SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Artvincenter

Profesör
11 Nisan 2013
2,765
8
0
sen kimsinde halk adına konuşabiliyorsun. 500,000 toplandınız nerde geriye kalan 76 milyon... zübüklük etmemnin bir yararı olmaz size...
Bütün iller ayaga kalktı ne demek ? 500.000 ?"rte son secimde 21 milyon oy aldı" geriye 50 milyon kalır :D 76 milyon muş 500.000 mişde :D :D
bunlar iyice türkiye akp sandı.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Arkadaşlarım Gezi Parkı Gerçeği İzle izlettir Paylaş

[video=youtube;xllj5W0wLrg]http://www.youtube.com/watch?v=xllj5W0wLrg[/video]

Bu şeref yoksunu herifi mi izletiyorsun.
Bu adam değil miydi bundan bir kaç ay evvelinde hükümete sürekli laf eden.
Bu insanlar satılmış kişiler. Parayı vermişler hem 180 derece dönüşle o tarafa geçmiş insanlar.
Bir de bu kişileri böyle gösteriyorsunuz ya yazık.

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0
Asıl komik olanı hala 2 ağaçtan bahseden körler var :D At gözlügü filan degil bunlar bildiğin bere geçirmişler kafalarına :D

Ozgurky

Profesör
26 Nisan 2009
2,698
14
218
Yahu hükümet adına yapılan açıklamarla ilgili hiçbirinizin hiçbir fikri, hiçbir yorumu yok mu hakikaten? Sizin derdiniz üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi?

ruz

Asistan
12 Mayıs 2013
135
0
0
Bütün iller ayaga kalktı ne demek ? 500.000 ?"rte son secimde 21 milyon oy aldı" geriye 50 milyon kalır :D 76 milyon muş 500.000 mişde :D :D
bunlar iyice türkiye akp sandı.

Matematiğine diye başlayacamda sakinnn, şimdi RTE 21 milyon oy alıp %50'sine sahip oluyosa oylarıni geriye kalan oy sayısıda 21 milyon oluyor, bu oyuda böl 3 partiye kapiş? matematik? yabancı bir kelime gibi gelebilir sanada rakamlar kullanarak işlemler felan yapıyosun. Eylemcilerin çoğu işte senin gibi bazı şeyleri yorumlamaktan aciz insanlar. 2 dk. durup bişey düşünmeyen insanlar

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Bu şeref yoksunu herifi mi izletiyorsun.
Bu adam değil miydi bundan bir kaç ay evvelinde hükümete sürekli laf eden.
Bu insanlar satılmış kişiler. Parayı vermişler hem 180 derece dönüşle o tarafa geçmiş insanlar.
Bir de bu kişileri böyle gösteriyorsunuz ya yazık.

Sen söylediklerine bak YALAN MI? ha söylesene YALAN MI?

Gezi Parkı Gerçeği İzle İzlettir Paylaş

[video=youtube;xllj5W0wLrg]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xllj5W0wLrg#![/video]

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Herşeyden önce en başından beri söylediğim olayları buraya getiren hükümet-polis. burda ortak noktamız var. En başından beri yazdım. Olayın başlangıcında haklı olan eylemciler. Hükümet bilgilendirme yapsa,talepleri en azından dinlese hiç olay buralara gelmezdi.
Ama olay neyazıkki çığrından çıktı yakıp yıkmaya döndü ne yazık ki. Bunun savunulacak tarafı yok bence.
Gerçek müslümanlığa gelince bunu ancak Allah bilir kişinin kendisi bile net olarak bilemez.
Cami olayı evet ağır yaralı durumunda ayakkabı,izmarit neyse denebilir,hadi biz temizlelim denebilir ama içki alenen saygısızlıktır. Ha turistir,İslamdan haberi yoktur anlarım. Peygamberimizin dini yeni öğrenen ve cami duvarına pisleyene tavrı gibi öğretici olmak isterim ama bu adamlar zaten müslüman ülkede yaşıyo. Afedersin içki içeceğine cami duvarına pislese daha iyiydi benim için.

İçki içmek günahtır, buna kimsenin itirazı yok ama bu Allah ile onun arasında bir meseledir. İslamiyetin tek ve en büyük günahı da değildir, kötü gözle bakmaktan tut, hakaret etmeye, niyet okumaya, ezileni görmezden gelmeye, kişisel hijyenine dikkat etmemeye kadar günahları say say bitmez, kaldı ki bu diğer saydığım günahlar sadece kendisine değil başkalarının da kul hakkını yediğinden en büyük günahlardandır. İçki ve başörtüsüne endekslemeyin müslümanlığı. Doğru demiyorum içki içmelerine ama o cami avlusundan ayakkabı çalan hırsıza yada cemaat içerisinde diğer günahları işleyen müslümana karşı aynı tepkiyi gösterip lanet bela okuyup, kan dökmek üzere provokasyon yapılıyor mu diye sormak istiyorum. İçki içileceğine cami duvarına pislese daha iyi benim için demişsin, aslında bu çok güzel örnekliyor az önce dediklerimi.

