Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Denek 3 gün hiç inanasım gelmedi...
dde57eeac0891d9fe1ec47b04b4f7e17.jpg
Yine mi bozdu yoksa şarjı 😕

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bu yorumu Sony, Apple, LG gibi markalar için söylemiş olsaydınız pek inanmazdım ama Samsung ne yazık ki böyle. Ota üzerinden gelmediği sürece güncelleme yapmamaya özen gösterin fakat bu kies zımbırtısı telefonların kullandıkları bilgisayar yazılımı? örnek Apple: İtunes, LG: LG pc suite gibi. Eğer öyle ise ve oradan gelen güncelleme bu duruma getirmişse yazık olmuş.

Peki güncelleme betadır gibi uyarılar varmıydı? stabil sürüm olsa ota üzerinden neden dağıtmasınlar? direk ön yargılı davranmamakta fayda var.
Note 4 un hangi modeli ki otadan güncelleme gelmemiş ? Ben de Samsung'un odinle yapılan işlemlerinin çok iyi olduğu kanaatindeyim. Ve özellikle Türkiye rom ları çok çok stabil. En son bunu Ace 2 modelinde tecrübe ettim. Kiesle kendi yaşadığım bi sorunu anlatayım. Ace 2 ye 4.1.2 güncellemesi gelmişti. Ama Türkiye'de forumlarda yarısı çok kötü yarısı da çok iyi diyordu. Ben de gittim Kiesle güncelledim. Meğerse bi kaç ay sonra farkına vardım ki bu olay paralel ithalat üründe olmuş. Almanya guncellemesini almışım. Telefon kafayı yedi. Ardından temiz bi Türkiye romu kurdum telefon gayet stabil bi hal aldı. Ram 550 mb görünürken 625 e yükseldi. Bu tip şeyler sorun olabiliyo

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Note 4 un hangi modeli ki otadan güncelleme gelmemiş ? Ben de Samsung'un odinle yapılan işlemlerinin çok iyi olduğu kanaatindeyim. Ve özellikle Türkiye rom ları çok çok stabil. En son bunu Ace 2 modelinde tecrübe ettim. Kiesle kendi yaşadığım bi sorunu anlatayım. Ace 2 ye 4.1.2 güncellemesi gelmişti. Ama Türkiye'de forumlarda yarısı çok kötü yarısı da çok iyi diyordu. Ben de gittim Kiesle güncelledim. Meğerse bi kaç ay sonra farkına vardım ki bu olay paralel ithalat üründe olmuş. Almanya guncellemesini almışım. Telefon kafayı yedi. Ardından temiz bi Türkiye romu kurdum telefon gayet stabil bi hal aldı. Ram 550 mb görünürken 625 e yükseldi. Bu tip şeyler sorun olabiliyo
Odin kiesden iyidir ama.

Ace 2 dersen mağduru burada. Hiç iyi telefondur diye övmeyin beni delirtiyor.

Birinci dahili depolama ikiye bolunmus bir de sd kart uç oluyor toplam bellek. Neden böyle olmuş anlamadım. S3 minide bile böyle değil. Uygulamalar hafıza kartına taşınmıyor. Sadece obb klasörü vold.fstab ile taşınıyor.

Cyanogenmod 12'nin stabil sürümü çıksın gözümü karartıp kuracağım. Hala yeterli gelmedi bana betaları.

Tr jellybean bu arada benimki.

Arkada ne zaman bir şeyleri unutsam ekran kararıyor 10 dakika falan kullanım dışı kalıyor. Açma kapama tuşuna yapışıyorum direkt. Hatta yalan yok tuş içeri girdi bu restart ihtiyacı yüzünden.

Bu arada jellybean sağ olsun cazibelerinden biri de sorunsuz görüntü sunan gb versiyonundaki telefonumun jbde siyah resimlerde korkunç bir leke bırakması. Forumlarda gbye dönüşün bu kronik sorunun çözmeyeceği belirtiliyor. Bende de var. Aslında garantiye versem bana sapasağlam bir cihaz verirler mi diye düsünüyorum ama sanmam. Yenilerler. Ihtiyacım yok 15 gun cihazımdan ayrı kalmaya. Anlamadım bunun mantığını ama forumlarda bundan yanan çok kişi gördüm. Açıkçası bunu pek de umursamadım çünkü en kötü sorun o kullanim dışı kalma.

