Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Arkadaşlar 1 hafta evvel kernelini çökerttigim ve hiç bir bilgisayar muhendisinin yapamadigi teli ben düzelttim.Nasılmı öncelikle SDN ekibine çok teşekkur ediyorum boyle guzel bi site kurdukları için ardından NOTE 4 KULLANICILARI KULÜBÜNE tesekkur ediyorum bana yardumci olduklari için ve son olarak [MENTION=391475]celalettinaktas[/MENTION] arkadaşımıza teşekkur ediyorum onun engin bilgileri sayesinde cihazı onarabildim[emoji4]

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
İnşallah bundan sonra sorunsuz ve sağlıklı günlerde kullanırsınız elimizden bir şey geldiyse ne mutlu bilgi paylaştıkça güzel.

keremtunaa

Asistan
8 Aralık 2014
332
19
18
Arkadaşlar telefonu alalı 1 sene oldu olacak.Bu süre zarfında 1 kere kamerası, 1 kere ekranı değişti ve cihaz yine saçmalamaya başladı.%39 da iken tak diye kapandı.Açtım şarja taktım %0 da şarj etmeye başladı.Tekrar kapattım şarja taktım %43'ten şarj etmeye başladı.1 haftada 3 kere kendi kendine kapandı.Bunu daha önce kamera değişiminden önce yapmıştı.Cihaz 3.kez(resmiyette) servise gidecek.Gayriresmi olarak nitelendireceğim olay ise kamerayı tamir ettikten sonra ekran açıklığı yüzünden 2 kere servise götürmem ve servisin prese koyduk şimdi veririz demeleri oldu.Şimdi cihazımı çok sevmeme rağmen Samsung'un bu yaptıkları dolayısıyla ücret iadesi ya da cihaz değişimi talep edebilir miyim?Ne dersiniz?

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Kardeş bu samsung muşteri memnuniyeti diye kendinin bozdugu telide alirlar yok garanti disinda bu diyipte kusurlu urunude almayabilirler siz iyisimi bi şikayetvar i ayaga kaldirin firmalar en cok ondan korkar

keremtunaa

Asistan
8 Aralık 2014
332
19
18
Kardeş bu samsung muşteri memnuniyeti diye kendinin bozdugu telide alirlar yok garanti disinda bu diyipte kusurlu urunude almayabilirler siz iyisimi bi şikayetvar i ayaga kaldirin firmalar en cok ondan korkar
Moral bozan bir durum.Iphone almadım diye çevremden çok laf yedim.Ben de aha bu Samsung sizin telefonları döver dedim.Dayağı yiyen ben oldum.Bir de bu kamera, ekran değişimi, ekran açıklığı olayları Mart, Nisan 2015'de yaşandı.1 ayda 4 kere servise gittim bu yüzden.Ben cihazımı seviyorum ama bu kadar da bozulmaz.Olmaz yani.Ben servise bu durumu anlatıcam ve değişim talep edicem.

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Moral bozan bir durum.Iphone almadım diye çevremden çok laf yedim.Ben de aha bu Samsung sizin telefonları döver dedim.Dayağı yiyen ben oldum.Bir de bu kamera, ekran değişimi, ekran açıklığı olayları Mart, Nisan 2015'de yaşandı.1 ayda 4 kere servise gittim bu yüzden.Ben cihazımı seviyorum ama bu kadar da bozulmaz.Olmaz yani.Ben servise bu durumu anlatıcam ve değişim talep edicem.
Kardeşim şu forda bu cihazdan sorun yasiyan nerdeyse hic cikmiyor ya aldiginiz yerde sorun yada 1000/1 denk gelen her firmada olan bozuk cihaz satimi

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Dostum okudum şok oldum.maalesef sende bir değil bayagi bir Problem çıkmış. Eğer sen telefonu düşürme Vs ile darbeye maruz bırakmadı isen arkadaşların dediği gibi satan yerde bir Problem vardır. Kimsenin günahın girmeyelim ama aldığın yer güvenilir. Sana teşhir ürünü vermiş olmasınlar. Bu kadar sorun senden kaynaklanan bir durum yok ise normalde değil. Samsung à Başvur ve ortalığı ayağa kaldır yenisini versinler telefonun.ve sikayetimvar köşesinde mutlaka yaz.

