SDN Forum Dini İnanç Anketi

İnanç

• İslam

Kullanılan: 235 80.2%
  • Ateizm

Kullanılan: 18 6.1%
  • Deizm

Kullanılan: 22 7.5%
  • Musevilik

Kullanılan: 2 0.7%
  • Agnostisizm

Kullanılan: 14 4.8%
  • Hristiyanlık

Kullanılan: 2 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    293

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
697
Patlama ile düzen oluşuyor diye düşünmüyorum.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,575
tamamdır ben size Kurani Kerimden bir mücizeyle devam etmek istiyorum Tarık 5 -6 -7- 8
Hz. Adem (ilk insan ve ilk peygamber) çamurdan (Sad, 71-78, Araf, 7) süzme çamur (Sülale min tin): yapışkan çamur (tin lazib): kurumuş çamur (salsal) gibi çamur türlerinden ve aşamalarından yaratılmıştır. (Hicr, 26, 28, 33: Rahman, 14; Ali İmran, 59)
Çelişki yok mu?

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Hz. Adem (ilk insan ve ilk peygamber) çamurdan (Sad, 71-78, Araf, 7) süzme çamur (Sülale min tin): yapışkan çamur (tin lazib): kurumuş çamur (salsal) gibi çamur türlerinden ve aşamalarından yaratılmıştır. (Hicr, 26, 28, 33: Rahman, 14; Ali İmran, 59)
Çelişki yok mu?
Orada ilk insanın çamurdan yaratıldığı söylenmiş ama ilki öyle yaratılmış diye diğerleri öyle yaratılması gerekmez.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Daha da baştan düşünelim. Bizi neden yaratıp imtihan etmek istedi? Sıkıldığı için mi? Sıkılırsa insani duygulara sahip olmaz mı? Egosunu tatmin etmek için mi?
dahada baştan düşünelim derken ilk önce zamandan konuşmak isterim Allah bir zamana bağlı değildir Yaratıcı zamandan aslı değildir ilk önce bunu bilelim sizin sorunuza gelelim Allah Musa peyğambere dedi ki Ey Musa ben insanları yarattım melekleri cinleri yarattım onları cennet ve cehenneme gitmek için ayırdım

morphium

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Daha da baştan düşünelim. Bizi neden yaratıp imtihan etmek istedi? Sıkıldığı için mi? Sıkılırsa insani duygulara sahip olmaz mı? Egosunu tatmin etmek için mi?
Haşa. şu dünya aleminde alt tarafı bir araba sürmek için bile ehliyet alıyosun sınav oluyosun. Bizim inandığımız ahiret hayatı için bu dünya bir imtihandır bununda bir sonuçu olacıktır.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
697
Yani diyorum ki tüm bunlar bir tesadüf ol(a)maz.

morphium

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Çelişki yok mu?
Buradaki çelişkiyi biraz açar mısınız? zira çamur türlerine mi takıldınız.Burada bahsedilen Allahu Teala'nın Hz.Adem(as) ı yaratırken topragın geçtigi aşamalardır. daha fazla bilgi içib bu sayfaya bakabilirsiniz. Hz.Adem(as) Nasıl Yaratılmıştır? | Sorularla İslamiyet

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Dünya kaos içinde düzen yok diyen arkadaşlar h2 ve 02 nasıl oluyoda uygun bir yer olduğunda hemen su yarana biliyor? bu bir düzen değilmidir?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,575

morphium

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Buradaki çelişkiyi biraz açar mısınız? zira çamur türlerine mi takıldınız.

Arkadaşın attığı hadiste insanın sudan yaratıldığı söyleniyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tesadüf değildir, doğal seçilimle oluşmuştur.
İlk insan olarak Hz. Adem(as) topraktan ondan sonraki sudan yaratılmıştır. Hz.Adem(as) Nasıl Yaratılmıştır? | Sorularla İslamiyet

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,575
ilk insan çamurdan yaratılmış Adem peyğamber bizler ise sudan yaratıldık bilim bile ispatlıyor bunu burda sorun nedir?
Milyonlarca yıl önceki atalarımız su canlısıydı evet, fakat bu homoerectuslardan bile eski.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
İlk insan olarak Hz. Adem(as) topraktan ondan sonraki sudan yaratılmıştır. Hz.Adem(as) Nasıl Yaratılmıştır? | Sorularla İslamiyet
hocam ondan sonra Havva anamız Adem peyğamberin sol kaburgasından yaratılmamışmıdır?

Milyonlarca yıl önceki atalarımız su canlısıydı evet, fakat bu homoerectuslardan bile eski.
yanlış anlamayın atalarımız derken hayla evrimleşmeyen maymunları kastedmiyorsunuz?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,575
hocam ondan sonra Havva anamız Adem peyğamberin sol kaburgasından yaratılmamışmıdır?

yanlış anlamayın atalarımız derken hayla evrimleşmeyen maymunları kastedmiyorsunuz?
"evrimleşmeyen maymunlardan" daha önce.

ki zaten siz bunu kabul etmiyorsanız insanın sudan yaratıldığının kanıtı çöp oluyor.

İnsanlar yüzünden, göktaşları ise başka.
Başka değil işte. Net bir kaos vardır.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
"evrimleşmeyen maymunlardan" daha önce.

ki zaten siz bunu kabul etmiyorsanız insanın sudan yaratıldığının kanıtı çöp oluyor.
şuan insanlar dünyaya nasıl gelir?