Bir de bana özel oluşmuş sorun recovery benim sdkartımı okumuyor hiçbir şekilde. Ama sadece benim kartım. Uğursuzluk bu ya işte.

S3 mini satsın diye S advance ve Ace 2'yi bu hâle düşürmelerine gerek yoktu. Son avusturya ve hollanda romu öneriliyor ama ya daha kötü olursa diye karışmıyorum.

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Odin kiesden iyidir ama.

Birinci dahili depolama ikiye bolunmus bir de sd kart uç oluyor toplam bellek. Neden böyle olmuş anlamadım. S3 minide bile böyle değil. Uygulamalar hafıza kartına taşınmıyor. Sadece obb klasörü vold.fstab ile taşınıyor.

Cyanogenmod 12'nin stabil sürümü çıksın gözümü karartıp kuracağım. Hala yeterli gelmedi bana betaları.

Arkada ne zaman bir şeyleri unutsam ekran kararıyor 10 dakika falan kullanım dışı kalıyor. Açma kapama tuşuna yapışıyorum direkt. Hatta yalan yok tuş içeri girdi bu restart ihtiyacı yüzünden.

Bu arada jellybean sağ olsun cazibelerinden biri de sorunsuz görüntü sunan gb versiyonundaki telefonumun jbde siyah resimlerde korkunç bir leke bırakması. Forumlarda gbye dönüşün bu kronik sorunun çözmeyeceği belirtiliyor. Bende de var. Aslında garantiye versem bana sapasağlam bir cihaz verirler mi diye düsünüyorum ama sanmam. Yenilerler. Ihtiyacım yok 15 gun cihazımdan ayrı kalmaya. Anlamadım bunun mantığını ama forumlarda bundan yanan çok kişi gördüm. Açıkçası bunu pek de umursamadım çünkü en kötü sorun o kullanim dışı kalma.

Bir de bana özel oluşmuş sorun recovery benim sdkartımı okumuyor hiçbir şekilde. Ama sadece benim kartım. Uğursuzluk bu ya işte.

S3 mini satsın diye S advance ve Ace 2'yi bu hâle düşürmelerine gerek yoktu. Son avusturya ve hollanda romu öneriliyor ama ya daha kötü olursa diye karışmıyorum.
Yok ben Ace 2 iyi demedim kiesle guncellemede yaşadigim sorundan bahsettim. 😊 şu an kardeşim türkiye romu nu sorunsuz kullanıyor. İnşallah sizdeki problemler olmaz. Diğer rom larda da kamera rehber vs sorunları yaşamıştık şimdilik bi sorun yok. 😊

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Odin kiesden iyidir ama.

Yok ben Ace 2 iyi demedim kiesle guncellemede yaşadigim sorundan bahsettim. 😊 şu an kardeşim türkiye romu nu sorunsuz kullanıyor. İnşallah sizdeki problemler olmaz. Diğer rom larda da kamera rehber vs sorunları yaşamıştık şimdilik bi sorun yok. 😊

ANTİKACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar parlak kısımlarda matlasma yasayaniniz oldu mu ?
Takribe 25 günlük beyaz note 4. USB giriş yerine denk gelen metal çerçevenin parlak kısmı kararmaya başladı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Söylemeyi unuttum. İş yerindeki arkadaşımın siyah renkli Note 4 üne ait telefonunda aynı yeri matlaşarak kararmaya başlamış.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Takribe 25 günlük beyaz note 4. USB giriş yerine denk gelen metal çerçevenin parlak kısmı kararmaya başladı.

Söylemeyi unuttum. İş yerindeki arkadaşımın siyah renkli Note 4 üne ait telefonunda aynı yeri matlaşarak kararmaya başlamış.
Teşekkürler bayağı araştırdım bunu herkes bundan müzdarip bir kaç ay içerisinde samsung'un bu çerçeveler yüzünden başı çook ağrıyacak.

ANTİKACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zannedersem el ile en fazla temas eden kısım orası oluyor. Herhalde kararma o nedenle oluyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Zannedersem el ile en fazla temas eden kısım orası oluyor. Herhalde kararma o nedenle oluyor.
Evet el ile temas eden yerler ancak bu bu kadar erken olmamalı. Örneği iphone 5s te var, ben hiç iphone 5s parlak kenarlarının karardığını görmedim şahsen kullandım ve yaşamadımda öyle bir olay. Bu tamamen samsungun malzeme kalitesinden kaynaklanan bir üretici hatası.

ANTİKACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet el ile temas eden yerler ancak bu bu kadar erken olmamalı. Örneği iphone 5s te var, ben hiç iphone 5s parlak kenarlarının karardığını görmedim şahsen kullandım ve yaşamadımda öyle bir olay. Bu tamamen samsungun malzeme kalitesinden kaynaklanan bir üretici hatası.
Söylediklerinize katılıyorum. İphone 5 imde kullanmadan değilde sadece yere düşürmüş olmamdan kaynaklanan boya atması vardı. Note 4 daha öncede dediğim gibi farklı bir cihaz. Samsung yeni uygulamaya başladığı metal çerçeve işini gerekli ar-ge çalışması yapmadan önce üretmeye başlamış. İphone 4 den beri hemen hemen bütün markalara ait akıllı telefonlar elimden geçti. Dediğim gibi Note 4 farklı bir cihaz, fakat kasanın kalitesi şimdiden biraz kaba olacak ama su koyvermeye başladı. Bakalım ileride başka sorun çıkacakmı?

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
El temasıyla ilgisi yok. Ben telefonu hiç açmadan, kullanmadan kılıf taktım. Kılıfsız 10sn bile kullanmadım.
Hava, nem vs gibi Çevre şartlarıyla ilgili olabilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
El temasıyla ilgisi yok. Ben telefonu hiç açmadan, kullanmadan kılıf taktım. Kılıfsız 10sn bile kullanmadım.
Hava, nem vs gibi Çevre şartlarıyla ilgili olabilir.
El ile ilgisi var. Terleyen eldeki ter ile veya hem ile kararma %500 daha hızlı gerçekleşiyor.

346346yuki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu yorumu Sony, Apple, LG gibi markalar için söylemiş olsaydınız pek inanmazdım ama Samsung ne yazık ki böyle. Ota üzerinden gelmediği sürece güncelleme yapmamaya özen gösterin fakat bu kies zımbırtısı telefonların kullandıkları bilgisayar yazılımı? örnek Apple: İtunes, LG: LG pc suite gibi. Eğer öyle ise ve oradan gelen güncelleme bu duruma getirmişse yazık olmuş.

Peki güncelleme betadır gibi uyarılar varmıydı? stabil sürüm olsa ota üzerinden neden dağıtmasınlar? direk ön yargılı davranmamakta fayda var.

ben her zamanki gibi cihazi bilgisayara bagladim baglanti kurulunca guncelleme olduguna dair uyari geldi bende yeni surum 5.0.1 lollipop oldugunu gorunce kabul ettim sonucta kies3 bu marknin kendi programi ve bende bunu daha once kullandigim telefonlarimi bu yolla guncelliyordum hic sorun yoktu. ama bu seferki gercekten tam bir hayal kirikligi ve kullandigim son samsung telefonum olacak sanirim.

cihazim samsung note 4 exynos islemcili ha bu arada ulkeden ulkeye farkediyormu bilmem ama ben suudi arabistandayim ve burada guncelledim telefonuda buradan almistim guncellenene kadar cihaz super calisiyordu. ilk guncelledigim cihazim degil bu ama bu sorunu ilk bu cihazda yasadim.

346346yuki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz kullanımında bir sıkıntı yok.5.0.1 güncellemesinden sonra cihaz iphone 5s gibi şarj tüketir oldu.4.4.4 de çok güzeldi.Bir de mesajlaşma uygulamasında iken kilit tuşuna bastığımda kapatmıyor bazen.Kapatırken gelen ses kesik geliyor, ekran kararıyor ama gerçekte kapatmıyor.5.0.1 sürümünde böyle bir sorunla karşılaşan var mı?Ya da sadece bende mi var?Şarj konusuna kafayı takmayacaksan al tabi.Bir süre 4.4.4 kullanıp 5.0.1 e geçtiğinde eskisini arayacaksın bu da kesin bilgidir.

bendede 5.0.1 guncellemesini yapana kadar cok guzeldi ne olduysa guncellendikten sonra pili hizli tuketip cok isinmasi programlarin stabil calismamasi donma ve tikladiginda komutu algilamama veya gec algilama sorunu tam bir rezalet.

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
El ile ilgisi var. Terleyen eldeki ter ile veya hem ile kararma %500 daha hızlı gerçekleşiyor.

