Sdn Forumu bırakma kararı aldım!!

Bu konuyu okuyanlar

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Ne Olursa Olsun Bu Tarz Nedenler SDN Forumdan Soğuttu Beni
Açmayacaksınız 2. konuyu. Cevabını bekleyeceksiniz. Benim 1.5-1 ay önceki açılmış konuma ilk cevap 1 hafta önce falan geldi. Ama ikinicisini açmadım aynı konunun.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Nereden biliyorsun? Aynı konuyu 2 kere açan herkes ban yer.
Başka Arkadaş 2 Konudan Fazla Açmıştı Diye Hatırlıyorum Bir Sorun Yapmadı Onda Puanı Düşüktü Heralde Ondan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açmayacaksınız 2. konuyu. Cevabını bekleyeceksiniz. Benim 1.5-1 ay önceki açılmış konuma ilk cevap 1 hafta önce falan geldi. Ama ikinicisini açmadım aynı konunun.
Beni Forumda Gören Yokki

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ne Olursa Olsun Bu Tarz Nedenler SDN Forumdan Soğuttu Beni
Siz forumda 1000'den fazla mesaj yazmışsınız. Yani ikinci konuyu açtıktan sonra ceza veriliyor diye nasıl şikayet edebiliyorsunuz orasını anlamadım. Biz sadece yeni üyelere ikinci konuyu açtıkları taktirde uyarı vermiyoruz. Onun haricinde 100 mesaj üstü olan herkes uyarısını alır. Ayrıca sizin ban yeme sebebiniz, önceden kalan 10 puanın üzerine 3 puan eklenmesinden dolayı. Direkt olarak ikinci konuyu açtınız diye banlanmadınız. O 10 puanı da korsan oyun sitesi adı verdiğiniz için yediniz. Ayrıca raporlama diye bir seçeneğimiz mevcut. Eğer ilk konudan cevap alamadıysanız durumu açıklayıcı bir şekilde o konuyu raporlayın, biz ilk konuyu sileriz. Sonrasında yeni konunuzu açabilirsiniz.

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
@drocco üyelik tarihiniz benim doğum tarihimden tam 1 ay 1 gün küçükmüş. Ben daha 1 ay 1 günlükken oluşturulmuş.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194

Burada yazılı olanların dışına çıkanlar ya da bir şekilde kuralları ihlal edenler sonuçlarına katlanır.
Konuyu uzatmanın alemi yok!

Diğerleri için de böyle olmalı bence.
Benim ya da diğer tüm moderatörlerin taraflı yorumlarını mı gördünüz?
Bu tür bir genellemenin altına sokulduğum için merak ediyorum sadece.

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Nvidia AMD kavgası falan mı neyin taraf tutması bu yöneticiler nasıl taraf tutabilir ki ? Hayır 1050 ti alma, rx 570 daha iyi tarafı falan mı neyin tarafı bu ? Çok fazla taraf dedim.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Hakimin özel hayatında görüşü olamaz mı? Bunun etrafındaki insanlara da gayet belli edebilir. Bir devlet memuru, mevcut yönetimden memnun olmayabilir. Sıkıntı bunu düzgün bir şekilde ifade edemezse olur zaten. O devlet memurunun görüşünü ifade etmesi farklı bir şey, o görüşü yaptığı işe karıştırıp etkilenmesi farklı bir şey. Bakın tekrar söylüyorum. Herkesin kendi hayatında bir görüşü var. Ben bu forumu sohbet etmek, kurallar çerçevesinde düzgün argümanlar ile tartışmak için de kullanıyorum. Benim normal bir üyeden ne farkım var bu konuda? Ancak ben bu forumda bugüne kadar ne kimseye hakaret ettim, ne de önüme gelen raporda bu şu görüşü benimsiyor bu o görüşü benimsiyor diye ayrımcılık yaptım. Bugün sağ görüşe hakaret eden adama da uyarı cezası verdim, sol görüşe hakaret eden adama da. Atatürk'e hakaret eden adama da cezasını verdim, Cumhurbaşkanına edene de.
Ben onu kastetmiyorum. Yani kendi içinde veya arkadaşları içinde tarafını belli eder illa ki.

Mesela hakimin yargıladığı sanığa karşı tarafını belli etmesi, savcının/polisin ifadesini aldığı şüpheliye tarafını belli etmesinden bahsediyorum.

İlla ki yönetim/içerik ekibi kendi arasında fikir alışverişi yapıyordur. Tarafını ve görüşünü belli ediyordur. Ama bunu bizim bilmemiz doğru değil.

Madem içerik ekibinin yönetimle bir alakası yok. O zaman farklı renk/etiketin kaldırılması gerekir.
Çünkü bu konuda normal üyeler değil, yönetim ve içerik ekibi eleştiriliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada yazılı olanların dışına çıkanlar ya da bir şekilde kuralları ihlal edenler sonuçlarına katlanır.
Konuyu uzatmanın alemi yok!

Benim ya da diğer tüm moderatörlerin taraflı yorumlarını mı gördünüz?
Bu tür bir genellemenin altına sokulduğum için merak ediyorum sadece.
Hayır sizden de öyle bir şey görmedim. Ama en doğrusunu forum yöneticisi olarak @Creative'in yaptığını örnek olarak verdim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben onu kastetmiyorum. Yani kendi içinde veya arkadaşları içinde tarafını belli eder illa ki.

Mesela hakimin yargıladığı sanığa karşı tarafını belli etmesi, savcının/polisin ifadesini aldığı şüpheliye tarafını belli etmesinden bahsediyorum.

