Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

By Fixed

Öğrenci
17 Aralık 2009
94
0
6
Onlar bendede bazen oluyor. Yalnız benim anlamadığım kısım sesin sizde nasıl az çıktığı ? Ben kulaklıkta son ses açınca kulağımı parçalıyor. Radyodan açtığımda ses 1'de oluyor bilmem ama sizde biraz sorun olabilir :)

kulaklıkta equalizer ayarlarından bahsediyorum ayarlarken mesela en sağdakını yukarı doğru çektığınızde ses kısılıyor sizde de oluyor mu? kulaklık performansı gayet iyi beğeniyorum ama hoparlör de biraz daha geliştirilmeliydi bence. bu arada rom falan yüklemedim telefona açık olan programları nasıl kapatabilirim? belki de real racing oyunu fazla ram yiyor zaten boş ram da 300 civarında dolaşıyor

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
kulaklıkta equalizer ayarlarından bahsediyorum ayarlarken mesela en sağdakını yukarı doğru çektığınızde ses kısılıyor sizde de oluyor mu? kulaklık performansı gayet iyi beğeniyorum ama hoparlör de biraz daha geliştirilmeliydi bence. bu arada rom falan yüklemedim telefona açık olan programları nasıl kapatabilirim? belki de real racing oyunu fazla ram yiyor zaten boş ram da 300 civarında dolaşıyor
300'de dolaşması normal :thumbup1:. Görev yöneticisi yeterlidir.

eskibirkullanici

Profesör
27 Ocak 2008
1,141
8
218
Arkadaşlar 2 gün önce SIII aldım. Birisini aradığımda veya birisi beni aradığında ne benim sesim ona gidiyor nede onun sesi bana geliyor. GTalk ile aradığımda ise her şey sapasağlam çalışıyor. Bu sorun konusunda bilgisi olan var mı ?
Arkadaşlar sorunum devam ediyor. Cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm tekrar güncelledim. Her şey yapabiliyorum cihazda tek sıkıntısı arama yapamıyorum. Ses gitmiyor da gelmiyor da yaklaşık 1 dakika sonra arama sonlanıyor.

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Arkadaşlar sorunum devam ediyor. Cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm tekrar güncelledim. Her şey yapabiliyorum cihazda tek sıkıntısı arama yapamıyorum. Ses gitmiyor da gelmiyor da yaklaşık 1 dakika sonra arama sonlanıyor.
Kardeşim ben senin sıkıntıyı hala çözemedim benim telefonda da vardı Odin ile güncelledim artık hiç bir sorun yok. Sende neden hala sorun var anlamadım. Senin sürümün I9300XXBLFB olduğuna emin misin ? Yoksa bu konuda detaylı bir şekilde anlattım oradan bakabilirsin.

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358

Ayarlardan cihaz hakkında bölümüne bakabilir misin, ana bant sürümü yapım numarası nedir bi bak.

scofield3599

Asistan
17 Ağustos 2012
490
0
0
Selam Arkadaşlar Benim Bi Önceki Telefonum 5800 Xm'di Ve 3 Gün Önce Galaxy S3 sahibi oldum :) 5800'daki Kullandığım Hafıza Kartını S3'tede Kullanabilirmiyim ? Micro SD Hc Toshiba 8 Gb.Kullanabilirim Diye Biliyorum Ama Yinede Bi Size Sorayım Dedim.

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Selam Arkadaşlar Benim Bi Önceki Telefonum 5800 Xm'di Ve 3 Gün Önce Galaxy S3 sahibi oldum :) 5800'daki Kullandığım Hafıza Kartını S3'tede Kullanabilirmiyim ? Micro SD Hc Toshiba 8 Gb.Kullanabilirim Diye Biliyorum Ama Yinede Bi Size Sorayım Dedim.
Kardeşim kullanabilirsin yalnız yeni bir tane alman daha mantıklı geldi bana. Samsung marka 30-60 TL arası 16-32 GB'lik SD kartlar var daha sağlıklı olur.

