Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Google, Pixel 2 ve geliştiriciler sağolsun. :D :D Pixel 2 tek kamera ile portre modunun getirince geliştiriciler hemen diğer androidlere portladırlar. 8.0 Oreo gelince daha kararlı bir sürüm çıkartırlar diye düşünüyorum. Miniuser123 bunu S7 için portlamıştı. Maşallah Note 8, S8 hatta S6'da çalışıyormuş. Benim kardeşimin Mİ5S'inde çalııyor. Note 5'de de çalışıyordur büyük ihtimal. Bununla ilgili konu açmak gerekiyor.
Bir tek bu portre çektiğim fotoğrafları galeride yeni klasör açarak saçma isimlerle kaydediyor onu ayarlayamadım siz biliyormusunuz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir tek bu portre çektiğim fotoğrafları galeride yeni klasör açarak saçma isimlerle kaydediyor onu ayarlayamadım siz biliyormusunuz?
Hayır onun bir çözümü yok maalsef
İki tane fotoüraf çekiyor biri efektsiz öbürü efektli
Google fotoğraflar kullanırsanız onu daha düzgün bir şekilde gösteriyor(eğer kullanırsanız isteğe bağlı olan yedeklemeayarını kapatmayı veya açmayı unutmayın.)

---- Mesajlar birleştirildi ----

@Royal99 bu portre modu ile ilgili bir konu açacağım oraya örnek bir kaç fotoğraf atarsın değil mi arkadaşların da görmesi için?

Son düzenleyen moderatör:

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Hayır onun bir çözümü yok maalsef
İki tane fotoüraf çekiyor biri efektsiz öbürü efektli
Google fotoğraflar kullanırsanız onu daha düzgün bir şekilde gösteriyor(eğer kullanırsanız isteğe bağlı olan yedeklemeayarını kapatmayı veya açmayı unutmayın.)

@Royal99 bu portre modu ile ilgili bir konu açacağım oraya örnek bir kaç fotoğraf atarsın değil mi arkadaşların da görmesi için?
Atarız hocam açın herkes faydalansın.

Bu portre modunda arka planın bulanıklığını daha fazla yapabiliyormuyuz peki?

Son düzenleme:

cimbomlu52

Öğrenci
14 Haziran 2017
81
6
8
fotoğraf çekmeye çok meraklıyım.sokak sokak dolaşıp foto çekiyorum. s8 le çokta iyi şeyler çikarıyorum fakat tek sorun uzaktaki şeyleri yada yüksekteki nesneleri çekerken zoom yaptığımda haliyle fotoların kalitesi bozuluyor.
bunun içinde dslr fotoğraf makinesi almayı düşündüm fakat bu kezde hem fiyat hem taşıma sorunu hemde telefondaki pratikliği bulamayacağım için o kadar parayı makineye yatırmak biraz düşündürüyor beni.

benim sormak istediğim s8e takılabilecek kalitesinden bir şey kaybetmeyeceğim lens, aparat kamera tarzı önerebileceğiniz bir şeyler yada kullanan arkadaşlar varmı? piyasada ucuz balık gözü tarzı yada ona benzer şeyler gördüm fakat benim istediğim bu şekilde değil.

bunun bana ne kadar faydası olur?istediğim sonucu alabilirmiyim?

yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum...

Daisyyyyyy

Öğrenci
6 Ocak 2018
8
1
3
35
Merhabalar;

1 Hafta önce Teknosa'dan Siyah renk s8 aldım. Arka kamera çerçevesinde ( çıkıntı ) soyulmalar başladı. Acaba sorun kronik mi? yoksa sadece bende mi oldu. Ayrıca telefonun kaskosu da var. Garanti veya kasko karşılar mı?
Sorun senden kaynaklanmiyorsa 1 ay icinde direk degisim talebinde bulunabiliyorsun samsung servislerine mesela benim abimin s7 edgesi vardi 30.gun ekraninda yesil bi cizgi olustu o gun servise verdi degisim icin 2 3 haftada acilmamis kutuda yenisini verdiler.

despotango

Asistan
10 Haziran 2015
252
34
28
oreo ile ilgili bir gelişme var mıdır ? bugün de amerikada beta süresi bitti ama sanırım ocak için vermiş olduğu söz yalan oluyor Samsung'un :D

sago58

Öğrenci
27 Ocak 2018
2
0
1
30
öncelikle selamun aleykum beyler size bi sorum olcak sizde parmak izi etkin durumdayken ekran kilitli oldugu halde başka parmağınızla bastıgınızda veyahut başkası bile bassa ardı ardına 7 8 defa parmak izine bastıgında kilit açılıyormu (parmak izi titrediğinde çekip bida basıp) yazılımsal bi hatamı yoksa sorun benim teldemi bi deneyip cevap verebilirmisiniz

