Sahte - Taklit Apple Aksesuarları

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
20 Mart 2017
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
26
Merhaba Sevgili SDN ve Hakkı bey. Sizinle mail üzerinden görüşmemiz üzerine bu konuyu açıyorum.
sıkı takipçiniz olan birisi olarak bilginize ihtiyacım var. Vakit ayırıp cevaplarsanız sevinirim.

Bir yakınım Orjinal olarak bir e ticaret sitesinden aldığı bataryalı apple kılıfı kısa kullanımdan sonra soyulma yaptı ve niteliğini kaybetti. Konya gürgençler Servisi ile görüştüğümde ürünün Orjinal değil kopya olduğunu söylediler fatura beyan ettik bir şey yapamayız dediler. Sahte satış yapan yer hakkında işlem yapılmasını istedik apple ı arayın firmamız bir şey yapamaz dediler ve biz de bilkom ve apple ile görüştük ancak iki firma da bu bizi ilgilendirmiyor bir o tarz sahte ürün satışı yapan firmalara bir müdahalede veya yasal süreç başlaması konusunda işlem yapamıyoruz dediler. Ancak geçmiş yıllarda telefonculardan hep duyardım apple geldi kılıflara ceza yazdı üstünde logo var diye kablolar sahte diye toplama yaptılar abi apple çok sıkışıyor avukatlar geliyor vs vs. Bunlar gerçek mi? Yani apple bilkom veya gürgençler apple ürünlerini sahte satan veya kopya olarak satışını yapan hatta Alenen Hepsiburada GittiGidiyor n11 gibi sitelerde “faturalı” olarak bile satanlara müdehale edemiyor mu?
 

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Katılım
2 Haziran 2005
Mesajlar
13,887
Reaksiyon puanı
2,155
Puanları
113
Merhaba, duruma gerçekten çok üzüldüm. İlgili site konusunda bilgi verirseniz daha iyi olur aslında. Ama Aliexpress'ten alıp da Apple ürünü diye satan çok yer var. En azından ilgili siteye bu konuda talepte bulunabilirsiniz.
 
Katılım
20 Mart 2017
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
26
Apple, Bilkom veya Gürgençlerin bu yer ile ilgili yasal yaptırımı olamaz mı? Hep duyardık apple baskın yaptı Ürünleri topladı ceza yazdı vs. Bunlar gerçekten şehir efsanesi mi?
 
Katılım
8 Ekim 2011
Mesajlar
53,871
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
16,118
Puanları
113
o sahtecilerin Allah (C.C.) cezasını vericek...
 
Katılım
20 Mart 2017
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
26
Dostlar netice olarak şöyle bir sonuca vardım. Ne Apple, ne Bilkom nede diğer premium reseller lar Ete dişe dokunmayan konuya girmiyorlar. Alan satana karışmaktansa ülkeye sokana üretene vs bakıyorlar. Sahteciler de rahat rahat satıyor böylece. Ama diyorlar ki eğer bir sahte ürün alan kişi Orjinal adı altında almışsa ve sahte olduğunu belgelerse satıcı hakkında sahtecilik davası açabilir.

İyi akşamlar.
 

KNMX

Dekan
Katılım
2 Temmuz 2017
Mesajlar
6,936
Reaksiyon puanı
3,747
Puanları
113
Millet ucuza alıp pahalıya satıyor Orjinal ürün diye, ÇAKMA olan şeyleri. Dikkatli olmak lazım, satan sattığının arkasında durmuyor.
 
Üst