S20 FE nin 6gb rami

Bu konuyu okuyanlar

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Arkadaşlar sizce s20 fe 3 4 yıl kullanılacak bir telefon mudur. Eğer 6gb ram multitasking gibi şeylerde yetmeyecekse (ki bunun android 12 aldığındaki kısmını da düşünüyorum) iphone 11 ve s20 arasında gidip geliyorum bu bütçede p40 da var ama google olmaması beni üzdü.Sizce nasıl bir şey yapmalıyım?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar sizce s20 fe 3 4 yıl kullanılacak bir telefon mudur. Eğer 6gb ram multitasking gibi şeylerde yetmeyecekse (ki bunun android 12 aldığındaki kısmını da düşünüyorum) iphone 11 ve s20 arasında gidip geliyorum bu bütçede p40 da var ama google olmaması beni üzdü.Sizce nasıl bir şey yapmalıyım?
Senin kullanışına bağlı.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Senin kullanışına bağlı.
Ben yoğun kullanırım telefonun anasını ağlatırım video çekerim fotoğraf spamlarım ardından oyuna geçerim görüntülü arama yaparım zoom arkada oyun da oynamışlığım var whatsapp her zaman arkada full çalışıyor günde 12 saat kullanıyorum telefonu hafta içleri.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Ben yoğun kullanırım telefonun anasını ağlatırım video çekerim fotoğraf spamlarım ardından oyuna geçerim görüntülü arama yaparım zoom arkada oyun da oynamışlığım var whatsapp her zaman arkada full çalışıyor günde 12 saat kullanıyorum telefonu hafta içleri.
Emin olamayız o zaman.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Tamam aralarından en fazla hangisi dayanır o zaman zaten max 4 yıl kullancam
Emin olamayız o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 fenin 6gb ram olması hariç her şeyi güzel gibi zaten aralarında en ucuzu ve yanında galaxy buds+ falan da veriyorlar ama ram 6gb işte sıkıntı bu

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Böyle bir kullanımın varsa Exynos 990'a bulaşma bunlar arasından iPhone 11 bütçeyi arttırma imkanın varsa OnePlus 8 öneririm.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Böyle bir kullanımın varsa Exynos 990'a bulaşma bunlar arasından iPhone 11 bütçeyi arttırma imkanın varsa OnePlus 8 öneririm.
Baktım oneplusa da kablosuz şarj yokmuş ben iphone 11 alınca yanına bir de kablosuz şarj alıcam en azından 7.5w 5wdan iyidir ve normal hızlı şarj aletleri çok paahlı appleda bu yüzden kablosuz alırım daha rahat ederim hem de 5wdan daha iyi olur ?. Önerin için teşekkürler bu arada zaten s20fe elendi bile böyle bir kullanıma 6gb yetmezdi bırak android 12yi

M

Murat Burç

SDN Okuru
S20 serisinin hiçbirini almam Exynos 990dan ötürü.

Baktım oneplusa da kablosuz şarj yokmuş ben iphone 11 alınca yanına bir de kablosuz şarj alıcam en azından 7.5w 5wdan iyidir ve normal hızlı şarj aletleri çok paahlı appleda bu yüzden kablosuz alırım daha rahat ederim hem de 5wdan daha iyi olur ?. Önerin için teşekkürler bu arada zaten s20fe elendi bile böyle bir kullanıma 6gb yetmezdi bırak android 12yi
Oneplus 8 30 watt hızlı şarj sunuyor. Kutudan çıkıyor. Şarjı da iyi. Şarj konusunda en problemsiz cihazlardan biri ama op8 o fiyatları etmez. Ya 8 Pro ya da hiç.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
S20 FE için yorumlar baya güzel. Ben 6 GB RAM'in öyle ağım şahım bir sorun yapacağını sanmıyorum ilerleyen yıllardada şuan bile herşey açık kullanımda 4 GB RAM'i geçemiyorum ben orta halli kendi telefonumda bile.

Birazdan körlemesine SE2020 önerenler dolar burası...

M

Murat Burç

SDN Okuru
S20 FE için yorumlar baya güzel. Ben 6 GB RAM'in öyle ağım şahım bir sorun yapacağını sanmıyorum ilerleyen yıllardada şuan bile herşey açık kullanımda 4 GB RAM'i geçemiyorum ben orta halli kendi telefonumda bile.

