Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
arkadaslar kısmet olursa 1-2 gün içinde s8de karar kılıp iphone 7 plus almaktan vazgectım , sizden ricam hangi rengi alsam siyah ile orkide grisi arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?
bu iki renk arasından siyah ama mavi geldi galiba o renk efsane

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Acil nakit ihtiyacından dolayı Gear S3 frontier saatimi satıyorum. 1 sene daha garantisi mevcutdur. Kutu içeriği tamdır.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Şu günlerde Huawei Mate 10 pro çok övülüyor sizce S8 ile takas etmeye değer mi?
iki cihazın artılarını ve eksilerini yazayım siz kendiniz karar verin;
mate 10 pro artıları;
-daha iyi fotoğraf performansı (video işin içine dahil sadece fotoğraf)
-daha iyi batarya performansı
-2gb ekstra rami büyük avantaj.s8 arka planda çok az uygulama tutuyor.
-yapay zeka işlemcisi
s8 artıları;
-daha iyi video performansı
-kulaklık çıkışı.sd kartda eklenebilir ama galiba cihaz 128 gb o zaman bir etkisi kalmıyor
-daha iyi ekran

Gazeteci63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Arkadaşlar...

İphone 7 128 GB'den Samsung S8'e geçiş yaptım...

Sinir bozucu bir sorunla karşı karşıyayım...

İOS'ta İnstagram hikayelere rahatlıkla bilgisayarımdan telefonuma aktardığım videoları yükleyebiliyordum...

Android'de İnstagram hikayelere önceden çekilmiş bir video yüklemek istediğimde, paylaşılıyor yazıyor uzun bir süre sonra hata veriyor yüklenemedi diyor...İOS'ta böyle bir problemim yoktu...Aynı videoyu İOS'tan az evvel hikayeler bölümüne yükleyebildim...

Ne yapabilirim ? Bunun çözümü var mıdır ?

championlionn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar merhabalar.s7edge kullanıcısıyım 1.5 yıldır kullanıyorum sıkılmaya başladım s8 almayı düşünüyorum önerirmisiniz s8 nasıl kronik sorunu varmı pil performansı nasıl yada note 8 mi alsam yorumlarını bekliyorum.

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
arkadaşlar merhabalar.s7edge kullanıcısıyım 1.5 yıldır kullanıyorum sıkılmaya başladım s8 almayı düşünüyorum önerirmisiniz s8 nasıl kronik sorunu varmı pil performansı nasıl yada note 8 mi alsam yorumlarını bekliyorum.
Pil performansı kötü. Benimkinde hızlı şarj olmaması hariç şuanda sorun yok. Artık çift kamera olmayan telefon alınmaz bence note 8 al.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Pil performansı kötü. Benimkinde hızlı şarj olmaması hariç şuanda sorun yok. Artık çift kamera olmayan telefon alınmaz bence note 8 al.
Çift kamera en önemli avantajı portre modu ama exynos işlemci için google pixel 2nin portre modu yayınlandı ben onu kullanıyorum samsung s8de tek kamera olmasına rağmen güzel fotolar çıkarıyor portre modunda onu denemeni öneririm

Zyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

1 Hafta önce Teknosa'dan Siyah renk s8 aldım. Arka kamera çerçevesinde ( çıkıntı ) soyulmalar başladı. Acaba sorun kronik mi? yoksa sadece bende mi oldu. Ayrıca telefonun kaskosu da var. Garanti veya kasko karşılar mı?

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhabalar;

1 Hafta önce Teknosa'dan Siyah renk s8 aldım. Arka kamera çerçevesinde ( çıkıntı ) soyulmalar başladı. Acaba sorun kronik mi? yoksa sadece bende mi oldu. Ayrıca telefonun kaskosu da var. Garanti veya kasko karşılar mı?
Dusurup cizmediysen Soyulmanin kronigi olmaz servis göster istersen

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Çift kamera en önemli avantajı portre modu ama exynos işlemci için google pixel 2nin portre modu yayınlandı ben onu kullanıyorum samsung s8de tek kamera olmasına rağmen güzel fotolar çıkarıyor portre modunda onu denemeni öneririm

hangi app ile portre modunu kullaniyorsunuz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
hangi app ile portre modunu kullaniyorsunuz ?
Sayfa 24den itibaren miniuser123ün mesajlarını takip edin en stabil app 3. paylaştığı nasıl yacağı falan anlatıyor hepsini okuyun yorumarı da okuyun. Aslen S7 için fakat S8'de de çalışıyor.

Son düzenleyen moderatör:

Erdem Yürekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s8 kullanıyorum. Telefonu WQHD mı yoksa FHD mı hangi çözünürlükte kullanacağıma karar veremedim. FHD bana yeterli geliyor, aldığımdan beri değiştirmedim çözünürlüğünü...Acaba son çözünürlükte mi kullansam? FHD kullanarak bir şey kaybeder miyim?

