Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihazdan memnunumda yazılımsal sorunlar çok fazla ve cihaz biraz kasmaya başladı. Galeri uygulamasında olsun vb.
Hocam fotoğraf açarken FPS düşüşünden bahsediyorsan. Zaman zaman benim S7'de de oluyordu. Bir güncelleme geliyor çözülüyordu. Oreo gelsin şöyle recovery'den format atıp herşeyi sıfırdan kurun sorun çözülecektir.

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Hocam fotoğraf açarken FPS düşüşünden bahsediyorsan. Zaman zaman benim S7'de de oluyordu. Bir güncelleme geliyor çözülüyordu. Oreo gelsin şöyle recovery'den format atıp herşeyi sıfırdan kurun sorun çözülecektir.
Arka kamerada sıkıntı yok. Ön kamera bariz ışık altında çok kötü. Galeri uygulamasına girince fotoğraflarda gezerken oluyor hafif kasılma onu demiştim. Ama telefon güzel bence. Piyasadaki bu fiyatta en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Transistor

Profesör
5 Ağustos 2016
4,261
1,085
293
Oreo geldiğinde bu sorunlar devam ederse (bende yok) Fanboyluğumu bitiriyorum. Bu ne milletin çektiği be.

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Oreo geldiğinde bu sorunlar devam ederse (bende yok) Fanboyluğumu bitiriyorum. Bu ne milletin çektiği be.
Yeni sorunlar illa çıkar bence. Ben telefonu ilk aldığımda hiç sorun yoktu. Güncellemelerden sonra çıktı hep sorunlar. Oreo yapmayı düşünmüyorum şuan kesinlikle.

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
An itibari ile 542,20 Mb'lık bir güncelleme mevcut. Bu Oreo öncesi son güncelleme.
Google güvenlik yaması (1 Aralık 2017) ve Bluetooth uygulaması denge (cihazları geç bulma problemi vardı, onunla ilgili galiba) iyileştirmesi içeriyor.

nextman

Profesör
28 Nisan 2010
1,221
567
293
Ben de şimdi güncelledim bakalım şimdilik sorun yok

1ca49ceb2427e72789d55f7645aff538.jpg

SeyfiPasa

Öğrenci
28 Aralık 2017
3
0
1
29
Arkadaşlar merhaba. Cihazı alma arifesindeyim gelecek hafta içinde hepsiburadadan sipariş etmeyi planlıyorum. Şu an a8 2016 kullanıyorum ve çoğu açıdan bana yetiyor(kamerası yetersiz) kasma donma yaşamadım hiç. IOS kullanmadım hiç o yüzden direk s8e baktım. Fakat sorunları okudukça can sıkıyor. Cihazı tavsiye eder misiniz ? Kılıf konusunda Spigenin baya çeşidi var fakat ekran koruyucu olarak memnun kalınan çok nadir var. Siz ekran koruyucu olarak ne tercih ediyorsunuz ? Birde s8 ile s8+ arasında kaldım şuan kullanıdığım telefonla uzunluk genişlik aynı s8+ ın. Kullanımda zorluk oluyor mu ? Aralarında 150-200tl fark var farka değer mi sizce ? İyi forumlar :)

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Arkadaşlar merhaba. Cihazı alma arifesindeyim gelecek hafta içinde hepsiburadadan sipariş etmeyi planlıyorum. Şu an a8 2016 kullanıyorum ve çoğu açıdan bana yetiyor(kamerası yetersiz) kasma donma yaşamadım hiç. IOS kullanmadım hiç o yüzden direk s8e baktım. Fakat sorunları okudukça can sıkıyor. Cihazı tavsiye eder misiniz ? Kılıf konusunda Spigenin baya çeşidi var fakat ekran koruyucu olarak memnun kalınan çok nadir var. Siz ekran koruyucu olarak ne tercih ediyorsunuz ? Birde s8 ile s8+ arasında kaldım şuan kullanıdığım telefonla uzunluk genişlik aynı s8+ ın. Kullanımda zorluk oluyor mu ? Aralarında 150-200tl fark var farka değer mi sizce ? İyi forumlar :)
Ekran koruyucu bulunmuyor bulsanda 1 hafta inde kenarlardan toz alıp açılıyor. Bem koruyucusuz kullanıyorum camda epey derin çizikler oluştu. En az 5-6 kere ekran koruyucu taktım hiçbiri durmadı hep attı kenarlardan.

