Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

salak adam

Doçent
9 Ekim 2011
708
1
0
İlk gün bataryasını tak.Telefon kapanana kadar kullan.Şarj tamamen bitip telefon kapandığında telefon kapalı bir şekilde 12 saat boyunca şarj olsun.Sonra ki kullanım hayatında da şarj %15'in altına inmeden şarj etmemeni ve %100 dolana kadar şarjdan çıkarmamanı öneririm.Lityum iyon piller için farketmez diyolar ama bence farkediyor.Çok kez denedim ve şarj olayının bataryanın performansını etkilediğini gördüm.Elbette bazen acele işin olacağı zamanlar istisnalar yapabilirsin.Onlar sorun olmaz.

Fabrikasyon olarak kutunun içinden hafıza kartı çıkmıyor.Ama alacağın mağazanın, yerin promosyon olarak içine koyup koymadığını bilemicem.Eğer aldığın yerde içinde hafıza kartı var demedilerse çıkmaz.
yani elime geçince sim kartını ve bataryayı takıp şarjın %15in altına düşene kadar kullaniyimmi?

lcymore

Öğrenci
26 Aralık 2012
11
0
0
Arkadaşlar sIII de wifi 10-20 dk de bir kopuyor ve anında geri bağlanıyor.Elbette canımı sıkıyor bu olay.Bunu sorunsuz bir şekilde nasıl önleyebilirim?

ilhanabi

Öğrenci
26 Ocak 2013
18
0
1
benim samsung s3 telefonum var üzerindeki yazılım Turkey 2012 October 4.1.1 I9300XXDLJ1 I9300OJVDLJ1 bildigim kadarı ile türkce yazılım var 4.1.1 sürümü PDA:LH1/PHONE:LH1/CSC:LH1 (TRH) sonundaki kot (TUR degil THR ) iran yazılım ama türkce kendim bir türlü günceleyemedim birde cihazınız kies aracılığıyla yazılım yükseltmesini desteklemiyor diye yazıyordu
sonra bir telefoncuya gğncelletim ve yüklenen sürümüde 4.1.2 I9300XXELLB I9300OJVELL3 kiesde de gözüken
gecerli sürüm PDA:LLB/PHONE:LLA/CSC:LL3(THR)
sonyazılımı sürümü PDA:LLB/PHONE:LLA/CSC:L3 sanırım buda türkce yazılım ama THR iran yazılımı egerki bir güncellme daha gelirse bu güncellemeyi nasıl kendim yapacagım yolunu bilen varsa ve benim tarafıma bir acıklama yapan olursa sevinirim şimdiden herkese ve ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

( iran yazılımı olan bir telefonu oto veya kies den güncellemesi nasıl yapılcak)

sirnatli21

Asistan
11 Kasım 2012
278
3
18
asya bölgesinin romunu kulalnıyorsunuz, asya bölgesine maalesef güncelelmeler çok ama çok geç gelir.. erken almak istiyorsanız csc kodunu avrupa bölgesi olarak seçmeniz gerekiyor..

csc kodunu değiştirirseniz daha erken güncelleme alabilceksiniz..

makaron

Öğrenci
28 Ocak 2013
12
0
0
sirnatli arkadasımın dedigi gibi csc kodunu degistirmek icin de suan adını hatırlayamadıgım bir uygulama yüklüyorsunuz telefona bunu da hatırlayan arkadaşlardan bekliyorum umarım sorunun çözülür :)

ilhanabi

Öğrenci
26 Ocak 2013
18
0
1
Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC bu programı telefonumda kullanıp csc THR olan telefonun csc sini TUR yapınca bir daha yeni güncelleme geldin de sorun yapmıcak mı birde csc kodunu degiştirince telefon yeniden başlayıp telefonumdaki yüklü olan her şey gidecekmi şimdiden ilgilenen arkadaşlarateşekkürler kolay gelsin

sirnatli21

Asistan
11 Kasım 2012
278
3
18
evet , csc kodunu değiştirince telefon fabrika ayalrıanda başlayıp herşeyui sıfırılayacaktır.. yedeklerinizi almanızı öneririm

ilhanabi

Öğrenci
26 Ocak 2013
18
0
1
bilgi için teşekkürler sagolasın son bir şey daha sorcam üzerindeki yazılım sanırım iran (THR) ama türkce ben bunun csc kodunu (TUR) yapınca bundan sonra kiese takınca PDA:LLB/PHONE:LLA/CSC:LL3(THR) yazılım sonunda ki kod (THR) mi (TUR) olarak mı kalcak bilginiz için şimdiden teşekkürler

joko29

Öğrenci
12 Ocak 2013
8
0
0
arkadaşlar merhaba bu csc dosyasıyla ilgili kafamda bi soru işareti var. 2 tane arkadasımda s3 var bunların csc dosyası 76 kb ama bnm kı 12 kb . ve telefonum onların telıne gore daha kasıyo içim hiç rahat değil. yardımcı olabilirsnz memnun olurum

