SDN Linux Kulübü

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
opelt dedi ki:
arkadaşlar iyi diyonuzda bende dün Pardus 2007,3 lynx kurdum...

Pardus Ethernet kartımı (On Board Realtek 8139) görüyor/tanıyor lakin internete bağlanamıyorum..

Sildim ağ bağlantısını tekrar yükledim..
Sonra bir forumda sölenen şekilde konsole açtım "su" yazdım, şifre istedi yazdım, sonra "modprobe 8139too" yazdım ve bilgisayarı tekrar başlatıım olmadı :(

ayrıca xp kullanıyorum ve problem yokkkkk..

Sorun nedir?????????????

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim :$

sözlerimi ger alıyorum problem çözüldü :)

"Alt+F2
konsole
su
şifre
modprobe 8139too"
yazıp bilgisyarı tekrar başlattım ve düzeldi.. Güzel galiba ama ses yok gibi şimdi onu kontrol edecem;)

abs13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
opelt dedi ki:
opelt dedi ki:
arkadaşlar iyi diyonuzda bende dün Pardus 2007,3 lynx kurdum...

Pardus Ethernet kartımı (On Board Realtek 8139) görüyor/tanıyor lakin internete bağlanamıyorum..

Sildim ağ bağlantısını tekrar yükledim..
Sonra bir forumda sölenen şekilde konsole açtım "su" yazdım, şifre istedi yazdım, sonra "modprobe 8139too" yazdım ve bilgisayarı tekrar başlatıım olmadı :(

ayrıca xp kullanıyorum ve problem yokkkkk..

Sorun nedir?????????????

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim :$

sözlerimi ger alıyorum problem çözüldü :)

"Alt+F2
konsole
su
şifre
modprobe 8139too"
yazıp bilgisyarı tekrar başlattım ve düzeldi.. Güzel galiba ama ses yok gibi şimdi onu kontrol edecem;)
Pardus sizi pişman etmiyecektir. Çok isabetli bir seçim yapmışsınız. Pisi yi aç güncellemeleri kontrol et pardusu güncelle büyük bir olasılıkla ses probleminde kendiliğinden çözülecektir.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Jemand dedi ki:
bende iki gün önce ubuntuyu kurdum beryl pencere yöneticisinide kurdum dehset bisi
Vista halt etmis yaninda :) bi tek Webcam i tanitmak kaldi onu nasil yapcam bilmiyorum..

beryl değil de compiz fusion kullanın. beryl artık kepenk kapattı.

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
YoungClever dedi ki:
Jemand dedi ki:
bende iki gün önce ubuntuyu kurdum beryl pencere yöneticisinide kurdum dehset bisi
Vista halt etmis yaninda :) bi tek Webcam i tanitmak kaldi onu nasil yapcam bilmiyorum..

beryl değil de compiz fusion kullanın. beryl artık kepenk kapattı.
Ne alaka neden kepenk kapattı beryl ? Haberim yok böyle birşey mi oldu ondan soruyorum . Hem Beryl Compizden çok daha güzel özellikleri var

EDİT: Şimdi gördüm Compiz ve Beryl birleşmiş Compiz Fusion adında beraber çalışıyorlar hepimize hayırlı olsun

http://compiz-fusion.org/

kenan1965

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meraba ben kenan linux ubuntu yu kurdum ama açamıyorum kullanıcı adı ve parola istiyor yardımcı olurmusunuz ilginize teşekkür ediyorum

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
kurarken sorduğu kullanıcı adı ve parolayı istiyor onları gireceksin

serhatoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kenanın sorunu galiba başka gecen gun benimde başıma geldi ubuntuyu bir deniyim dedim herşey normal çalişiyo. ekran ayarlarında biraz daha janjanlı olsun diye efektleri aktif ettim sonra kapatıp açtıgımda k.adı ve şifre yi girince gene aynı şifre ekranına dönüyor masa üstüne geçmiyor. bunuda ubuntuyu güvenlik kipinde acıp yaptıgım efekt açma işlemini eski haline getirererk çözmüştüm.

bu arada bende parduscuyum :) 3 sene önce Linux Administrator kursuna gitmiştim ama o zamandan beri hiç kullanamayınca herşeyi unutuyor insan :)

kuSpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildigim kadarıyla bütün ülkeler linux sadece Türkiye windows kullanıyoruz. Bu arada Linux olunca Pc ye giremiyolar mı? The_Bekir var Mynet Sohbet Serverinda Coder nickiyle Takılıyor. Milletin pc sine girip Sifrelerini çalıyor. Belki linux kullanımı yaygın olsa Bu sorunları Yaşama Seviyesi Düşe bilir.