SeyfiPasa

Öğrenci
28 Aralık 2017
3
0
1
29
Ekran koruyucu bulunmuyor bulsanda 1 hafta inde kenarlardan toz alıp açılıyor. Bem koruyucusuz kullanıyorum camda epey derin çizikler oluştu. En az 5-6 kere ekran koruyucu taktım hiçbiri durmadı hep attı kenarlardan.
Şu an yorumlarını okuduğum koruyuculardan en az kötü yad edilen spigen curved cyristal. Daha önce hiç telefon kırma vakam olmadı ama ne olur ne olmaz koruyucu bir şey takmak istiyordum ama baya problemliymiş ekran :) 100tl civarında tam yapışan tempered var piyasada risk alıp denemek lazım fakat görüntüyü etkiledi mi direk çöpe atmak gerekiyor :( siz kılıfla mı kullanıyorsunuz hocam ? kılıflı kılıfsız atmasına etki eder mi ki ?

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Şu an yorumlarını okuduğum koruyuculardan en az kötü yad edilen spigen curved cyristal. Daha önce hiç telefon kırma vakam olmadı ama ne olur ne olmaz koruyucu bir şey takmak istiyordum ama baya problemliymiş ekran :) 100tl civarında tam yapışan tempered var piyasada risk alıp denemek lazım fakat görüntüyü etkiledi mi direk çöpe atmak gerekiyor :( siz kılıfla mı kullanıyorsunuz hocam ? kılıflı kılıfsız atmasına etki eder mi ki ?
Kılıflada çıkıyor hatta bazıları kılıfla uyumlu değil kılıfla basmıyor ekran. Görüntü kalitesine etki ediyor kesinlikle kötüleştiriyor. Bu teli alacaksan ekran koruyucuyu unut bence. Bende kılıf var 10 tl ye aldım yumuşak kılıf iyi koruyor.

semih61

Profesör
26 Ekim 2011
1,456
43
228
Arkadaslar su 3d touch hassasligi bende degismiyor daha az hassasa ayarliyorum ama hassaslikta bir degisim olmuyor.bu ekran degisiminden sonra oldu.bugun teknosada s8 de denedim onda değişiyor hassaslik bendeki durum yazlimsalmidir.

Ayarlari sifirlasam duzelir mi yedek almama gerek var mi

TeknoBoss32

Profesör
15 Kasım 2014
1,647
494
263
hocam nano sıvılar var üstüne sıkıyorsun her hangi bir görünüm bakımından etki olmuyor üzerinde ama kırılmaz ekran kadar koruyor.diamond protect yaz izle videoları ancak fiyatı biraz fazla 100 tl.Spigen'inde bir nano sıvısı vardı bakmanızı öneririm.

SeyfiPasa

Öğrenci
28 Aralık 2017
3
0
1
29
hocam nano sıvılar var üstüne sıkıyorsun her hangi bir görünüm bakımından etki olmuyor üzerinde ama kırılmaz ekran kadar koruyor.diamond protect yaz izle videoları ancak fiyatı biraz fazla 100 tl.Spigen'inde bir nano sıvısı vardı bakmanızı öneririm.
Nano sıvı sürüp sonra üstüne de Spigen in ince bir jelatini Curved Crystalvar onu taksak nasıl olur :) hep darbeye karşı koruma hemde çizilmeye karşı bir koruma sağlar mı ki :) Kılıf olarak neo hybrit kullanmayı düşünüyorum

