Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

celalettinaktas

Doçent
22 Şubat 2014
650
34
28
Arkadaşın uluslararası satılan model n910c olandır. Türkkşyede samsung garantili satılanda budur. Migros kipa yada başkaca kendi getirdiği cihazı satanlar n910 h olanınsatarlar. O n910 dediğinin sonu h dır. Buda aynı donanıma sahiptir. Sadece modemi farklıdır. 4g desteği ile ilgilide net bilgim yok ama olmayabilir. Ayrıca güncellemeleri geç geç geç alır. N910c cq gibi olanları alınız.

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Ben h olanını önermem sonu cq olanını tercih edin derim en basit sebebi ise 4,5g yi c ve cq modeli destekler.

yusuf616

Öğrenci
8 Kasım 2015
98
2
8
Arkadaşın uluslararası satılan model n910c olandır. Türkkşyede samsung garantili satılanda budur. Migros kipa yada başkaca kendi getirdiği cihazı satanlar n910 h olanınsatarlar. O n910 dediğinin sonu h dır. Buda aynı donanıma sahiptir. Sadece modemi farklıdır. 4g desteği ile ilgilide net bilgim yok ama olmayabilir. Ayrıca güncellemeleri geç geç geç alır. N910c cq gibi olanları alınız.

istanbulbilişimle iletişime geçtim onlar da n910c ve n910 var ve aralarında 30 tl de fiyat farkı var sebebini sorduğumda şunu dediler:
Galxy note 4 n910 olan model disbiritör garantilir. Yani o modelin garantisini o markanın Türkiye’deki distribütörü vermektedir.

NOTE 4 N910C Olan model ise istanbul bilişim garantilidir.

[h=2]Garanti şartları Aynıdır
Bu şartları sanayi bakanlığı belirler.
Bizim gibi firmalarda bu şartlara uymak zorundadır. Garanti teknik servis konusunda sizlere her türlü yardımı sağlamaktayız.
Herhangi bir arıza durumunda tamir edilemiyorsa gerekirse değişim yapılmaktadır.
[/h]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yani sadece garanti sağlayıcısının farklı olduğunu söylüyolar. işlemci olayına değinmedi. ayrıca işlemcisini sordum exynos olduğunu söyledi

celalettinaktas

Doçent
22 Şubat 2014
650
34
28
Şimdi yuauf kardeş sen almak istediğin cihazların linkini versene bir ben detaylı yardımcı okayım sana. Bak şimdi exynos işlemcili olan snapdragon olandan kuvvetli. Snapdragon olan da ise 4g yani lte interbet ağı için gerekli olan modem hızı yüksek. Türkiyede samsung garantili satılan cihaz sm n910cq bu sondaki q harfi Türkiyeye özel bir bölgesel kod. Almanyada ingilterede italyada fransada satılan genel model ise sm n910c bu iki cihaz aynı donanıma sahip. Ancak bazı marketlerde piyasadan 100 200 tl aşağı satılan birde sm n910h modeli var. O cihazda 4g desteği yok. Cihaz 3g internwtle sınırlı bunun dışında diğer donanım özellikleri olarak n910c ve n910cq ile aynı cihaz. Amerika kıtasında daha hızlı 4g mobil internet ağları olduğu için insanlar sm n910f kodlu ve snapdragon işlemcili cihazlar kullanılıyor. Ayrıca bu snapdragonlu cihazlar firma işlemci kaynak kodlarını paylaştığı için özellikle program geliştiriciler tarafından da çok kullanılıyor. Performans açıaından bence n910c, cq olanlar daha iyi. Ha gelelim garantiye. İstanbul bilişimin kendi getirdiği cihaz şudur. Cihazı samsungun kore biriminden alır. Türkiyeye kendi ithal eder. Garantisi içinde servis hizmeti veren az öok anlayan rlektronik firmalarla anlaşır. Cihazı orada tamir ettirmeye çalışır. Her ilde aervis olmaz. Cihazı merkezlerine gönderirsin. Garanti garantidir ama burada Türkiye her kuralı uygulatmazlar. Samsungun kendi servisleri bile böyledir ama netice olarak samsungdur. Bu ikileme sen karar ver. Ben olsam resmi distribütör yani samsung Türkiye cihaz alırım. Yada istanbul bilişim yerine direk garantisiz yurt dışı cihaz.

