Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
inşaat teknikeriyim ve yanımda ajandamı ve fotograf makinesini taşımaktan sıkıldım. kalemi ve kamerası beni mutlu edecektir diye tahin ediyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iphone da o stabiliteliğin gittiğini çok rahat bi şekilde her güncellemeden sonra farkedebiliyodum.
O zaman al kesinlikle kalem cok isine yarar senin kamera konusunda da muazzam simdiden gule gule kullan
Her isletim sisteminin islevselligi arttikca stabilite azalir. Onemli olan hem islevsel hemde stabil bir yazilim saglayabilmektir.
Iosda eski stabilitesini kaybetmesi normal daha da kaybedecek

aven

Öğrenci
26 Ocak 2016
25
0
1
Açıkçası daha önce hiç iphone kullanmadım o yüzden farkları sıralayamam ama neden hep note serisi seçtiğimi anlatabilirim . Mesela ekranı ikiye bölmek inanılmaz avantajlı birşey, herkes youtube dan şarkı açıp sosyal medya da takılmayı ister fakat youtube arka plan da çalışmadığından bu olmaz. Ama ekran ı ikiye bölerek note serisinde rahatça istediğini yaparsın. Üste youtube altta WhatsApp kullanırsın. Hem şarkı çalar hem da chat yaparsın. Hatta bir uygulamayı köşesinden tutup ufaltma gibi imkanında var yani abartıp bir ekrana 4 uygulama bile yaparsın. Veya bi kelimeyi çevireceğim diyelim ama kelime çok tuhaf aklımda tutamıyorum ve o kelimeyi kopyalama şansım da yok ve o uygulama çift ekrana uygun değil diyelim . O zaman köşesinden tutup ufaltıyorum ve çeviriyi açıyorum ekranın yanında çeviri var diğer yanında kelime rahatça yaz . Kalem e gelince , annen marketten bi dolu şey almanı istedi farz et . Çıkarıyorsun kalemi rahatça notu alıp çıkıyorsun evden , ne kağıt israfı nede ezberlemek için zorlanma hiç biri yok . Yahut özel ders veren biriyim ve öğrencime sınav yapacağım (başıma geldi ) . Açıyorsun world u yazıyorsun sınavı, çocuğun evinde pc ye atıyorsun sınavı o da çözüyor ,yine israf sıfır. Üstelik te kağıtla falan da uğraşmıyorsun, veya üni de bi sunum yapacaksan PowerPoint ı aç hazırla sunumu git ve sun vs vs . Tıpkı bir tablet rahatlığında ama aynı zamanda da telefon olan bi alet bu anlayacağın. Daha birçok kolaylığı var ama bunlar bile ikna olman için yeter bence :)
tam benim isteklerimi karşılayacak galiba inşallah

aven

Öğrenci
26 Ocak 2016
25
0
1
O zaman al kesinlikle kalem cok isine yarar senin kamera konusunda da muazzam simdiden gule gule kullan
Her isletim sisteminin islevselligi arttikca stabilite azalir. Onemli olan hem islevsel hemde stabil bir yazilim saglayabilmektir.
Iosda eski stabilitesini kaybetmesi normal daha da kaybedecek
2 hafta içinde bende sizin aranızdaki yerimi alacağım inşallah.

hkndmrlp42

Müdavim
Müdavim
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
Bana bildirim gelmiyor forumu takip edemiyorum bu yüzden neden böyle oldu anlamış değilim ayarlarda da sıkıntı yok. Kaldırıp tekrar kursam düzelir mi ?

Paganini58

Asistan
25 Ocak 2015
322
68
28
Internette bulamadin mi hic cevap

Hiç bir cevap yok. Üzgünüm ama kimisine göre değil ama bana göre bir cihaz için büyük kayıp, daha doğrusu böylesi bir cihaz için büyük kayıp. kablosuz görüntü aktarımı anlık ufakta olsa Gecikmelere sebebiyet veriyor ve kaliteli olmuyor. Üzülerek Note 5 almaktan vazgeçtim.

Kamera kalitesi ve ekran olarak ve Slim 2K kablolu aktarımına sahip LG G4 şu anda daha mantıklı. Performans olarak Note 5 değil belki ama, bir kaç yönüyle artısı da yok değil.

Herkes cihazını güle güle kazasız belasız kullansın.

Osmn.

