S.D.N Rock Kültür Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
23
Ben ezoyu alıyım son warkortaliyi alıyım metro büüsm le B) sonra gideriz elektrayı almaya aldıktan sonra kuruçeşme araneya :D

Reaksiyon puanı
23
warkortali dedi ki:
EzOhİsTaN dedi ki:
ozamanlar nirvana çok sert geliodu bana... ve ben KORN yaşıyo die biliodum. meğerse uzun yıllar önce ölmüş :L ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. bu kadar yakışıklı bi adama ölmeyi yakıştırmadım!

KORN mu ölmüş? :D KURT diyecektin sanırım :* (A) ;)
Korn bir grub tek adam değildir

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Denizhan Dakılır dedi ki:
Ben ezoyu alıyım son warkortaliyi alıyım metro büüsm le B) sonra gideriz elektrayı almaya aldıktan sonra kuruçeşme araneya :D
yaş sınırlaması var almıyoruz seni (&) nihaha

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Jojoba dedi ki:
yaş sınırlaması var almıyoruz seni (&) nihaha
Hadi ordan :D
dükkanın önünü kapama bakim haydi canım >>
exit.jpg

Reaksiyon puanı
23
Jojo sen galiba warkotali ile konuşmamışsın warkortalinin özel mesajını koyarsam buraya katıldığımı görürsün :)

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
warkortali dedi ki:
EzOhİsTaN dedi ki:
ozamanlar nirvana çok sert geliodu bana... ve ben KORN yaşıyo die biliodum. meğerse uzun yıllar önce ölmüş :L ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. bu kadar yakışıklı bi adama ölmeyi yakıştırmadım!

KORN mu ölmüş? :D KURT diyecektin sanırım :* (A) ;)

hö! o_O kim korn dedi :D :D :D ay evet düzeltiorum şaşırdım KURT COBAİN.. ya fazla dinlemediğim için şaşırdım ismini :D :D

ama yakışıklıııı.. yani ölümüne üzülmüştüm gerçekten ;( hele "my girl" şarkısının anlamını öğrendiğimde!!!... daha fazla üzüldüm ya %(

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
kurtcobain11im6.jpg

Her şarkısını seviyorum bu adamın özellikle UNPLUGGED ve NEVER MIND
Ama onun ölümü biraz kuşkulu hem yüksek dozda uyuşturucu ve pompalı tüfekle intihar. Uzmanlar demiş ki: O kadar yüksek dozda uyuşturucu almış birinin bir de kendisini pompalı tüfekle öldürmesi imkansız demişler. Kuşkulu bir ölümü var. :^)

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
gizem durmaz dedi ki:
<br />Vayy Ezohistan sende ha Cranberries B)<br />Bende çok seviyordum o grubu ^^ keşke dağılmasaydııı :( :L<br />
<br /><br />cranberries ozamanlar en çok dinlediimiz gruplardan biriydi.. eskiden radyoda çok çalarlardı. sevdiğim bi gruptu.. işte bir cranberries klasiği ;)<br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=YYtT3TujD7o

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
alperveli dedi ki:
Her şarkısını seviyorum bu adamın özellikle UNPLUGGED ve NEVER MIND
Ama onun ölümü biraz kuşkulu hem yüksek dozda uyuşturucu ve pompalı tüfekle intihar. Uzmanlar demiş ki: O kadar yüksek dozda uyuşturucu almış birinin bir de kendisini pompalı tüfekle öldürmesi imkansız demişler. Kuşkulu bir ölümü var. :^)

işte uyuşturucuyu neden fazla aldı? çünkü kız arkadaşının onu aldattığını gördü ve intiharı seçti. hemde bateristiyle. ve bateristide iğrenç bi adam KURT tan yakışıklı olmadığıda kesin..

yoksa bu kadar hayranı olan biri isteyerek intiharı seçmez.

kız arkadaş sebebiyle olmasada ya hayatında hiçbişeyden tat almamaya başlaması lazım yada psikolojisinin bozuk olması lazım. bir insan sağlıklı bi anında ölmeye karar vermez zaten.. hatta "my girl" şarkısını sözlerine bakarsan;

