SDN Forum Dini İnanç Anketi

İnanç

• İslam

Kullanılan: 235 80.2%
  • Ateizm

Kullanılan: 18 6.1%
  • Deizm

Kullanılan: 22 7.5%
  • Musevilik

Kullanılan: 2 0.7%
  • Agnostisizm

Kullanılan: 14 4.8%
  • Hristiyanlık

Kullanılan: 2 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    293

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Neden Bu konuyu bu şekilde uzatıyorsunuz ? İnanın veya inanmayın görüşünü inancını yaz geç işte...
Kimse sizi müslüman yapmaya çalışmıyor. İstersen ineğe tap istersen öküze istersen ateist ol her şey kendiliğinden oluştu tesadüfen san bizene...

Ama konuları sulandırıp çarpıtma amacında olan birisi var burada. ( Dün kitlenen konudada aynı şahıs aynı amaçla yazıyordu sürekli. )

Niko4

Doçent
21 Şubat 2020
720
421
63
20
İşte o yaratılmadıysa nasıl var oldu? O yaratıldıysa onu kim var etti? Dediğim gibi tanrı meselesi tamamen bilinmezlik.
siz neden tanrıyı madde olarak düşünüyorsunuz? hem yaratıcı olmalı kanaatına geliyoruk hem diyorsunuz ki yaratıcıyı kim yarattı o yaratıldıysa ilah olamaz

Niko4

Doçent
21 Şubat 2020
720
421
63
20
Neden Bu konuyu bu şekilde uzatıyorsunuz ? İnanın veya inanmayın görüşünü inancını yaz geç işte...
Kimse sizi müslüman yapmaya çalışmıyor. İstersen ineğe tap istersen öküze istersen ateist ol her şey kendiliğinden oluştu tesadüfen san bizene...

Ama konuları sulandırıp çarpıtma amacında olan birisi var burada. ( Dün kitlenen konudada aynı şahıs aynı amaçla yazıyordu sürekli. )
kimdir o?

Overclocked

Profesör
2 Kasım 2020
3,748
4,575
293

Seni ilgilendirmiyor zaten. Buradaki arkadaşlarla tartışıyoruz. Sana ne? Sana batan şey ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benden bahsediyor.

Overclocked

Profesör
2 Kasım 2020
3,748
4,575
293
Tüm inanmayanlara 15 yaşında ergen ismini taktı :D Ben ateist olmayan sorgulamayan aptalın tekidir desem ban yerim ama. (sadece örnek, öyle bir şey demiyorum.) Moderatörler taraf tutuyor.

En sondaki tanrı nasıl oluştu diye sorarım işte. Bunu maalesef kimse bilemiyor. Keşke bilsem. Tanrı var ya da yok tüm dinler bana göre insan yazmasıdır.

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Tüm inanmayanlara 15 yaşında ergen ismini taktı :D Ben ateist olmayan sorgulamayan aptalın tekidir desem ban yerim ama. (sadece örnek, öyle bir şey demiyorum.) Moderatörler taraf tutuyor.
AMACIN YOK senin Boş olsun diye konuşuyon. Görüşünü yaz geç işte sadece konuyu uzatıyon.

ChaosBoost

Profesör
4 Temmuz 2020
1,005
696
293
19

En sondaki tanrı nasıl oluştu diye sorarım işte. Bunu maalesef kimse bilemiyor. Keşke bilsem. Tanrı var ya da yok tüm dinler bana göre insan yazmasıdır.
Zaten bilsek sınav olmaz bilmememiz lazım?

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Konu tartışma konusu, benim uzatıp uzatmamam seni ne ilgilendiriyor?

Konu tartışma konusu değil farkındaysanın anket. Sizin amacınız başka.

1605800491946.png

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Peki neden sınav olmak zorundayız?

Sen soru sormayı seviyorsun maden bende sana sorular soram.

Neden yaşıyorsun mesela ? Neden yemek yiyorsun sonunda hepsi B.k olacak ? Neden nefes alıyorsun ? Neden çalışıyorsun sonuda ölmeyecen mi ? Neden evlenir insanlar neden çocuk yapar. Neden en iyi arabayı neden en pahalı evi almak ister neden maç izler mesela ? Ne kadar saçma dimi 22 adam bir top etrafında koşturuyor tuttuğu takım kazanında neden sevinilir ? Neden piknik yaparız neden denize gideriz. Neden aldatır veya kandırır insanlar birbirini ? Veya neden katil olur adam öldürür veya neden tacavüz eder kadınlara hayvanlara şidden uygular insanlar ? Neden Alkol kullanır neden uyuşturucu kullanır NEDEN NEDEN NEDEN aklımda deli sorular ? Cevaplarını bulamıyorum bunların. Dünya nasıl böyle kusursuz oluyor bütün galaksi nasıl kendiliğinden böyle kusursuz oluyor hepsi tesadüf mü ?

