Oyun Sanırım mobil için The Legend of Zelda alternatifi buldum.

TheTruthHurts

Profesör
Yaklaşık 1-2 saat önce mobil cihazlar için Nintendo Switch’teki popüler olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununa çok benzeyen bir oyun buldum. İsmi ise Genshin Impact.

Doğrusu hiç Zelda oynamış birisi değilim ama ekran görüntülerinden bile Zelda:BotW’e çok benzediğini farkettim. Meğer sadece grafik olarak benzerliği yokmuş. Diğer mekanikleri de benzermiş.

Oyun açık dünyaya benziyor. Yani GTA serisi gibi görevleri yapmayıp o dünyanın güzelliğinin tadını çıkarabiliyoruz. (Yine de GTA serisi gibi görev yapınca oynayabileceğimiz alan daha da genişliyor).

Doğrusu ben RPG tarzı oyunlardan nefret ederim ama bu oyuna sarmış gibiyim. Sanırım o macera faktörü beni etkiledi.


Oynanışı gibi grafikleri de çok güzel. Grafikleri detaylı bir şekilde ayarlama imkanını da sağlamışlar(İOS için bu nadir bir şey). Ben olsam en yüksek ayarlara almazdım çünkü cihazı çok ısındırıyor ve en kötüsü de aşırı bir şekilde batarya tüketiyor. Breath of the wild her ne kadar 2017 yapım olsa da 2020 yılında çıkan bu oyun bence çok daha güzel grafiklere sahip.
9749460C-3769-4079-B6D6-DBE66FB21C94.jpeg
Elbette oyunu uzun süredir demeyimlemedim ama şu anlık güzel görünüyor. Şahsen tek sevmediğim yanı karakterlerin Anime tarzı olması (bana göre değil).

Eğer Zelda:BotW serisini seviyorsanız bu oyunu da denemenizi öneririm. Kim bilir,belki de bunu daha çok seversiniz...
 

Son mesajlar

Üst