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Ya çok büyük şanssızlık yada teşhir ürünü başka ne olabilir ki şikayet edin hakkınızı arayın bu kullandığımız cihazlar hakikaten çok pahalı ona göre de hakkını vermeli.

keremtunaa

Asistan
8 Aralık 2014
332
19
18
Cihazı Kağıthane'de Turkcell bayisinden aldım.Cihaz Turkcell cihaz.Aldığım yer yıllardır iş yapar orada.Cihazı sert kullanmam.Nazik kullanırım.Benden kaynaklanan bir sorun olsa cihazı tamir etmezlerdi.Dün akşam sıfırladım cihazı.Bir süre böyle kullanıcam.Sıfırlamama rağmen aynı sorunlar devam ederse servise vericem.

ismailvtas

Asistan
10 Mart 2015
336
62
28
Cidden talihsiz bir durum.
Bizler bir yılı devirdik şükür ki en ufak bi sorun ile karşılaşmadık.
Umarım değişim olur.
Ama siz vermeden önce bi bataryayı kalibre edin.
Bi kod vardı hatırlamadığım 😊

HeroGaki

Doçent
10 Aralık 2012
620
10
18
Bir sorum var arkadaşlar , bu saaten sonra Note 4 alınır mı ?
İkinci el almayı düşünüyorum 1400 tl civarında benim için önemli olan tek şey kamerası , amatör telefon fotoğrafçılığı ile uğraştığım için...

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Bir sorum var arkadaşlar , bu saaten sonra Note 4 alınır mı ?
İkinci el almayı düşünüyorum 1400 tl civarında benim için önemli olan tek şey kamerası , amatör telefon fotoğrafçılığı ile uğraştığım için...
O zaman sony al derim samsung kamera lensini falan sonye yaptiriyor

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Arkadaslar soyle bisey fark ettim hizli sarjsa sarj etmedigimizde tel daha uzun gidiyor bunu bide siz denermisiniz

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Bunu daha öncede duymuştum ama test etmedim ama standa şarj ettiğimde hızlı şarj yazısı çıkmasa bile 2 saatte şarj ettiğini farkettim.

keremtunaa

Asistan
8 Aralık 2014
332
19
18
Arkadaşlar telefonu perşembe servise verdim bugün aldım.Şarj soketi ve pil değişmiş.Mart ayında kamera, Nisan ayında ekran, Kasım ayında şarj soketi ve pil değişimi.Samsung müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım.1 yıl içinde 4 mekanik parça değişirse ücret iadesi ya da cihaz değişimi olur dedi.Benim 3 mekanik ve bir aksesuar değişimi oldu.(Pil aksesuar sayılıyormuş)Ben Tüketici Mahkemesine gitsem bir sonuç alır mıyım?1 yıl dolmadan başıma bunlar geldi.Oluru var mıdır sizce?

mydeli

Asistan
9 Nisan 2015
388
118
43
Arkadaslar soyle bisey fark ettim hizli sarjsa sarj etmedigimizde tel daha uzun gidiyor bunu bide siz denermisiniz
Oyle zaten hocam ben ilk 1 2 hafta kullandim daha sonra kullanmadim 1 yil oldu alali hizli kullaninca hem batarya ömru kisaliyor hem daha cabuk bitiyor tavsiyem aciliyetiniz olmadigi zamanlarda hizli sarji kapatin

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Sarj aletini taktığın zamam hızlı şarj a basmazsan normal şarj olarak şarj edecektir. Yani hızlı şarjı devre dışı bırakır.
Nereye basmazsam. .ben şarjı telefona takınca bildirim çubuğunda otomatik hızlı şarj takıldı uyarısı cikiyor zaten.yani hicbirsey basmiyorum hızlı şarj icin. Ayarlarda yada bildirim panelinde de öyle bir buton göremedim basacagim.nerede olduğunu söylersen sevinirim