Sonunda gideceğimiz 3 metre mezar değil mi Neden yani bu kadar uğraş ? Amaçsız değil mi her şey böyle bakınca ?

ChaosBoost

Profesör
4 Temmuz 2020
1,005
696
293
19
Sana mı soracam nerede tartışacağımı? Sen boş uzatıyorsun. Tek bir haklı sebebin yok.

Peki neden sınav olmak zorundayız?
Biraz Kur'an oku...

Bu son dediklerinden sonra iyi forumlar umarım doğru yolu bulursun ve cennette seni görürüm.

Overclocked

Profesör
2 Kasım 2020
3,748
4,575
293
Sen soru sormayı seviyorsun maden bende sana sorular soram.

Neden yaşıyorsun mesela ? Neden yemek yiyorsun sonunda hepsi B.k olacak ? Neden nefes alıyorsun ? Neden çalışıyorsun sonuda ölmeyecen mi ? Neden evlenir insanlar neden çocuk yapar. Neden en iyi arabayı neden en pahalı evi almak ister neden maç izler mesela ? Ne kadar saçma dimi 22 adam bir top etrafında koşturuyor tuttuğu takım kazanında neden sevinilir ? Neden piknik yaparız neden denize gideriz. Neden aldatır veya kandırır insanlar birbirini ? Veya neden katil olur adam öldürür veya neden tacavüz eder kadınlara hayvanlara şidden uygular insanlar ? Neden Alkol kullanır neden uyuşturucu kullanır NEDEN NEDEN NEDEN aklımda deli sorular ? Cevaplarını bulamıyorum bunların. Dünya nasıl böyle kusursuz oluyor bütün galaksi nasıl kendiliğinden böyle kusursuz oluyor hepsi tesadüf mü ?

Sonunda gideceğimiz 3 metre mezar değil mi Neden yani bu kadar uğraş ? Amaçsız değil mi her şey böyle bakınca ?
Evet, her şey amaçsız.

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Evet, her şey amaçsız.

Aslında herşey anlamlı ve amaçlı İşte sana anlatmaya çalıştığım bu sadece laf olsun diye soru sordumu her şey anlamsız geliyor.

Ama kendini rahat bırakıp maç izledimi seviniyor mutlu oluyor insan veya para kazanınca yeni araba alınca ev alınca mutlu oluyor. MUTLU OLMAK ve MUTLU ETMEK için yaşanır bu hayatta çoğu şey Mutlu olmak için evlenilir. Ama sen cevabı bilinmeyen veya olmayan sorular sorup zorla MUTSUZ OLMAYA veya milletide MUTSUZ ETMEYE çalışıyorsun...

Overclocked

Profesör
2 Kasım 2020
3,748
4,575
293
Aslında herşey amaçlı İşte sana anlatmaya çalıştığım bu sadece laf olsun diye soru sordumu her şey anlamsız geliyor.

Ama kendini rahat bırakıp maç izledimi seviniyor mutlu oluyor insan veya para kazanınca yeni araba alınca ev alınca mutlu oluyor. MUTLU OLMAK ve MUTLU ETMEK için yaşanır bu hayatta çoğu şey Mutlu olmak için evlenilir. Ama sen cevabı bilinmeyen veya olmayan sorular sorup zorla MUTSUZ OLMAYA veya milletide MUTSUZ ETMEYE çalışıyorsun...
Normalde böyle yapmıyorum. Sadece dini-felsefi konularda böyle yapıyorum. Başka yerde yazmıyorum, böyle konular içimi boşaltmak açısından iyi geliyor. İnsanlarla böyle konuları konuşmak MUTLU hissettirmesede zevk veriyor.

Niko4

Doçent
21 Şubat 2020
720
421
63
20
@OzkanK. Sizi forumda 2.ci kere ve 2.kez agresif olarak görüyorum .Böyle tavır göstermeniz iyi bir şey değil . Sonuçtu konu açıklamasında tartışmaya açık olduğu söylenilmiş. Zaten konuyu açan kişi moderatör .Gerekli olduğundu gerekli uyarmayı yapardı. Ya da raporlaya bilirsiniz. Arkadaşa böyle saldırgan gibi davranıyorsunuz . Neden diye sormuş . Sormak her kesin hakkı .

