Samsung Galaxy Note 2 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
note 2 almayi dusunuyorum
telefonumu bilgisayar olarak kullanmak istiyorum fakat s3 bana kucuk geliyor rehber gec aciliyor ve en kotusu arkaplana attigim uygulamalari kafasina gore kapatiyor. bu sorun note 2 de olur mu ?

ForeverCeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok şükür sonunda 4.3 güncellemesini bugün itibariyle aldım arkadaşlar.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
note 2 almayi dusunuyorum
telefonumu bilgisayar olarak kullanmak istiyorum fakat s3 bana kucuk geliyor rehber gec aciliyor ve en kotusu arkaplana attigim uygulamalari kafasina gore kapatiyor. bu sorun note 2 de olur mu ?

S3 küçük geliyorsa note 2 sizi tatmin edebilir. Rehber tüm samsunglarda geç açılıyor, bu problemi farklı bir yazılımla halledebiliyorsunuz. Arka planda çalışan uygulamalara istediğiniz zaman tekrardan ulaşabilirsiniz, o konuda bir sıkıntı çekmedim. Yerinizde olsam lg g2 yi de göz önünde bulundururdum.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsunga alistim lg biraz zor olur ve pahali ayrica telefonu bilgisayar gibi kullanmak istedigim icin note 2 yi sectim

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Note 2 için 4.3 Türkiye firmware dağıtılmaya başlandı.Eğer telefonunuza güncelleme gelmedi ise sammobile'dan firmware indirip kies veya odin ile yükleme yapabilirsiniz :mrgreen:

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim telefonuma suan da 749 mb lık bir güncelleme geldi. Sanırım 4.3 isterseniz sizde kontrol edin...

kayhanm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
banada 749,09 mb lık bir güncelleme geldi biraz geç oldu ama olsun. herhalde 4.3 tür 4.4 daha var zaten. hergün güncelleme kontrolü yapıyordum gelmiş mi diye.inşallah bi artısı olur telefona. yaptık mı yaptık diye gememmiştir güncelleme. en azından rehber hızlı açıllsa bari. aslında touchpal kullanıyorum onuda bırakmaya hiç niyetim yok ama olsun rehber hızlı açılsın kullanmayan arkadaşların işine yarar.bence note serisi çok güzel telefon.büyük ama alışınca diğer telefonlar küçük geliyor. iphone kiprit kutusu gibi insan ekrana bişeye dokununca ekranı göremiyor. benim için paylaşmak çok önemli samsungdad hertürlü paylaşım var. bu yüzden note candır diyorum.

ForeverCeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 4.3'ü 1 hafta önce yükledim. Kararlı bir sürüm değil, çok eksikleri var, beklentiniz yüksek olmasın. Ancak batarya daha iyi gitmeye başladı o konuda hakkını yemeyelim

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben de bugün önce hard reset atıp sonra yükleyeceğim. Bakalım performansı nasıl olacak

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben biraz önce yükledim. Beğendim ben. Özellikle klavye çok hoşuma gitti. Performansı da zamanla göreceğiz.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar yeni güncelleme oldukça sorunsuz. Uzun süredir kurcalıyorum hiçbir hatasını görmedim. Benchmark severler için puanı kayda değer şekilde arttırıyor. Sayfaların akıcılığı vs güzel. Sadece SD karta yükleyebileceğim uygulamalar çok sınırlı. Biraz olsun rootlanmış hissi yaratsın isterdim. ChatOn mesela kullanmıyorum. Silerdim :D ama yapamıyoruz. Yapmanızda fayda olacak bir güncelleme ;)

ForeverCeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kilit ekrana Widget yüklenmiyor, yandan açılan menü artık çıkmıyor. Bu sizde de böyle mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
749,09 mb güncelleme geldi yeni bir sürüm olabilir mi acaba?

