S10 mu S10e mi? Kullanıcıları da fikir belirtirse sevinirim.

rRainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Konu daha önce konuşulduysa özür dilerim ben aradım da göremedim. Şu an Samsung A7 16 kullanıyorum.Telefonumdan artık randıman alamaz duruma geldim. Yeni bir telefon alıp 3 4 yıl beni götürmesini istiyorum. S10 ile S10e arasında neredeyse 1500 TL fark var ve az bir fark değil. Ama telefonların batarya, kamera sayısı, ram ve diğer birkaç özellik dışında her şeyi aynı . Batarya dışındaki diğer farklar benim için çok önemli değil. Ama batarya için 1500 TL fark vermek doğru mu emin değilim? O yüzden S10 ile S10e arasında hangisini seçmem gerektiği konusunda fikir verirseniz sevinirim. Özellikle bunlardan birini kullanan arkadaşlar ne düşündüklerini belirtirse çok memnun olurum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. Konu daha önce konuşulduysa özür dilerim ben aradım da göremedim. Şu an Samsung A7 16 kullanıyorum.Telefonumdan artık randıman alamaz duruma geldim. Yeni bir telefon alıp 3 4 yıl beni götürmesini istiyorum. S10 ile S10e arasında neredeyse 1500 TL fark var ve az bir fark değil. Ama telefonların batarya, kamera sayısı, ram ve diğer birkaç özellik dışında her şeyi aynı . Batarya dışındaki diğer farklar benim için çok önemli değil. Ama batarya için 1500 TL fark vermek doğru mu emin değilim? O yüzden S10 ile S10e arasında hangisini seçmem gerektiği konusunda fikir verirseniz sevinirim. Özellikle bunlardan birini kullanan arkadaşlar ne düşündüklerini belirtirse çok memnun olurum.
Optik zoom kamerasına, biraz daha yüksek çözünürlüklü kavisli ekrana(ekran panelleri aynı) ihtiyacın yoksa S10 almaya gerek yok.

Kısıtlı bütçede zorlayarak S10 almak lüks olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10E, S10 ve Plus ile hemen hemen aynı cihaz. Hani huawei lite serisi ile alaksı yok.
Bana göre amiralim diye geçinen Mİ9'dan daha iyi.

Aradaki fiyat farkı büyük ama ortaya konulan özellikler paraya bakıldığında oyuncağa verilen para gibi kalıyor.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
ben s10 alırdım s10e bana maket telefon gibi geliyor ayrıca bataryası oyun oynayan biri için günü çıkartmaya yetmez
eidt: oyun oynayan biri değilim ama yinede s10 alırdım s10e bana çok küçük geliyor

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10enin bataryasından çekiniyosan s10a da sırf batarya için para vermek istemiyorsan s9 plusa yönel bence.

Aynı düşüncedeyim s10e yeni alan adamın bile bataryasından şikayet ettiği bir model alan adam ne yapsın senelik bataryamı değiştirsin? S9+ alırsa daha iyi batarya daha büyük ekran ayrıca hd veya full hd normalde, canı film izlemek istediğinde 2k çözünürlükte kullanabilir bunlarda s10e de yok. S10e daha doygun düşük çözünürlüklü delikli ekranla geliyor, ısınıyor ve oyunlarda sıkıntı yaşıyorum diyende çok performanslı kullanamadıktan sonra amiral telefon almanın anlamıda yok s10e güncellemelerle düzeltilir sıkıntı değil ama... o batarya yetmez heleki samsung için hiç yetmez günlük en az 4/1 boşta şarj yiyecek ayrıca samsungta akıllı optimizasyonu parayla satıyor s9 serisi ile note 9'da fark var deniyordu galiba zannedersem bu farkı s10 ve s10e arasınada koymuşlar ama s10e'den dolayı çok tepki alır samsung küçük batarya, şarjı tüketimi sıkıntılar vs bence kısa sürede olumsuz dönüşler alacak bir model burdaki önerenlerde önerdiğine utanır.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Telefonu kullanım çok önemli ben çoğu gereksiz uygulamayı, servisi devre dışı bıraktım s10e ile, 6 saat ekran süresi alabiliyorum rahatça, ben şahsen küçük diye tercih ettim gayette memnunum.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
S10'daki kavis şüphelendiriyor. Ama kamera delikleri çok koş.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
S10'u 5 aydan beri kullanıyorum. Ben şahsen iki model arasında kalmadım ama tabi insan o kadar parayı verirken acaba S10e mi alsaydım param cebime kalırdı diye düşündüm ama aradaki farkları düşününce vazgeçtim.
İlk olarak arada bariz bir ekran farkı var S10e Fhd iken, S10 Qhd çözünürlükte ama saha şunu söyleleyim S10 alırdan da Fhd kullanıcaksın çünkü Qhd tam bir pil düşmanı. Evet iki seçenek arasında fark anlaşılır ama pil için mecburen Fhd modda kullanıyorsun.
Tasarım olarak Samsung'un artık klasikleştirdiği edge panelden feragat edilmiş ve ekran altı parmak izi okuma maalesef yok. Bugün orta segmentte bile olan (farklı bi teknoloji olsa da) özelliği kullanamamak insanı düşündürür. Buna ek olarak S10e'de kullanılan cam S9 serisine ait.
Pil konusunda S10e aman aman iyi değil ama normal kullımda günü çıkarırsın. S10'da ise rahatlıkla günü çıkartabilirsin sorun yaşamadan.
Son olarak kameraya gelirsek ön kamera zaten aynı, arka kamerada bi kamera eksik ama inan ki bunu aramazsın. Zaten 2x optik zoom pek bi işe yaramıyor onu dijital zoomlada yapabilirsin.
Yanı her alanda biraz ucundan kırpılmış bir model S10e, eğer telefonu günlük hayatta çok yormayan bitiysen al gitsin pili bir günü çıkarır.
S9 serisine de yönelme, Pie ile cihazları mahv ettiler ve sadece pil avantajım olur diye düşünüp güncelleme ve kamera (10 serisi ile berber Samsung'un bilinen o yumuşatma efekti ve soluk renkleri artık yok. Zaten ön ve arka kamera hala eski Samsung kamerası olsaydı iPhone'dan geçmezdim. Çünkü iPhone'lar genel olarak yüksek kontrast ve doygunlukları ile seviliyor. Bune ek portre modu eski modellere göre çok iyi şak diye çekiyorsun ve çeşitli modlar da mevcut.) avantajından vazgeçme.

