Şampuan önerisi ( en az kimyasal içeren hangisi)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Çok uzun yllar boyunca kullanmadğım şampuan vs kalmadı. Saçlarım sürekli yağlanıyor ve dipleri yara olarak kepekleniyordu.Bir gün tesadüfen şu şampuanı kullandım acayip memnunum.

http://www.n11.com/prozinc-yagli-ve-normal-saclar-icin-sampuan-300-ml-3-al-2-ode-P49639539

Ben mor seti kullanıyorum yağlı saçlar için olanını. Kesinlike deneyin 2-3 yıkamadan sonra direk farkediyor. Bu şampuanı 1 hafta kullanmayayım saçım eski haline dönüyor

Hocam biliyorum bunu bende kullandım fena değil zaten bu daha çok saç derisi içindir şampuandan çok ilaç dır bu fakat ben zaten buldum ilacımı sabunla yıkıyorum.

cka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sarimsakyaglisampuan-500x500.png

Bu şampuanı kullanınca saçım kendine geldi. Kokusu biraz kötüdür ama saçı duruladıktan sonra kokusu geçiyor.

ersag80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir konu ararken bu sizlerin şampuanla alakalı konunuza rastladım tevafuk. elde hazırlanan zeytin yağlı sabunlarda bile kostik dediğimiz kimyasal var. Günümüzde ki şampuanların daha zararlarını saymıyorum. sadece Şunu Söyleyeyim size, bir şampuan da 15 adet kimyasal vardır. Artık Gerisini siz düşünün. Ve Saç sorununu bilmeden cilt sorununu bilmeden ürün önermeyiniz.

Cilt yada Saç problemi olan arkadaş yaza bilir ne sorunu var öğrenmek isterim.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
arkadaşlar bir konu ararken bu sizlerin şampuanla alakalı konunuza rastladım tevafuk. elde hazırlanan zeytin yağlı sabunlarda bile kostik dediğimiz kimyasal var. Günümüzde ki şampuanların daha zararlarını saymıyorum. sadece Şunu Söyleyeyim size, bir şampuan da 15 adet kimyasal vardır. Artık Gerisini siz düşünün. Ve Saç sorununu bilmeden cilt sorununu bilmeden ürün önermeyiniz.

Cildim genel olarak yağlı 5. Sınıftan beri sivilce var en çok yüzümde ve belimde kolda çok az var.Saçımda aynı şekilde yağlı ve aşırı kepekli.Cildiyeciye gittim verdiğif şampuan ve bakım damlasını saçıma uygulayınca kepek gitti ancak sonra ne olacak dedim bir şampuan önerdi sonra gene kepek oluşmaya başladı.Sivilcelerde ise azalma olmadığı gibi artma oldu.

ersag80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size önereceğim ürünleri düzenli kullanırsanız en kısa zamanda hem saçınızla alakalı hemde cildinizle alaka olumlu sonuç alırsınız. hatta saçlarınız eskisinden daha canlı daha güçlü bir hücrelere sahip olacak. çünkü ürünlerimizde en ufak bir kimyasal içerikli değil. Bu nedenle kısa zamanda sonuç şifasını göreceksiniz.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,785
Arkadaşlar uzun süredir doğal zeytinyağı sabunuyla saçımı yıkıyorum çok da faydasını gördüm size de tavsiye ederim.Fakat şampuan almam gerekiyor şuan bir süre kullanacağım fakat markası önemli değil en az kimyasal içeren doğala en yakın şampuan hangisidir ?
Doğallığı boşver de Clear Men Yeşil Çay Limonludan şaşma derim :)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302

Hocam zaten bunu bildiğimiz için doğal olana döndüm hatta normal markette satılan zeytinyağlı sabunlarda bile kimyasal var fakat benim kullandıgım el yapımı doğal ayrıca profil resmimden anlaşıldğı kadarıyla belli bi ürünün reklamını yapıyorsunuz bana ne öneririsniz saç için ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Doğallığı boşver de Clear Men Yeşil Çay Limonludan şaşma derim :)

Hocam ben her şampuanı kullandım değiştim de bana iyi gelen şampuan size kötü gelebilirki clearında pek bi özelliği yada farkı yok sadece kullandıktan sonra ferahlık hissedersiniz o kadar başka şampuanlardada mevcut

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kaliteli şampuan istiyorsan, prozinc alabilirsin.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Malesef sabunum bitti ve dedemin yanına gidemiyorum bir süredir ve bu süre boyunca blendax kullandım ve ilk defa bi şampuandan memnun kaldım çünkü hem saçımı temizledi hemde yumuşaktı yani diğer şampuanlar gibi sert değildi ama tabi buda kimyasal ama mecburiyetten kullandım.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Kafada kepekler var. Amway şampuanı aldın. Rengi kokusu kıvamı güzel birde kepekler gidşnce bakalım ne olacak

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
down+under+şampuan+yorumları.jpg

