Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

El Padrino

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
70
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] ve diğer S3 kullanıcısı kardeşlerim.S3'ü TV'ye bağlamak için MHL adaptör alıcam.Samsung'un orjinal ürününü mü alayım yoksa yan sanayi ürünü mü alayım karar veremedim.Siz kullanıyor musunuz bilmiyorum.Bir fikrini almak istedim.Bulduğum ürünler

http://www.sanalpazar.com/Samsung-Galaxy-S3-Hdmi-Mhl-Tv-Kablo-Pd-226__isp7502019

http://www.hepsiburada.com/liste/ca...spx?productId=teldatacs4u&categoryId=29010123

Buda orjinal adaptör ; http://www.genpa.com.tr/aksesuarlar/samsung-galaxy-s3-hdmi-adaptor.html

Hangisini önerirsiniz.Ufacık parçaya 80 lira vermek istemedim açıkçası.34 liralık olanı gözüme kestirdim ama ya sorun çıkarsa diye tereddütteyim.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Sanal pazardakini gonul rahatlıgı ile alabilirsin bende kullanıyorum gayet iyi...

El Padrino

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Sanal pazardakini gonul rahatlıgı ile alabilirsin bende kullanıyorum gayet iyi...

Teşekkür ederim.Siparişi verdim.Gelsin bir deneyim bakalım.Sorun çıkarsa geri gönderirim.Sanalpazar'ın güvenli ödeme sistemini beğendim.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Teşekkür ederim.Siparişi verdim.Gelsin bir deneyim bakalım.Sorun çıkarsa geri gönderirim.Sanalpazar'ın güvenli ödeme sistemini beğendim.
Bende almıştım HDMI ama benimki küçük orijinali gibi. Bencede yan sanayi al Baba gerek yok bir şey olmuyor zaten telefona :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kolay gelsin arkadaşlar
Ortalama 2 haftadır S3'de bir sorun yaşıyorum, çözümünü bilen varsa ve anlatırsa sevinirim.
Sorun şu şekilde; Telefon tuş kilidinde iken açmaya çalıştığımda bazen açılmıyor sadece bildirim ışığı yanıyor hiçbir tuş çalışmıyor, tuş kilidinde telefon çalarsa bazen telefon çalıyor fakat ekran açılmıyor ve son olarak telefonu şarja takıp yattığımda sabah bazen telefon kendini kapatıp açmış benden pin kodu girmemi istiyor. Kısaca telefon donuyor ve bazen kendini yeniden başlatıyor.
Türk ve yabancı çoğu forum sitesinde bunun çözümünü bulamadım, acaba bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,148
Kolay gelsin arkadaşlar
Ortalama 2 haftadır S3'de bir sorun yaşıyorum, çözümünü bilen varsa ve anlatırsa sevinirim.
Sorun şu şekilde; Telefon tuş kilidinde iken açmaya çalıştığımda bazen açılmıyor sadece bildirim ışığı yanıyor hiçbir tuş çalışmıyor, tuş kilidinde telefon çalarsa bazen telefon çalıyor fakat ekran açılmıyor ve son olarak telefonu şarja takıp yattığımda sabah bazen telefon kendini kapatıp açmış benden pin kodu girmemi istiyor. Kısaca telefon donuyor ve bazen kendini yeniden başlatıyor.
Türk ve yabancı çoğu forum sitesinde bunun çözümünü bulamadım, acaba bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Bi yazılımını güncelle sorun devam ederse telefonu sıfırla wipe falan, devam ederse servise gönder.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kolay gelsin arkadaşlar
Yeni Rom yükle. Ama Fabrika ayarlarına dönmeyle çözülcek iş değil yazılımsal. Custom Rom veya yeni bir adet Offical Rom yükle. Çözülür. Ama yüklerken Wipeleri yap ve Fix Permissions ta yap herşeyi yap yani ondan sonra Allah'ın izniyle çözülür problemin.

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yeni Rom yükle. Ama Fabrika ayarlarına dönmeyle çözülcek iş değil yazılımsal. Custom Rom veya yeni bir adet Offical Rom yükle. Çözülür. Ama yüklerken Wipeleri yap ve Fix Permissions ta yap herşeyi yap yani ondan sonra Allah'ın izniyle çözülür problemin.

Cihazım root değil, açıkcası yapmakta istemiyorum. Fix permissions olayını root yapmadan yapabiliyormuyduk?

