Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Umutbndtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Samsung Galaxy Note 5 (N920c) kullanıcısıyım 6.0.1 marsmellow güncellemesi geldi fakat güncelleme yapmadan önce pek dikkat etmedim ama yinede eminim şarjım yüzde 15in altına inince hatta yüzde 20nin altına inince su gibi çekmiyordu ama güncelleme yaptıktan sonra yüzde 20 altına inince 20 dakika dayanıyor en fazla acayip yiyiyor bu sıkıntıyı yaşayan var mı veya batarya kalibrasyonu nasıl oluyor?

shaber

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Dün yazmıştım, odin ile 6.01 kamboçya sürümünden sonra türkiye sürümünü yüklediğimde Birleşik Arap Emirlikleri'nin sürümü oldu diye.
Telefonun csc kodu TUR olması gerekirken XSG'ye dönmüş. Dün ve bugün kies'ten ve smart switch'ten üretici yazılımı yeniden kur bölümünden hem de eski kamboçya sürümünü odin ile tekrar kurmama rağmen bir türlü CSC kodu değişmedi. ne Türkiye oluyor ne de Kamboçya XSG'de takılı kaldı. internetten baktım CSC kodu değişimi için ama bir çözüm bulamadım.
Öncelikle türkiye romu nereden indirdin Çünkü sammobile deki Türkiye romunun indirmeden önceki bilgilerinde csc si ile arap emirliklerininki csc kodu aynı değil ve türkiye romunda tur yazıyor arap emirliklerin de xsg
Screenshot_20160319-021333.png
Screenshot_20160319-021430.png

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar Samsung Galaxy Note 5 (N920c) kullanıcısıyım 6.0.1 marsmellow güncellemesi geldi fakat güncelleme yapmadan önce pek dikkat etmedim ama yinede eminim şarjım yüzde 15in altına inince hatta yüzde 20nin altına inince su gibi çekmiyordu ama güncelleme yaptıktan sonra yüzde 20 altına inince 20 dakika dayanıyor en fazla acayip yiyiyor bu sıkıntıyı yaşayan var mı veya batarya kalibrasyonu nasıl oluyor?
Aynı sorunu yaşıyorum ama %20 ye kadar 5.30 saat ekran aldığımdan ötürü sorunu göstergelere olduğunu düşünüyorum. Yani düzeltmek için wipe falan atma ,ben az önce attım hala aynı. Başka çözüm bulursan bana da haber et.

Umutbndtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorunu yaşıyorum ama %20 ye kadar 5.30 saat ekran aldığımdan ötürü sorunu göstergelere olduğunu düşünüyorum. Yani düzeltmek için wipe falan atma ,ben az önce attım hala aynı. Başka çözüm bulursan bana da haber et.
Açıkçası bu sıkıntıyı yaşayan yok çünkü milletimiz sanırım yüzde 20ye kadar beklemeden takıyor gerçi çok yeni bakalım araştırıyorum sinirlerim bozuldu ama yalnız olmadığıma sevindim mi desem üzüldüm mü desem onu da çözemedim bulursam burdan ilk haberdar edeceğim sizsiniz yalnız sizde bulursanız beklerim yardımınızı bu arada wipe ta yaptım bugün ama dediğiniz gibi hala yüzde 20 altına inince su gibi çekiyor

kenji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle türkiye romu nereden indirdin Çünkü sammobile deki Türkiye romunun indirmeden önceki bilgilerinde csc si ile arap emirliklerininki csc kodu aynı değil ve türkiye romunda tur yazıyor arap emirliklerin de xsgEkli dosyayı görüntüle 1289 Ekli dosyayı görüntüle 1290

Sammobile'den indirdim.
İkisinin farklı csc kodu olduğun biliyorum. Onlarca kez farklı telefonlar için buradan rom indirdim, hiç birinde böyle sorun yaşamadım. Polonya Rusya, İngiltere romlarını yükledim daha önce kulladığım note 4 telefonuma, Türkiye romu yüklediğimde normal haline geldi.

Dün akşam yine 1-2 defa Kamboçya sürümünü yükledim CSC kodu Kamboçya oldu. Bugün Türkiye sürümü için deneyeceğim bakalım olacak mı?

shaber

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Sammobile'den indirdim.
İkisinin farklı csc kodu olduğun biliyorum. Onlarca kez farklı telefonlar için buradan rom indirdim, hiç birinde böyle sorun yaşamadım. Polonya Rusya, İngiltere romlarını yükledim daha önce kulladığım note 4 telefonuma, Türkiye romu yüklediğimde normal haline geldi.