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kilit ekrana Widget yüklenmiyor, yandan açılan menü artık çıkmıyor. Bu sizde de böyle mi?
Yandan açılan menü dediğin çoklu pencere ise o çalışıyor. İkonu biraz küçülmüş öncekine göre, eğer kenar köşe bir yere sürüklendiyse görmüyor olabilirsin?
Kilit ekranına widget koymuyorum malesef bilmiyorum

749,09 mb güncelleme geldi yeni bir sürüm olabilir mi acaba?
Evet 4.1.2 den 4.3 e güncelleme paketi

ForeverCeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yandan açılan menü dediğin çoklu pencere ise o çalışıyor. İkonu biraz küçülmüş öncekine göre, eğer kenar köşe bir yere sürüklendiyse görmüyor olabilirsin?
Kilit ekranına widget koymuyorum malesef bilmiyorum

Çoklu pencere seçeneği işaretli ama donuk gösteriyor. Yani değiştirme yapamıyorum. Aynı şekilde kilit ekranda widget seçenekleri de donuk gösteriyor.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Rehber de herhangi bir hızlanma var mı arkadaşlar ?

thsndrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rehber de herhangi bir hızlanma var mı arkadaşlar ?

Var kardeşim. Önceki sürüme göre baya hızlı açılıyo.

Bu arada avea hattı olanlara bi sorum var. Aveanın aveasimservis uygulamasının yerini değiştiremiyorum. hatta gizlesem bile yeniden başlayınca eski haline dönüyor. Çözümü üreten var mı?

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana telefonun şarjı daha çabuk gidiyor gibi geldi.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 2 almayi dusunuyorum da 4.3 ile note3 un ozelliklerinden bazilari geldimi

temmuzonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.3 Resmi stock yukleyenler MHL ile HDMI baglanti sorunu yasiyorlarmi?

anll23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler bu samsung knox u kurmuş bulunmaktayım ama bildirim panelinden nasıl kaldıracağız bunu? Komple silmek gerekliyse onu nasıl yapacağım? Gözüme takılıp duruyor :)

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler bu samsung knox u kurmuş bulunmaktayım ama bildirim panelinden nasıl kaldıracağız bunu? Komple silmek gerekliyse onu nasıl yapacağım? Gözüme takılıp duruyor :)

Knox modunu aç, seçenekler tuşu varya dokunmatik olan. Geri tuşunun simetriginde olan ona bas ayarlara gir ayarlarda görürsün zaten

hakanmelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 2 aydan fazladır 4.3 romu kullanıyoru. Tabi başka ülkelerin romlarını kurmuştum. Ama merak ettim acaba Türkiye romu nasıl onu da indirip bi deneyeyim diyorum. Bu arada KNOX u kurduysanız geçmiş olsun. Artık sayaç sıfırlamayı unutun benim gibi :)

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Yüklemez olaydım .
Sayacı sıfırladım odin ile yükleme yaptım *#272#imei no# sorgulama yapınca unknown application hatası aldım. 4.1.1 geri döndüm hem sayaç 1 oldu hem de imei uçtu :)
Tekrar 4.3 ü yükledim. imei geri geldi ancak unknown application hatası devam ediyor.
Knox sayacını sıfırlamak sanırım şimdilik mümkün değil. Cihazı rootlayıp csc hatasını düzeltebilirsem ne ala yoksa böyle devam edeceğim :)

Bir daha asla Samsung'a güvenmem.

temmuzonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende HDMI çalışıyor çok şükür

Teşekkürler..
Olumlu cevap benii ayrıca sevindirdi. Zira daha önce s3 telefonumla 4.3'e geçtiğimde AllShareCast Dongel cihazım ile HDMI bağlantısı kuramaz hale gelmiş ve ancak bir süre sonra Samsung'un çıkardığı bir yamayla problem düzeltilebilmişti. Şimdi Note 2 için 4.3 geldi ve bununda HDMI problemi olabileceği dedikoduları ortalıkta dolaşıyor. Bu problem dogrudan benimle ilgili değil ama oğlumun Note 2 telefonu ve HDMI baglantı için kullandığı MHL adaptör ile ilgili. Oğlumla ayrı mekanlarda yaşıyoruz. O, telefonunu 4.3'e yükseltip yükseltmeme husunda benden bilgi bekliyor. Zira HDMI bağlantıyı kaybetmek istemiyor. Nitekim olumlu bir cevap gelince bu problemde sona ermiş oldu.
Tekrar teşekkür ediyorum.