Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir kere secmeli odakla portre modu farklı seyler sen secmeli odakla iki kisiyi cek bakalım ne olacak ardaki kisi bulanık kalcak en basiti portre modunda böyle seyler yok hem uzaklık olarak hemde kisi sayısı olarak dediğiniz gibi sırf cift kameralı telefonları aldırmak icin baska bir sey değil google yapıyorda piyasanın en iyilerinden biri olan samsung mu yazılımla yapamıyor yapar niye yapmıyor yapsa note 8 yada ilerde cıkcak cift kameralı telefonları kim alcak? Google pixelle acaip iyi portreler cektim ben iphone x olan arkım bune ya fena cekiyormus falan dedi o kadar yani v5-v6 sürümleri gelirse dahada iyi olcak insallah
Hocam Pixelle mi çektiniz pixel kamera uygulaması olan S8 ile mi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler Oreo gelince Pixel 2'nin kendi uygulamasını kurun direk APK pureden falan 8.0 sürümünü onları bir deneyin 8.1 uyumlu olanı değil ama 8.0 uyumlu olanı ondan sonra onlar olamzsa internette biraz araştırın 8.0lı cihazlara pixel 2nin portresi geldi diye. Siz dediğimi anladınız araştırın oreo ile dah aiyi olacaktır. Elimde S8 veya oreoulu bir cihaz olsa kendim araştıracğaım aslında hoş zaten haberiniz olur bir yerlerden orası ayrı bir mesele
Şu son bir kaç gündür nedense kendimi çok iyi ifade edemiyorum ama siz benim dediğimi anladınız sanırım

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Beyler Oreo gelince Pixel 2'nin kendi uygulamasını kurun direk APK pureden falan 8.0 sürümünü onları bir deneyin 8.1 uyumlu olanı değil ama 8.0 uyumlu olanı ondan sonra onlar olamzsa internette biraz araştırın 8.0lı cihazlara pixel 2nin portresi geldi diye. Siz dediğimi anladınız araştırın oreo ile dah aiyi olacaktır. Elimde S8 veya oreoulu bir cihaz olsa kendim araştıracğaım aslında hoş zaten haberiniz olur bir yerlerden orası ayrı bir mesele
Şu son bir kaç gündür nedense kendimi çok iyi ifade edemiyorum ama siz benim dediğimi anladınız sanırım

oreo özel google pixel 2 kamera uygulaması hazır tek gereken gecmek s8e oreo gelince oreo gecen arkadaslar asagıdaki linkten kurabilirler.
Not: Sadece oreo da calısmaktadır..

Google Pixel 2 portre modu oreo

M

Murat Burç

SDN Okuru
oreo özel google pixel 2 kamera uygulaması hazır tek gereken gecmek s8e oreo gelince oreo gecen arkadaslar asagıdaki linkten kurabilirler.
Not: Sadece oreo da calısmaktadır..

Google Pixel 2 portre modu oreo
Bu arnova8g2'nin port kamerası, mesela B-S-G de bir geliştirici siz BSGninkini kullanıyorsunuz şuan. miniuser123 o apknın da üzerinde oynuyor. Ben direk saf google camerayı kurun bakalım ne olacak diyorum.
miniuser123 bsgnin port kamerasında oynama yaparak adroid 7de de portrenin çalışmasını sağlamıştı

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Bu arnova8g2'nin port kamerası, mesela B-S-G de bir geliştirici siz BSGninkini kullanıyorsunuz şuan. miniuser123 o apknın da üzerinde oynuyor. Ben direk saf google camerayı kurun bakalım ne olacak diyorum.
miniuser123 bsgnin port kamerasında oynama yaparak adroid 7de de portrenin çalışmasını sağlamıştı

Google pixel saf kamerasını bulmak icin araştırmak lazım sanırım yabancı forumlarda

cello67

Öğrenci
5 Aralık 2017
4
0
1
28
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 aydır s8 kullanıcısıyım. iPhone 6 dan geçtim. S8 den memnunmuyum bilmiyorum inanın. Ön kamerası beni ayar ediyor bende ki 6 daha iyi çekiyor ya da ekran çözünürlüğünden öyle gözüküyor bilemedim. Geçen 45 dk lık bir dizi bölümü izledim bölüm bittiğinde telefon yanıyo gibi geldi ve 10 dk falan aşırı kastı. iPhone da asla böyle bir şey olmuyordu. Ekran koruyucusunu kılıfla kullandığınız zaman ekran da gökkuşağı oluşuyor bildiğin kılıfsız da kullanmak istemiyorum çünkü neden kullanayım. Hele instagram story izlerken o ekrandan yemesi yok mu gerçekten sinir bozucu. Bunların dışında telefon tasarım olarak çok zarif ve şık bi de sürekli elimden kaymasa oda benim beceriksizliğim galiba Pil ömrü ve arka kamerasına dicek yok gerçekten harika.

Sonuç: Eğer benim gibi ilk kez android kullancaksanız ve iPhone dan geçiş yapcaksanız biraz düşünün derim.

Transistor

Profesör
5 Ağustos 2016
4,261
1,085
293
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 aydır s8 kullanıcısıyım. iPhone 6 dan geçtim. S8 den memnunmuyum bilmiyorum inanın. Ön kamerası beni ayar ediyor bende ki 6 daha iyi çekiyor ya da ekran çözünürlüğünden öyle gözüküyor bilemedim. Geçen 45 dk lık bir dizi bölümü izledim bölüm bittiğinde telefon yanıyo gibi geldi ve 10 dk falan aşırı kastı. iPhone da asla böyle bir şey olmuyordu. Ekran koruyucusunu kılıfla kullandığınız zaman ekran da gökkuşağı oluşuyor bildiğin kılıfsız da kullanmak istemiyorum çünkü neden kullanayım. Hele instagram story izlerken o ekrandan yemesi yok mu gerçekten sinir bozucu. Bunların dışında telefon tasarım olarak çok zarif ve şık bi de sürekli elimden kaymasa oda benim beceriksizliğim galiba Pil ömrü ve arka kamerasına dicek yok gerçekten harika.