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
24 olacak yanlış olmuş

En iyisi ilk cıkan sürümü onda ön kamera cekmiyordu ama arka kamerada fena cekimler yaptım telefonum s8 bu arada ulan daha mı iyisini mi yaptılar dedim v3 indirdim ön kemarada yüzü değil çeneyi odaklıyor bazen ve cekilen fotolarda ön kamerada tam portre modu gibi sonuclar vermedi bide yeşil gösterme olayları falan oldu simdi v4 cıkmıs hic düzeni bozup silmicem ilk sürümü ram yiyor tek sıkıntısı kullanınca arka plandan kapatıp uykuya alınca normale dönüyor zaten

M

Murat Burç

SDN Okuru
En iyisi ilk cıkan sürümü onda ön kamera cekmiyordu ama arka kamerada fena cekimler yaptım telefonum s8 bu arada ulan daha mı iyisini mi yaptılar dedim v3 indirdim ön kemarada yüzü değil çeneyi odaklıyor bazen ve cekilen fotolarda ön kamerada tam portre modu gibi sonuclar vermedi bide yeşil gösterme olayları falan oldu simdi v4 cıkmıs hic düzeni bozup silmicem ilk sürümü ram yiyor tek sıkıntısı kullanınca arka plandan kapatıp uykuya alınca normale dönüyor zaten
Ben V2'yi S7'ye V3'ü Mİ5S'e kurdum ikisi de arka keamerada gayet iyi porte çekiyordu. S7 serviste gelince V4'ü ona kurarım ben. Ön kamerada porter V3'de yoktu sanırım? yok yok var olabilir de Mİ5S açmamış oalbilir hatırlamıyorum ama arka gayet iyiydi.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
s8 kullanıyorum. Telefonu WQHD mı yoksa FHD mı hangi çözünürlükte kullanacağıma karar veremedim. FHD bana yeterli geliyor, aldığımdan beri değiştirmedim çözünürlüğünü...Acaba son çözünürlükte mi kullansam? FHD kullanarak bir şey kaybeder miyim?
biraz şarj kazanırsın o kadar.WQHD çözünürlükte bir şey yapmıyorsan 1080p alabilirsin

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Nerden indirdiniz ben bulamadım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yükledimde portre modu nasıl açıcam öyle bir ayar yok
Hocam bsg mode settingste all model open portrait mode diye bir ayar olur onu açaçcaksınız. Zaten apklerı verdiği yerlerde nasıl yapılacağını da anlatıyor gerekli ayarları veriyor.
Bunu yaptıktan sonra lens blur(veya lens bulanıklığı) portrait(veya portre modu)e dönüşecek

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Hocam bsg mode settingste all model open portrait mode diye bir ayar olur onu açaçcaksınız. Zaten apklerı verdiği yerlerde nasıl yapılacağını da anlatıyor gerekli ayarları veriyor.
Bunu yaptıktan sonra lens blur(veya lens bulanıklığı) portrait(veya portre modu)e dönüşecek
Anladım fakat versiyon 4 te bsg mode diye bir ayar yok. İlk versiyonu kurdum portrait mode geldi. İyi çekiyormu ben daha denemedim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Anladım fakat versiyon 4 te bsg mode diye bir ayar yok. İlk versiyonu kurdum portrait mode geldi. İyi çekiyormu ben daha denemedim.
Hocam karıştır biraz portrait açma ayarı vardır. geliştiri ayarlarından(kamera içinden bir kaç şey kapatıp açmak gerkeiyordur. Muhakkak linki paylaşan anlatmıştır.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlk olan biraz kararsız. diye biliyorum fazla ram yiyor falan

Son düzenleyen moderatör:

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Yükledimde portre modu nasıl açıcam öyle bir ayar yok
S8 kullananlar icin söylüyorum Manuel fixed black level offsete ayarını sakın acmayin bide v4 kurun hicbir ayar yapmayın camera.faceboxes tikini işaretleyin hemen altında ki camera.af.debug.show tikini kaldırın yeter baska bi ayar yapmanıza gerek yok

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Poetre modu süpermiş 7 plus ı aratmıyor saolun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Poetre modu süpermiş 7 plus ı aratmıyor saolun
Ondan daha iyi
Neden biliyor musunuz?
Çünkü gece siz F1.7'li düşük ışık performansı üst seviye kamera ile protre çekerken 7 Plıs ve 8 Plus hatta X gece ikinci kamerayı açtırmayacak bile
Bir yorum okumuştum XDA'da orda bir arkadaş gece S7'nin portre performansının sahip olduğu X'den (adam X'e sahip yani denemiş de anlatıyor) daha iyi olduğunu söylyordu.

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ondan daha iyi
Neden biliyor musunuz?
Çünkü gece siz F1.7'li düşük ışık performansı üst seviye kamera ile protre çekerken 7 Plıs ve 8 Plus hatta X gece ikinci kamerayı açtırmayacak bile
Bir yorum okumuştum XDA'da orda bir arkadaş gece S7'nin portre performansının sahip olduğu X'den (adam X'e sahip yani denemiş de anlatıyor) daha iyi olduğunu söylyordu.
Aynen haklısınız kesinlikle süper. İphone 7 plus kapalı ortamlarda portreyi berbat çekiyor. S8 ile denedim az önce süper.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynen haklısınız kesinlikle süper. İphone 7 plus kapalı ortamlarda portreyi berbat çekiyor. S8 ile denedim az önce süper.
Google, Pixel 2 ve geliştiriciler sağolsun. :D :D Pixel 2 tek kamera ile portre modunun getirince geliştiriciler hemen diğer androidlere portladırlar. 8.0 Oreo gelince daha kararlı bir sürüm çıkartırlar diye düşünüyorum. Miniuser123 bunu S7 için portlamıştı. Maşallah Note 8, S8 hatta S6'da çalışıyormuş. Benim kardeşimin Mİ5S'inde çalııyor. Note 5'de de çalışıyordur büyük ihtimal. Bununla ilgili konu açmak gerekiyor.