BlackShopAre

Doçent
9 Haziran 2012
684
1
18
arkadaşlar bilmiyorum buraya mi yazmalıyım diye ama umarım site reklamından bi şey olmaz arkadaşlar apkmaniada. apk indiriyorum ama açılmıyor siyah ekran kalıyor sonra ana ekrana atıyor çok can sıkıcı bir durum gta 3 gta vice city ve gangster rio için geçerli bu sorun bundan baskada oyun denemedim sorunu anlamayan arkadaşlar için başka bir forumda varmış bu sorun ama çözümü bilinmeyen kaynaklardan alakali ama benim o seçenek etkin
http://www.maxicep.com/android-genel/biktim-artikk-525345.html bi çözümü yok mu bunun bu arada cihaz s2 :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba bu csc dosyasıyla ilgili kafamda bi soru işareti var. 2 tane arkadasımda s3 var bunların csc dosyası 76 kb ama bnm kı 12 kb . ve telefonum onların telıne gore daha kasıyo içim hiç rahat değil. yardımcı olabilirsnz memnun olurum

buna cvp verebılcek var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung dive den aygıtımı izle yapıyorum ama hiç bir şey olmuyor? neden olmuyor? nasıl olcak acaba?
teşekkürşler.

neden kimse yardımcı olmuyor bu soruya acaba? bende de böyle sorun var. internetteki her şeyi denedim, bi türlü izlemiyor telefonu.

Hero93

Öğrenci
16 Temmuz 2011
3
0
0
Telefonumda hafıza tamamen doldu.Ben uygulam​alarımı SD Karta taşımak istiyorum bu mümkün mü?

Snipertr

Profesör
12 Ekim 2011
1,033
6
218
mumkun kardesim rootlarsin telefonu yuklersin gereken uygulamalari tasirsin hafiza kartina tasiyabildiklerini. bu dedigim konulari bu sitede rahatlikla bulabilirsin biraz arastir yeter ki

sinfulseytan

Öğrenci
16 Ağustos 2012
36
0
6
4.1.2 güncellemeyi yükleyeli 1 hafta oldu bugünde 60 mb lık bir güncelleme geldi onun ne olduğunu bilen var mı aceba :)

Hero93

Öğrenci
16 Temmuz 2011
3
0
0
mumkun kardesim rootlarsin telefonu yuklersin gereken uygulamalari tasirsin hafiza kartina tasiyabildiklerini. bu dedigim konulari bu sitede rahatlikla bulabilirsin biraz arastir yeter ki

Şu konudaki gibi root işlemini yaptım Titanium ​Backup ile SD Karta taşıdım 1gb oyun vardı hiçbir değişiklik yok hafızada aynı yerinde duruyor ben mi yanlış yaptım acaba veya başka ne yapılabilir

Konu bu
http://shiftdelete.net/samsung-galaxy-s3-icin-root-rehberi-37997.html

Hero93

Öğrenci
16 Temmuz 2011
3
0
0
Root işlemini yaptım Titanium Backup ile SD Karta taşıdım 1gb oyun vardı hiçbir değişiklik ​yok hafızada aynı yerinde duruyor ben mi yanlış yaptım acaba bilgisi olan var mı ?

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Titanium ile SD karta taşıma mı oluyormuş ki?

Küçük oyunları taşımana gerek yok, büyük oyunların data dosyaları olur 1 2 gb, onları directory bind ile taşırsan sorununa çözüm bulursun. Uygulamaları taşımaya gerek yok bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm s 3 mini nin sim katr rehberini telefona nasılaktaracam bulamıyorum tsk

Korpe

Rektör
2 Ağustos 2009
10,169
16
0
Dün bende 60 mb lik bir güncelleme geldi sonra soldakı kısayol penceresi kayboldu falan :)

Aynı zamanda su facebook senkonize den sonra rehberdekı facebook kısılerini nasıl kaldırıcaz ? tek tek değil de toplu halde

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
facebook programında ayarlara girip kişileri senkronize etme diyeceksin

sim kartındakileri ise seçeneklerden içe aktar dışa aktar seçerek sim kartından al diyeceksin

mesajlaşma uygulamasının ayarlarından titreşimi açabilirsin

ReDo

Rektör
8 Kasım 2008
13,389
92
228
facebook programında ayarlara girip kişileri senkronize etme diyeceksin

sim kartındakileri ise seçeneklerden içe aktar dışa aktar seçerek sim kartından al diyeceksin

mesajlaşma uygulamasının ayarlarından titreşimi açabilirsin

Adam haklı beyler.

Bende de aynı sorun vardı hallettim, +rep :p

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Kardeşlerim, bu konu neredeyse her 10-15 dakikada baktığım bir konu. S III ile alakalı her soruyu sorabileceğiniz bir yer iken ikide bir neden yeni konu açıyorsunuz ? Anlamadım yine etraf S III konusu doldu ? Bazı soruların cevaplarını bilmesem de diğer arkadaşlar biliyor. Yani buraya sorduğunuz soru daha hızlı cevaplanır gidip konu açıp "up up up" demenize gerek yok "up"ta olan konu zaten burası.

Saydım 9 tane konu var ! İki tanede benim 11 etti çok fazla değil mi 11 konu ?