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
Hala ve hala görmek istedikleri yerleri görüyorlar üşenmedim saydım 43 kelime lik yazıda sadece Amerika yı almak kadar enteresan birşey yokturi

Ve Abd ye ateş püskürdügümü nerde gördün ya işkembeden sallamayın

Ülkemizde sürekli sağıda soluda her kesimden kimse Amerika'nın politikaları üzerinde eleştiri yaptığı bir durumda senden yapmış olduğum alıntı tamamen tesadüftür ki kişisel olarak seninle alakalı değildir.

Bu politikaları eleştiren insanların orada çıkan gazetelerin ülkemiz hakkındaki yorumları dikkate almasını manidar buluyorum sadece..

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0

[video=youtube;xllj5W0wLrg]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xllj5W0wLrg#![/video]

Videodaki yorum;

Kendilerini Peynir gemisi sandılar. ANCAK, gemiye fare girdi hepsi ''MUNDAR'' oldu.

:thumbup:

Artvincenter

Profesör
11 Nisan 2013
2,765
8
0
Matematiğine diye başlayacamda sakinnn, şimdi RTE 21 milyon oy alıp %50'sine sahip oluyosa oylarıni geriye kalan oy sayısıda 21 milyon oluyor, bu oyuda böl 3 partiye kapiş? matematik? yabancı bir kelime gibi gelebilir sanada rakamlar kullanarak işlemler felan yapıyosun. Eylemcilerin çoğu işte senin gibi bazı şeyleri yorumlamaktan aciz insanlar. 2 dk. durup bişey düşünmeyen insanlar
Sen ne kadar zekisin öyle :D türkiye nüfüsü 75 milyon 21 milyon kişi akp ye oy vermiş 50 milyon kişi akp yanlısı degıl yanı hem 500.000 e 76 milyon diyosun yazıncada sınırlenıyosun birader ayıp edıosun :D
He bu arada eylemde diger 21 milyon degil akp yanlısı olmayan 51 milyon kişi var. !

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218

Şu anda izleyemiyorum o kadar süre dinleyemeyeceğimden ama akşama izlerim sana özel mesaj atarım.
Ben adama güvenmiyorum adama. Adam bi o tarafta, bi şu tarafta.
Bu insanlara güvenilmez.
Orada başbakan neden özür dileyemiyor biliyor musunuz? Verilmiş sözler var. Çıkar çatışmaları var. Adam oraya onu yaptıracağına söz verdi yandaşlarına yada her kimse. Geri döner mi. Dönmez. Ama döndürürüz.

yagizcan

Öğrenci
12 Mayıs 2013
48
0
0
Kesinlikle bu tepkiye karşıyım... İlk önce ağaç meselesi diye halk uyutuldu ! BURDA HALK TAMAMEN KANDIRILMIŞTIR. BEN BUNDAN BAŞKA BİR ŞEY GÖREMİYORUM. DÜN KÜRTAJI SAVUNANLAR BU GÜN 2 AĞACA DUYGU MU BESLEMEYE ÇALIŞTILAR. Kesinlikle olaylar saptırılmıştır. Ne var ki insanlar tepkilerini sakince dile getirebilseler. Ama içlerinde çok temizide çok kötüsüde vardı belki ama ben bu temiz kesimin ağaç altından yürültüğü kanaatindeyim. Resmen Polis ile halk bir birine düşürülmeye çalışmıştır. Facebookta gördüğüm kadaryla ''polis şu an adam kesiyor, boğazlıyor, gibi cümleler gördüm.Bu gibi kişilerin yanında destek verenlere yazıklar olsun diyorum. Benim polisim askerim şimdimi trörst oldu sizlere sorarım ! Ben bu zarar verenlere benm cebimden çıkacka olan maddiyat için hepsine haramı zıkkım olsun!