Sonuç: Eğer benim gibi ilk kez android kullancaksanız ve iPhone dan geçiş yapcaksanız biraz düşünün derim.
Ön kamera olarak Iphone 6'dan kötü çekmesine imkan yok. Hatta iphonen 6'nın arka kamerası ile yarışır. İki telefonun ön kamerası ile bir nesneyi çekip karşılaştır.

ersahh

Öğrenci
18 Ocak 2018
15
0
1
29
Arkadaşlar s8 in ön kamerasına pixel 2 nin uygulamasıyla portre modu ekleniyor mu? Arka kameraya ekleniyormuş ama ön kaneraya eklenemediğini okudum. Ne kadar doğrudur yardımcı olursanız sevinirim.

cimbomlu52

Öğrenci
14 Haziran 2017
81
6
8
arkadaşlar sim karttan telefona numaralar nasıl kopyalanıyor?
içe dışa aktar olayını buldum fakat vcard üzerinden falan bir şeyler yazıyor.basit yoldan tele kopyala yokmu?

nextman

Profesör
28 Nisan 2010
1,221
567
293
O kadar bekledim oreo gelmeyince beta yükledim çok fazla değişiklik yok ama hızlandı az da olsa

Screenshot_20180203-192259_Settings.jpg

BALAXIS

Asistan
5 Aralık 2017
283
55
28
30
Mobil veri genelde hep açık ekran çözünürlüğü fhd güç tasarrufu hiç yok ekran süresi aldigim zaman bu kadar sizde durumlar nasıl ?
Screenshot_20180205-204957.png

M

Murat Burç

SDN Okuru

Zamanında hatırlıyorum ben 7 saat aralıksız lol yayını izledim twitchden S7'de. Çıktıktan sonra zerre kasma yoktu. Sizde kasma yaşanması ilginç.

Brynquadel

Asistan
15 Kasım 2016
125
49
28
26
S7'ye nazaran daha az batarya kapasiteli bence bu eksi bir durum.
Belki optimizasyon ile bunu gidermiş olabilirler fakat bunu root bile biz de yapabiliriz.

Death Mark

Guru
Emektar
16 Ocak 2017
23,429
15,465
8,958
Aynen aklımdan geçmişti. Ama ne bileyim belki seviyeyi sabit tutmaya çalışabilirlerdi. Ne kadar yüksek o kadar iyi mantığı.
Favori telefonum S7 Edge'dir onu da belirteyim :)

:) aslında 3200 mAh gibi çalışır ama 3000 mAh kapasitesi görünür samsung s7 ile s8 arasında ciddi bir fark açtı cidden evrim geçirdi diyebiliriz s8 plus ta s7 edge'in pilinden daha üstün performans gösteriyor daha büyük ekran ve daha kaliteli çözünürlüklü panele sahip olmasına rağmen

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Ben s8 pilinden memnun değilim şahsen. İphone 7 ile karşılaştırdığımda iphone 7 nin pili bittiği zaman benim s8 inki %10 falan kalmış oluyor ki iphone 7 nin bataryası çok daha düşük s8 den.

ozgenccoskun

Öğrenci
19 Ekim 2011
4
0
1
Arkadaslar merhaba 4 aydır kullandigim s8 plus cihazım kullandigim kablo ve adaptor orjinal olmasina ve zarar gelmemesine ragmen hızlı şarj olmamaya başladı.Bazen taktığımda orjinal şarj aleti kullanın diyor , bazen taktığımda 4 saat gösteriyor, bazen ise hızlı şarj oluyor diye gösteriyor. Örnek vermem gerekirse soketi takip cikarttikca seçenekler sarj süreleri surekli değişmekte. En güncel versiyonu kullanmaktayım. Yardımcı olacak ve fikir vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. İyi günler..

4 saat 10 dakika : Orjinal kablo ve adaptör kullanınız
2 saat 3 dk : Uyari yok
50 dakika : Hızlı şarj

semih61

Profesör
26 Ekim 2011
1,456
43
228
telefonun şarj giriş soketinde sorun vardır bende de oldu serviste değiştiler sorun halloldu.
farklı bir kablo ile dene sorun devam ediyorsa şarj soketindendir. @ozgenccoskun

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Arkadaslar merhaba 4 aydır kullandigim s8 plus cihazım kullandigim kablo ve adaptor orjinal olmasina ve zarar gelmemesine ragmen hızlı şarj olmamaya başladı.Bazen taktığımda orjinal şarj aleti kullanın diyor , bazen taktığımda 4 saat gösteriyor, bazen ise hızlı şarj oluyor diye gösteriyor. Örnek vermem gerekirse soketi takip cikarttikca seçenekler sarj süreleri surekli değişmekte. En güncel versiyonu kullanmaktayım. Yardımcı olacak ve fikir vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. İyi günler..

4 saat 10 dakika : Orjinal kablo ve adaptör kullanınız
2 saat 3 dk : Uyari yok
50 dakika : Hızlı şarj
Aynısı bende de oluyor. Benimde şarj kablosunda hiç yıpranma yok ve orjinal fakat farklı şarj kablosuyla denedim sorun olmadı. Çinden iyi bir kablo sipariş ettin gelsin onu kullanıcam.