Saatler yeniden geri mi alınıyor?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hayır, alınmıyor arkadaşlar. Açıkçası bu konu hakkında herhangi bir bilgim de yok. Bilmiyorum yani, alına da bilir, alınmaya da bilir.. Belki hayatı 1 saat ileri alırlar.. Her şey olabilir.. Duyduğum kadarıyla fok balıkları hâlâ çok yalnızmış..

Not: Bu konu SDN haberciliğine tepki olarak açılmıştır..

(@scorpion, konuda kural ihlali varsa kapatabilirsiniz.)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Tepkini anliyorum @Bloother

Yalnız bu tür olayları direkt hakkı abiye iletirsen daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tepkini anliyorum @Bloother

Yalnız bu tür olayları direkt hakkı abiye iletirsen daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Kendisiyle twitter'da konuştuk. Benden link istedi. Hangi birini atayım? Genel olarak var dedim ama değişen bir şey olmadı.

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Kahkaha attım resmen :D @Bloother Alınabilir de alınmayabilir de, bilemiyorum yani ahahahahaha

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Sen bu sayfayı ver hepimiz özellikle ben okuyucuyu aptal yerine koyan SDN haberlerinden şikayetciyiz

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Şikayette bulunacağınız linkleri gönderin konuyla ilgili gerekli aksiyon alınır.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
SON DAKİKA!

Bu konuyla ilgili hiçbir yeni bilgiye ulaşamadık.
Son zamanlarda gündeme bomba gibi düşen saatlerin geri alınmaması olayı halk arasında çığ gibi büyürken, bu konuyla ilgili yeni gelişmelerin ne olduğuyla alakalı hiçbir yeni bilgi elde edemedik..

Saatlerin geri alınamaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Arkadaşlar bu tarz haber yapmalarının nedeni reklam politikasıyla ilgili. Genellikle ''Haber siteleri'' de bu tür başlıklarla geliyor. Aslına bakarsan ikinci sırada teknoloji siteleri var yani tıklanma yakalama.

Reklam alınacağı zaman reklam verenle görüşülür. Bizim bu kadar tıklanmamız var fiyat bu şekildedir tarzında. Eğer başlıkta ki haberin özeti içeriğini gayet net açıklıyorsa içeriğe bakılmaz buda 2 tıklanma yerine 1 tıklanma demektir. Bunun gibi gün içinde yüzlerce, ay içinde de binlerce ölçüye denk.

Yani Reklamverenden yarı yarıya fiyat alınacağına tam fiyat alınıyor yada alınacak olan ücretin iki katı diyelim.

Bir de habere tıklayıp gözünüze başka reklamlar da takılabilir tıklayabilirsiniz. her tıklanma ayrı bir kazanç kapısı.

Diyelim Ana sayfa da 10 haber gördünüz 6'sı ilginizi çekti içeriğine baktınız bu site için artıdır fakat 6 haberin her biri özet olarak 3 satır içerisinde ana sayfa da verilmişse tıklamazsınız. Bu neredeyse her sitenin başvurduğu bir yapı.

Bunu en çok ChipOnline yapıyor. Diğer teknoloji siteleri de aynı. Aslında boş içerikler değil sadece başlıktan içeriğe tıklanma amaçlı ilgi çekme durumu.

Kullanıcılar için rahatsız bir durum olsa da sitelerin gelişmesi adına gayet normal bir davranış.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Arkadaşlar bu tarz haber yapmalarının nedeni reklam politikasıyla ilgili. Genellikle ''Haber siteleri'' de bu tür başlıklarla geliyor. Aslına bakarsan ikinci sırada teknoloji siteleri var yani tıklanma yakalama.

Reklam alınacağı zaman reklam verenle görüşülür. Bizim bu kadar tıklanmamız var fiyat bu şekildedir tarzında. Eğer başlıkta ki haberin özeti içeriğini gayet net açıklıyorsa içeriğe bakılmaz buda 2 tıklanma yerine 1 tıklanma demektir. Bunun gibi gün içinde yüzlerce, ay içinde de binlerce ölçüye denk.

Yani Reklamverenden yarı yarıya fiyat alınacağına tam fiyat alınıyor yada alınacak olan ücretin iki katı diyelim.

Bir de habere tıklayıp gözünüze başka reklamlar da takılabilir tıklayabilirsiniz. her tıklanma ayrı bir kazanç kapısı.