Exynos almayın. Piyasada cihaz mı kalmadı. Kendinize yazık etmeyin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S20 Fe yerine S20 Fe 5g yada yurtdışı Snapdragon 865 li S20 al derim.İphone 11 e 7500 TL vermek bence mantıklı değil.Tercihin İphone olucaksa ikinci el Xs Max bak derim.İyi forumlar.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
S20 Fe yerine S20 Fe 5g yada yurtdışı Snapdragon 865 li S20 al derim.İphone 11 e 7500 TL vermek bence mantıklı değil.Tercihin İphone olucaksa ikinci el Xs Max bak derim.İyi forumlar.
Ya 2.ele bulaşıcak olsam zaten xs max alırım ama işte (ya da 2.el s20 alırım ucuza 5500e kadar geriliyo fiyatlar bazen)

Valla sana yetiyor olabilir ama ben doldurabileceğimi düşünüyorum 6gb rami

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Google benim için pek önemli değil bence p40. ?

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Bence çok dert değil her türlü bulabilirsiniz uygulamaları. P40 daha mantıklı gibi. Yeni bir de harmonyOS gelecek. İki işletim sisteminden istediğinize geçersiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben kendimi bildim bileli Exynos için bu laflar döner piyasada şehir efsanesi gibi. Halen dünyada en çok telefon satan firmalarda hep 1-2-3 tedir Samsung ve genelde bu Exynos'lu cihazları satarlar.

Bu Amerikan malı işlemci kullanma sevdası nedir bizim insanımızda anlayamıyorum ya. 1 tık altında performans verirse ölecek gibi davranıyorlar. İllaha 1-2 bin TL fazla olsun diye ölecekler... Ne zararı var mış o işlemcinin patlıyor mu yarı yolda mı bırakıyor ?
1 tık altında performans yok. 990 problemli.exynos ben de kullandım. 990 kullanılmaz

Ya 2.ele bulaşıcak olsam zaten xs max alırım ama işte (ya da 2.el s20 alırım ucuza 5500e kadar geriliyo fiyatlar bazen)

Valla sana yetiyor olabilir ama ben doldurabileceğimi düşünüyorum 6gb rami
Dolduramayacaksın.

Reaksiyon puanı
6,381
O zaman Poco F2 pro öneririm. Zaten S20 FE kendi başına önerilecek bir şey değil.

IOS için ise İPhone 11.

Ben kendimi bildim bileli Exynos için bu laflar döner piyasada şehir efsanesi gibi. Halen dünyada en çok telefon satan firmalarda hep 1-2-3 tedir Samsung ve genelde bu Exynos'lu cihazları satarlar.
1- Bakarsanız Samsung amiral gemisi satamıyor. 2019 ve 2020'de ilk 10'da amiral gemisi yok. Ve o amiral gemilerinde exynos 990 çöpü var. Samsung'a çok para kazandıran galaxy Note 10 serisi bile yok ilk 10 sırada.

2- Halen daha en çok satanlarda 1-2-3 tedir?

Biz boş yere exynos 990'ın iğrenç olduğunu söylemiyoruz, satışlar da bunu söylüyor. Samsung zannedildiği gibi bir firma değil. Özellikle de son 2-3 yıldır berbat bir halde.

3- Qulacomm'un yonga setleri daha iyi ise onu savunuruz, ki özellikle de şu an çok çok daha iyiler.

Bu Amerikan malı işlemci kullanma sevdası nedir bizim insanımızda anlayamıyorum ya. 1 tık altında performans verirse ölecek gibi davranıyorlar. İllaha 1-2 bin TL fazla olsun diye ölecekler... Ne zararı var mış o işlemcinin patlıyor mu yarı yolda mı bırakıyor ?
İşte, aşırı ısınıyor ve throttle yiyor. Aşırı ısınan işlemci diğer bileşenlere de zarar verir. Hele ki exynos 990 gibi ısınıyorsa çok ciddi sorunlara yol açabilir, bir bataryanın verebildiği zarar gibi.
Aşırı ısının bataryayı etkileyebilme potansiyeli de var.

Ayrıca dediğiniz gibi 1 tık altında performans falan yok. 2-3 ay sonra çok daha kötü durumlara düşüyor. Xiaomi'nin bile kıytırık telefonlarının ömrü 1 yıl giderken Samsung'un amiral gemileri 3 ay sonra aşırı ısınmada dolayı satamaz oldu (Burada amacım Xiaomi'yi savunmak değil, sadece örnek).

Son düzenleme:

Son mesajlar