Samsung Galaxy Note 8.0 Telefon(GSM) Özelliği Nasıl Açılır? Anlattık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
N5100 için yayımlanan stock romu N5105e kurmanız mümkün değil hemde uçmadığı için şanslısınız.
Arkadaşım ben de denedim, hatta malezya, alman, fransız ne bulduysam romlardan 4.4.2 olarak indirdim ve odinle kurmaya çalışırken hep hata veriyor, nasıl uyarlıyacağız 5100 romunu 5105 e. varsa bir yolu yardımcı olur musunuz.

xyzcba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
N5100 için yayımlanan stock romu N5105e kurmanız mümkün değil hemde uçmadığı için şanslısınız.
Arkadaşım ben de denedim 5100 için yayınlanan 4.4.2 romlarını ve başaramadım. Peki 5100 için yayınlanan romları nasıl kuracağız 5105 e.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım ben de denedim 5100 için yayınlanan 4.4.2 romlarını ve başaramadım. Peki 5100 için yayınlanan romları nasıl kuracağız 5105 e.

stock romları kurmak gibi bir olanağımız yok maalesef.

kartalkaya19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Note 8 5105 Tablete bir sey indirmek istiyorum. Iptal ve Yukle seçeneklerinden yuklenin üstüne basıyorum ama yükle butonu hic etkilenmiyor. Iptal calisiyor ama yukle çalışmıyor. Ne yapabilirim?
8Ed00a.png
[/URL][/IMG]

kartalkaya19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar , pars hocam , bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Tabletimde dışarıdan uygulama al acik olmasına rağmen,yukarida gosterdigim yükle kısmı çalışmıyor.

kartalkaya19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunumu, Facebook'taki Samsung Galaxy Note kullanıcıları grubunda da bu gün aktarmistim. Sagolsun grubtan bir arkadaş çözüme ulaştirdi.
Tablette yukly olan Mavi ışık uygulaması veya screen filter uygumasi turunden uygulamayi kaldirinca , yukle kısmı çalışmaya başladı.
Burdan selam olsun hepinize ; Facebook Samsung Galaks Note Kullanıcıları Grubu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kurulumu yaptım fakat çalışmadı
geri almak için sd karttaki dosyaların hepsini silmeli miyim?
yardım edin lütfenn

sarapsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüklemeleri sırasıyla yaptım, kernel yükledikten sonra tablet bir daha açılmadı, içine rom u da atmamıştım ve şuan bilgisayar tableti görmüyor. ne yapmam gerekir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3. Adımdan sonsa reboot yaptım ve cihaz bir daha açılmadı :(
Kapatıp açıyorum Samsung logosundan sonra cihaz yarı aydınlık bir şekilde donup kalıyor ve ısınıyor.

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda arkadaşlarında dediği gibi 2. adımda kerneli attıktan sonra reboot system now dedikten sonra cihaz açılmaz oldu. Öylece kalakaldı. Yardımcı olabilecek var mıdır ?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Yukarıda arkadaşlarında dediği gibi 2. adımda kerneli attıktan sonra reboot system now dedikten sonra cihaz açılmaz oldu. Öylece kalakaldı. Yardımcı olabilecek var mıdır ?

wipe yapıp daha sonra stock romu atmanız gerek... (wipe yapmanız daha iyi olur) sonrasında işleme tekrar başlamanız gerekiyor.

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wipe yapıp daha sonra stock romu atmanız gerek... (wipe yapmanız daha iyi olur) sonrasında işleme tekrar başlamanız gerekiyor.

Cevap için teşekkürler.

Bu durumda sormak istediğim bir husus var. Stock rom attıktan sonra tekrar aynı işlemi yapınca yani kerneli atınca yine aynı sorunu yaşamaz mıyım çünkü yine aynı işlemi yapmış olacağız.

Bir de ben CWM yükledikten sonra mevcut romun yedeğini almıştım bir sorun çıkarsa dönmek için. CWM ile restore yaparak eski roma dönsem ve wipe yapsam nasıl bir sonuç olabilir ?

------------

Edit: Maalesef restore olmuoyr. install zip from sd kart -> choose zip from sd kart -> clockworkmod -> backup yolunu izleyerek 2014-12-24 tarihli yedeğimi seçtiğimde No files found diyor :( Sanırım Stock Rom araştırmaya başlasam iyi olacak.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Cevap için teşekkürler.

Bu durumda sormak istediğim bir husus var. Stock rom attıktan sonra tekrar aynı işlemi yapınca yani kerneli atınca yine aynı sorunu yaşamaz mıyım çünkü yine aynı işlemi yapmış olacağız.

