Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
cok basit 70 oldumu ram kullanımı kasılmalar oldugu anlasılıyor teb app de mesela baya kasılıyor bende reset atınca seri oluyor :)
Bende hiçbir kasılma yok, siz dolunca kasar diye düşünüdüğünüzden beyniniz size dolduğu zaman kasıyor gibi oyun oynuyordur şuan baktım 400 mb boş ram var ben arayuzde takılmaya bile rastlamadım :D

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Bende hiçbir kasılma yok, siz dolunca kasar diye düşünüdüğünüzden beyniniz size dolduğu zaman kasıyor gibi oyun oynuyordur şuan baktım 400 mb boş ram var ben arayuzde takılmaya bile rastlamadım :D

Bende de boş ram 800 ile 500 mb arasında olur hep, kasılmalara da rastlamadım ama reset atınca boş ram 1.9 GB oluyor . Yani baya bi rahatlıyor telefon . Kastettiğim rahatlık buydu benim . Neyse bu konuya çok takılmayalım 4 GB ram her türlü kurtarıyor işi.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Teorik olarak evet ama ram temizleyince 1.6 GB ram oluyor bende en fazla , ama kapatıp açınca 1.9 GB oluyor bazen de daha fazla . Yani kapatıp açmak daha mantıklı bence .
Smart manager kolayima geliyor:) %70 gorursem basarim managere ama 70 de de problem olmuyor suana kadar telefon hic delirtmedi beni

gokhan999

Doçent
21 Haziran 2015
958
76
28
Bende de boş ram 800 ile 500 mb arasında olur hep, kasılmalara da rastlamadım ama reset atınca boş ram 1.9 GB oluyor . Yani baya bi rahatlıyor telefon . Kastettiğim rahatlık buydu benim . Neyse bu konuya çok takılmayalım 4 GB ram her türlü kurtarıyor işi.
9a411cecd6c235d3ef04a2992076af86.jpg

Bende boş ram 300 mb kasma olmuyor.. Cyanogenmod farkı diyorum[emoji2]

kenji

Asistan
20 Kasım 2008
116
1
18
1 haftadır note 5 kullanıyorum fakat telefonla konuşurken birden beklemeye alıyor, 2 dakika boyunca konuşuyorum karşıdan ses soluk çıkmayınca ancak farkına varıyorum, bu da beni deli ediyor telefondan soğumaya başladım iyice.
Telefonu kulağıma götürdüğüm vakit ekran kapanıyor ama ufak bir oynama yapınca ekran açılıyor ve bu arada kulağım beklemeye al tuşuna değiyor bir türlü bunu çözemedim daha önce 1 sene note 4 kullandım ama bir kere bile başıma gelmedi böyle bir şey.

note 4 kullanırken resim,müzik ve video gibi medyaları ekranda beliren bir tuşla tv ekranına yansıtıyordum bu çok kullanışlı oluyordu ama bu telefonda nalet şeyi nereye yerleştirdiler bulamadım bir türlü.

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
1 haftadır note 5 kullanıyorum fakat telefonla konuşurken birden beklemeye alıyor, 2 dakika boyunca konuşuyorum karşıdan ses soluk çıkmayınca ancak farkına varıyorum, bu da beni deli ediyor telefondan soğumaya başladım iyice.
Telefonu kulağıma götürdüğüm vakit ekran kapanıyor ama ufak bir oynama yapınca ekran açılıyor ve bu arada kulağım beklemeye al tuşuna değiyor bir türlü bunu çözemedim daha önce 1 sene note 4 kullandım ama bir kere bile başıma gelmedi böyle bir şey.

note 4 kullanırken resim,müzik ve video gibi medyaları ekranda beliren bir tuşla tv ekranına yansıtıyordum bu çok kullanışlı oluyordu ama bu telefonda nalet şeyi nereye yerleştirdiler bulamadım bir türlü.
Beklet yazısı yüzün ile temas edince öyle yapıyor çoğu kişinin başına geldi bu olay.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

6 gb ram bile koysan 4.5- 5 gb ı kullanımda olacak android işletim sistemi öyle çalışır ve gayet normal bir durum.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263

Ses soluk gelmemeli ve ben de o kulak olayi olmuyor cok bastirma teli telefonla konusurken ses acma tusuna basarak sesi yükselt o dusuktur

gokhan999

Doçent
21 Haziran 2015
958
76
28
Beklet yazısı yüzün ile temas edince öyle yapıyor çoğu kişinin başına geldi bu olay.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

6 gb ram bile koysan 4.5- 5 gb ı kullanımda olacak android işletim sistemi öyle çalışır ve gayet normal bir durum.
4 gblık rami olan telefonda ram muhabbeti yapıyorsunuz.. Cidden konu kalmamış o zaman. Benimkinin 800 mb rami var. Siz kalmış 800 mb boş ramim var muhabbeti yapıyorsanız nexus 6p öneririm 2.5g+ boş rami gören telefon. İçinde program yüklemediyseniz 2.7gb boş rami oluyor.

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Arkadaş ben ne dersem diyeyim size laf anlatamıyorum alın telefonunuzu ne yaparsanız yapın başka birşey demiyorum.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
4 gblık rami olan telefonda ram muhabbeti yapıyorsunuz.. Cidden konu kalmamış o zaman. Benimkinin 800 mb rami var. Siz kalmış 800 mb boş ramim var muhabbeti yapıyorsanız nexus 6p öneririm 2.5g+ boş rami gören telefon. İçinde program yüklemediyseniz 2.7gb boş rami oluyor.
Keyfimiz oyle istiyor konusuyoruz:) konusacak konu yok kardesim problem mi var

ezel56

Asistan
20 Ekim 2015
279
41
28
Bu arama esnasında flaş bildirimini nasıl aktiflestiriyoruz yani biri aradığında ya da mesaj geldiğinde flaş yanip sonucek

sahinsahiner

Asistan
3 Eylül 2014
278
50
28
Merhaba arkadaşlar Bende bugün note 5 alarak aranıza katıldım fakat bi sorum olcak klavyesi bi tuhaf kenarda bi ok var tıklayınca sağ tarafa geçiyor sonra sol tarafta bi ok çıkıyor tıklayınca sola geçiyor klavye. Çok küçük duruyor tuşlar falan. Klavyesi böyle mi yoksa duzeltebiliyirmuyuz ben alt tarafı komple kaplasin istiyorum

TttEee

Asistan
30 Ekim 2015
106
12
18
Merhaba arkadaşlar Bende bugün note 5 alarak aranıza katıldım fakat bi sorum olcak klavyesi bi tuhaf kenarda bi ok var tıklayınca sağ tarafa geçiyor sonra sol tarafta bi ok çıkıyor tıklayınca sola geçiyor klavye. Çok küçük duruyor tuşlar falan. Klavyesi böyle mi yoksa duzeltebiliyirmuyuz ben alt tarafı komple kaplasin istiyorum
Ayarlar>Ekran>Tek elle çalıştırma kısmından kapatabilirsiniz.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Hosgeldin aramiza memnun kalirsin umarim ki kalacaksında

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Hosbulduk. Evet memnunum şimdilik vlbi sıkıntı yok gibi yalnız şarjı çok az gidiyor sanki kutudan cikardigimda yüzde 1 şarjı vardı kapadım şarja taktım 2 saat falan şarja durdu 13.30 gibi çıkardım şarjdan şu an yüzde 25
3.30 ile 5 saat arasi ekran suresi alacaksin benim oyle cok kullanmama ragmen