Hocam kimse askere polise terörist demiyor ki şu anda zaten polisle askerin aynı düşüncede olduğunu sanmıyorum. Her neyse bu facebook ta gördün yazılar bir yana hiç şu an içinde olduğun şehrin meydanına gidip gördün mü olayı yoksa sadece okuduklarından edindiğin bilgi mi bu ?

ruz

Asistan
12 Mayıs 2013
135
0
0
Sen ne kadar zekisin öyle :D türkiye nüfüsü 75 milyon 21 milyon kişi akp ye oy vermiş 50 milyon kişi akp yanlısı degıl yanı hem 500.000 e 76 milyon diyosun yazıncada sınırlenıyosun birader ayıp edıosun :D

Kızdığımdan değil, bişeyleri bilen hep siz oluyosunuzda bu zekayla o zoruma gidiyor. Seçmen nedir? bi fikrin var mı senin 76 milyon'nun kaçı seçmen olarak geçiyor kaçı geçmiyor bi fikrin var mı? Dur cevap veriyim kesin vardır olmaz olur mu.

Artvincenter

Profesör
11 Nisan 2013
2,765
8
0
Kızdığımdan değil, bişeyleri bilen hep siz oluyosunuzda bu zekayla o zoruma gidiyor. Seçmen nedir? bi fikrin var mı senin 76 milyon'nun kaçı seçmen olarak geçiyor kaçı geçmiyor bi fikrin var mı? Dur cevap veriyim kesin vardır olmaz olur mu.
o zaman neden 500.000 e 76 milyon kişi yazdın ? açıklarmısın :D

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
kurunun yanında yaş da yanar. madem ordalar taşkınlıklara engel olsunlar. eğer çoğunluk onlarsa tabi. ama çoğunluk bu tür anarşist ise boşuna uğraşıyorsunuz

Kardeşim kaç sayfa yorum yazıldı ki hala daha yazılıyor.
Sen anlamıyor musun? Açıkça söyle ben anlamıyorum de.
Biz demiyor muyuz burada o kişiler lekelemeye çalışan kişilerdir diye. Biz diyoruz ki onları sürekli uyar uyar uyar bir de kendi içerisinde mi eylemciler kavgaya tutuşsun.
Tüm Türkiye'de neredeyse her il de olaylar çıkıyor. Sen gelmişsin o adam bunu yaptı şunu yaptı kurunun yanında yaş da yanar diyorsun.
Bu kadar da olmaz ki. Çocuk değilsin ki.

yagizcan

Öğrenci
12 Mayıs 2013
48
0
0
kurunun yanında yaş da yanar. madem ordalar taşkınlıklara engel olsunlar. eğer çoğunluk onlarsa tabi. ama çoğunluk bu tür anarşist ise boşuna uğraşıyorsunuz

O zaman madem kurunun yanında yaş ta yanar bütün polisleri izmir deki 1 kıza saldıran 20 polis gibi mi değerlendirelim yoksa adamın göğsüne biber gazı sıkan polis gibi mi görelim ? Ne demek bu , provokatörler var ama sen bütün topluluğa kusura bakmayın onlar yaptı ama siz de cezasını çekeceksin diyemezsin

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Birileri giderse bu ülkenin başından gelecegimiz aydınlık :) Sen kendine acı vahim durumdasınız sizi sizden başka seven yok tüm ülkenin nefretini kazandınız. Tebrikler :)

Çok komik konuşuyorsun ortalığı yakıp yıkarak kimin nefretini kazanan kim iyi bak bakalım. :D haha hiç güleceğim yoktu düşünceye bak. :D Vatan haini diye adınız çıktı heryerde.

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
Yahu hükümet adına yapılan açıklamarla ilgili hiçbirinizin hiçbir fikri, hiçbir yorumu yok mu hakikaten? Sizin derdiniz üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi?

Maksat bağcıyı dövmek tabiki hatta egolarını tatmin etmek..

Kimse bu olayların ne zaman ve nasıl biteceği üzerine kafa patlatmıyor. Sürekli onlar şöyle yaptı bunlar böyle yaptı.

Her iki tarafta hata yaptı. Her iki tarafta bu işin bitmesi için elini taşın altına koyması gerekiyor.

Bu olaylar seçim olana kadar devam mı edecek. Çarşamba gecesi kandil gecesi. Eğer saygı varsa bari kandil gecesi hürmetine 1 gecelikte olsa sokağa çıkılmaz.

shadow2

Profesör
23 Eylül 2009
1,132
23
218
İçki içmek günahtır, buna kimsenin itirazı yok ama bu Allah ile onun arasında bir meseledir. İslamiyetin tek ve en büyük günahı da değildir, kötü gözle bakmaktan tut, hakaret etmeye, niyet okumaya, ezileni görmezden gelmeye, kişisel hijyenine dikkat etmemeye kadar günahları say say bitmez, kaldı ki bu diğer saydığım günahlar sadece kendisine değil başkalarının da kul hakkını yediğinden en büyük günahlardandır. İçki ve başörtüsüne endekslemeyin müslümanlığı. Doğru demiyorum içki içmelerine ama o cami avlusundan ayakkabı çalan hırsıza yada cemaat içerisinde diğer günahları işleyen müslümana karşı aynı tepkiyi gösterip lanet bela okuyup, kan dökmek üzere provokasyon yapılıyor mu diye sormak istiyorum. İçki içileceğine cami duvarına pislese daha iyi benim için demişsin, aslında bu çok güzel örnekliyor az önce dediklerimi.