Dün akşam yine 1-2 defa Kamboçya sürümünü yükledim CSC kodu Kamboçya oldu. Bugün Türkiye sürümü için deneyeceğim bakalım olacak mı?
Tamam banada bilgi verirsen sevinirim
Bu arada 5.1.1 e 4parçalı romu yükleyip güncellemek daha mı mantıklı olur

shaber

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ama dediğim gibi downgrade işlemi knox sayacını artırma riski olduğunu düşünüyorum geçen arkadaşın biri yaptım dedi ama ne kadar güvenilir bilemem

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ney alınır mı ? Dostum saka mı bu ? O kadar fazla bir fark yokken o fark verilir mi akıl var nizam var.
Parasi varsa seni baglar mi lazzz?
Adam istiyorsa alır.
Akıl var nizam var diye bir sey yok para varsa istedigini yapar. Cok parasi olana bu mantiksiz degil. Arti kamerasi islemcisi micro sd olmasi hosuna gitmiste olabilir. Kimseye akil var nizam var çekemezsin adam söylüyor alınir mi
Paran varsa alinir.
Olay paradir
Ne akil ne nizam.

esasmevzi

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ama dediğim gibi downgrade işlemi knox sayacını artırma riski olduğunu düşünüyorum geçen arkadaşın biri yaptım dedi ama ne kadar güvenilir bilemem
O buyuk ihtimal farkli ulke romunda oldugu icin smartswitch e 6.0.1 rom u dusmedigi icindir.simdi denerse buyuk ihtimal 6.0.1 yukler 5.1.1 yuklemez

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Parasi varsa seni baglar mi lazzz?
Adam istiyorsa alır.
Akıl var nizam var diye bir sey yok para varsa istedigini yapar. Cok parasi olana bu mantiksiz degil. Arti kamerasi islemcisi micro sd olmasi hosuna gitmiste olabilir. Kimseye akil var nizam var çekemezsin adam söylüyor alınir mi
Paran varsa alinir.
Olay paradir
Ne akil ne nizam.
Saçmalama. Çok parası olanla bile senin bu dediğin saçmalığı yapmıyor. Çevremden biliyorum.

Cuma öztaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ney alınır mı ? Dostum saka mı bu ? O kadar fazla bir fark yokken o fark verilir mi akıl var nizam var.
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok ben henüz incelemedim ürünü sadece ön fikrinizi alayım dedim herkesin görüşüne saygım var

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Samsung çalışanımısın anlamadım ki her konuda haklı veya haksız Samsungu ustun görmeler filan.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok ben henüz incelemedim ürünü sadece ön fikrinizi alayım dedim herkesin görüşüne saygım var
Konu açın her turlu vakit buldukça tartışalım. Tartışmadan doğru veya yanlış anlaşılmaz hocam.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Saçmalama. Çok parası olanla bile senin bu dediğin saçmalığı yapmıyor. Çevremden biliyorum.
Samsung calisani ile ne alakasi var
Alan alir kardeşim
Mercedes kullanan adam bir ust modeli cikinca fazla paradan aliyor.
Ihtiyaci olmadigi halde
Son modeli surekli alan arkadaşlarimda oluyor.
Samsung calisani ile alakasi yok yeterince dogru cevap veriyorum
Fazla paran varsa alirsin
Koymaz.
Bu kadar basit.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsung çalışanımısın anlamadım ki her konuda haklı veya haksız Samsungu ustun görmeler filan.
Ben samsung calisaniysam sende applesin
Cunku kendi apple ve samsung karsilastirmalarinda tarafli ister istemez.
Ben kimseye bir seyin calisani demedigim gibi sende diyemezsin.
Nedense samsung hakkinda bir seyde dogru soyleyince fan oluyorsun:)
Sacmalamayin ya
Isteyen istedigini savunur arkadasim
Parasi olan alir demek samsungculuk mu oluyor
Gelsin bana biride iphone 6 ile 5s arasindaki devasa farki soylesin
Ama dolu insan gecti aaa deme oyle tasarimi degistimi diyeceksin?
Simdi bir daha fanboy dedigini gormeyecegim
Gorursem bu forumda susmam ve bir 100 sayfa daha bizim tartismamiz olur ona göre.
He laftada kalmam yaparim

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ben henüz incele fırsatım olmadı siz incelemişsiniz ön görüşlerinizi öğrenmek istedim
Kamerasi iyi islemcisi iyi
Micro sd girisi var boyle
He cok onemli olmayip olan artilari gorilla class 5 var ve su gecirmez. Bu kadar. Paran varsa canin istiyorsa git al. Yok diyorsan 1100 tl veremem cok bisey yokmus alma.