Diyelim Ana sayfa da 10 haber gördünüz 6'sı ilginizi çekti içeriğine baktınız bu site için artıdır fakat 6 haberin her biri özet olarak 3 satır içerisinde ana sayfa da verilmişse tıklamazsınız. Bu neredeyse her sitenin başvurduğu bir yapı.

Bunu en çok ChipOnline yapıyor. Diğer teknoloji siteleri de aynı. Aslında boş içerikler değil sadece başlıktan içeriğe tıklanma amaçlı ilgi çekme durumu.

Kullanıcılar için rahatsız bir durum olsa da sitelerin gelişmesi adına gayet normal bir davranış.
dediklerin normal şokşokşok bakın ağzından ne çıktı tarzı sansasyone basit haber siteleri için gecerli ama smi cismi belli bulunduğu yerde güzel bir yer etmiş sdn gibi teknoloji sitesinde ise sadece yalan haber okuyucuyu aldatmaya çalışan bir site görünümü sunar zaten bu sitelerin belli bir okuyucu kitlesi var dediğin tarzda okuyucu veya tıklanma diyelim çekmeye çalışan haber bir çeker iki çeker baktılar haberle içerikde sıkıntı var o tıklanma dediklerin eksiye gitmeye başlar ben mesela artık haber lerine bakmıyorum bile benim gibi kaç kişi daha kaybetti ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Başlığı içeriğe uygun atmıyorlar zaten sıkıntı orada.. @Neutral
Ben de artık anasayfaya bakmıyorum, forumdan görürsem bir kaç başlığa giriyorum, çoğu da fos çıkıyor böyle, insan haliyle tepki gösteriyor işte..

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bende epeydir sdn makalelerini okumuyorum. Yalan başlıkları felan geçtim, yeni makaleler dedikodu kazanı gibi. Gram bilgi yok içinde. Ben 2010-2012 arası makale yayınlansa da okusam bişey ogrensem diye saat başı sayfayı yenilerdim. Doğruya doğru Android'le ilgili çoğu şeyi buradan öğrenip cihaz incelemelerini hep buradan izlerdim. Zamanında çok faydası oldu. Ancak şuan bir cihaz hakkında bilgi almak için uğradığım son yer burası diyebilirim. Çünkü videolarda verilen bilgiler zaten kâğıtta yazan şeyler.

Mesela dün Msi GTX 1060 incelemesi yayınlandı. Orada kartın twinfrozr VI sogutmasina sahip olduğu belirtildi. Ancak yeniliklerden hiç bahsedilmedi. En azından fan kanatlarının her birinin farklı olduğunu, birinin sert plastikten birinin parlak ve pürüzsüz olduğunu bunun hava akışını %33 arttırdığını soylemeliydiler. Bu en basitiydi. Sadece yeni Pascal mimarisi ile ilgili apayrı bir video çıkardi. Zaten kenardan köşeden bakarak hikaye okur gibi okuması ayrı bi rezillikti.

Velhasılı kelam, shiftdelete.net hem site olarak hem forum olarak kötü bir gidişatta. Zamanında malum kitleyi çekmek için Facebook'ta yapılan paylaşımlardan bahsetmek istemiyorum. Burada şikayet eden bütün üyeler yaşını başını almış kişiler. Yazı şeklinden belli olur zaten. Bu gibi durumları değerlendirmenizi rica ediyorum. Buralar sadece ekmek teknesi olmasın. İçinde ekmekte olsun.

@Hakkı Alkan @tolgacem

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Bende epeydir sdn makalelerini okumuyorum. Yalan başlıkları felan geçtim, yeni makaleler dedikodu kazanı gibi. Gram bilgi yok içinde. Ben 2010-2012 arası makale yayınlansa da okusam bişey ogrensem diye saat başı sayfayı yenilerdim. Doğruya doğru Android'le ilgili çoğu şeyi buradan öğrenip cihaz incelemelerini hep buradan izlerdim. Zamanında çok faydası oldu. Ancak şuan bir cihaz hakkında bilgi almak için uğradığım son yer burası diyebilirim. Çünkü videolarda verilen bilgiler zaten kâğıtta yazan şeyler.