S10'daki kavis şüphelendiriyor. Ama kamera delikleri çok koş.
Neden şüphe duyuyorsun ki yeni bir şey değil sonuçta.

Son düzenleme:

rRainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar de
S10'u 5 aydan beri kullanıyorum. Ben şahsen iki model arasında kalmadım ama tabi insan o kadar parayı verirken acaba S10e mi alsaydım param cebime kalırdı diye düşündüm ama aradaki farkları düşününce vazgeçtim.
İlk olarak arada bariz bir ekran farkı var S10e Fhd iken, S10 Qhd çözünürlükte ama saha şunu söyleleyim S10 alırdan da Fhd kullanıcaksın çünkü Qhd tam bir pil düşmanı. Evet iki seçenek arasında fark anlaşılır ama pil için mecburen Fhd modda kullanıyorsun.
Tasarım olarak Samsung'un artık klasikleştirdiği edge panelden feragat edilmiş ve ekran altı parmak izi okuma maalesef yok. Bugün orta segmentte bile olan (farklı bi teknoloji olsa da) özelliği kullanamamak insanı düşündürür. Buna ek olarak S10e'de kullanılan cam S9 serisine ait.
Pil konusunda S10e aman aman iyi değil ama normal kullımda günü çıkarırsın. S10'da ise rahatlıkla günü çıkartabilirsin sorun yaşamadan.
Son olarak kameraya gelirsek ön kamera zaten aynı, arka kamerada bi kamera eksik ama inan ki bunu aramazsın. Zaten 2x optik zoom pek bi işe yaramıyor onu dijital zoomlada yapabilirsin.
Yanı her alanda biraz ucundan kırpılmış bir model S10e, eğer telefonu günlük hayatta çok yormayan bitiysen al gitsin pili bir günü çıkarır.
S9 serisine de yönelme, Pie ile cihazları mahv ettiler ve sadece pil avantajım olur diye düşünüp güncelleme ve kamera (10 serisi ile berber Samsung'un bilinen o yumuşatma efekti ve soluk renkleri artık yok. Zaten ön ve arka kamera hala eski Samsung kamerası olsaydı iPhone'dan geçmezdim. Çünkü iPhone'lar genel olarak yüksek kontrast ve doygunlukları ile seviliyor. Bune ek portre modu eski modellere göre çok iyi şak diye çekiyorsun ve çeşitli modlar da mevcut.) avantajından vazgeçme.

Neden şüphe duyuyorsun ki yeni bir şey değil sonuçta.
Herkese ayrı ayrı teşekkür etmekle birlikte size ekstra teşekkür ederim. Yani özellikleri kıyaslamak bir yana kullanan birilerinin düşüncesi benim için daha önemliydi çünkü telefonlar her zaman kağıt üstünde belirtildiği gibi olmuyor. Az çok kafamda netleşti yakın zamanda karar veririm kararımı paylaşırım :)

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Arkadaşlar de

Herkese ayrı ayrı teşekkür etmekle birlikte size ekstra teşekkür ederim. Yani özellikleri kıyaslamak bir yana kullanan birilerinin düşüncesi benim için daha önemliydi çünkü telefonlar her zaman kağıt üstünde belirtildiği gibi olmuyor. Az çok kafamda netleşti yakın zamanda karar veririm kararımı paylaşırım :)
Ne demek, kafanıza herhangi bir şey takılırsa sorabilirsiniz :)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
At dururken eşşeğe binilmez
S10 diyorum

cihangirkanat05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
kardeş bence sen note 9 al paşa paşa kullan mükemmel telefon