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Beyler tartışmaya lüzum yok. Birbirinizi anlamaya çalışmadan itiraz etmeyin . Özellikle cengover05 ,lazzz olayın mantık boyutunu yorumladı sen ise zengin adam alır diyorsun. Yani bahsettiğiniz şeyleri tam anlamadan girmeyin birbirinize . Ayrıca lazzz haklı, isterse dağlar kadar paran olsun bu bir işin mantıklı olup olmadığını değiştirmez. Note 5 satıp s7 almak mantıksızdır açık ve net.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Beyler tartışmaya lüzum yok. Birbirinizi anlamaya çalışmadan itiraz etmeyin . Özellikle cengover05 ,lazzz olayın mantık boyutunu yorumladı sen ise zengin adam alır diyorsun. Yani bahsettiğiniz şeyleri tam anlamadan girmeyin birbirinize . Ayrıca lazzz haklı, isterse dağlar kadar paran olsun bu bir işin mantıklı olup olmadığını değiştirmez. Note 5 satıp s7 almak mantıksızdır açık ve net.
Ya kardesim isteyen alir. Alir adam der son islemci kullanmak istiyorum micro sd istiyorum der alır.
Anladin mi bu kadar basit
Kimseye s7 aldigi icin mantiksiz diyemeyiz.
Ne haddimize ya

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben samsung calisaniysam sende applesin
Cunku kendi apple ve samsung karsilastirmalarinda tarafli ister istemez.
Ben kimseye bir seyin calisani demedigim gibi sende diyemezsin.
Nedense samsung hakkinda bir seyde dogru soyleyince fan oluyorsun:)
Sacmalamayin ya
Isteyen istedigini savunur arkadasim
Parasi olan alir demek samsungculuk mu oluyor
Gelsin bana biride iphone 6 ile 5s arasindaki devasa farki soylesin
Ama dolu insan gecti aaa deme oyle tasarimi degistimi diyeceksin?
Simdi bir daha fanboy dedigini gormeyecegim
Gorursem bu forumda susmam ve bir 100 sayfa daha bizim tartismamiz olur ona göre.
He laftada kalmam yaparim
Note 5 klavyesinin yavaş yazması zoruna mı gitti ? Apple faniyim öyle mi :D:D bekle su Google servisleri çalısmaya başlasın cihaz listesi atayım gör bakalım. Ben her konuda tarafsız oldum tarafsız olacağım. Zaten eskiden beri bilen bilir.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ya kardesim isteyen alir. Alir adam der son islemci kullanmak istiyorum micro sd istiyorum der alır.
Anladin mi bu kadar basit
Kimseye s7 aldigi icin mantiksiz diyemeyiz.
Ne haddimize ya
Bence haklısın parası olan alır ,
ama S7'ye geçmek mantıksız Note 5 'ten fiyat farkına değmez
akıl var nizam var demek hata yani ben zengin olsam alırdım ama olmayan biri için mantıksız bir şey bu .

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Mantikmis abi m
Note 5 klavyesinin yavaş yazması zoruna mı gitti ? Apple faniyim öyle mi :D:D bekle su Google servisleri çalısmaya başlasın cihaz listesi atayım gör bakalım. Ben her konuda tarafsız oldum tarafsız olacağım. Zaten eskiden beri bilen bilir.
Bak lazzz bendeki klavye bana yavas gelmiyordu
Eee pil konusunda ayni taraftaydik
Bende pil iyi gidiyor dedim mi
Isime gelse 6 saat ekran aliyorum diyebilirdim
Isim yok klavyen yavas yazmasi zoruma gidecek.
Benide bilen bilir.
Seni bilen olduğu kadar benimde yardimci oldugum insan var.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Bence haklısın parası olan alır ,
ama S7'ye geçmek mantıksız Note 5 'ten fiyat farkına değmez
akıl var nizam var demek hata yani ben zengin olsam alırdım ama olmayan biri için mantıksız bir şey bu .
Ah sukurler olsun. Anlayan cikti be telefonu koyup bir alkis gonderiyorum sana simdi:)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Apple faniyim ya applenin resimdeki tüm modellerini kullanıyorum.

714d03a71ef08c302145c16394a9e754.jpg
9b73df4ae66103633ad07550547ff18d.jpg
3e286aff50c0c259f442b7204eaee087.jpg
7363e7bdd79ddfbf20925211d7cf6844.jpg

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Cunku insanlar istedigini yapar
Paran varsa koymaz en iyisini takip edersin sürekli bunu demek istiyorum
Buna mantiksiz demek haddimiz degil

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
İs gerekli kullanıyorum. Var mı baksa alalım.
Ee tamam kimse yargilayamaz.
O adamda keyfi geregi kullaniyor
Ben senin isini yargılayamam
Ama sende onun keyfini sadece olay bu.
Ben bir şey demiyorum yoksa anlatmak istedigim bu insanlara mantiksiz diyemeyiz
Sadece demek istedigim bu.