Ben bu şampuanı kullanıyorum.İçinde SLS bulunmuyor yani fazla köpürmüyor. Ayrıca parabende içermiyor hayvan uzerlerindede deneme yapmayan bir marka hem erkek hem bayanda kullanabilir. Fiyatı 28 TL ama indirimlerlerde 19 TL'ye düşüyor

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Kafada kepekler var. Amway şampuanı aldın. Rengi kokusu kıvamı güzel birde kepekler gidşnce bakalım ne olacak

Burdan incelemeyi paylaşın hocam.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

down+under+şampuan+yorumları.jpg

Ben bu şampuanı kullanıyorum.İçinde SLS bulunmuyor yani fazla köpürmüyor. Ayrıca parabende içermiyor hayvan uzerlerindede deneme yapmayan bir marka hem erkek hem bayanda kullanabilir. Fiyatı 28 TL ama indirimlerlerde 19 TL'ye düşüyor

Nasıl güzelmi peki asıl amacı ne şampuanın ?

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
paraben, sls, phthalate ve dea içermiyor sac dökülmesine karşı, boyalı saçlar için, kepekli saçlar için olanları var saçıda nemlendirdiği söyleniyor ama denemeden bilinmez her saç tipi farklıdır çünki [MENTION=410163]Bepob[/MENTION]

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
paraben, sls, phthalate ve dea içermiyor sac dökülmesine karşı, boyalı saçlar için, kepekli saçlar için olanları var saçıda nemlendirdiği söyleniyor ama denemeden bilinmez her saç tipi farklıdır çünki @Bepob

sizin kullandığınız hangisi ve memnunmusun

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Memnunum güzel sıvı bir akışkanı var buda iyi temizlemesi demektir. Gratis gibi yerlerde bulabilirsiniz

Hocam öyle ahım şahım bir şey değilse almaya gerek yok zaten bende hakiki köy zeytinyağlı sabun var çok memnunum :)

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hocam ben daha pek güvenemiyorum o kadar aldım doğal dediler bir şeye yaramadı.

Doğal zaten hiçbirşey yok bebek şampuanlarında bile azda olsa kimyasal içeriyor önerdiğim sampuanlarda az kimyasal bulunuyor :)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Doğal zaten hiçbirşey yok bebek şampuanlarında bile azda olsa kimyasal içeriyor önerdiğim sampuanlarda az kimyasal bulunuyor :)

Evet hocam valla en iyisi doğal zeytinyağlı sabun saçımı yumuşacık yapıyor sizede öneririm

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
normalde head and shoulders kullanırım ve çokta memnunum. geçen market alışverişi yaparken zeytinyağlı sabunlar gözüme çarptı. bu konudaki tavsiylerin bilinçaltı etkisiyle alıp denemeye karar verdim. ömrü hayatımda hiç kepek problemi yaşamamış biri olarak tek yıkamada bembeyaz saçlara sahip oldum. hepinize teşekkür ederim :thumbdown:

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
normalde head and shoulders kullanırım ve çokta memnunum. geçen market alışverişi yaparken zeytinyağlı sabunlar gözüme çarptı. bu konudaki tavsiylerin bilinçaltı etkisiyle alıp denemeye karar verdim. ömrü hayatımda hiç kepek problemi yaşamamış biri olarak tek yıkamada bembeyaz saçlara sahip oldum. hepinize teşekkür ederim :thumbdown:

Hocam kaç kere yazdım almayın diye marketten sabun alınmaz çünkü bende deneme yanılma yoluyla öğrendim onlar fabrika çıkışlı %100 doğal değil ki üzerinde tam tersine öyle yazıyor ve düzgün sabun biçimi var halbuki doğal olan yani bendeki yamuk yumuk bir biçimde hakiki doğal kullansanız vazgeçemezsiniz.

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Tekzen de doğal sabunlar satılıyor :) Alacaksınız kokusuz alın sabunu kokulularda kimyasal bulunuyor az kokusuzlar daha saf

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Evet benim sabunum kokusuz bildiğin zeytinyağı kokuyor has ve doğal :D

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Arkadaş sabunum bitti evdeki panten şampuanı kullanayım dedim çok kötü etti direk saçımı head shoulderse geçtim oda kötü blendax bile daha iyiydi.Neyse 1 hafta sabretcez.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Head and sholder kullanıyordum yapış yapış vıcık vıcık oldu inanılmaz dökülüyodu, gittim bitkisel alayım kendine gelsin dedim, bioblas aldım antstress, içeriğindeki vitaminler çok iyiydi ancak öyle bi kepek yaptı ki, saçıın bütün derisi ayağa kalktı isyan etti resmen, dedim ooo süper işe yarıyo ama 2 aya yakın oldu hala geçmeyince kepek ve dökül değiştirdim. Şimdi yine head and sholder'a geçtim. En azından saç dökülüyor ama kepek yok. Yapacak bişey yok, kaderin önüne geçilmiyor. Yapacak tek şey olacakları izleyip zamanı gelince saç ektirmek :) enseden alınan saçlar caizmiş, başkasından ise değil, sıkıntı yok yani, ensede ki saç nasılsa ölene kadar dökülmüyor yaradılış gereği.