdi daha açık ve net belli oluyor. Hani vatan sevgisi, hani millyetçilk, hani insan severlik... şimdi o katılanalrın çoğu daha yeni yeni anlıyorlar hangi hatalara düştüklerini... Vatans evmek bu dğeildir! O olaylara karışanların kimler olduğunu araştırın bir. Körü körüne gidip bir şyelerin arkasından ses çıkartıyorusunuz? Hani bu hükmete oy atanalr bunlar KOYUN SÜRÜYDÜ ya ASIL KOYUN SÜRÜLÜĞÜ BUDUR. Tek fark bence insana verilen düşünebilme yeteneği ayırmıştır onlardan. Bir görüşe sahip olabilrsiniz çok doğal, hükümete destekte olmayabilrsniz onada tamam ama bir kesim bilmezin yanında seslerin çıkması körür körüne polisi halka düşürmek istemek bu ve bunun gibilere YAZIKLAR OLSUN !!! Ama bu millet eskilere dönmeyecek artık emin olun devir değişti. . TENCERE İLE YAPILAN DEVRMİN DİBİ TUTAR!!!

Artvincenter

Profesör
11 Nisan 2013
2,765
8
0
ben akp yi sevmem. bu bir. 2.si bu ülkeye kim zarar verirse karşısında olurum. 3 uluslarası kanalları dinlemiyorsun. 4 adamlar keyif catıyor türkiye elimize düşüyor diye. 5 hakkını savunurken başkasının hakkına riayet edeceksin. 5 ben müslümanım dinime laf edeni asla affetmem. 6 ben kula tapmam şu!!! tapanlşar gibi...
ve Son Olarak Biz Yaratılanı Severiz YARADANDAN ÖTÜRÜ.
haklısın katılıyorum.

azen63

Profesör
22 Temmuz 2009
1,992
24
218
Sen ne kadar zekisin öyle :D türkiye nüfüsü 75 milyon 21 milyon kişi akp ye oy vermiş 50 milyon kişi akp yanlısı degıl yanı hem 500.000 e 76 milyon diyosun yazıncada sınırlenıyosun birader ayıp edıosun :D
He bu arada eylemde diger 21 milyon degil akp yanlısı olmayan 51 milyon kişi var. !
sen hesaplamayı nasıl yaptın bize öğret.. nasıl 50 milyon. kundaktaki bebeğide saydın galiba ...

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218

Ortada buluşabilmek için bizleri kutuplaştıranlara, kamplara bölenlere, kendi bloktları çözülmesin, dağılmasın diye provokasyonlar ile safları beton gibi sıkılaştıranlara itimat etmemek gerek.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
[video=youtube_share;xllj5W0wLrg]http://youtu.be/xllj5W0wLrg[/video]

12:50' den sonrası önemli hemde çok önemli.

Bu olayları destekleyenler, tamamen emperyalist güçlere alet oluyorlar.

shadow2

Profesör
23 Eylül 2009
1,132
23
218
Cami olayına gelince müslümanlar için İbadethane Allah'ın evidir. H.z. Musa'ya ilk vahiy gelişi eşi doğum yapmak üzereyken can havliyle yardım aramak için yola çıktığında geliyor. Oda çaresiz,yorgun ve stres altındayken ilk gelen vahiy 'Nalinlerini (ayakkabını) çıkar'dır.
Tepkimiz bu nedenle büyük çünkü bizim için anlamı büyük.

IThelp

Profesör
11 Nisan 2011
4,314
19
0
Televizyon karşısında içim geçmiş uykuya dalmışım az önce.Bir rüya gördüm.Milyonlarca insanın tekbir getirerek caddelerde, sokaklarda koştuğu nehir gibi aktığı bir rüya.Huzur bozanları, düzen bozanları, isyancıları TEKBİR çığlıklarıyla yok eden milyonlar ! Ölümün nereden geldiğini anlayamadan ölen huzur bozucular, bölücüler ve isyancılar.Milyonların ALLAHUEKBER diye attığı çığlıklar onları saklandıkları delikte yakalıyıp, ziyan ediyordu ! Sonra bir anda uyandım.Uyanmaz olaydım ! Bilen bilir.Benim rüyalarım meşhurdur.Hayrolsun inşallah.

kendi düşünceni başkalarına mal etme insanları tahrik etme sen bu kadar güclüyseydin 5000 binleri topluyordunda neden doğuya pkk karşı savaşa gitmedin neden bunca yıl binlerce şehit verdik kışkırtıcı mesajları yazmaya bırak kendi adına konuş başkaların adına konuşma şited yanlış bende karşıyım ama senin yaptığın ondan daha da büyük şited klavye delikanlısı olma cık ozaman şimdi taksime git halen ordalar şuan hemen yanımda yeni şafak gazetsinde bir gazeteci arkadaşım yaralı 3 dikiş atılmış başına o oda şited karşı canı yanmış ama halen sükunet icinde hepimiz şited karşıyız ama senin istediğin gibi kanmı dökülmesi lazım seni kınıyorum

[MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] bir sürü mesaj sildi bu kışkırtıcı mesajı nasıl silmedi hayret ediyorum ama onun yerine şimdi benim bu mesajım silinir ka

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Ama burada tepkini bizeymiş gibi davranıyorsun sürekli bu niye?
Biz demiyor muyuz o tepkiyi verenler eylemci değil. Asıl terörist onlar diyoruz. 70 sayfa oldu aynı sözler çıkıyor sürekli.
Kimse başbakana tepki göstermiyor ama inceden inceden bizim gibi düşündüğünü belli etmek istemiyor.
Mesela siz. Beğenmediğiniz tepkisini ama söylemekten çekiniyorsunuz. O niye?

