Sanal Windows 2012 Soruları

exit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Ben şirket içi 10 kadar bilgisayar arası bir ağ kurmak istiyorum. Benim bilgisayarımdaki belirli dosyalara belirli kişilerin ulaşması gibi şeyler. Bu nedenle vmware ile sanal windows 2012 kuruyorum. Benim windows 7 kullanıyorum. Benim bilgisayarımda ip ayarlarını yapıyorum. Sanal bilgisayarda da dns ayarlarını yaptığım zaman internet bağlantısı üzerinde sarı ünlem çıkıyor. Sanal bilgisayarda nasıl bir dns ayarı yapmam gerekiyor. Windows 7 de ki aynı ip leri denedim olmadı, farklı ip leri denedim olmadı. Sanal 2012 de otomatik ip yaptığım zaman sıkıntı olmuyor. Otomatik ip yaptığım zamanda active directory kuramıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O isler pc uzerindeki bir sanal 2012 ile pek yurumez dostum

Kulagi cok tersden kasiyorsun
Yanlis anlamayin
Win7 pc uzerinde cmware ile AD kumak hic mantikli degil..

Cevaba gelirsek

Yaptigin ip ayarlarinda bir sorun var muhtemelen sirket icerisinde hangi ag grubunu kullaniyorsun
Win7 de kullandigin ip nedir
AD kurmadan sabit ip vermelisin yoksa hat alirsin
Deyaylari paylasirsan en azindan daha detayli yardimci olunabilir.

exit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bana farklı bir öneriniz var mı?
Yeni bir server sistemi kuracak durum yok şu an. Benim bilgisayarı yeni aldım oldukça güçlü bir bilgisayar aldım server işinide yaparım diye.
Benim istediğim bilgisayarda ki belirli dosyalara belirli kişilerin ulaşması. Server kurar ve kullanıcı tanımlar yetkilendirme yaparım diye düşündüm. Aynı durumu sanırım win7 de yapamıyorum. Benim şu an win 7 sistemde otomatik ip alıyorum. Sanal 2012 server için dns ayarı yapıyorum internet kopuyor. Birde şirkette kamera için statik ip var. Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ad kurmadan sabit ip veriyorum. işte sabit ip verince bağlantı kopuyor.

Son mesajlar