Bir de ben CWM yükledikten sonra mevcut romun yedeğini almıştım bir sorun çıkarsa dönmek için. CWM ile restore yaparak eski roma dönsem ve wipe yapsam nasıl bir sonuç olabilir ?

------------

Edit: Maalesef restore olmuoyr. install zip from sd kart -> choose zip from sd kart -> clockworkmod -> backup yolunu izleyerek 2014-12-24 tarihli yedeğimi seçtiğimde No files found diyor :( Sanırım Stock Rom araştırmaya başlasam iyi olacak.

cwm başarılı değil maalesef... sadece bizim işimizi görmeye yetecek durumda :( bu nedenle stock romu kurun ve sonrasında işlemi dikkatlice, sırasıyla yapın...

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cwm başarılı değil maalesef... sadece bizim işimizi görmeye yetecek durumda :( bu nedenle stock romu kurun ve sonrasında işlemi dikkatlice, sırasıyla yapın...

Cihaz açılmadığı için CWM ile room atma şansım yok çünkü cihazın kendi hafızasına atmam gerekiyor ve oraya da şuan erişemiyorum. Harici SD kartı da recovery de görmüyor bu durumda ancak odin ile yüklemem gerekiyor. Ben fırsat bulunca araştıracağım ama odin için stock rom bilen duyan varsa link verebilirse memnun olurum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sammobile sitesinden şunu yüklesem olur mu ?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/25687/N5105JVCMI2_N5105TURCMI3_TUR.zip/

Model: GT-N5105
Model name: GALAXY Note 8.0 LTE
Country: Turkey
Version: Android 4.2.2
Changelist: 1523230
Build date: Tue, 17 Sep 2013 00:02:03 +0000
Product Code: TUR
PDA: N5105JVCMI2
CSC: N5105TURCMI3
MODEM: N5105JVCMG1

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Evet şuan stock rom u tekrardan yüklemiş bulunmaktayım. Neyse ki cihazı kurtardık, bir dostuma ait olduğu için tekrar denesem mi bilemiyorum doğrusu :)

(Muhsin beye buradan selamlar, ama ben sizi uyarmıştım her duruma hazır olmanız için, neyse ki şuan çalışır vaziyette, eğer bizi izliyorsanız cihaz elimde kalmadan teslim edeyim isterseniz :w00t:)

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar denedim ve sonuç olumlu. Teşekkürler.

Fakat bu sefer 2. adımdan yani kerneli yükledikten sonra cihazı tekrar başlatmadan direk romu yükledim. İlk denememde romu cihaza kopyalamadığım için işleme devam edememiştim.

kupa12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar;

Uzun süredir Türkiye'ye telefon özelliği kilitli olarak gelen Galaxy Note 8 (N5105) modeli üzerinde aktivasyon için çalışıyorduk. Bugün bu uğraş sona erdi ve amacımıza ulaştık...

Konuya başlamadan önce belirtmek isterim ki kurulumu yaptık ve çalışıyor fakat cihazınızda oluşacak herhangibir sorun nedeniyle sorumluluk kabul edilmeyecektir.

1.ADIM CWM KURULUMU

- Önce Odin'i buradan indiriyoruz... hemen sonrasında CWM dosyasını buradan indiriyoruz...
- Odin programın cihazı tanıması için sürücü yüklü olmalı değilse bile kies üzerinden yükleyebilirsiniz...
- Açıksa kies ve ona bağlı uygulamaları kapatıp Odin'i çalıştırıyoruz... PDA bölümüne tıklayıp indirdiğimiz CWM dosyasını gösteriyoruz... odinden Auto-Reboot ve Re-Partition işaretlerini kaldırın..

1004432_287722734707194_1594752009_n.jpg

- Cihazınızı Download Moduna alın (ses kapama, power ve home tuşuna basılı tutarak) cihazı bilgisayara bağladıktan sonra ses açma tuşu ile continue deyin...

- Odin üzerinde added!! yazdığında cihazınız işleme hazır demektir... Starta basınız ve yeşil yazan PASS yazısı çıkana kadar bekleyin Pass yazısı çıktığında cihazın bağlantısını kesebilir ve odini kapatabilirsiniz...

- Power tuşuna basılı tutarak cihazınızı tekrar açınız...

2. ADIM EMK-3 KODLU KERNEL KURULUMU

- Buradan Kernel dosyasını indirip cihaza atınız ardından cihazı kapatınız...

- CWM menüsünü açınız ( Ses açma + Power + Home tuşuna cihazın ismi ekrana gelene kadar hepsine birlikte basarak açıyoruz... ses açma tuşuna 3 sn önce basınız)

- CWM menüsüne girdiğinizde install from sdcard seçeneğinden choose from sdcard' ı seçin ve cihazınıza attığınız EMk-03_N5100.zip dosyasını seçin ve yükleyiniz...

