Samsung Smart TV Wifi Sorunu Kesin Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

osmansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Bende samsung akilli kumanda var info menuyu buldumda mute tusunu bulamiyorum..eger soldaki tussa denedim.ise yaramiyor dediginiz gibi bir ekran cikmiyor bende yardimci olur musunuz?

Mute tuşu sessize alma tuşu olacak, üzerinde mute yazmadan hoparlör üzeri çizgi işaretiyle gösterilen tuş ile deneyebilirsiniz..
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben de çalışmadı maalesef. Kablosuz ağları arıyor ancak yanındaki modemi dahi bulamıyor. Ben de biraz karıştırdım ama yanlı bir yere basmış olacağım ki televizyon kapandı şimdi hiç açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz ? Servise mi götüreyim yoksa herhangi bir televizyon tamircisi halledebilir mi ?

Yaşadığınız problem için üzüldüm, bir tamirci halledebilir çok daha uygun fiyata, öncelikle güncelleme yapıp deneyince yine görmüyorsa alıcı gerçekten arızalanmış olabilir, yakın çevremde kimde denediysem işe yaradı..

zm4568807

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah razı olsun kardeşim
Sana teşekkür edebilmek için üye oldum
Teşekkürler

KONSONANS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung 40ES7000 ve emsali modellerde yaşanan Wifi ağları bulamama ve bağlanmama sorunu için kesin çözüm;

Wifi aramada ağları bulmadan kapanıyor ve bağlanmıyorsa;

* Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''Bir ALLAH razı olsun demeyi eksik etmeyin'' :)
Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMA çalışıyor..
Kardeşim tv yi power tuşundan kapatıp dediğin işlemi yapıyorum fakat hiçbirşey gelmiyor ekrana Ne yapmalıyım standby moduna nasıl alınır tv ? Allah rızası için acil cevap

osmansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Kardeşim tv yi power tuşundan kapatıp dediğin işlemi yapıyorum fakat hiçbirşey gelmiyor ekrana Ne yapmalıyım standby moduna nasıl alınır tv ? Allah rızası için acil cevap

Televizyonun modeli nedir?

predetorix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bende işe yaramıştı baya da öyle gittik ama aynı sorun yine nüksetti
denemediğim harf kalmadı Sorun hala devam ediyor wifi direct ve Soft ap pasif hiçbir ağ bulamıyor... bir süre ağ aranıyor diyor sonra açılan küçük pencere kapanıyor.... müşteri hizmetlerini aradım bana birkaç saçma sapan işlem yaptırdıktan sonra beni Aşan Bir sorun diyerek beni müşteri hizmetlerine yönlendirdi bu Tonlarca para verip TV aldığınızı zannediyorsunuz Oysa ipin ucu hala onlar da istedikleri zaman bir güncelleme atarak O sahip olduğumuzu zannettiğiniz TV' i allak bullak edebiliyorlar kasıtlı olarak sorun çözmeye Çalışıyormuş gibi yapıp sizi müşteri hizmetlerine yönlendiriyorlar.... adamların yükledikleri bazı App'leri kaldırma Yetkin bile yok ben bu televizyonu nasıl almış oluyorum anlayamadım....

Son düzenleme:

predetorix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
sorunu çözdüm wifi modülü ölmüş garanti süresi dolduğu için televizyonu açtım wifi modülünü söktüm..... internetten wifi modülü sipariş ettim 50-60 tl civarı bir şey gelen wifi modülünü bozuk olan wifi modülü ile değiştirdim sorun çözüldü bunu nasıl yapacağını bilemeyen arkadaşlar için 2 video linki atıyorum birinci link sorunla alakalı 2. link ise wifi modülünün nasıl değiştirilebilecegiyle alakalı ama ilk hetapta yukarda arkadaşların anlattığı tüm alternatif Yolları denemenizi tavsiye ederim çünkü WiFi modülünün gitmemiş olma ihtimali de var... tüm alternatif Yolları denemenize rağmen sorun çözülmezse aşağıdaki çözüm garantidir.... televizyonunuzun garanti süresi dolduysa boş yere el emeği parası vermeyin çünkü WiFi modelini değiştirmek gayet basit aşağıdaki videolar Size yardımcı olacaktır..

