Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
indirdiğin klasörü hafıza kartına atıp sonra telefondayken xplore kopyalayabilirsin, veya telefonu bilgisayara bağlayınca o klasörü görebiliyorsan eğer öyle de kopyalayabilirsin

Snipertr

Profesör
12 Ekim 2011
1,033
6
218
tesekkurler hocam. yaptim ama amacima ulasamadim :) en azindan birseyler ogrenmis oldum. kal saglicakla

darkkinq38

Cezalı
Cezalı
21 Aralık 2012
90
0
6
Arkadaşlar 4.1.2 güncellemesi sonrası bildirim çubuğu bildiğiniz gibi özelleştirilebiliyor.Ben de nfc simgesini eklemiştim.Ufak bir sorunla karşılaştım.Daha öncede birkaç kez daha aynı sorunla karşılaştığım için sizlerle de fikir alışverişinde bulunmak için paylaşmak istedim:
[video=youtube;vH8lSAdptO0]http://www.youtube.com/watch?v=vH8lSAdptO0&[/video]

finisterre

Öğrenci
30 Temmuz 2012
96
0
6
arkadaslar s3te default browser'i degistirip chrome yapmak istiyorum,mumkun mudur acaba? soyle anlatiyim, herhangi bi linke tikladiginizda hep default browser uzerinden sayfa aciliyor. bunu chrome olarak degistirmek istiyorum. yardimlariniz icin tesekkkurler

Korpe

Rektör
2 Ağustos 2009
10,169
16
0
arkadaslar s3te default browser'i degistirip chrome yapmak istiyorum,mumkun mudur acaba? soyle anlatiyim, herhangi bi linke tikladiginizda hep default browser uzerinden sayfa aciliyor. bunu chrome olarak degistirmek istiyorum. yardimlariniz icin tesekkkurler

There are actually about 4 types of links that can cause that intent chooser to appear. Just keep selecting Chrome and "Always" / Use as Default and these should stop appearing. Alternatively, you can go to Android All Apps > [Browser] > Clear Defaults for any non-Chrome browser to ensure that Chrome becomes / stays the default.

alıntıladim bir yerden ama unuttum nerden alıntıladiğimi :D ingilizcen varsa çöz müdür

finisterre

Öğrenci
30 Temmuz 2012
96
0
6
There are actually about 4 types of links that can cause that intent chooser to appear. Just keep selecting Chrome and "Always" / Use as Default and these should stop appearing. Alternatively, you can go to Android All Apps > [Browser] > Clear Defaults for any non-Chrome browser to ensure that Chrome becomes / stays the default.

alıntıladim bir yerden ama unuttum nerden alıntıladiğimi :D ingilizcen varsa çöz müdür

Tesekkurler buldum. Bilmek isteyenler için; settings/application manager/all/internet kismindan default seçeneğini kaldıriyoruz. Islem tamamdir

Kadir Sekme

Profesör
27 Mayıs 2012
1,234
2
0
Arkadaşlar 4.1.2 güncellemesi sonrası bildirim çubuğu bildiğiniz gibi özelleştirilebiliyor.Ben de nfc simgesini eklemiştim.Ufak bir sorunla karşılaştım.Daha öncede birkaç kez daha aynı sorunla karşılaştığım için sizlerle de fikir alışverişinde bulunmak için paylaşmak istedim:
[video=youtube;vH8lSAdptO0]http://www.youtube.com/watch?v=vH8lSAdptO0&[/video]

Format at format. Format candır :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Biraz üst üste yazmış gibi oldum ama :)

Bir merakım uyandı bugün. Şimdi s3 ümde en son 4.1.2 güncellemesi yüklü. Şimdi ben bu telefona root atsam. Sonra bütün uygulamaları hafıza kartına taşısam ve daha sonra diyelim ki 4.2 sürümü çıktı. Root lu telefonumu otomatik OTA yoluyla güncelleyebilecek miyim? Eğer güncelliyebiliyorsa OTA yoluyla güncellendikten sonra Root kalkar mı?