Asistan
13 Eylül 2015
220
3
18
Ses tuslarinda sorun vardı acaba garantiye gidince tuşları açmak için telefonu bir yere mi sürttüler :(

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Hiç bir cevap yok. Üzgünüm ama kimisine göre değil ama bana göre bir cihaz için büyük kayıp, daha doğrusu böylesi bir cihaz için büyük kayıp. kablosuz görüntü aktarımı anlık ufakta olsa Gecikmelere sebebiyet veriyor ve kaliteli olmuyor. Üzülerek Note 5 almaktan vazgeçtim.

Kamera kalitesi ve ekran olarak ve Slim 2K kablolu aktarımına sahip LG G4 şu anda daha mantıklı. Performans olarak Note 5 değil belki ama, bir kaç yönüyle artısı da yok değil.

Herkes cihazını güle güle kazasız belasız kullansın.

Sidesync kablolu bir şekilde telefonu bilgisayara aktarıyor hemde telefon ekranına pc faresini sürükleyebiliyorsun. Anlayacağın bir note 5 sidesync yi araştır derim ,tam sorun neydi bilmiyorum ama bir dediğim programı araştır.

Paganini58

Asistan
25 Ocak 2015
322
68
28
Sidesync kablolu bir şekilde telefonu bilgisayara aktarıyor hemde telefon ekranına pc faresini sürükleyebiliyorsun. Anlayacağın bir note 5 sidesync yi araştır derim ,tam sorun neydi bilmiyorum ama bir dediğim programı araştır.

Sorunumuz HDMI ile görüntü aktarımı sağlamak. MHL desteği Note 5 de kaldırılıdı. Slim Port mu Yoksa MHL mi ya da ne tür adaptör sorusunun cevabını hiç bir şekilde alamıyorum. XDA da bir konu açılmış. Orada da cevap yok.

S

s pen ci

SDN Okuru
Arkadaşlar 1 aydır note 5 kullanıyorum. Bilmem farkettiniz mi ama s pen ekranın sag ve sol altına geldigi zaman uzaktan imleç kayboluyor. S pen ekrarın sag ve sol altında işlemiyor. Bunlara ek olarak benim telefonumda da sol üst taraftada biraz hassasiyet kaybı söz konusu. Konu ile ilgili acaba benim bir problemim mi diye düşündüm. Hayır 0 bir ürünlede karşılaştırdım. Ekran köşelerinde özellikle alt sag solda bir işlememezlik söz konusu. Sizlerdede böylemi ?

S

s pen

SDN Okuru
Arkadaşlar 1 aydır note 5 kullanıyorum. Bilmem farkettiniz mi ama s pen ekranın sag ve sol altına geldigi zaman uzaktan imleç kayboluyor. S pen ekrarın sag ve sol altında işlemiyor. Bunlara ek olarak benim telefonumda da sol üst taraftada biraz hassasiyet kaybı söz konusu. Konu ile ilgili acaba benim bir problemim mi diye düşündüm. Hayır 0 bir ürünlede karşılaştırdım. Ekran köşelerinde özellikle alt sag solda bir işlememezlik söz konusu. Sizlerdede böylemi ?

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Bende yok sorun sag alt kosede en dibe gidince kayboluyor e orayada zaten isim olmaz ki

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Sorunumuz HDMI ile görüntü aktarımı sağlamak. MHL desteği Note 5 de kaldırılıdı. Slim Port mu Yoksa MHL mi ya da ne tür adaptör sorusunun cevabını hiç bir şekilde alamıyorum. XDA da bir konu açılmış. Orada da cevap yok.

Malesef hdmi ile televizyona nasıl bağlanır bilmiyorum ama dediğim sidesync ile telefonu pc ye bağlıyorsun ve sonrada pc yi televizyona bağlarsan telefonu televizyona bağlamış oluyorsun hahah biraz dolambaçlı oldu . Bu arada hdmi ile görüntü aktarımı neden bu kadar önemli diye merak ettim ,bi mahsuru yoksa söyler misin :) .

Hayır bende sıkıntı yok . En fazla 3 mm lik bi yere kadar indirdim anca kayboldu imleç, o kısımda lazım değil zaten :)

Osmn.

Asistan
13 Eylül 2015
220
3
18
Antutu da 3D bölümde garden var orda benim telefon kasıyor ve ordan 8 000 puan aldı normal note 5 13 000 puan almış benimkinde sorun mu var