SDN Fenerbahçe Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
bir zamanlar burası tarla idi :) @mutahhar @mustang @aagn @|SeYYaH| ö.c

Ya hep girmek istediğim konudur burası, ne ki kısmet olmadı bi türlü. En çok da ManU'yu devirdiğimizde girmek istemiştim, ne ki hem evde değildim, hem internet kesikti, yine kısmet olmadı. Hatırlattığın iyi oldu Körsinek, lakin sizler de ihmal etmeyin ha. :)

Reaksiyon puanı
10,325
Önümüzdeki 4 hafta çok kritik. Ne yaparız sizce?

Meridian, az evvel milli takımla ilgili bir konuya şu mesajı yazdım: "Tüpçü'nün federasyon başkanı, Terim'in milli takım hocası olduğu bir ülkede futbol denen hobiyi sildim defterden"

Morinho'lu bir ManU'yu devirebilen bir takım öylesine sıradan maçları kazanmak zorundadır abicim, kazanamıyorsa zaten şampiyonluğu da hak etmiyor demektir. Onun içindir ki yukarıda ifade ettiğim gibi çok soğudum bu işlerden gerçekten, çok fazla merak edesim de gelmiyor hani :)

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Meridian, az evvel milli takımla ilgili bir konuya şu mesajı yazdım: "Tüpçü'nün federasyon başkanı, Terim'in milli takım hocası olduğu bir ülkede futbol denen hobiyi sildim defterden"

Morinho'lu bir ManU'yu devirebilen bir takım öylesine sıradan maçları kazanmak zorundadır abicim, kazanamıyorsa zaten şampiyonluğu da hak etmiyor demektir. Onun içindir ki yukarıda ifade ettiğim gibi çok soğudum bu işlerden gerçekten, çok fazla merak edesim de gelmiyor hani :)

Sanki toparlanmaya başladık. Hazır bir de Akhisar galibiyeti varken düşünce değişebilir mi acaba? :D

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
14963325_1285243988200776_1973211550054269274_n.jpg

Reaksiyon puanı
10,325
Kafa göz dalan, her yıl yaptığı gibi kaba kuvvetle yıldırmaya çalışan Akhisar bu defa amacına ulaşamadı. 3 golle serimiz devam ediyor.

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
TRT'den bir skandal daha! Fenerbahçe'ye küfürlü tezahürat!

TRT Spor ekranlarında yayınlanan "Şampiyonlar Ligi Magazin" isimli programda Beşiktaşlı taraftarların Fenerbahçe'ye yönelik küfürlü tezahüratından bir kesit verildi. Siyah-Beyazlı taraftarların 15 saniye boyunca yayınlanan bu tezahürat sırasında, "Y... ye Fener" dediği duyuldu.
TRT Spor, geçtiğimiz Ağustos ayında bir skandala imza atmış, haber bülteni sırasında Aziz Yıldırım VTR'si girerken, reji mikrofonu açık unutulunca canlı yayında bir çalışanın "Aziz, Allah belanı versin, Aziz!" dediği duyulmuştu.

Bu skandal Fenerbahçeli taraftarların büyük tepkisini çekerken, TRT konuyla ilgili özür dilemişti.

TRT Spor kanalı, bu olayın üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesinin ardından başka bir skandala daha imza attı.

TRT Spor ekranlarında yayınlanan "Şampiyonlar Ligi Magazin" isimli programda Beşiktaşlı taraftarların Fenerbahçe'ye yaptığı küfürlü tezahürattan bir kesit verildi. Siyah-Beyazlı taraftarların 15 saniye boyunca yayınlanan küfürlü tezahüratı sırasında, "Y... ye Fener" dediği duyuldu.

Olay, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Fenerbahçeli taraftarlardan TRT'ye çok sayıda tepki mesajları yağdı.

TRT SPOR, FENERBAHÇE'DEN ÖZÜR DİLEDİ
TRT Spor, konuyla ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak özür diledi.

Açıklamada şöyle denildi:

"UEFA tarafından hazırlanan ve Kurumumuza yayınlanmak üzere gönderilen resmi "Şampiyonlar Ligi Magazin" programında Fenerbahçe Kulübü'ne yönelik küfürlü tezahürat sehven yayına yansımıştır. Bu olayın yaşanmasından dolayı büyük üzüntü duymaktayız. İlgili kişiler hakkında gerekli soruşturma hızla başlatılmış olup süreç en titiz şekilde takip edilecektir.
Başta Fenerbahçe Spor Kulübü ve camiası olmak üzere tüm spor kamuoyundan özür dileriz."