Stizz

Asistan
19 Kasım 2008
387
4
0
Arkadaşlar 8 uygulamaya güncelleme gelmiş markette wireless ile güncelleme yapamıyorum ama telefonun kendi int bağlantısı ise güncelleme yapıyor. Wireless ile denediğimde indiriliyor diyor fakat başlamıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Oseyto

Asistan
25 Aralık 2011
224
1
18
Arkadaşlar 8 uygulamaya güncelleme gelmiş markette wireless ile güncelleme yapamıyorum ama telefonun kendi int bağlantısı ise güncelleme yapıyor. Wireless ile denediğimde indiriliyor diyor fakat başlamıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Güncellemeyi durdur yeniden başlat ya da telefonu aç kapa yeniden dene.Pcden wireless bağlantısının çalışıp çalışmadığını dene...

Stizz

Asistan
19 Kasım 2008
387
4
0
Güncellemeleri durdur, uygulamalara tek tek girip öyle güncelle, arada oluyor öyle.
Güncellemeyi durdur yeniden başlat ya da telefonu aç kapa yeniden dene.Pcden wireless bağlantısının çalışıp çalışmadığını dene...
Yaptım bunları arkadaşlar, artı olarak modeme de res attım ama hala aynı. Google play önbelleğini de boşalttım hala olmadı.
Not: Şuan wireless'dan uygulama da indirmiyor.

Stizz

Asistan
19 Kasım 2008
387
4
0
Sorunu çözdüm arkadaşlar sanırım DNSlerde sorun vardı Wireless bağlantı yaparken gelişmiş seçenekler dedim ve static ip seçtirdim. Dns adreslerini ise 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım (Google DNS) şuanda update yapabiliyorum.

scofield3599

Asistan
17 Ağustos 2012
490
0
0
Önemli değil Kardeşim. Sorun olduğu zaman ben hep burayı kontrol ediyorum.

Kardeşim ben şu an playstore'de takılıyorum geçici olarak kullansam şimdi bu kartı daha sonra samsung karta aktarsam sorun çıkmaz değil mi ? Bu arada ilgin için teşekkürler ve başarılı bi konu olmuş tebrik ediyorum seni.

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Kardeşim ben şu an playstore'de takılıyorum geçici olarak kullansam şimdi bu kartı daha sonra samsung karta aktarsam sorun çıkmaz değil mi ? Bu arada ilgin için teşekkürler ve başarılı bi konu olmuş tebrik ediyorum seni.
Valla Kardeşim yalan olmasın o konuda pek bir bilgim yok açıkçası. Ama bir şey olmaz herhalde. Çünkü ilerde ondan ona atsan bir fark olmaz yani. Sonuçta ikiside SD Kart. Yeni SD Kart alınca eski SD Kartının içindekilerin hepsini alıp yenisine atarsın.

Teşekkürler.

scofield3599

Asistan
17 Ağustos 2012
490
0
0
Valla Kardeşim yalan olmasın o konuda pek bir bilgim yok açıkçası. Ama bir şey olmaz herhalde. Çünkü ilerde ondan ona atsan bir fark olmaz yani. Sonuçta ikiside SD Kart. Yeni SD Kart alınca eski SD Kartının içindekilerin hepsini alıp yenisine atarsın.

Teşekkürler.

Sen SD Diyosunda Kartın Üstünde SD HC Yazıyo Bi Fark Olmaz Değil Mi ?

İkiside SD. SD HC'nin farkı daha hızlı yazıp daha atması.

Teşekkürler.

scofield3599

Asistan
17 Ağustos 2012
490
0
0
Kardeşim Son Olarak Telefon Hafızasındaki Oyunları,Uygulamaları Nasıl Hafıza Kartına Aktarabilirim ? Bi soru Daha İndireceğim Şeyleri Direkt Olarak Nasıl Hafıza Kartına İndirebilirm ? :D

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Kardeşim Son Olarak Telefon Hafızasındaki Oyunları,Uygulamaları Nasıl Hafıza Kartına Aktarabilirim ? Bi soru Daha İndireceğim Şeyleri Direkt Olarak Nasıl Hafıza Kartına İndirebilirm ? :D
Benim telefon 32 GB'lik modeli hafıza kartıyla uğraşmıyorum. Onu başka kişiler cevaplamalı. Seni seçtim [MENTION=48615]ReDo[/MENTION]chu (Pikachu tarzı :D)

ReDo

Rektör
8 Kasım 2008
13,389
92
228
Taşı diyerk taşıyabilirsiniz :p

O değil de,telimi kapatmıştım ve şimdi açtım bir güncelleme geldi 30 mb kadar.Android OS yükseltiliyor dedi kurduğumda.