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
kuSpa dedi ki:
Bildigim kadarıyla bütün ülkeler linux sadece Türkiye windows kullanıyoruz. Bu arada Linux olunca Pc ye giremiyolar mı? The_Bekir var Mynet Sohbet Serverinda Coder nickiyle Takılıyor. Milletin pc sine girip Sifrelerini çalıyor. Belki linux kullanımı yaygın olsa Bu sorunları Yaşama Seviyesi Düşe bilir.

kuSpa harikasın, ne diyeceğimi bilemiyorum şu an. :)

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
severek takip ettiğim tek sürüm şu aralar pardus var bir tek. ubuntu'da kde kullanabiliyoruz, daha çok paket var eywallah ama nedense ben pardus'ta daha rahat kullanabiliyorum. donanım tanıma konusunda beni 2007.1 sürümünde ses kartı konusunda çok uğraştırmıştı ama 2007.3 sürümünden beri hiç uğraşmadan tüm donanımımı tanıyabiliyor artık, bu yüzden pardus diyorum sürekli olarak. 2008 sürümü çıkınca ilk işim yeni aldığım laptop'a o sürümü kurmak olacak görünüşe göre gayet güzel bir arayüz ile bizi karşılayacak.

http://cekirdek.pardus.org.tr/~gokmen/img/yaliPartition.png

ert_27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm bende işletim sistemleriyle ugrasıyorum ve simdi xp kullanıyorum ama tabiki lünük gibi dayanklı ve hızlı birşeyde görmedim cafede kullanamıyorum ama evimde lunux tabiki

predator46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese meraba

arkadaşlar sorunum war bilen biri warsa cevaplarmı?

linux redhat 9.0

chip dergisinin verdiği redhat kurulum cdlerinden kurdum.. herşey cok ii gidiyordu. windowsumda yerinde duruyor kurulum tamamlandı GRUP'un multiboot ekranı cıktı karşıma kurduktan sonra . linuxu seçtim kurulumdan sonra ilk açmam idi

localhost login:
password:

istedi bende login yerine "root" şifre yerinede kurulum sırasında belirlediğim root parolasını girdim. daha sonra

[root@localhost root]#

şeklinde komut satırı cıktı ama benim linux hakkında bilgim yok komutlarıda bilmiyorum burdan öteye ilerleyemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ert_27 dedi ki:
slm bende işletim sistemleriyle ugrasıyorum ve simdi xp kullanıyorum ama tabiki lünük gibi dayanklı ve hızlı birşeyde görmedim cafede kullanamıyorum ama evimde lunux tabiki
Kusura bakma arkadaşım ama gerçekten çok güldüm "Lünük , lunux" süpersin ya :D :D :D

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
predator46 dedi ki:
herkese meraba

arkadaşlar sorunum war bilen biri warsa cevaplarmı?

linux redhat 9.0

chip dergisinin verdiği redhat kurulum cdlerinden kurdum.. herşey cok ii gidiyordu. windowsumda yerinde duruyor kurulum tamamlandı GRUP'un multiboot ekranı cıktı karşıma kurduktan sonra . linuxu seçtim kurulumdan sonra ilk açmam idi

localhost login:
password:

istedi bende login yerine "root" şifre yerinede kurulum sırasında belirlediğim root parolasını girdim. daha sonra

[root@localhost root]#

şeklinde komut satırı cıktı ama benim linux hakkında bilgim yok komutlarıda bilmiyorum burdan öteye ilerleyemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

yapmak istediklerini burdan söylersen daha yardımcı olabişliriz sana, ilk tavsiyelerim bir kullanıcı oluştur ve zorunlu kalmadıkça root olarak işlem yapma. kullanıcı olarak belirlediğinde komut satırında

#su

komutunu girdiğinde

password:

soracak ve tekrar root olabilirsin

bu tavsiyem şundan dolayı user olarak yapacağın işlemlerin geri dönüşü kolay fakat root olarak yapabileceğin işlemlerin geri dönüşü zor olmasındandır. Red Hat kullanıcısıysan https://www.redhat.com/wapps/sso/login.html?redirect=http://www.redhat.com/ adresinden üyelik almadığın takdirde, sistem güncelemeleri yapamayacaksın. Çok yaşadım bunu. Başlangış olarakta Ubuntu, Pardus gibi sürümler varken daha çok ticarileşmeye yönelik olan Redhat kullanmanı tavsiye etmezdim.

Neyse böyle işte, bu arada copy / paste değil alınteri :)

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
ert_27 dedi ki:

o dayanıklı işletim sisteminden mutlaka istiyorum :)

gelpcpc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kuSpa dedi ki:
biri bize linux ögretsin : ))))
gerçeği konuşmak gerekirse linux biraz iyi seviyede bilgisayar bilgisine hitab ediyor,günümüzde windows kullanıldığından fazla alışamıyorlar ve karışık geliyor.ama kolayı var,bilg.dan anlamasada bir kullanıcı meraklı olması yeter.bu iş merak,sabır ve gönül işi..
bende pardus 2008 i bekliyorum dört gözle :)
mandriva kullanıyorum-pardus çıkana kadar :p

gelpcpc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ert_27 dedi ki:
kardeş çok güldüm hakkını helal et :D
bi keresinde arkadaşla pardus kurmuştuk,pardusçulara birşey sormak için onların chat odalarına girdik,arkadaş derdini anlatırken PARDÜS dedi ve adamlar anında düzelttiler :D
pardüs değil pardus gibisinden...ama hepside.biran o aklıma geldi (A)

netmuhalif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu an linux dan yazmasamda bende linux kullanıcısıyım çok tçeşidini dnedim ama illede pardus. zaten son sürümü olan 2007.3 le bir çok problemi ortadan kaldırmış. kral olmuş kral.

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pardus 2008 test yayınları devam ediyor. Az kaldı çıksada kullansak artık.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
2 gün sonra ubuntu yeni sürümünü yayınlayacak pardus gecikti biraz

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
ben lünüks kullananlara şaşkın gözüyle bakıyorum haksızmıyım acaba :D

alabula

Profesör