Alalı 5 ay oldu daha temperli cam haricinde hiçbir koruyucu kılıf takmadım gün içerisinde aktif olarak kullanıyorum haliyle terliyoda ama en ufak bi kararma söz konusu bile değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bugun note 4 veya lg g4 alacam ikisi arasında kaldım lütfen yardımcı olurmusunuz

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Alalı 5 ay oldu daha temperli cam haricinde hiçbir koruyucu kılıf takmadım gün içerisinde aktif olarak kullanıyorum haliyle terliyoda ama en ufak bi kararma söz konusu bile değil
İlk çıkan seri değil o zaman sizin ki yada bizim ki ilk seri değil. Temperli cam ı nerede uygulattiniz? Arıyorum ama her yerde fiyatı 50 tl nin üzerinde.

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk çıkan seri değil o zaman sizin ki yada bizim ki ilk seri değil. Temperli cam ı nerede uygulattiniz? Arıyorum ama her yerde fiyatı 50 tl nin üzerinde.

Normal bi telefoncuda 20 tl ye aldım
İlk seri olduğunu sanmıyorum hatırladığım kadarıyla ekim gibi çıktı ben şubatın başında aldım

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
kardş seni yanlış yönlendirmek istemem ama note 4 üst düzey bir cihaz çok kullanışlı ve 5.0.1 stabil batarya 4.4.4 kadar gitmediği bir gerçek neyse çerçevesi falanda sağlam 6 aydır kullanıyorm sorun yok kameraları falan çok iyi ama ben çok üst düzey kamera istiyorum diyosan g4 ve s6 var ama note 4 hemen hemen bunlarla aynı gibi çekiyor aradaki fark çok az güncelleme hastasıysan android hiçbir telefonu alma fanlık yapmaya gerek yok he güncelleme sorun değilse bence note 4 al kurtul LG ye falan bulaşma derim bu kadar diyeceklerim seni yanlış yönlendirmek istemem ama bence note 4 G4 den iyi exynos 5433 zaten tartışılmayacak bir işlemci

keremtunaa

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Yılını doldurmadan çerçeve değişeceklerini sanmıyorum.Hatta değişeceklerini hiç sanmıyorum.Note 3'ler Note 4'den daha kötü durumdalar.Hala öyle kullananlar var.

ANTİKACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 11108Ekli dosyayı görüntüle 11109

Note 4 e ait USB girişindeki kararma. Yalnız bugün iş yerindeki arkadaşımın Note 4 ündeki bir detay dikkatimi çekti. İfadesine göre telefonu alır almaz kılıf ile kullanmaya başlamış. Benim telefonda kılıf yok. Onun telefonunda da USB giriş yeri altında kararma var. Arkadaşım makine mühendisi, ifadesine göre parlak kısım elektro statik boyaymış. Şarj sırasında meydana gelen manyetik oluşumlar parlak kısımdaki kaplamanın bozulmasına neden olabilirmiş. İyi akşamlar.

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Böyle birşeyin manyetik alanla açıklanması mantıklı değil bence. Elwktrostatik boya boyama işlemi esnasında boya tanelerine farklı boyanacak yüzeye farklı bir elektrik yükü verip mıknatıs mantığıyla boyanmamış yer kalmamasının sağlanması işlemidir. Boya yapıldıktan sonra manyetik alanlar etki edemez yani.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ekli dosyayı görüntüle 11108Ekli dosyayı görüntüle 11109

Note 4 e ait USB girişindeki kararma. Yalnız bugün iş yerindeki arkadaşımın Note 4 ündeki bir detay dikkatimi çekti. İfadesine göre telefonu alır almaz kılıf ile kullanmaya başlamış. Benim telefonda kılıf yok. Onun telefonunda da USB giriş yeri altında kararma var. Arkadaşım makine mühendisi, ifadesine göre parlak kısım elektro statik boyaymış. Şarj sırasında meydana gelen manyetik oluşumlar parlak kısımdaki kaplamanın bozulmasına neden olabilirmiş. İyi akşamlar.
Sizin parlak kısımlar yıne o kadar parlıyor benim parlak kısımlar bu kadar bile parlamıyor .

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar mal bu yapacak birşey uok. Artık note 5 de s6 tarzı bir kasa bekleyeceğiz. Telleri değişecez