Cndx00

Öğrenci
5 Ağustos 2012
48
0
6
Sonunda bende s3 aldım, 3 gündür elimden düşmüyor hiçbir hayal kırıklığım yok, gerek oyun gerekse uygulama performansı mükemmel diyebilirim. Telefonu Samsung'un kendi satış yerinden aldım günceleme yaptıklarını söylediler geldiğinde sorunsuz 4.0.4 dü ve dün bir güncelleme daha geldi ve onuda kurdum 70 mb civarıydı. Sürüm bilgisi hala 4.0.4 fakat üstten kısayol sayfasını indirdiğimizde JB de olacağı söylenen ekran parlaklığı ayarı bölmesi geldi. Gayet güzel oldu ama ben her güncelleme ile gelen yenilikleri, değişiklikleri telefona bildirim olarak alıp alamayacağımızı merak ediyorum?

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Sonunda bende s3 aldım, 3 gündür elimden düşmüyor hiçbir hayal kırıklığım yok, gerek oyun gerekse uygulama performansı mükemmel diyebilirim. Telefonu Samsung'un kendi satış yerinden aldım günceleme yaptıklarını söylediler geldiğinde sorunsuz 4.0.4 dü ve dün bir güncelleme daha geldi ve onuda kurdum 70 mb civarıydı. Sürüm bilgisi hala 4.0.4 fakat üstten kısayol sayfasını indirdiğimizde JB de olacağı söylenen ekran parlaklığı ayarı bölmesi geldi. Gayet güzel oldu ama ben her güncelleme ile gelen yenilikleri, değişiklikleri telefona bildirim olarak alıp alamayacağımızı merak ediyorum?
Ekran parlaklığı JB'de gelen yeni bir özellik değil Kardelşm. Bendede var XXBLFB sürümünde geliyor. Ve bir tane Crash Test izle telefon hakkında bilgin olsun :D
[video=youtube;m-TIPstdVaE]http://www.youtube.com/watch?v=m-TIPstdVaE&feature=related[/video]

Cndx00

Öğrenci
5 Ağustos 2012
48
0
6
İzlemediğim video, okumadığım inceleme kaldı mı bilmiyorum :D yeterince fikrim var birde jb ile gelecek şeklinde bir açıklama vardı birkaç gün önce gelen s3 için jb incelemesinde. Tabii ki versiyon hakkında bilgi eksikliğimden bu düşünceye kapılmışım ayrıca samsung'un bayisinden silikon kılıf ve mat ekran koruyucu aldım onlar takıp bana yolladılar gayet güzel bir şekilde telefonun kenarları bile koruma altındaymış gibi hissediyorum umarım 'drop test' videolarını sadece youtube'da izlemek nasip olur :D

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
İzlemediğim video, okumadığım inceleme kaldı mı bilmiyorum :D yeterince fikrim var birde jb ile gelecek şeklinde bir açıklama vardı birkaç gün önce gelen s3 için jb incelemesinde. Tabii ki versiyon hakkında bilgi eksikliğimden bu düşünceye kapılmışım ayrıca samsung'un bayisinden silikon kılıf ve mat ekran koruyucu aldım onlar takıp bana yolladılar gayet güzel bir şekilde telefonun kenarları bile koruma altındaymış gibi hissediyorum umarım 'drop test' videolarını sadece youtube'da izlemek nasip olur :D
İnşallah, Maşallah. Hayırlı olsun 16 GB'lik modeli mi ?