Samsung Galaxy Note 8.0 Telefon(GSM) Özelliği Nasıl Açılır? Anlattık...

Bay_B

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#25 Pars 1907 bana özelden bir mesaj atabilir misiniz? Konuyla ilgili detaylı soru sormak istiyorum

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13

cevo2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla aynı işlemi defalarca yaptım birşey gözden kaçırıyormuyum diye arkadaşla yaptım ama yine olmadı acaba dosyaları cihazın içine atın diyosunuz ordamı hata yapıyorum içine atıp cwm bölümünden işlem yapmaya çalıştığımda herhangi bir yükleme yapmıyor ama microsd karta atıp cwm bölümüne geldiğim zaman yükleme yapıyor fakat yazılar hızlıca gecerken kırmızı bir yazı geçiyor ve herhangi bi işlem yapılmamış gibi geri açılıyor makına

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
valla aynı işlemi defalarca yaptım birşey gözden kaçırıyormuyum diye arkadaşla yaptım ama yine olmadı acaba dosyaları cihazın içine atın diyosunuz ordamı hata yapıyorum içine atıp cwm bölümünden işlem yapmaya çalıştığımda herhangi bir yükleme yapmıyor ama microsd karta atıp cwm bölümüne geldiğim zaman yükleme yapıyor fakat yazılar hızlıca gecerken kırmızı bir yazı geçiyor ve herhangi bi işlem yapılmamış gibi geri açılıyor makına

hafıza kartına atıp yapmamız gerekiyor zaten...

msubeydullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=200254]25 PARS 1907[/MENTION]
Telefon özelliği kazandırdığımız n5105'i kitkata güncelleyemez miyiz?

xxLarq3xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi akşamlar iyi forumlar ben sd karta atıp dediğin herşeyi uyguladım abi ama söyle bir şey diyor 3-4 şey yükleniyor sonra kırmızı bir yazı içinde signature verification failed diyor yardım lütfen.

JHooN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pekiiiii...
Bu işlemleri yaptıktan sonra pil kalibrasyonu yapmak gerekir mi?
Gerekiyorsa nasıl yapmamızı tavsiye edersiniz?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Pekiiiii...

Ben şimdiye kadar hiç gerek duymadım... Yalnız burada klaibrasyon işlemine gerek duyan arkadaşımız var ise araştırabilirim

JHooN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pekiiiii...

Bu işlemle mi alakalı bilmiyorum ve pek de zannetmiyorum ama son bir iki haftadır özellikle ilk ve son %10luk pil bölümüm resmen eriyordu. Pil ömrü de kısalmıştı.
Nette biraz baktım ben hocam; rootlu aletlerde olabiliyormuş diye bir kanı var.
Çeşitli açıklamalar var nedeni hakkında pek uzatmcam.
Bu aralıkta bir uygulama denedim 'BatteryCalibration' diye.
Arkadaşlar gerçekten işe yarıyor ve bana mantıklı geldi.
En azından benim sorunuma çare oldu.
Belki böyle problemi olan arkadaşlar varsa deneyebilirler.
Gerçi halen bazı sorular var kafamda:
Son %10da düzeldi mi; pil ömrü uzadı mı?
Bunu ne kadar sıklıkla yapmalı veya yapmamalı?
Bunun gerçekten rootlamayla alakası var mı?
falan...
Herkese selamlar...

dojodogi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefon özelliğini açabilmek için sürüm 4.1.2 mi olması gerekiyor. 4.4.2 de başarılı olamadım. :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben kernel dosyasını telefon hafızasına rom dosyasınıda hafıza kartına attım ancak telefon samsung galaxy note 8 yazısında kalıyor ne yapmam gerekiyor ?

asamoha1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam kernel dosyasını telefon hafızasına attım rom dosyasınıda hafıza kartına attım . ancak herşey güzel giderken en son romuda yükledim fakat samsung yazısında telefon kalıyor recovery ve download moduna giriyor ancak tablet açılmıyor sıkıntı nedir acaba romu hafıza kartına attıgım içinmi böyle bir sıkıntı oldu çok acil yardımlarınızı bekliyorum ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
hocam kernel dosyasını telefon hafızasına attım rom dosyasınıda hafıza kartına attım . ancak herşey güzel giderken en son romuda yükledim fakat samsung yazısında telefon kalıyor recovery ve download moduna giriyor ancak tablet açılmıyor sıkıntı nedir acaba romu hafıza kartına attıgım içinmi böyle bir sıkıntı oldu çok acil yardımlarınızı bekliyorum ?

Bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz böyle işlemler yaparken, recovery moda girip romu tekrar flashlamanız lazım veya stock romu yükleyin.

asamoha1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptım bir çok kere ancak orjinal romunuda yükledim fakat yinede böyle kalıyor ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
yaptım bir çok kere ancak orjinal romunuda yükledim fakat yinede böyle kalıyor ?

Aklıma çözüm gelmiyor, factory reset atın telefona belki düzelebilir, hem custom hemde stock romu flashlamanız halinde samsung yazısında takılı kalıyorsa aklıma factory resetden başka bir şey gelmiyor, veya farklı bir romda flashlayabilirsiniz.

asamoha1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Factory reset'i denedim farkrlı bir rom'da denedim ancak öylece kalıyor :) Gece Gece başka ne yapabilirim bilmiyorum

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Factory reset'i denedim farkrlı bir rom'da denedim ancak öylece kalıyor :) Gece Gece başka ne yapabilirim bilmiyorum

telefonu recovery modunda açıp vipe yapın daha sonra stock romu odin aracılığıyla flashlayın.. bu işlemi yaptıktan sonra diğer işlemlere en baştan başlayın.

recovery dosyasını cihaza odin ile flashlayın
kernel ve romu hafıza kartına atın
daha sonra ise konu başında olduğu gibi devam edin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

nova launcher yükleyince telefon özelliği aktif olmuyor mu?

tabi ki hayır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar,

Cihaza daha önce anlatıldığı gibi yaparak telefon özelliğini kazandırdım. Sonrasında rootu kaldırdım ve kullanmaya devam ettim. Şimdi gt-n5100 için 4.4.2 kitkat firmware i yayınlanmış. Odinle yüklemeye çalıştım olmadı. Ne yapmak gerekir, ya da nasıl yükleriz fikri olan paylaşırsa sevinirim. Polonya versiyonunu indirdim.

Product Code: xeo
PDA: N5100XXDNE2​
CSC: N5100OXADNE2
MODEM: N5100XXDNE2

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Merhabalar,

Cihaza daha önce anlatıldığı gibi yaparak telefon özelliğini kazandırdım. Sonrasında rootu kaldırdım ve kullanmaya devam ettim. Şimdi gt-n5100 için 4.4.2 kitkat firmware i yayınlanmış. Odinle yüklemeye çalıştım olmadı. Ne yapmak gerekir, ya da nasıl yükleriz fikri olan paylaşırsa sevinirim. Polonya versiyonunu indirdim.

Product Code: xeo
PDA: N5100XXDNE2​
CSC: N5100OXADNE2
MODEM: N5100XXDNE2

N5100 için yayımlanan stock romu N5105e kurmanız mümkün değil hemde uçmadığı için şanslısınız.

stranger_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kolay gelsin. ben de denedim teleofn özelliğini açmayı ama sinature failed şeklinde bir hata veriyor telefonu restart ediyor ve kurulmuyor rom. şu anda 5100 boot u kurulu olduğundan sanırım tablet hiç açılmıyor. siyah ekran da kalıyor.bunun bir çözümü var mıdır acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dediklerinizi yaparken ikinci adımda emkyı yükledim reboot system yapacakken tablet kapandı şimdi kaç kez denememe rağmen hard resetle dahi tablet açılmıyor. garantisi var tabletin götürsem bir yaparlar mı acaba?