Mesela dün Msi GTX 1060 incelemesi yayınlandı. Orada kartın twinfrozr VI sogutmasina sahip olduğu belirtildi. Ancak yeniliklerden hiç bahsedilmedi. En azından fan kanatlarının her birinin farklı olduğunu, birinin sert plastikten birinin parlak ve pürüzsüz olduğunu bunun hava akışını %33 arttırdığını soylemeliydiler. Bu en basitiydi. Sadece yeni Pascal mimarisi ile ilgili apayrı bir video çıkardi. Zaten kenardan köşeden bakarak hikaye okur gibi okuması ayrı bi rezillikti.

Velhasılı kelam, shiftdelete.net hem site olarak hem forum olarak kötü bir gidişatta. Zamanında malum kitleyi çekmek için Facebook'ta yapılan paylaşımlardan bahsetmek istemiyorum. Burada şikayet eden bütün üyeler yaşını başını almış kişiler. Yazı şeklinden belli olur zaten. Bu gibi durumları değerlendirmenizi rica ediyorum. Buralar sadece ekmek teknesi olmasın. İçinde ekmekte olsun.

@Hakkı Alkan @tolgacem

Forum olarak üye kalitesi azaldı bence yanlış bilgiyi savunanlar baya bol bir şey bildiklerini zannedenler chip ve d.h de böle tipler çoktu ama müdahale edilmeli bir halt bilmeyip bilene salça oluyorlar bilgisi olmadan fikri olan adamlar grudge vardı eskiden hatırlarsınız oda banlanana kadar böleydi uğraştırdı durdu bizi belli bir kemik kadro dışında bunlara dikkat edende pek yok

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,223
Eskiden ne güzeldi burası. Gitti herkes nerdeler.
@okinkurt grudgenin adını duydukça titriyorum. Nasıl bir kişilikti. İllede AMD alın illede Intel bükülüyor. Neydi öyle?

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Eskiden ne güzeldi burası. Gitti herkes nerdeler.
@okinkurt grudgenin adını duydukça titriyorum. Nasıl bir kişilikti. İllede AMD alın illede Intel bükülüyor. Neydi öyle?

Yanlışı savunanlar bitmiyor @Pc ci utkuversus onada bilgi aktarırdık direk bize saldırırdı :D ama forum o dönemde biliyordu kimin ne olduğunu şimdide değişen bir şey yok :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,223
Yanlışı savunanlar bitmiyor @Pc ci utkuversus onada bilgi aktarırdık direk bize saldırırdı :D ama forum o dönemde biliyordu kimin ne olduğunu şimdide değişen bir şey yok :)
Hala var birsürü dediğin gibi sesimi çımarmıyorum. Çıkarırsam fazla ileri gitmekten korkuyorum. Fazla ileri gitmekten drim ya yanlış anlaşılmasın hakaret ederim en fazla :)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Sadece SDN'de değil her yerde var bu tür haberler.
Bakın size tüyo vereyim.
Mesela haberin başlığında şu resim varsa tıklamıyorsunuz.
571813_o5710.jpg

Haberin başlığında ŞOK, FLAŞ, YOK ARTIK, ŞAŞIRTTI yazıyorsa tıklamıyorsunuz.
Haberdeki görselin bir kısmı buğulanmışsa tıklamıyorsunuz.
Bu sayede sizleri kandırmak isteyen ama içeriği aslında bomboş olan haberlerin çoğundan kurtuluyorsunuz.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Bakın size tüyo vereyim.
571813_o5710.jpg

Bu sayede sizleri kandırmak isteyen ama içeriği aslında bomboş olan haberlerin çoğundan kurtuluyorsunuz.

Ben direk hiç birine tıklamıyorum :D 3-4 tane sağlam nokta takip ederim konularına göre başka haberlere pek bakmam.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bakın size tüyo vereyim.
571813_o5710.jpg

Zaten parmakladığımız nokta tam da orası. :D Neden SDN, diğer basit magazin siteleri gibi haber yapıyor? Neden içerikle başlık uyuşmuyor?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Konunu ilk açtığında okudum fakat her seferinde gördüğümde bi umut diye giriyorum senin konu çıkıyo :confused:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
işin komik yanı sanki bilmiyorlar hangi konuysa örnek ver yazıyorlar birde kendileride baksa görecekler tabi bakarlarsa neden baksınlarki değilmi ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Konunu ilk açtığında okudum fakat her seferinde gördüğümde bi umut diye giriyorum senin konu çıkıyo :confused:
İşte başlık atılırken yapılan algı da tam olarak bu.. Ben de buna dikkat çekmek istedim.

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Sabah işe giderken karanlık akşam dönerken karanlık zombi olucaz yakında