Kaynak:TRT'den bir skandal daha! Fenerbahçe'ye küfürlü tezahürat! | Spor Haberleri

Son düzenleyen moderatör:

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Birgün Beşiktaşa birgün Fenerbahçeye birgün Galatasaray teknikdirektörüne hakaretler aşağılamalar yapılıyor.Türkiye'de spor medyası camialara çok zarar veriyor.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
"Geçtik" kelimesinin "t" harfinin hemen üstündeki adamın bize göre sol üstündeyim. :D

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Önemli olan Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil,hangi takımın onun yolundan gittiğidir. Ali Koç

Reaksiyon puanı
10,325
Önemli olan Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil,hangi takımın onun yolundan gittiğidir. Ali Koç

Çok beylik bir laf etmiş Koç!
Hiçbir takım bir devlet adamının peşinden gitmez.
Hatta bir peygamberin bile peşinden gitmez.
Takım dediğin spor yapıyordur nihayetinde, sadece spor.
Ne devlet işiyle, ne siyasetle ne de dinle... Bir ilgisi yoktur, olmamalı da.
O sadece kişilerin şahsi tercihleridir, bir futbol kulübünün olamaz.
Olması olası da değil zaten.
Sadece yakıştırmalar olur, beylik laflar olur.
O kadar! :)
Ama bir devlet adamı, bir siyasetçi, bir din adamı vs. herhangi bir takımı tutabilir, destekleyebilir.
Mesela şerefli ordumuzun generallerinin nerdeyse %90 gibi kahir bir ekseriyeti Fenerbahçe sempatizanıdır. Ama Fenerbahçemiz bir ordu takımı değildir. Diğer taraftan bebek katili apo ve fetö'nün başı olan iblis de GS sempatizanlarıdırlar, ama bu da tuttukları takımı bir terörist takımı yapmıyor elbette.
Ama biz burada FB, GS, BJK'nın kurtuluş savaşımızda vatan savunması için her üç kulübümüzün de yaptıkları katkıyı anabiliriz elbet. Ama bir spor kulübünün tüzel kişiliği sonuçta siyasi bir kimlik olan hiçbir devlet adamının yolu yahut siyasallaştırılmış bir ideolojiyle birlikte anınmamalı diye düşünüyorum. Burada ülkemizin kurucusu olan Atatürk'ün kişiliği ayrı, onun adına izafe edilen ideoloji çok daha ayrı bişey çünkü.

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ee gençler ne var ne yok ? lens'e nazar mı değdi ne gs maçında keşke oynasa. @|SeYYaH| enver hocam nasılsınız ? afiyettesinizdir inşallah

Reaksiyon puanı
10,325
ee gençler ne var ne yok ? lens'e nazar mı değdi ne gs maçında keşke oynasa. @|SeYYaH| enver hocam nasılsınız ? afiyettesinizdir inşallah

Sağol mutahhar, iyiyim abisi hamdolsun. Bu arada basket maçındaki ciguli şarkısı Galatasaraylıları pek fena abondone etmiş olmalı, bu onları umarım motive etmez. Lens büyük bir eksik olsa da onun yerine düşünülen Alper kendisi olabilir, yeteneklerini tam olarak konuşturabilirse Lens'in eksikliğini vermez diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun, alıcaz inşaallah.

Reaksiyon puanı
10,325
Doludizgin giderken ve tam beş golle haftayı kapamışken bizim mahallede çıt yok. Bu ne iştir yav, uyanın, silkelenin, atın üzerinizdeki ölü toprağını ey Fenerbahçeliler. Çıkın meydana, sıkmayın adamın canını yav! :D

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Rvp toparlandı zaten maç eksiği falan yok sadece sakatlık sorunu yaşadı oynar şuan fakat kendisi istiyormu bilmiyorum bence istemiyor.Bu yönetimden bir cacık olmaz

