Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

urbanist

Öğrenci
2 Şubat 2016
35
0
6
Samsung Note5 cihaz kullanıyorum cihazı wipe data kısmından komple sıfırladım telefon ilk aldığım gibi başlangıç sayfasına döndü adımları takip ederken sıra Google hesap doğrulayın adımına geldi e posta adresimi ve şifremi girmeme rağmen bu adımı geçemiyorum " Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihaza senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın." yazısı mevcut ekranda telefonumu kullanamıyorum. Cihazda daha önce başka gmail hesabı kullanmadım. Cihazı sıfırlamadan önce gmail güvenliği için şifremi değiştirmiştim. Değiştirdiğim şifreyi girdiğim zaman bu uyarıyı veriyor. Başka gmail ile giriş yapmama izin vermiyor. Bazı sitelerde okuduğum kadarıyla gmail, google 72 saat güvenlik açısından girişe izin vermiyor deniyor ama çok mantıklı gelmedi bana. Yıllardır kullandığım hesabıma şimdi neden giriş yapamıyorum? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

yahyamert38

Asistan
5 Nisan 2015
175
12
18
Samsung Note5 cihaz kullanıyorum cihazı wipe data kısmından komple sıfırladım telefon ilk aldığım gibi başlangıç sayfasına döndü adımları takip ederken sıra Google hesap doğrulayın adımına geldi e posta adresimi ve şifremi girmeme rağmen bu adımı geçemiyorum " Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihaza senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın." yazısı mevcut ekranda telefonumu kullanamıyorum. Cihazda daha önce başka gmail hesabı kullanmadım. Cihazı sıfırlamadan önce gmail güvenliği için şifremi değiştirmiştim. Değiştirdiğim şifreyi girdiğim zaman bu uyarıyı veriyor. Başka gmail ile giriş yapmama izin vermiyor. Bazı sitelerde okuduğum kadarıyla gmail, google 72 saat güvenlik açısından girişe izin vermiyor deniyor ama çok mantıklı gelmedi bana. Yıllardır kullandığım hesabıma şimdi neden giriş yapamıyorum? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Aynı şey benimde başıma gelmişti cihazda kullandığın google play hesaplarını tek tek dene birde internet bağlantını kontrol et.eski şifreni tekrar koy gmail hesabına birde öyle dene

urbanist

Öğrenci
2 Şubat 2016
35
0
6
cihazda tek google play hesabı kullandım tek gmail hesabım var zaten şifremi değiştirdiğim için mi oldu bu anlamadım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İnternet bağlantısını kontrol et derken bağlantıda sıkıntı yok ki nasıl düzeltecem kafayı yedim 2 gündür uğraşıyorum.
Aynı şey benimde başıma gelmişti cihazda kullandığın google play hesaplarını tek tek dene birde internet bağlantını kontrol et.eski şifreni tekrar koy gmail hesabına birde öyle dene

aven

Öğrenci
26 Ocak 2016
25
0
1
evet arkadaşlar şuan itibari ile black sapphire rengiyle aranıza katılmış bulunmaktayım. umarım beni üzmez :)

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
evet arkadaşlar şuan itibari ile black sapphire rengiyle aranıza katılmış bulunmaktayım. umarım beni üzmez :)

Hayırlı olsun :) umarım üzmez. Ama benden bi tavsiye telefonu 3-4 günde bir kapatıp aç böylece rami sürekli rahatlatırsın. Böylece telefon seni max. seviyede mutlu eder.

Lazzz

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Hayırlı olsun :) umarım üzmez. Ama benden bi tavsiye telefonu 3-4 günde bir kapatıp aç böylece rami sürekli rahatlatırsın. Böylece telefon seni max. seviyede mutlu eder.
Alakası olmayan bir durum dostum boşuna açıp kapama ile uğraşma derim :D

Cihazı 9. ayda aldım sanırım tam hatırlamıyorum o zamandan beri 5-6 kere belki kapatmışımdır sürekli açık durur ram boşaltmam 1 kere donduğunu görmedim :)

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263

Cihazı 9. ayda aldım sanırım tam hatırlamıyorum o zamandan beri 5-6 kere belki kapatmışımdır sürekli açık durur ram boşaltmam 1 kere donduğunu görmedim :)
Ben daha az yeniden baslatmisimdir:)
Bir veya 2 kere kilit ekranini acarken bir kaldi ama onuda ekrani kapatip acinca geçti 4 ayda 2 kere bunu yapmasi normal:) hatta 5. Aya giriyorum:)

Osmn.

Asistan
13 Eylül 2015
220
3
18
Aynası Bende de oldu telefonu garantiye gönderecektim telefonu sıfırladım şifreyi de değiştirmiştim 3 gün beklemem lazımdı teli garantiye gönderdim 1 hafta sonra geldi sonra açtım yani 3 gün beklemen lazım

Lazzz

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Ben sidirlqmistim ilk aldığım zamanlarda benden de istemişti ama girmiştim mail adresini problem çıkartmamıştı.

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28

Alakası yok diyorsun da ,android cihazların tabiri caizse en kronik hastalığı ram yönetimidir. Bu sebeple ram in gereksiz yere şişmesi, uygulamalar kapalıyken bile azalmaması vs . İllaki bi soruna sebep oluyor ,yani donma vs yi kastediyorum . Ama telefonu yeniden başlatınca ram oto olarak temizleniyor ( hiçbir ram boşaltma programının yapamadığı kadar hem de teli kastırmadan) .