TeknoBoss32

Profesör
15 Kasım 2014
1,647
494
263
Nano sıvı sürüp sonra üstüne de Spigen in ince bir jelatini Curved Crystalvar onu taksak nasıl olur :) hep darbeye karşı koruma hemde çizilmeye karşı bir koruma sağlar mı ki :) Kılıf olarak neo hybrit kullanmayı düşünüyorum
Hocam o dediğiniz jelatin kalkar mı bilmiyorum ama benim bildiğim nano sıvı hem çizilmeye hem de kırılmaya koruyor ama isterseniz takın sorun olacağını zannetmiyorum

ibrhmdurna

Öğrenci
21 Temmuz 2017
90
27
18
Önceden hiç bu süreleri almazdım son güncellemeden sonra telefon baya akıcı olmaya ve şarj süresi artmaya başladı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171231-104306.png
    Screenshot_20171231-104306.png
    75.5 KB · Görüntüleme: 625
  • Screenshot_20171231-104255.jpg
    Screenshot_20171231-104255.jpg
    36.3 KB · Görüntüleme: 496

huseyinavsar78

Öğrenci
1 Ocak 2018
4
1
1
46
öncelikle merhaba,ıraktan bir s8+ geldi, ımei kayıt etmeme, istemese de sim ağ kilidi açtırmama rağmen, cihazda şebeke yok. başarı anakart arızası dedi geçiştirdi fakat değil. son çare bir ırak sim kartı ile denemek. bunu yaşamış ve çözümlemiş biri yardımcı olabilir mi?

Royal99

Asistan
17 Haziran 2017
312
25
28
27
Bu s8 in ön kamera açısı galaxy j serisinden bile dar ikisini karşılaştırdım. Sizde de böyle mi bendemi sorun var?

Sunset1925

Öğrenci
1 Ocak 2018
1
0
1
29
S8 telefonuma ait akg kulaklığımdan ilk başlarda gayet memnundum, ilerleyen zamanlarda kulaklık takılı, fakat herhangi bir şey oynatılmıyor (müzik, film vb.) İken kulağı rahatsız edici bir tiz ses geliyor sağ kulaklıktan. Sizlerde de buna benzer olay oldu mu?

TeknoBoss32

Profesör
15 Kasım 2014
1,647
494
263
S8 telefonuma ait akg kulaklığımdan ilk başlarda gayet memnundum, ilerleyen zamanlarda kulaklık takılı, fakat herhangi bir şey oynatılmıyor (müzik, film vb.) İken kulağı rahatsız edici bir tiz ses geliyor sağ kulaklıktan. Sizlerde de buna benzer olay oldu mu?
kulaklık bozulmuştur.dışında bir darbe yoksa garantiye gidebilirsiniz.ben kullanmıyorum ama kulaklık bozuldu diye sorunlar duymadım (kendiliğinden,darbesiz bir şekilde)

zekeriyacinal

Öğrenci
20 Temmuz 2017
14
6
3
25
Arkadaşlar merhaba dün bi güncelleme geldi yükleyen varsa deneyimleri paylaşabilir mi herhangi bi sıkıntısı var mı?

gezgin59

Öğrenci
5 Aralık 2017
24
1
3
23
Arkadaşlar öncelike s8 konusundaki tavsiyelerinize teşekkür ederim geçen cuma s8 i aldım ama şu an android 7.0 en üst sürüm gözüküyo android 8.0 ne zaman gelir bilgisi olan var mı

semih61

Profesör
26 Ekim 2011
1,456
43
228
3d touch hassasligi değişmeme sorunu yaşayan var mı?
ekran değişiminden sonra home butonundaki 3d touch hassaslığını ayarlıyorum daha az hassasa ama değişim olmuyor,ayarları sıfırlamayıda denedim? @KaanArli