- işlem bitince cihazı reboot now diyerek yeniden başlatınız...

3. ADIM GSM UYUMLU ROMU FLASHLAMA

- Buradan Gsm uyumlu rom dosyamızı indiriyoruz... İndirdiğimiz zip uzantılı dosyayı cihaza atıp cihazı kapatıyoruz...

- Cihazı tekrar CWM menüsüne getiriyoruz... (Ses açma tuşuna 3 sn basılı basılı tutup elinizi çekmeden power tuşu ve home tuşuna basılı tutunuz) Cihazın adı ekranda çıkınca elinizi çekin.

-CWM ana menüsünden install from sdcard seçeneğinden choose zip from sdcard seçeneğini seçin ve cihazınıza attığınız kona3g_CMK1.zip dosyasını seçip kuruluma başlayın.

-İşlem bittiği zaman reboot system now deyiniz...

1002717_287732988039502_2046675716_n.jpg

Hayırlı olsun, artık cihazınız GSM uyumludur. Telefon özelliği AÇILMIŞTIR...

NOT; belirtmiş olduğum dosyalarda odin dışında kalanları farklı cwm ve ya dosyalarla denemeyin... o kadar uğraş sonunda her cwm nin farklı izinler aldığını her romunda bu özelliği taşımadığını gördük :)

odini çalıştırma için sürücü ismini söylermisin ?

berne15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba garanti için tekrar bu sayfadaki Ehlinetin yuklediği romu yuklesek olurmu nasıl stock roma dondugumuzu anlatan link varmı tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
GT-N5100 için Kitkat 4.4.4 güncellemesi çıkmış. Bunu işleyip GT-N5105 için uyarlayabilir miyiz?

astelinli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar 25 pars 1907 pm den de mesaj çektim ama siteye gelmedin henüz :( epey uğraştım ama yapamadım en son samsung yazısında dönüp duruyor ne yapacağımı bilemedim foruma gelince yardımcı olursan sevinirim

astelinli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar her zaman çoğumuzun düştüğü hatadır bir şeyler öğrenmeden çok şey yapmak isteriz ama olmuyor ama zorda kalınca öğrenemeyeceğimiz hiç bir şey de yok bence araştırarak baya bir şey öğrendim yaptım ve çok güzel bir şekilde çalışıyor tabi gene yanlış yaptım ihtiyacım kadar öğrendim :D fazlasını öğrenmek için bu foruma sıkça vakit ayırıp konunun ehli arkadaşların yazılarını okuyup öğreneceğim özellikle siteye gelir gelmez mesajıma cevap veren ve bu başlığın öncüsü 25 pars 1907 nickli arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende bu tabletin n5110 wifi modellisi var ben buna n5100 un stock unu kurabilirmym çalşrmı sadece sim kartı var ondan kalan herşey aynı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba,
5105 i yeni aldım, konuda anlatılanlar benim için çok yabancı,
istanbulda şişli taraflarında oturan, boş vakti olan, bir yandan güzel bi yemek yerken bir yandan da bu cihazın gsm özelliğinin açılması için bu konuda yazılan gerekli işlemleri yapabilecek bir arkadaş var mıdır?
kemal

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar note 8.0 tablet aldım. kernel kurulumu yaptıktan sonra cihaz açılmadı. bütün indirilmesi gerekenleri buradan indirmiştim. cihazı açınca samsung yazısı geliyor ama menü açılmıyor. ne yapabilirim?

kamilsen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar note 8.0 tablet aldım. gsm özelliğini açmak için sayfanın başındaki tariflere göre işlemler yaparken kernel kurulumundan sonra cihaz açılmadı. samsung yazısı geliyor fakat menü açılmıyor. ne yapmam lazım. daha da bugün almıştım cihazı

kamilsen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar note 8.0 tablet aldım. gsm özelliğini açmak için sayfanın başındaki tariflere göre işlemler yaparken kernel kurulumundan sonra cihaz açılmadı. samsung yazısı geliyor fakat menü açılmıyor. ne yapmam lazım. daha da bugün almıştım cihazı

Arkadaşkar sorunu çozdum. Kernel surumu yukledigimiz menuyu biraz kurcalayinca hafiza kartindan rom atilabildigini kesfettim.hafiza kartina pcden rom u atip tablete taktim. Oradan yukleme yaptim. Cok sukur calisti.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yalniz bastaki tarifi degistirmek gerek. Isleme baslamadan once cihaza atilmasi gereken butun dosyalari atip oyle islem yapilmasi lazim.