Ben birşeyi söylemekten çekinmiyorum.

Bak burada ne demişim ve sonrasında tepkim nasıl değişmiş ?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/322661-sdn-uyeleri-gezi-parki-eylemi-icin-ne-dusunuyorlar-tartisiyoruz-16.html#post2899913

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0
nsnrh.jpg

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
Ortada buluşabilmek için bizleri kutuplaştıranlara, kamplara bölenlere, kendi bloktları çözülmesin, dağılmasın diye provokasyonlar ile safları beton gibi sıkılaştıranlara itimat etmemek gerek.

Zamanında bu insanlar başları örtülü diye dinine bağlı diye ötekileştirilmedi mi? Bu ayrışım sadece şimdi mi var, önceden yok muydu, 28 Şubat hangi yüzden çıktı ?

Alıntı yaptığın mesaj insanların ülke için millet için vatan için ortak bir paydada birleşme yönünden sen altın kime güveneceğim diyorsun ama olmuyor. Ortak bir payda olunca her iki tarafta birşeylerden fedakarlık edecek.

Anladığım kadarıyla göstericilerin sakinleşmesi taraftarı değilsin ki Bülent Arınç'ın sakinleştirici sayılacak açıklamalarını itimat etmemek gerek şeklinde yorumluyorsun.

shadow2

Profesör
23 Eylül 2009
1,132
23
218
Kardeşim sen de biliyorsun ki Bülent Arınç'ın konuşması birşey değiştirmeyecek, "Öteki" aynı ithamlarda bulunduğu sürece.

Öteki dediğin insanı halk mazlum gördüğü için oraya getirdi. Çıkıp oraya zalimlik yaparsa oda diğerleri gibi alır % 1-2 oyunu silinir gider siyaset sahnesinden. Ama yakarak yıkarak değil sabırla uyara,uyara.
Diğerleri nasıl kaybolup gittiyse oda gider.

ReDaRRoW

Öğrenci
22 Haziran 2009
84
0
6
Müslüman adam karşısındaki kim olursa olsun ananı alda git demez, Müslüman adam senden benden nemalanıp palazlanmaz, Müslüman adam kendi çocuklarını danışman yapıp maaşa bağlamaz v.s. v.s. velhasıl gerçek Müslüman megaloman tavırla halkına artistik yapmaz, dini vecibelerini bilen biri başbakanlık koltuğunu şuan işgal eden kişiyi Müslüman olarak niteleyebilirmi sizin takdirinize bırakıyorum...

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Öteki dediğin insanı halk mazlum gördüğü için oraya getirdi. Çıkıp oraya zalimlik yaparsa oda diğerleri gibi alır % 1-2 oyunu silinir gider siyaset sahnesinden. Ama yakarak yıkarak değil sabırla uyara,uyara.
Diğerleri nasıl kaybolup gittiyse oda gider.

Konuyu yine aynı yere getirmeyi başardın, tebrik ederim.
Sadece empati. Empati. Empati yapsın ki halkından özür dilemeyi bilsin. Emin ol bitecek bu kavga, çatışma.
Ama dilemiyor. İnat ediyor. Kimi kimle kavga ettirecek. Beni komşumla, kardeşimle mi?

Zee

Asistan
8 Nisan 2010
446
4
18
Hocam kimse askere polise terörist demiyor ki şu anda zaten polisle askerin aynı düşüncede olduğunu sanmıyorum. Her neyse bu facebook ta gördün yazılar bir yana hiç şu an içinde olduğun şehrin meydanına gidip gördün mü olayı yoksa sadece okuduklarından edindiğin bilgi mi bu ?

sırf hkmti dşrmek amacyla pol is arç olrk kulalnlmıştır. Gidipe olaylara karşmadım ben. Benim polisimi kimse cani adam kesen kafasını uçaran öldüren diye nitelendiremez. İşte bunu anlatmaya çalısıyorum. Sen çok iyi niyetli olabilirsin. Bir sıkıntı yok ama böyleleride çıkıyor ve amaç farklı boyutlara çıkıyor. Bildiğin adam kesen durumana geldi benm polsm yazık... Sosyal medyada işte çok bilgi kirliği vardı resmen roman yazıyor adam... Bunları yapanlar bana göre vatan sever olamaz... Ben bunlara kızgınım işte... Herkes buna kızgın sadece ben değil.

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Zamanında bu insanlar başları örtülü diye dinine bağlı diye ötekileştirilmedi mi? Bu ayrışım sadece şimdi mi var, önceden yok muydu, 28 Şubat hangi yüzden çıktı ?

Alıntı yaptığın mesaj insanların ülke için millet için vatan için ortak bir paydada birleşme yönünden sen altın kime güveneceğim diyorsun ama olmuyor. Ortak bir payda olunca her iki tarafta birşeylerden fedakarlık edecek.

Anladığım kadarıyla göstericilerin sakinleşmesi taraftarı değilsin ki Bülent Arınç'ın sakinleştirici sayılacak açıklamalarını itimat etmemek gerek şeklinde yorumluyorsun.

Arkadaşım,

Bak bakalım ben Bülent Arınc'ın açıklamaları için ne demişsim? İtimat etmemek şeklinde yorumladığımı da nereden çıkartıyorsun Allahını seversen.

Zamanında o insanlar ötekileştirildi, eziyet edildi diye intikam duysuyla bu sefer kendileri gibi onlamayanlara aynı muameleyi etmek ne kadar doğru.

AKP bu konuda tahretavalliyi önce dengeledi, şimdi ise ağır basıp, hoplaya zıplaya karşı taraftakilere eziyet ediyor, silkeliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...