Samsung Galaxy M31 Şarjı Çok Çabuk Bitiyor

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Zaten danışarak almıştım.
almadan önce keşke bize danışsaydın en azından seni bu hatadan geri döndürürdük
reis orta segment telefon alacaksan Xiaomi ve Realme'den şaşmayacaksın bu arada orta segmentin babası OnePlus Nord'tur

Semih1874

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pil kapasitesi büyük olması demek çok iyi bir pil performansı sağlayacak demek değil. Buradaki önemli kıstas işlemci. A70 SD işlemciye sahip olduğu için pili daha iyi kullanıyor.

Aslında aldığınız ekran açıklığı çok da kötü değil, süre günlük kullanım mı yoksa işin içinde oyun var mı PUBG tarzı?
Var ama 3 günde bir filan giriyorum PUBG'ye. İşlemcinin pile bu kadar etkisi olduğundan bana kimse bahsetmemişti.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
bir pilin 6000 mAh olması çok iyi olduğu anlamına gelmez çünkü telefondaki en önemli parametre donanım ve işlemcidir işlemci güç tüketimi konusunda iyi değilse o telefon çöptür neden Snapdragonlu telefon öneriyorum sanıyorsunuz ?

Semih1874

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki bir şey daha soracağım şarj süresi de hayli uzun 15W hızlı şarj ile gelmişti acaba 25wlık hızlı şarj bataryaya zarar verir mi?

Semih1874

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bir pilin 6000 mAh olması çok iyi olduğu anlamına gelmez çünkü telefondaki en önemli parametre donanım ve işlemcidir işlemci güç tüketimi konusunda iyi değilse o telefon çöptür neden Snapdragonlu telefon öneriyorum sanıyorsunuz ?
Peki bu farkın oluşması neden exynox 2.3ghz a70teki sd 2.0 ghz hızı yüzüden filan mı?

Reaksiyon puanı
6,381
Geçen hafta nihayet kararımı verdim ve 6000 mAh'lık Galaxy M31'i satın aldım. Ama beklediğim performansı asla alamıyorum. Günde ortalama 5 saat ekran süresiyle maximum 1 buçuk gün dayanıyor. A70 olan arkadaşım var ve A70'in bataryası 4500 mAh'lık bir batarya ama o 10 saate yakın ekran süresiyle 2 2 buçuk günde bir şarja takıyor. Bugün servisi aradım ve bana telefonunuz yeni kullandıkça bataryanın performansı artacaktır dedi. Konu hakkındaki düşüncelerinizi ve özellikle M31 kullanıcılarının deneyimlerini bekliyorum. Teşekkürler.
Almadan önce foruma sormuşmuydunuz?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Var ama 3 günde bir filan giriyorum PUBG'ye. İşlemcinin pile bu kadar etkisi olduğundan bana kimse bahsetmemişti.
Exynos'un güç tüketimi zayıf maalesef. Keşke alamadan önce buraya danışsaydınız kimse önermezdi.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Peki bir şey daha soracağım şarj süresi de hayli uzun 15W hızlı şarj ile gelmişti acaba 25wlık hızlı şarj bataryaya zarar verir mi?
Hayır herhangi bir zararı olmaz. Desteği var mı 25W'lık?

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Ben Redmi Note 8 ile 11-13 saat arası ekran süresi alıyorum. (Oyun oynamıyorum). Cihazınızda problem olabilir. Garantiye göndermenizi tavisye ederim.

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Te*hn*p*t'a sormuş M31 tavsiye etmişler vizyona ba be!

Semih1874

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Exynos'un güç tüketimi zayıf maalesef. Keşke alamadan önce buraya danışsaydınız kimse önermezdi.
Bunu bilmiyordum ya. Burası da bugün aklıma geldi youtubeda takip ediyordum ama foruma hiç bakmamıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır herhangi bir zararı olmaz. Desteği var mı 25W'lık?
bilmiyorum nereden görebilirim bunu.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
M31 kadar kötü tlf yok

Semih1874

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hangi foruma sordunuz?

Çünkü burada çoğu kişi asla almayın der de onun için soruyorum.
Mesajlar arasında var nereye sorduğum.
İzlediğim tanıtım videolarında vs. de sadece bataryanın muhteşemliğinden bahsettiler ama kimse bu işlemcinin bataryayı ham yapacağını söylememişti......

M31 kadar kötü tlf yok
kamerası muhteşem yalnız. Belki pil performansı işlemci yüzünden kötüymüş ama..

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bunu bilmiyordum ya. Burası da bugün aklıma geldi youtubeda takip ediyordum ama foruma hiç bakmamıştım.

Yapacak bir şey yok artık. Ama zamanla gelen güncellemelerle pil daha iyi bir halde gelir. Samsung da bunun farkında olduğu için Exynos modellere böyle bir destek sağlıyor.
Kendi telefonum için konuşacak olursam ilk zamanlarda 5 saati görünce şükrediyordum ama şimdilerde 6-6.30 bir erkan açıklığı alıyorum.

Bir de Samsung bölümünde One UI için pil tüyoları diye bir konu açmıştım eğer bir göz atarsanız biraz daha verimli halde gelebilir piliniz.

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
İzlediğim tanıtım videolarında vs. de sadece bataryanın muhteşemliğinden bahsettiler ama kimse bu işlemcinin bataryayı ham yapacağını söylememişti......

iade etme imkanınız var mı?

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275

Kamerası rn 8 geçmez 1000 tl fark var rn 8 iphone 8 kemaresı yeniyor m31 ne

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

25W desteği yokmuş baktım şimdi.

Semih1874

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yapacak bir şey yok artık. Ama zamanla gelen güncellemelerle pil daha iyi bir halde gelir. Samsung'da bunun farkında olduğu için Exynos modellere böyle bir destek sağlıyor.
Kendi telefonum için konuşacak olursam ilk zamanlarda 5 saati görünce şükrediyordum ama şimdilerde 6-6.30 bir erkan açıklığı alıyorum.

Bir de Samsung bölümünde One UI için pil tüyoları diye bir konu açmıştım eğer bir göz atarsanız biraz daha verimli halde gelebilir piliniz.
Sizin telefonununuz nedir acaba? Anladım umarım iyileştiriler. Pil dışında başka hiçbir eksisini görmedim bu arada telefonumun. Herkes linçliyor ama..

Okuyacağım teşekkürler.

iade etme imkanınız var mı?
bilmiyorum araştıracağım.

Kamerası rn 8 geçmez 1000 tl fark var rn 8 iphone 8 kemaresı yeniyor m31 ne
nE iphone ile bir androidi kıyaslayabilir miyiz gerçekten kamera konusunda??

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Peki bu farkın oluşması neden exynox 2.3ghz a70teki sd 2.0 ghz hızı yüzüden filan mı?
o konuda bilgim yok tek bildiğim Exynos bataryayı çok tüketiyor ama eğer bir tahmin yürütecek olursak işlemci ve pil optimizasyonu (uyumluluğu) ile alakalı olabilir

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sizin telefonununuz nedir acaba? Anladım umarım iyileştiriler. Pil dışında başka hiçbir eksisini görmedim bu arada telefonumun. Herkes linçliyor ama..

Okuyacağım teşekkürler.

Ben S10 kullanıyorum.

İade durumu söz konusu bile olamaz sadece bir teste sokarlar ve iyi deyip geri yollarlar, ama yine de bir şansınızı deneyin isterseniz :)

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275

Okuyacağım teşekkürler.

nE iphone ile bir androidi kıyaslayabilir miyiz gerçekten kamera konusunda??
4000 tl var arasında bide

Son mesajlar