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Cihazım root değil, açıkcası yapmakta istemiyorum. Fix permissions olayını root yapmadan yapabiliyormuyduk?

framaroot diye bir program var bu program ile çok kolay tek bir tıkla root yapabiliyorsun.bende root yapmaktan korkuyordum fakat bu program ile zahmetsiz olarak telefonu rootladım.bir sıkıntıda olmadı.ayrıca programda unroot yapma olayıda var.unroot olayınıda denedim telefon root dan rootsuza döndü.

http://forum.shiftdelete.net/samsun...y-serisi]-framaroot-tek-tiklama-ile-root.html

kullanımını kısaca özetleyecek olursak ; programı kur ve aç ''installsuperuser'' , ''Sam'' ve ''frodo'' seçenekleri mevcut.
installsuperuser yazısına tıkladıgında ayrıyetten ''installsupersu'' yazar.burada ''installsupersu'' yu seçmeni öneririm.
tabi installsuperuser da olur fark etmez sonra frodo'ya tıklıyorsunuz ve Succes .... yazısı gelmeli failed ... yazarsa olmaz.
succes ile başlayan yazıyı gördüğünüzde ok diyip telefonu yeniden başlatıyorsunuz ve yeniden başlarken android os yükleniyor diyor ve 1 - 2 saniye sonra
telefon açılıyor ve artık rootlanmış olarak karşında oluyor.

unroot yapmak için ; tekrar ''installsuperuser'' yazısına tıklıyorsunuz orada unroot yazısı çıkacak onu seçiyorsunuz ve tekrar frodo yazısına tıklıyorsunuz
ve gene succes yazısı gelecek ok diyorsunuz ve telefonu yeniden başlatıyorsunuz ve unroot..

root oldugunu nasıl anlarım diyorsanda zaten seçtiğin installsuperuser yada installsupersu hangisini seçtiysen root sonunda seçtiğin programa göre uygulamalarda 2 programdan bir tanesinin logosunu görürsen eğer rootlanmış demektir.emin olamazsan eğer root gerektiren bir program kur telefona.

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Merhabalar,

Facebook uygulamasını açtığımda sıralamanın "en yeniler" şeklinde olmasını istiyorum ancak "başlıca haberler" olarak geliyor. "en yeniler" ayarını bulamadım.

İkinci olarak; cihazı yatay tutup fotoğraf çektiğimde ve facebook'a yüklediğimde, fotoğraf ters çıkıyor, döndürmek gerekiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,148
seçeneklerde haber kaynağının orada bi tuş var dişli gibi ona bas oradan seç
cihazı nasıl yatay tutuyorsun ama? menü tuşu sağ eline gelecek şekilde çek fotoğrafı bende hiç öyle bir sorun olmadı

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
seçeneklerde haber kaynağının orada bi tuş var dişli gibi ona bas oradan seç
cihazı nasıl yatay tutuyorsun ama? menü tuşu sağ eline gelecek şekilde çek fotoğrafı bende hiç öyle bir sorun olmadı

teşekkürler. "en yeniler" olarak ayarladım.

menü tuşu sol elime gelecek şekilde çekiyordum. bundan sonra sağ tarafa gelecek şekilde çekerim.

bir de fotoğraf çekim kalitesi açık havada güneş ışığında iyi değil. flaşı mı açmak gerekir?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,148
asıl güneşli havada güzel çekiyor flashla ilgili değil sen güneşi karşına alıyorsundur güneşi arkana alarak çek en güzel fotoğraf öyle çekiliyor

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Kolay gelsin arkadaşlar

Aynı sorunu bende yaşadım arkadaşım ve telefonum rootluydu. Fabrika ayarlarına dönerek ve wipe atarak bu sorunu çözdüm. Artık ben restart atmadan yada kapamadan telefon bu işlemleri yapmıyor. Fabrika ayarlarına döndükten sonra telefon zaten gerekli olan güncellemeleri indirip kuruyor bu konuda da sorun yaşamadım. Root yapmak istemiyorsan yapma derim ben tekrar rootlamadım ama illa yapacam dersen de arkadaşımızın tavsiye ettiği framaroot gayet iyi bir programdır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

teşekkürler. "en yeniler" olarak ayarladım.

menü tuşu sol elime gelecek şekilde çekiyordum. bundan sonra sağ tarafa gelecek şekilde çekerim.

bir de fotoğraf çekim kalitesi açık havada güneş ışığında iyi değil. flaşı mı açmak gerekir?

Güneş ışığını arkana al arkadaşım. O zaman gayet iyi çekimler yapıyorsun. birde Kamera ayarlarında scene mode var orada ki seçeneklerde çok işine yarayacaktır.

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
HDR diye bir seçenek varmış. Cevaplar için teşekkürler.

El Padrino

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Bende almıştım HDMI ama benimki küçük orijinali gibi. Bencede yan sanayi al Baba gerek yok bir şey olmuyor zaten telefona :)

Ucuz olanı aldım.Bugün geldi.Denedim çalışmadı.Bozuk çıktı.Geri göndericem yarın.

Orjinalini alıcaz artık :)

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
konu 'orjinal'likten açılmışken... bataryası, aksesuarları orjinal olsun diye turkcell tim'den aldım cihazı. tabi paralel ithalat değil distribütör ürünü. telefoncuların verdiği fiyattan 200 lira fazla ödeyerek aldım. bazı telefoncular kutu içeriğindeki parçaları alıp yan sanayi olanlarla değiştiriyorlarmış.

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
7 günde 82 mb veri tüketimi gözüküyor. Az değil mi?