Ve note 5 in 4 GB rami var bu yüzden aldığından beri ram sıkıntısı yaşamadın . Yani s6 yada s6 edge ye sahip olsaydın muhakkak dediğime hak verirdin . Her neyse zaten ram sıkıntısı kimse çekmez ama tel iyice rahatlasın isteyen herkes kapatıp açmak zorunda .

ilk şarj olayını nasıl yaptınız peki
Klavuzunda yazıyor, önce şarjı fulle sonra çalıştır

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Alakası yok diyorsun da ,android cihazların tabiri caizse en kronik hastalığı ram yönetimidir. Bu sebeple ram in gereksiz yere şişmesi, uygulamalar kapalıyken bile azalmaması vs . İllaki bi soruna sebep oluyor ,yani donma vs yi kastediyorum . Ama telefonu yeniden başlatınca ram oto olarak temizleniyor ( hiçbir ram boşaltma programının yapamadığı kadar hem de teli kastırmadan) .

Ve note 5 in 4 GB rami var bu yüzden aldığından beri ram sıkıntısı yaşamadın . Yani s6 yada s6 edge ye sahip olsaydın muhakkak dediğime hak verirdin . Her neyse zaten ram sıkıntısı kimse çekmez ama tel iyice rahatlasın isteyen herkes kapatıp açmak zorunda .

Klavuzunda yazıyor, önce şarjı fulle sonra çalıştır
S6 edge ve s6 da 5.1.1 le problem yok abi 5.0.1 sorunuydu o ram sismesi ama isteyenler bence şöyle yapsin her sabah kalkinca yeniden baslat:) cok zor bir sey degil :) istiyorsaniz tabi ben yapmiyorum :)

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Isterseniz gelistirici seceneklerden arka planda calisanlari en fazla 4 yaparakta ram kullanimini azaltabilirsiniz

hkndmrlp42

Müdavim
Müdavim
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
Yeniden başlat olayının ram ile bağlantısını nasıl kurdunuz bilemiyorum ama ben bir faydasını görmedim ( özel olarak denemedim çeşitli nedenlerden yeniden başlatmışlığım var ) geçenlerde boştaki ram nedir bakayım dedim 2.2 gb yazıyordu. Telefonu alalı 20 gün falan oldu ikinci note 5 aldığımda açtım daha kapanmadı. 2.2 gb ram boşta hangi telefon var ?

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Yeniden başlat olayının ram ile bağlantısını nasıl kurdunuz bilemiyorum ama ben bir faydasını görmedim ( özel olarak denemedim çeşitli nedenlerden yeniden başlatmışlığım var ) geçenlerde boştaki ram nedir bakayım dedim 2.2 gb yazıyordu. Telefonu alalı 20 gün falan oldu ikinci note 5 aldığımda açtım daha kapanmadı. 2.2 gb ram boşta hangi telefon var ?
Abi yeniden baslatma rami boşaltır adam hakli:) ve yeniden baslatma olayini bu kadar zor gormenizi anlamiyorum 10 saniye suruyor alt tarafi

hkndmrlp42

Müdavim
Müdavim
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
Abi yeniden baslatma rami boşaltır adam hakli:) ve yeniden baslatma olayini bu kadar zor gormenizi anlamiyorum 10 saniye suruyor alt tarafi
Rami boşaltıp boşaltmaması bize ekstra bir fayda sağlamıyor bende bunu belirtmeye çalışıyorum. Note 3, s4 falan kullanmıyoruz farkına varın artık :) yeniden başlatana kadar smart managerden temizleyin ki ekstra bir fayda yine hissetmezsiniz.

yahyamert38

Asistan
5 Nisan 2015
175
12
18
Benimkininde boş ram miktarı o civarlara çıkıyor temizleyince 2.2 falan.Telefon rahat çalışıyor res atmaya lüzum yok bencede ama res atınca ram dahada rahatlar buda bir gercek

yahyamert38

Asistan
5 Nisan 2015
175
12
18
ilk şarj olayını nasıl yaptınız peki
Eskide kaldı o pilin kendine gelmesi icin aksamdan sabaha kadar sarjda kalması.ilk sarj ya normal sarj edin %100 olunca bi yarim saat falan dursun cikarin sonra ilkten sarj hizli gidebilir yavas yavas alisacak 1 haftada falan tam rayina oturur pil

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Rami boşaltıp boşaltmaması bize ekstra bir fayda sağlamıyor bende bunu belirtmeye çalışıyorum. Note 3, s4 falan kullanmıyoruz farkına varın artık :) yeniden başlatana kadar smart managerden temizleyin ki ekstra bir fayda yine hissetmezsiniz.
Oda dogru rami temizlersende olur:) yok canim note 3 s4 kullandigimizi sanmiyoruz:)

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Zaten android ram kullanir
Yani bosluk kalmamasi veya azalmasi androidde etki yaratmaz. Benim ram %57 ile %70 arasinda oluyor 70 falan olunca temizlerim genelde

Sh3kiL

Müdavim
Müdavim
4 Temmuz 2015
1,089
138
243
Zaten android ram kullanir
Yani bosluk kalmamasi veya azalmasi androidde etki yaratmaz. Benim ram %57 ile %70 arasinda oluyor 70 falan olunca temizlerim genelde
bende aynı 70 olunca reset atıyom bazen baya rahatlıyor 42lere dusuyor uzun zaman gıdıyor zaten tekrar :)