@Overclocked hocam yaratıcıyı madde olarak düşünmeyin bundan dolayı yanlış düşünüyorsunuz bilimin söylediği (bilime göre tanrı x y z boyutunun içerisinde olmalıdır) gibi madde olarak görüyorsunuz

Sizin yapdığınız ilk yalnış Allahı yaratan olarak insana benzetmenizdir yani,yaratıcı illa bir zamana bir mekana tabi olmalı diye düşünüyorsunuz. Ama bunu anlamanız yeterli Allah herşeyin yaratıcı dediğiniz zaman Zamanında Mekanında yaratıcısıdır Zamanı yaratan birinin o zamana tabii olması anormaldir. Bir insan bilgisayarı yaratdı ve bilgisayara hükm etmekde insan işi yani istediği programı yazıp kaldıra bilir istediği işlemciyi takıp çıkara bilir. Ama bilgisayar hiçbir zaman insana hükm edemez çünki insanın belirlediğinden dışarı çıkamaz.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Arkadaşa böyle saldırgan gibi davranıyorsunuz . Neden diye sormuş . Sormak her kesin hakkı .

Ben halen art niyetli sorular olduğu kanısındayım ve o yüzden sinirleniyorum. Hayatta bazı soruların cevabı yok. İnsan beyni kendi başına bulamıyor cevapları. Ve forumda 10-15 yaşında çocuklardan bunun cevabını vermesini bekliyor.

Laf cambazlığı yapılıp konuların Müslümanlığa ve İslama getirilmeye çalışmasına sinirleniyorum. Herkes özgür istediğine inanır dedikçe halen kaşıma çabası olunup insanların Müslümanlıktan uzaklaştırılmaya çalışıldığını düşünüyorum.

Overclocked

Profesör
2 Kasım 2020
3,748
4,575
293
Ben halen art niyetli sorular olduğu kanısındayım ve o yüzden sinirleniyorum. Hayatta bazı soruların cevabı yok. İnsan beyni kendi başına bulamıyor cevapları. Ve forumda 10-15 yaşında çocuklardan bunun cevabını vermesini bekliyor.

Laf cambazlığı yapılıp konuların Müslümanlığa ve İslama getirilmeye çalışmasına sinirleniyorum. Herkes özgür istediğine inanır dedikçe halen kaşıma çabası olunup insanların Müslümanlıktan uzaklaştırılmaya çalışıldığını düşünüyorum.
Evet insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum. Siz buna Müslümanlıktan uzaklaştırmak diyorsanız yapacak bir şey yok. Herkes istediğine inandığı gibi, istediği konuyu tartışabilir. İslam'a getirmiyorum konuyu, tüm dinlerin insan yazması olduğunu kanıtlamaya çalışıyorum. Kafasına silah dayayıp dinden çıkartmıyorum insanları.

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Evet insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum. Siz buna Müslümanlıktan uzaklaştırmak diyorsanız yapacak bir şey yok. Herkes istediğine inandığı gibi, istediği konuyu tartışabilir. İslam'a getirmiyorum konuyu, tüm dinlerin insan yazması olduğunu kanıtlamaya çalışıyorum. Kafasına silah dayayıp dinden çıkartmıyorum insanları.

Sen emin oldun ve Kanıtladın ve başkalarınada kanıtlamya çalışıyorsun :D Bu üstün görevin karşılığında ne kazanıyorsun ? Eline ne geçiyor ?

Yani en baştadan beridir söylüyorum AMAÇ NEY ? Amaçsız işler peşindesin.

Çünkü burada kimse sana Müslümanlığı veya diğer dinleri övmedi veya illaha Müslüman ol demiyor.

Overclocked

Profesör
2 Kasım 2020
3,748
4,575
293
Sen emin oldun ve Kanıtladın ve başkalarınada kanıtlamya çalışıyorsun :D Bu üstün görevin karşılığında ne kazanıyorsun ? Eline ne geçiyor ?

Yani en baştadan beridir söylüyorum AMAÇ NEY ? Amaçsız işler peşindesin.

Çünkü burada kimse sana Müslümanlığı veya diğer dinleri övmedi veya illaha Müslüman ol demiyor.
Elime bilinçlenmeye başlamış nesil geçiyor. Tek başıma bunu yapamam tabi.
Kimse de sana tartışma konusuna girip tartışan insanlara laf at demiyor.