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
öncelikle selamun aleykum beyler size bi sorum olcak sizde parmak izi etkin durumdayken ekran kilitli oldugu halde başka parmağınızla bastıgınızda veyahut başkası bile bassa ardı ardına 7 8 defa parmak izine bastıgında kilit açılıyormu (parmak izi titrediğinde çekip bida basıp) yazılımsal bi hatamı yoksa sorun benim teldemi bi deneyip cevap verebilirmisiniz
Parmak izi titrediginde çektim bida bastım 15 defa bastım açılmadı seninkinde bir sorun olabilir garantisi varsa göster kullanıcı hatası falan olmadığından degistirirler

Son düzenleme:

sago58

Öğrenci
27 Ocak 2018
2
0
1
30
Parmak izi titrediginde çektim bida bastım 15 defa bastım açılmadı seninkinde bir sorun olabilir garantisi varsa göster kullanıcı hatası falan olmadığından degistirirler
sağolasın kardeşim garantisi var gidim gösterem kim basarsa bassın ardı ardına 7 8 defa kilit açılıyor

teomurat

Öğrenci
3 Aralık 2017
8
0
1
33
Herkese merhaba..normalde pil kullanimina baktigimda en cok harcayan ekran olurdu ve 6saat ekran suresi alirdim.son 3 sarjda da anroid sistem %25 sarj tuketimiyle 1.sirada ve ekran suresi 4 saate dustu.bu neden kaynaklanmis olabilir yardimci olabilecek arkadas warmi?

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Herkese merhaba..normalde pil kullanimina baktigimda en cok harcayan ekran olurdu ve 6saat ekran suresi alirdim.son 3 sarjda da anroid sistem %25 sarj tuketimiyle 1.sirada ve ekran suresi 4 saate dustu.bu neden kaynaklanmis olabilir yardimci olabilecek arkadas warmi?
Wi-fi mobil veri açık yada telefonda sürekli bir programı kullanıyorsan ondandır (spofity fizy gibi müzik dinleme prog mesela)

teomurat

Öğrenci
3 Aralık 2017
8
0
1
33
Wi-fi mobil veri açık yada telefonda sürekli bir programı kullanıyorsan ondandır (spofity fizy gibi müzik dinleme prog mesela)
Telefonumda o uygulamalar yok yakin zamanda hic yeni uygulama indirmedim.herzamanki gibi kullaniyorum telefonu.bende 3g yada wifi herzaman acik olur daha oncede boyle kullaniyordum.hic anlam weremiyorum

semih61

Profesör
26 Ekim 2011
1,456
43
228
pixel in kamera uygulaması çok iyi iş çıkarıyor ama stabil değil ara sıra uygulama durduruldu hatası veriyor,ön kamerada kullanılmıyor efektli modu (kullanılabilen apksını da yükledim onda çekim anında hareket ettirmen gerekiyor yukarı doğru ve hiç stabil değildi)
iphone x ve portre modu olan telefonlardan çok daha başarılı şekilde uyguluyor efekti.buna emin olun.iphone u olan arkadaşlar ara sıra instagramda görüyorum kafalarının yarısı flu :D
bazı ayarlar yapılmıyor ama oreo ile birlikte çok daha stabil hale getireceklerine inanıyorum,şuanda bile işimi görüyor.sadece samsung kameraya göre beyaz dengesi iyi değil.portre çekeceksem kullanıyorum diğer çekimlerde samsung kamerayı tercih ediyorum.

enteresan05

Öğrenci
13 Mart 2014
2
0
1
G950F Samsung s8 e oreo yüklemek isteyenler için ;

Öncelikle belirteyim kendi telefonuma yükledim. Telefonum Türkiyeden alınma faturalı cihaz. Yapılan işlemde root gerekmediği için garantiyi bozmuyor. Tükiye için Oreo yayınlandığında odinle Türkiye romuna geçiş yapabilirsiniz.

İlk önce olmazsa olmaz şart Telefonda Türkiye için yayınlanmış olan ALQ5 numaralı sürümün yüklü olması gerek.

Loading site please wait... linkten update.zip dosyasını indirip hafıza kartına atıyoruz.

Sonra telefonu kapayıp telefonu orjinal recovery moda alıyoruz (Bunun için telefonu kapatıp; Ses açma tuşu, Bixby tuşu ve güç düğmesine aynı anda basılı tutuyoruz. Mavi bir ekran gelecek
IMG 20180130 WA0002
mavi ekranda hiç tuşa dokunmayın sonrasında ;
IMG 20180130 WA0003
resimdeki gibi bir menü gelecek
IMG 20180130 WA0001
Ses açma ve kapama tuşlarıyla Apply update from Sd From menüsüne geliyoz güç düğmesine basarak menünün içine giriyoz.
IMG 20180130 WA0004
Resmdeki gibi ekran geliyo. Ses tuşlarıyla update.zip dosyasını bulup güç düğmesine basıyoruz.