Ya arkadaşım evinde içinsin,barda içsin,lokantada içsin camide ne oluyor. Yuh.
Öğrencilik yıllarında ev arkadaşım vardı zaman zaman alkol alırdı. Dedi ben bugün içecem sen izin vermezsen evde içimeye parkta içecem dedi. İlla içcem diyorsan yapacak bişey yok evde bari iç dedim. 3 yıl aynı evde kaldık o arkadaşla alkol kokusunu bile duyurmadı sağolsun bana.
A

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Çok komik konuşuyorsun ortalığı yakıp yıkarak kimin nefretini kazanan kim iyi bak bakalım. :D haha hiç güleceğim yoktu düşünceye bak. :D Vatan haini diye adınız çıktı heryerde.

Sözlerinize dikkat edin.
Vatan haini gibi laflar hiç hoş olmuyor. Her yerde çıktı dediğine göre sende aynı fikirdesin.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Seçimle yenemediğin adamı, şiddetle indiremezsin.

Politik niyetlerinizi, şiddetle destekleyip, bizim gibi nötr, politikayla işi olmayan insanların tepkisini almayın.

Uranos

Profesör
11 Nisan 2012
3,845
15
0

Tüm ülke sokaklara döküldü bazısıda dökülmek üzere yat kalk dua et o bazısı dediklerim şuan sadece uzaktan izliyor.

Vatan haini açık ve net ortada ama sen göremezsin onu size ne içriyorlarsa yada beyninizimi yıkıyorlar ne halt yapıyorlarsa duyu organlarınız büyük zarar görmüş.

kosasker

Profesör
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Tüm ülke sokaklara döküldü bazısıda dökülmek üzere yat kalk dua et o bazısı dediklerim şuan sadece uzaktan izliyor.

Vatan haini açık ve net ortada ama sen göremezsin onu size ne içriyorlarsa yada beyninizimi yıkıyorlar ne halt yapıyorlarsa duyu organlarınız büyük zarar görmüş.

Kendi adına konuş bence, benim sokağa döküleceğim felan yok.
Polis görevini yapsın artık, gözaltına alıp, alıp serbest bırakıyor.
Serbest bırakmalar bitsin, görelim bakalım yakabiliyormusunuz etrafı?

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Ya arkadaşım evinde içinsin,barda içsin,lokantada içsin camide ne oluyor. Yuh.
Öğrencilik yıllarında ev arkadaşım vardı zaman zaman alkol alırdı. Dedi ben bugün içecem sen izin vermezsen evde içimeye parkta içecem dedi. İlla içcem diyorsan yapacak bişey yok evde bari iç dedim. 3 yıl aynı evde kaldık o arkadaşla alkol kokusunu bile duyurmadı sağolsun bana.
A

O mekandakiler köşedeki bakkaldan 3 bira alıp camide içelim dememişlerdir herhalde. Olaylar sırasında ellerindeki biralar ile kaçıp dağılırken oraya sığınmaları muhtemel. Büyük resme odaklanalım, o konuyu eleştirdik geçtin, bizde eleştirilerine hak verdik, size katıldık. Eğer bu olaylar çözümlensek istiyorsak Bülent Arınıç'ın, diğer bakanların, Cumhurbaşkanın açıklamaları üzerinden devam etmek gerek. Keşke Başbakanın açıklamarı üzerinden devam edebilelelim diyebilsem, kendisi olayı provoke edip %50'si sokağa dökmekle tehdit etmek dışında hiçbir sağduyulu yaklaşım sergilemedi ne yazıkki.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Seçimle yenemediğin adamı, şiddetle indiremezsin.

Politik niyetlerinizi, şiddetle destekleyip, bizim gibi nötr, politikayla işi olmayan insanların tepkisini almayın.

Hükümeti devirmek gibi bir fikir olduğunu sanmıyorum. Her ne kadar "tayyip istifa " gibi söylemler olsa da bunu hiç bir kimse istemez.
Eylemin amacı Tayyip'in oy vermeyenleri hiçe sayarak davranış ve telkinlerde bulunması değil mi? Öyleyse çözüm burada işte bu kadar basit.
İnsan yerine koymayı bilecek karşıdakini. Karşıdaki Halk Halk. Topluluk. Oy verecek olan kişiler. Niye böyle davranarak nefret kazanıyor ki? Amacı nedir? Sence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...