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Format at format. Format candır :)

Biraz üst üste yazmış gibi oldum ama :)

Bir merakım uyandı bugün. Şimdi s3 ümde en son 4.1.2 güncellemesi yüklü. Şimdi ben bu telefona root atsam. Sonra bütün uygulamaları hafıza kartına taşısam ve daha sonra diyelim ki 4.2 sürümü çıktı. Root lu telefonumu otomatik OTA yoluyla güncelleyebilecek miyim? Eğer güncelliyebiliyorsa OTA yoluyla güncellendikten sonra Root kalkar mı?
Güncelleyemezsin :) Yazılım Güncelle'ye bastıktan sonra "Cihazınız modifiye edildi. Güncelleme mevcut değil." gibi bir yazı çıkar :)

Snipertr

Profesör
12 Ekim 2011
1,033
6
218
Evet :)

Google Amca :)

Gugul amcani birakda bi soyle bakaym. telefon rootlu oldugu icin guncelleme var mi yok mu diye kontrol edince: Cihaziniz modifiye edildi..yazilim guncellemeleri mevcut degil uyarisi veriyor. simdi bende orjinal ingiltere romu var bildigin uzere, sen attiydin romu :) ee benim guncellemeleri otomatik almam icin root u kaldirmam mi gerekiyor.Eger gerekliyse root u tamamiyle hic iz birakmadan nasil kaldirabilirim? sen bi cvp yaz duruma gore yeni sorular gelebilir...

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Gugul amcani birakda bi soyle bakaym. telefon rootlu oldugu icin guncelleme var mi yok mu diye kontrol edince: Cihaziniz modifiye edildi..yazilim guncellemeleri mevcut degil uyarisi veriyor. simdi bende orjinal ingiltere romu var bildigin uzere, sen attiydin romu :) ee benim guncellemeleri otomatik almam icin root u kaldirmam mi gerekiyor.Eger gerekliyse root u tamamiyle hic iz birakmadan nasil kaldirabilirim? sen bi cvp yaz duruma gore yeni sorular gelebilir...
SuperSU programına girip AYARLAR'dan Root kaldırma'ya basabilirsin :)

Snipertr

Profesör
12 Ekim 2011
1,033
6
218
SuperSU programına girip AYARLAR'dan Root kaldırma'ya basabilirsin :)

onu biliyorum sivri zekali kardesim :) fakat okudugum kadariyla bu root u tam olarak kaldirmiyormus. yani artik root gerektiren islemleri tmm yapamiyorsun telefon rootsuz gorunuyor ama sistemde root artiklari kaliyormus. ve bana yeniden rom yukle tamamen duzelir deme tekrar yeni rom yuklemek de istemiyorum. yedek almak sikinti olur benim icin. tesekkurler :)

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
onu biliyorum sivri zekali kardesim :) fakat okudugum kadariyla bu root u tam olarak kaldirmiyormus. yani artik root gerektiren islemleri tmm yapamiyorsun telefon rootsuz gorunuyor ama sistemde root artiklari kaliyormus. ve bana yeniden rom yukle tamamen duzelir deme tekrar yeni rom yuklemek de istemiyorum. yedek almak sikinti olur benim icin. tesekkurler :)
Tamam. Fabrika ayarları :D :lol:

root u kaldirmak bu kadar kolay mi :D
Evet beyenemedin mi ? Gardaşşş

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
[MENTION=185315]Snipertr[/MENTION] ingilizcen var ise
[video=youtube;_8Tga_yKywc]http://www.youtube.com/watch?v=_8Tga_yKywc[/video]

BlackShopAre

Doçent
9 Haziran 2012
684
1
18
Tamam. Fabrika ayarları :D :lol:

Evet beyenemedin mi ? Gardaşşş

bilmiyodum bu kadar kolay olacağını allah allah ya :D

ya arkadaşlar bende nokia 200 diye bi çift sim kartlı telefon var arayan numaralari kayıtlı olmasına rağmen rehberde ama sadece numara çıkıyor neden olabilir acaba

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
bilmiyodum bu kadar kolay olacağını allah allah ya :D

ya arkadaşlar bende nokia 200 diye bi çift sim kartlı telefon var arayan numaralari kayıtlı olmasına rağmen rehberde ama sadece numara çıkıyor neden olabilir acaba
S II sorularına tamam dedik de Nokia 200 nedir ula :D

byn nil

Öğrenci
6 Temmuz 2012
11
0
0
merhaba galaxy s 3 telefonumun hafızası sanki gitgide doluyormuş gibi 1 gb'lık boş hafızam kaldı ki hiç oyunda yüklemedim. Acaba her internete girdiğimde sayfaları indiriyor olabilirmi bu sayfaları nasıl temizlerim. Telefonumu bilgisayara takınca papaya cache dosyasını gördüm içinde bir sürü boş sayfa gözüküyor. Bu sayfalar önemli sayfalarmı acaba yoksa internetden inen sayfalar olabilirmi. desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

Androıdx

Asistan
10 Şubat 2013
477
70
28
Slm arkadaşlar ben forumda yeniyim Galaxy s3 telefonun power tuşu hafiften oynamaya başladı bu durum normal mi böle bişiy yaşayan varmı acaba ne yapmam lazım samsung bayinde sordum bu konuyu normal olduğunu sölediler