Yükleme işlemi başlıyor 5 - 10 dakka sürüyo telefon kendiliğinden açılıyo. Hiçbir veri kaybı olmuyo.

Screenshot 20180126 172638 Settings
Screenshot 20180126 175504 Samsung Experience Home
https://ibb.co/huiJg6
https://ibb.co/fyXm16

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Şubatın ilk haftası yayinlancak zaten ekstra bir şey yapıp bozmayalım şimdi

pixel in kamera uygulaması çok iyi iş çıkarıyor ama stabil değil ara sıra uygulama durduruldu hatası veriyor,ön kamerada kullanılmıyor efektli modu (kullanılabilen apksını da yükledim onda çekim anında hareket ettirmen gerekiyor yukarı doğru ve hiç stabil değildi)
iphone x ve portre modu olan telefonlardan çok daha başarılı şekilde uyguluyor efekti.buna emin olun.iphone u olan arkadaşlar ara sıra instagramda görüyorum kafalarının yarısı flu :D
bazı ayarlar yapılmıyor ama oreo ile birlikte çok daha stabil hale getireceklerine inanıyorum,şuanda bile işimi görüyor.sadece samsung kameraya göre beyaz dengesi iyi değil.portre çekeceksem kullanıyorum diğer çekimlerde samsung kamerayı tercih ediyorum.

v4 sürümü kullan bircok sorun cözüldü ön kamerayıda kullanabiliyorsun

Son düzenleme:

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Şubatın ilk haftası yayinlancak zaten ekstra bir şey yapıp bozmayalım şimdi

v4 sürümü kullan bircok sorun cözüldü ön kamerayıda kullanabiliyorsun
Hocam bu v4 ü indirdiğimde ayarlarda bsg mod kısmı falan kayboluyor bu yüzden portre modu etkinleştiremiyorum neden acaba?

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Hocam bu v4 ü indirdiğimde ayarlarda bsg mod kısmı falan kayboluyor bu yüzden portre modu etkinleştiremiyorum neden acaba?

V4 kurmadan önce diğerini sil silerkende uygulamaları kaldır kısmında verileri ve önbellek temizle var önce onları sil de sonra uygulamayı sil. Sonra v4 yükle bide öyle dene

--ProofStriker

Profesör
27 Eylül 2016
1,633
762
293
Ben Google ın kamera Potre modunu hiç beğenmedim. Samsung un kendi seçmeli odak modu bile Google ın Potre modundan kat kat iyi bana göre. Düşük Işık’ta akşam çekiminde özellikle Google portre modunun ne Yaptığı belirsiz.

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Ben Google ın kamera Potre modunu hiç beğenmedim. Samsung un kendi seçmeli odak modu bile Google ın Potre modundan kat kat iyi bana göre. Düşük Işık’ta akşam çekiminde özellikle Google portre modunun ne Yaptığı belirsiz.
Samsungun ki ile kıyaslanamaz bence. Seçmeli odak saçları falan flu yapıyor. Google ınkinde öyle bişey yok ve seçmeli odak yakın mesafede çalışıyor. Uzak mesafede çalışmıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bana göre Google'ın kamera modu da samsungdan kat kat iyi çünkü sadece 1 kişi değil 3-4 kişiyi bile adam gibi kırpıyor hem de uzak mesafede

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Bence çift kameralı telefonlar bir pazarlama stratejisi. Yazılım ile de yapılabiliyor aynı şey.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence çift kameralı telefonlar bir pazarlama stratejisi. Yazılım ile de yapılabiliyor aynı şey.
Zaten bence Google'ın kamerası diğer tüm çift kameralı cihazlardan daha iyi portre sahip. Pixel 2'de tam verimle çalıştıı için objelerde de çalışıyor bu porte modu bizde illa yüz olması gerekiyor .

Transistor

Profesör
5 Ağustos 2016
4,261
1,085
293
Çift kamera duydum duyalı bana saçma gelmiştir zaten. İlk foto çekildikten sonra 1cm telefonu sağa çeksek 2. kamera görevini görür zaten.

Bir de Oreo haftaya gelecek değil mi? Bilen var mı?

Son düzenleme:

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Bir kere secmeli odakla portre modu farklı seyler sen secmeli odakla iki kisiyi cek bakalım ne olacak ardaki kisi bulanık kalcak en basiti portre modunda böyle seyler yok hem uzaklık olarak hemde kisi sayısı olarak dediğiniz gibi sırf cift kameralı telefonları aldırmak icin baska bir sey değil google yapıyorda piyasanın en iyilerinden biri olan samsung mu yazılımla yapamıyor yapar niye yapmıyor yapsa note 8 yada ilerde cıkcak cift kameralı telefonları kim alcak? Google pixellin bu programı ile acaip iyi portreler cektim ben iphone x olan arkım bune ya fena cekiyormus falan dedi o kadar yani v5-v6 sürümleri gelirse dahada iyi olcak insallah