1. link (sorun )
2. link (çözüm)

Son düzenleme:

ghost588

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım emeğin için teşekkür ederim
süper samsung servisi bana da wifi kartın değişmesi gerektiğini söylemişti

martin123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim sorunum IPTV DEKİ kayıtlı 3D filmleri izleyemiyorum ( yan yana görüntü çıkıyor 3D tuşuna basınca içiçedir geçmiyor)acaba güncelleme yada başka bir uygulama mi gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı okursanız sevinirim...

sonertoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu çözdüm wifi modülü ölmüş garanti süresi dolduğu için televizyonu açtım wifi modülünü söktüm..... internetten wifi modülü sipariş ettim 50-60 tl civarı bir şey gelen wifi modülünü bozuk olan wifi modülü ile değiştirdim sorun çözüldü bunu nasıl yapacağını bilemeyen arkadaşlar için 2 video linki atıyorum birinci link sorunla alakalı 2. link ise wifi modülünün nasıl değiştirilebilecegiyle alakalı ama ilk hetapta yukarda arkadaşların anlattığı tüm alternatif Yolları denemenizi tavsiye ederim çünkü WiFi modülünün gitmemiş olma ihtimali de var... tüm alternatif Yolları denemenize rağmen sorun çözülmezse aşağıdaki çözüm garantidir.... televizyonunuzun garanti süresi dolduysa boş yere el emeği parası vermeyin çünkü WiFi modelini değiştirmek gayet basit aşağıdaki videolar Size yardımcı olacaktır..

1. link (sorun )
2. link (çözüm)
Arkadaşım çok teşekkürler videolar ve uğraşıların için.
Şunu sormak istiyorum. Wifi modulu değiştirdikten sonra en son yazılımı mı yükledin. Yoksa eski yazılımlardamı bıraktın. Hani bu yeni yüklenen yazılımlar bozuyormuş diyorlar ya o yüzden sordum. Şu an hangi yazılımdasın.
Modulu değiştikten sonra en son yazılıma terfi ettirsek tekrar bozulacak mı?

Saygılar, sevgiler, teşekkürler...

seckindere39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öncelikle tesekkürler ama bişeyler ters gitti SUB OPTIONS a tıkladığım da WIFI REGION yok idi ama menülerde gezerken bi şekilde buldum eski harfi unuttum ne olduğunu a yaptım ama screen mirror tv den gitti kayboldu wifi ye de bağlanamıyorum fabrika ayarlarına reset dedim allahtan kanal ları usb ye aktarmışım ne var ne yoksa silindi ama kumandada source de screen mirror menusu kayboldu nasıl geri geliceğim şimdi A harfi de işe yaramadı televizyonum ue42f5300

---- Mesajlar birleştirildi ----

ben mrt option dan girdim ve eskiye dönemiyorum çünki olan ayar kayboldu A da çalışmadı

ses efekti DTS TRU SURROUND çalışmıyordu şimdi çalışıyor

ahanda şimdi de tv hiç açılmıyor stand by ışığı bile yanmıyor insanın başına zaten yameraktan ya ....... gelirmişmiş benim kisi de öyle oldu tık yok neren de elledim yaaaaa

Son düzenleme:

seckindere39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu konu için yazıyorum bu gizli menude gezinirken bi güncelleme oluştu çıkmak istedim çünki inok ternet bağlantısı yok idi kumanda hiç çalışmadı bende dedim ki fişi çekiym çekmez olaydım taktım görüntü var ses yok bi daha çektim tv gitti arkadaşlar gitti gö*****me 400 tl girdi.. neden mi çok fazla meraktan 5 senedir bi şeyi yokken bi anda bu gizli menu ile ama kendiliğinden ama benim yüzümden anakartım yandı beyler 4 tl ye sıfır serviste taktırdım.. bence fazla bızıklamayın size de olmasın saygılar

Metehan1682

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung 40ES7000 ve emsali modellerde yaşanan Wifi ağları bulamama ve bağlanmama sorunu için kesin çözüm;

* Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''Bir ALLAH razı olsun demeyi eksik etmeyin'' :)

Merhaba hemşerim
Ben de bursa hamitler.Bilgi icin tsk.ederim.Senin icin ite oldum buraya. Sevgilerimle.