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Şimdi yuauf kardeş sen almak istediğin cihazların linkini versene bir ben detaylı yardımcı okayım sana. Bak şimdi exynos işlemcili olan snapdragon olandan kuvvetli. Snapdragon olan da ise 4g yani lte interbet ağı için gerekli olan modem hızı yüksek. Türkiyede samsung garantili satılan cihaz sm n910cq bu sondaki q harfi Türkiyeye özel bir bölgesel kod. Almanyada ingilterede italyada fransada satılan genel model ise sm n910c bu iki cihaz aynı donanıma sahip. Ancak bazı marketlerde piyasadan 100 200 tl aşağı satılan birde sm n910h modeli var. O cihazda 4g desteği yok. Cihaz 3g internwtle sınırlı bunun dışında diğer donanım özellikleri olarak n910c ve n910cq ile aynı cihaz. Amerika kıtasında daha hızlı 4g mobil internet ağları olduğu için insanlar sm n910f kodlu ve snapdragon işlemcili cihazlar kullanılıyor. Ayrıca bu snapdragonlu cihazlar firma işlemci kaynak kodlarını paylaştığı için özellikle program geliştiriciler tarafından da çok kullanılıyor. Performans açıaından bence n910c, cq olanlar daha iyi. Ha gelelim garantiye. İstanbul bilişimin kendi getirdiği cihaz şudur. Cihazı samsungun kore biriminden alır. Türkiyeye kendi ithal eder. Garantisi içinde servis hizmeti veren az öok anlayan rlektronik firmalarla anlaşır. Cihazı orada tamir ettirmeye çalışır. Her ilde aervis olmaz. Cihazı merkezlerine gönderirsin. Garanti garantidir ama burada Türkiye her kuralı uygulatmazlar. Samsungun kendi servisleri bile böyledir ama netice olarak samsungdur. Bu ikileme sen karar ver. Ben olsam resmi distribütör yani samsung Türkiye cihaz alırım. Yada istanbul bilişim yerine direk garantisiz yurt dışı cihaz.

Çok doğru bende aynı fikirdeyim resmi distribütör garantili c ve cq cihazlar yani.

yusuf616

Öğrenci
8 Kasım 2015
98
2
8

Samsung Galaxy Note 4 N910C 32 GB Siyah Cep Telefonu 1.811,65 TL En Ucuz Fiyatı

Samsung Galaxy Note 4 N910 32 GB Siyah Dist Cep Telefonu 1.841,04 TL En Ucuz Fiyatı

linkler bunlar kardeş detaylı açıklaman için saol buarada. bu firma c olanına kendi garantisini veriyo. normal n910 ise disp garantili diyo. işlemciyi sorduğumda exynos dediler. iki modelde exynos sanırım

celalettinaktas

Doçent
22 Şubat 2014
650
34
28
Hocam note 5 i sevmedin mi 300 tl farka kapalı kutu yine resmimdistribütör cihazı shibinden üzerinden bulursun. Note 4 diyorsanda macera arama ozaman burdaki samsung garantili olanı al

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Garantili olan cihazlara ödediğiniz biraz fazla paraya acımayın onu alın ilerde sıkıntı olmaz kafanız rahat olur.

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Bu arada şu Android 6 marshmallow biran evvel gelse çok süper olacak 7 nin dedikodusu çıkmadan gelmeliki zevkini yaşayalım

yusuf616

Öğrenci
8 Kasım 2015
98
2
8
Hocam note 5 i sevmedin mi 300 tl farka kapalı kutu yine resmimdistribütör cihazı shibinden üzerinden bulursun. Note 4 diyorsanda macera arama ozaman burdaki samsung garantili olanı al

son çıkan model herzaman avantajlıdır sevdim tabiki ama fiyat olarak zaten bitık üstü bitık üstü diye diye note 4 e çıktım xperia z3+ le bunun arasındaydım. yani eğer öle olursa şimdide xperia z5 ile note 5 arasında kalıcam ve tekrar başa dönücem :) note 4 de sabitlemiştim kendimi. çok kafa karıştırıcı ikilemler

cemal344

Asistan
7 Ekim 2015
409
17
18
Sanırım bu bize geçen hafta gelen güncelleme pil iyileştirmeleri ve güvenlikle ilgili bazı iyileştirmeler geldi.

isyankar42

Müdavim
Müdavim
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Arkadaşlar note4 root attim aedindan spersu yu twrp den kurmak icin kappattigimda tel bi daha acilmadi sonsuz donguye girdi LUTFEN ARKADASLAR YARDIM EDIN (Buyuk yazma sebebim bagirmak deyil fikkat cekmesi)

isyankar42

Müdavim
Müdavim
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Tskurler kardesim yanliz hata kernel bulunamadi diye:( (kernel is not seandroid enforcing seklinde bunu firmwire ile cozebilitmiyim

isyankar42

Müdavim
Müdavim
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Arkadaslar 2 sinide deniycem simdi ama size sorum firewirenin tek midel no sumu var bide yazilimi filashlarsam kernelde degisirmi

celalettinaktas

Doçent
22 Şubat 2014
650
34
28
Valla firmwireler kernelde içeriyor dokayısıyla olmasınlazım. Tek sorun recovery mod kerneldemş bootloderdamı. Yani odin için cihazı recoverymoda alman lazım diye biliyorum seskısma power home tuşuna basılı tut recovery moda girecwk mi