İlla ki yönetim/içerik ekibi kendi arasında fikir alışverişi yapıyordur. Tarafını ve görüşünü belli ediyordur. Ama bunu bizim bilmemiz doğru değil.

Madem içerik ekibinin yönetimle bir alakası yok. O zaman farklı renk/etiketin kaldırılması gerekir.
Çünkü bu konuda normal üyeler değil, yönetim ve içerik ekibi eleştiriliyor.
Tamam da burası mahkeme mi yoksa resmi devlet kurumu mu? Yani olayı karşılaştırma açınız bence çok yanlış. Her moderatör sonuç olarak bir insan ve burası insanların bilgi alışverişi yaptığı veya kafa dağıtıp iki sohbet edebileceği bir ortam. Ne biz yargıcız ne de üyeler karşımıza yargılanmak için çıkan suçlular. Mesela ben sırf birisiyle tartışırken görüşünü beğenmedim diye mesajlarını silsem veya ona uyarı versem, tarafsızlık konusunda haklısınız derdim. Ancak böyle bir olay yaşanmadığı için, durumu forum sohbeti haricinde farklı bir yere çekmenin de anlamı yok diye düşünüyorum. Zaten sıkıntı, forumun genelinin her moderatörün normal bir insan ve üye olduğunu anlamamasından kaynaklanıyor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Tamam da burası mahkeme mi yoksa resmi devlet kurumu mu? Yani olayı karşılaştırma açınız bence çok yanlış. Her moderatör sonuç olarak bir insan ve burası insanların bilgi alışverişi yaptığı veya kafa dağıtıp iki sohbet edebileceği bir ortam. Ne biz yargıcız ne de üyeler karşımıza yargılanmak için çıkan suçlular. Mesela ben sırf birisiyle tartışırken görüşünü beğenmedim diye mesajlarını silsem veya ona uyarı versem, tarafsızlık konusunda haklısınız derdim. Ancak böyle bir olay yaşanmadığı için, durumu forum sohbeti haricinde farklı bir yere çekmenin de anlamı yok diye düşünüyorum. Zaten sıkıntı, forumun genelinin her moderatörün normal bir insan ve üye olduğunu anlamamasından kaynaklanıyor.
Mahkeme değilsiniz ama siz de ceza verebiliyorsunuz. Tarafını belli etmemeyi bile yapamayan birinden tarafsız davranmasını beklemek çok saçma olur.

Kimi kime şikayet ediyoruz ki?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Mahkeme değilsiniz ama siz de ceza verebiliyorsunuz. Tarafını belli etmemeyi bile yapamayan birinden tarafsız davranmasını beklemek çok saçma olur.

Kimi kime şikayet ediyoruz ki?
Yönetimden hem sağ görüş hem sol görüş tarafsız değil diye yakınıyor. E şimdi bizim görüşümüz var ve yansıtıyoruz diyelim, her iki tarafta nasıl tarafsızlıktan yakınabiliyor. Bence insanların dönüp birazda kendilerine bakması lazım bunu sizin için demiyorum. Buraya sırf siyaset tarafında iki taraf için de trollük yapmak için gelenler var.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Tm simdi gidebilirsin hakkım hellal olsun ama uzatma technopata git sen

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
hocca-galin-gidiyom-ben_1828840_m.png

UMARIM BAN YEMEM

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"O zaman devlet memurunun da tarafı olabilir ve bunu ifade edebilir" diyebilir miyiz? Mesela polis/hakim/savcı. Tabiki bir tarafı olabilir ama bunu ifade edemez.

Eğer içerik ekibi/yönetim ekibi de burada görevli ise tarafını belli edememeli.
@bilexsamet
Merhaba;
Başka bir konu açıp şikayet ve önerilerinizi ortaya koysaydınız daha iyi olurdu, bence. Hakim, Savcı, Polis/Sanık ile Moderator/Üye eşleştirmeleri çok katı olmuş. Forum demek aslında biraz da aile ortamı demek, yöneticiler de bizden biri. Geçmişte bazılarının bazı kararları, hatalı olanlar oldu, bunlara ilişkin konular üyeler tarafından forumda açıldı, örnekler forumda mevcut, üyelerin forumda açtığı konular hala duruyor. Demem o ki burası eleştiriye açık bir forum. Naçizane düşüncem.

Moderatör içerik ekibi yönetici her neyse bu tarz yetkilere sahip insanlarında görüşlerini kullanarak konulara cevaplara müdahale ettiğini düşündüğüm için
Merhaba;
"İçerik Ekibi" kullanıcı adına sahip arkadaşlar, diğer kullanıcıların yorumlarına müdahale edemiyorlar, onların öyle bir yetkisi yok diye biliyorum. Aksi bir durum varsa ve size böyle bir şey yapılmışsa, muhtemelen yetki tanımlamasında sorun vardır ve bunu kişi kötüye kullanmıştır.
Forumda taraflı olarak konulara, cevaplara müdahale edildiğini düşünüyorsanız, bunları ortaya koymalısınız. Şu konuda, şu mesajımda, şu oldu vesaire gibisinden.
Hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.
Sanırım normal yaşamınızdaki ve forumdaki bazı hoş olmayan şeyler üst üste gelmiş. Hakkınızda hayırlı olsun. Varsa benden yana da helal olsun.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
Umarım yine arkadaşlık kuracağın birilerini bulrsun gittiğin yerde. Selametle kal Helal olsun

Son mesajlar