Mehtap1606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
osmansaglam teşekkürler Allah razı olsun

Zgrcskn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar benim tv ue46es6140w soylediginiz yontemi denedim olmadi. Daha sonra guncellemem cok eski oldugunu girdum ve tv yi yeni surume guncelledim tekrar denedim yine degisen bir sey yok .. wifi gic bir baglantiyi gormuyor.. telefonun internetine baglanmayi denedim onada baglanmadi.. ne yapmam gerek bulamadim.. yardim bekliyorum..
osmansaglam teşekkürler Allah razı olsun

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Benimkide bozulmuştu bu taktik işe yaramadı sadece bi 5 dk çalıştı ardından tekrar cortladı kendi kendine reset atıyordu wifiyi söktüm yola devam görüntü kalitesi yeter.

predetorix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şayet televizyon güncelleme istiyorsa güncelleme yapmak zorundasınız hocam başka bir alternatifiniz yok zaten aksi takdirde ya wifi ağı bulmuyor ya başka sorunlar çıkıyor adamlar öyle bir şey yapmış ki bir güncelleme söz konusu olduğunda ve siz bu güncellemeyi yapmadığınızda bir yerlerden hata çıkıyor yani ...güncellemenizi yapınız o sadece benim yorumum oraya fazla takılmayın ....

Leventlevent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Osman bey cok Güzel bir bilgi. Allah hem senden hem bilgiyi yukleyenden razi Olsun yazabilmek ve tesekkur icin sadece uye oldum. cokkkk tesekkkurrlerr

Serkan sözü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

tubaaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalr bizim kumanda joistik o yüzden mute tuşu yok o zaman neye basıp tv yi wifi ye bağlıycaz

Yardımmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler işe yaradı ama internete girmeye çalışıyorum bağlantı yok diyo ağ ayarlarına girip bağlanıyorum bağlantı tamam kullanabilirsin diyo ama girmiyo neden birde bu smart hub’u nasıl kullanırım yardımcı olursanız sevinirim

Yardım edermisin

Son düzenleme:

Mavi09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorulara cevap gelmiyor galiba ama yine de bir umut sormak istedim. Anlattığınız işlemi başarıyla gerçekleştirdim Wifi ye bağlandı görünüyor fakat Web browsere girmek isteyince ekranda Error model bınd yazısı çıkıyor ağ bağlantısı yok görünüyor bunun için yapabileceğim birşey var mı acaba cevap yazarsanız çok memnun olurum..Şimdiden teşekkür ederim

Yardımmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorulara cevap gelmiyor galiba ama yine de bir umut sormak istedim. Anlattığınız işlemi başarıyla gerçekleştirdim Wifi ye bağlandı görünüyor fakat Web browsere girmek isteyince ekranda Error model bınd yazısı çıkıyor ağ bağlantısı yok görünüyor bunun için yapabileceğim birşey var mı acaba cevap yazarsanız çok memnun olurum..Şimdiden teşekkür ederim
Aynen bende de aynısı oluyo napcaz bilmiyorum birisi yardım eder inşallah

yzdef9876

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Allah razı olsun kardeşim bu bilgi için çok teşekkür ederim.

serrkanno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Tepecikli_Cihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Mrblar bende es6140 modeli var ve hiç bir modemi görmüyor tarayıcısında mı problem yoksa yazılımsal mıdır başına böyle bir olay gelen varsa yazabilir mi

Son düzenleme:

mktun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba .verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Fakat tv stand by konumunda iken yaptım. Menü geldi fakat menu de options un altında wifi region seçeneği yok .lütfen yardımcı olurmusunuz