Reaksiyon puanı
10,325
Ya toparlansa ne toparlanmasa ne, şampiyonluk kuşu elimizden kaçmak üzere. Ligin en zayıf ve sondan takımı gelip senin evinde seni tokatlıyorsa şampiyonluk rüyasını göremezsin. Rakiplerin deplasmanlarda kazanırken sen evinde avlanıyorsun keklik gibi. Tamam hakem hatalıydı, art niyetliydi, eyvallah ama sen o hakemi de yeneceksin... Ki, hem şampiyon olabilesin, hem de büyük takım olabilesin.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Fenerbahçe daha fazla şampiyonluk hayaline kapılmasın, Fenerbahçe için lig bitmiştir. Tamam ilk penaltını vermedi de, Fener hak edecek topu oynadı mı ?Her maç Lens ile Sow'un neler yapabileceğine bakıyor takım. Küçük takımlara her zaman puan kaybediyorsun... Bu oyun planı olmuyor kapanan takımlara karşı hücum geliştiremiyor takım. Birde gitmesi gereken bir ton oyuncu var takımda...

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Takımı daha doğrusu ortasahayı toparlayacak bir 10 numara transfer edilir ve ortasahada ozanı oynatmak yerine alper veya salihe şans verilirse ben şansımızın devam edeceğini düşünüyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Fenerbahçe de sorun ortasaha. Mehmet topalın yanına josef gibi bir oyuncuyu koymak hata,onun üzerine bir de ozan ı eklemek resmen cinayettir.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Takımı daha doğrusu ortasahayı toparlayacak bir 10 numara transfer edilir ve ortasahada ozanı oynatmak yerine alper veya salihe şans verilirse ben şansımızın devam edeceğini düşünüyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Fenerbahçe de sorun ortasaha. Mehmet topalın yanına josef gibi bir oyuncuyu koymak hata,onun üzerine bir de ozan ı eklemek resmen cinayettir.

Alpere zaten şans verildi fakat adam çalışmıyor kendini futbola vermiyor sürtmekten vakti kalmıyor benim gözümde şuan çöp alper.Salih de oyun kurma pas yapma yeteneği yok adam eksiltmede yapamıyor e o zaman niye alsın ki oyuna etkisiz eleman :)

Reaksiyon puanı
10,325
Orta saha oyuncusu olarak transfer edilen Alper, yıllarca kanat oyuncusu olarak oynadı. Aslında, “oynadı” denemez, “yedek bekledi” demek daha doğru(!)…
Yıllar sonra Advocaat, Alper’i yeniden keşfetti(!) ve orta sahada görev verdi…
Neden bu kadar geç kalındığı, “kulübün kurumsal hafızası” konusu ile birlikte sorgulanmalı!
Fenerbahçe’nin tam dört tane santraforu var;
Bu mevki için yıllık ödenen para, en yakın rakibinin 3 misli(!)
Alınan verim, rakiplerinin üçte biri değil(!)
Emenike kadro dışı, Sow Afrika kupasında, Van Persie müzmin sakat, Sınırlı yetenekleri ile Fernandao ise sürekli ofsaytta(!)
Bir pozisyon için yılda 15-20 milyon Euro civarında para ödeyip oradan sonuç alamıyor iseniz, başarı hayaldir…
Fenerbahçe’de, kapasitesinin üstünde futbol oynayan kaç tane oyuncu var?
Soruyu başka türlü soralım;
Fenerbahçe’ye geldikten sonra oyununu geliştiren kaç oyuncu var?
Geriye giden kaç oyuncu var?
Bana bu sezon, istikrarlı biçimde fayda veren oyuncuları sayabilir misiniz?
Ben sayayım;
Hasan Ali, Şener, Mehmet Topal ve Kjaer…
Bu listeye Lens’i de yazmam gerek ancak Avrupa Liginde oynanan 6 maçın 3 maçını, Türkiye Liginde 17 maçın 4 maçını kaçırdığı için yazamadım…
20 oyuncu kapasitelerinin altında top oynuyor ise gelişme gösteren bir tane oyuncu yok ise bu konu, antrenörden bağımsız biçimde süreklilik gösteriyor ise;
Bu kulüpte, verimlilik problemi vardır…
Büyük paralar ile alınan oyunculardan gerekli randıman alınamıyor demektir…
Bu konu, sadece antrenör ile ilgili değildir…
Kulübün, menajerinden başkanına, doktorundan masörüne kadar ilişkilidir…
Hatta o kulübün duvarlarının, perdelerinin, soyunma odasının, taraftarının, masörünün bile sorumluluğu vardır… Kulübün kültürü, havası, oyuncuyu bu hale getiriyordur…
Ahmet’in yerine Mehmet’i almak Dünya’nın en kolay işidir ancak maliyetlidir…
Mesele, elindeki Ahmet’ten maksimum verimi alabilmektir…
O da, özellikle son yıllarda, Fenerbahçe’de mümkün olmamaktadır!
Ciddiyet:
Her maçı aynı şekilde ciddiye alarak hazırlanmak ve oynamaktan bahsediyorum…
Aatif’ın ilahlara kurban verildiği gol olan pozisyonda, “Ozan’ın geri koşuşunu” izlerseniz, ne demek istediğimi anlarsınız…
Souza’nın verilmeyen penaltısında, Fernandao’nun dizleri üzerinde, ofsayt pozisyonunda, maçı bile takip etmeden dakikalarca duruşuna dikkat ile bakarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız…
Bunlar detaylar, gözden kaçabilir…
Şimdi ben size son 10 yılın istatistiklerini vereceğim…
Son 10 yıllık istatistik gözden kaçamaz, doğruluğu da tartışılamaz…
Oyuncuların nasıl maç seçtiklerinin istatistiğidir bu…
Önce, son 4 büyük takımın 10 yılda, Türkiye Liginde, “kendi aralarında” yaptıkları maçlara göre puan cetveli:

16142585_1231875103565794_8360102214861061733_n.jpg

Gördüğünüz üzere Fenerbahçe’nin ezici bir üstünlüğü var…
En yakın rakibi Galatasaray’a 24 puan fark atmış… Beşiktaş ile arasında 44 puan fark var…
Birde aynı dönemde yani son 10 yılda kazanılan şampiyonluk sayısına bakalım;
Galatasaray: 4
Beşiktaş: 2
Fenerbahçe: 2
Bursaspor: 1
Trabzonspor: 0
Tam 63 maç ve 10 yıl içinden çıkan bir istatistik bu;
Yanlışı söylemesi mümkün değil!
Ben bu sonucu şöyle okuyorum;
Fenerbahçe şampiyonluk adayı takımlar ile oynarken farklı bir şekilde motive oluyor ve futbolcular, kapasitesini sahaya yansıtıyor…
Diğer maçları ise aynı ciddiyette oynamıyor!
Açık deyimi ile maç seçiyor!
Sadece futbolcusu değil taraftarı, başkanı, yöneticisi, masörü, çaycısı;
Hep birlikte maç seçiyor(!)
Avrupa’da oynanan maçlara bakarak da bunu test edebiliriz…
Fenerbahçe bu yıl, Manchester United ve Feyenoord’un olduğu gruptan lider çıktı…
Ligde ise tarihinin en az puanlarından birini toplamış durumda…
Keza geçen yıl çeyrek finalde, hakem(!) Ivan Bebek tarafından önü kesildi…
Sözün özü;
Fenerbahçe, Türkiye Liginde kapasitesi kadar oynamıyor…
Her maçı aynı ciddiyet ile oynamıyor…
Başkan Aziz Yıldırım’ın sözünü ettiği;
-----Hakemler, federasyon ve 3 Temmuz’un etkileri konusu;
Kesinlikle doğrudur…
Rakiplerin Fenerbahçe maçlarına olan farklı konsantrasyonu, konusu da;
Doğrudur!
Ancak yukarıdaki tabloyu tek başına anlatmaya yeterli değildir!
Unutmayın ki; Fenerbahçe şampiyonluk adayı takımlarla da, aynı hakemler ile oynamaktadır(!)
Fenerbahçe futbol takımının özellikle son üç yıldır, verimlilik ve ciddiyet sorunu vardır!
Problemleri çözmenin yolu, nedenlerini doğru tespit etmekten geçer…
Sorunun nedenini hep kendi dışında gelişen faktörlerde aramak, aslında kendi varlığını küçümsemek demektir!

KaynaK

Bir gazete köşesinden alıntıladığım bu makalede yazar Fenerbahçeyi gerçekten çözmüş, probleme adamakıllı parmak basmış.

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Rvp galatasaraydaki gibi oynasa durumumuz biraz düzelir. Volkan zaten düzgün oynuyor (Demirel). Feyonord taki kaçırdığı golu unutmadım RVP nin.

Son mesajlar