My girl, my girl, don't lie to me
-kızım, kızım yalan söleme bana

Tell me where did you sleep last night
-söyle, dün gece nerede uyudun

In the pines, in the pines
-çamlıkta, çamlıkta

Where the sun don't ever shine
-güneşin asla parlamadığı yerde

I would shiver the whole night through
-soğuktan titrerdim bütün gece

My girl, my girl, where will you go
-kızım, kızım nereye gideceksin

I'm going where the cold wind blows
-soğuk rüzgarların estiği yerlere gidiyorum

çamlığa, çamlığa

güneşin asla parlamadığı yere

soğuktan titrerdim bütün gece

Her husband, was a hard working man
kocası çalışkan bir adamdı

Just about a mile from here
burdan yaklaşık 1 mil uzakta

His head was found in a driving wheel
onun kafası direksiyonda bulundu

But his body never was found
ama bedeni asla bulunamadı

kızım, kızım yalan söyleme bana

anlat bana dün nerde uyudun

My girl, my girl, where will you go
kızım, kızım nereye gideceksin

I'm going where the cold wind blows
ben soğuk rüzgarların estiği yerlere gidiyorum

çamlığa, çamlığa

güneşin asla parlamadığı yere

kızım, kızım yalan söleme bana

söyle, dün gece nerede uyudun

çamlıkta, çamlıkta

güneşin asla parlamadığı yerde

çamlıkta, çamlıkta

güneşin asla parlamadığı yerde

konserde son olarak bu şarkıyı söylüyo ve intihar ederek ölüyo.. zaten 'güneşin asla parlamadığı yere gidiyorum' diyerekte öleceğini anlatmış..

Reaksiyon puanı
23
evanescence duvar kağıtları

evanescence.jpg

Mod. Fotoğraf boyutlarımız kaydırma çubuklarını kullanmak zorunda bırakmasın bizi ;)
Düzenleme 1. Resim için, gereği tarafımca yapıldı.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Siz verin youtube videolarını.Videoyu izlemeye çalıştığımızda "bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir" yazısı çıkması an meselesi :D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Jojo imeem'den inciler sun bize ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
elektr10 dedi ki:
Siz verin youtube videolarını.Videoyu izlemeye çalıştığımızda "bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir" yazısı çıkması an meselesi :D
imeeme geçelim o zaman :]
[flash=400,323]http://media.imeem.com/v/b9GU3WDQDw/aus=false/pv=2[/flash]

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Evet arkadaşlar kara listemiz ilk sayfaya yerleştirildi bilginize ;)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Listede adını göremedim yoksa rock sevmiyor musun wark ;D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
elektra disiplin kuruluna verilcez :D senle ben en yaramazız :p

Burası o kadar ciddi bir kurum değil geğirmek serbest ;D :D

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
pöykürmek, kafa sallamak, zıp zıp zıp zıp zıplamakta serbest :D

---mesela havy metal, rock tarzı müzikler eskiden "ya ne biçim müzik öyle böğürüp duruyolar" tarzında yorumlanır fazla dinlenmezdi

ve tabiiki, ozaman rockçıların hayatlarındaki kargaşa, yaşamlarının bozuk olması (kime göre hangi açıdan bozuk tartışılır) önyargılı yaklaşıma yol açıodu.

mesela çoğunun sürekli içki içmesi, alkol komasından ölmesi haberi yada yine uyuşturucu kullanan çoğunluğun bu tarz müzik yapıyor olmasıda bu önyargıları arttırıyodu bence..

ama şimdi türkiyede de, yabancı ülkelerde de rock daha kaliteli bi boyut kazandı die düşünüorum ben.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
elektra disiplin kuruluna verilcez :D senle ben en yaramazız :p
Bi kere de doğru yaz şu kelimeyi :S

Doğrudur zaten çete lideri gibi tepede duruyorum ;D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Ben melodik dinlerim böğürerek söyliyenlerden hazetmem, hayko'da bu yolda ilerliyor kötüde yapıyor benim için :)

Malesef ki tüm ne ... varsa bu müzik ile uğraşan insanlardan çıkıyor. Adam gibi müziğini mi? yapıyorsun yoksa sadece dinleyici misin? ne yapıyorsan yap ama öyle çamurlara batmana ne lüzum var değil mi? Müziğin adını kirletiyorsun 'terbiyesiz!'.. Bu kelime o tür kötü alışkanlıklara sahip insanlara gitsin ;) biz eğlenip coşarız adrenalin seviyemiz doruklarda uçarızz ama bunun için bazı maddeler kullanmamız gerekmeden, müziğin enerjisine ruhuna kendimizi kaptırarak arkadaşlarımızla birlikte olarak..

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
evet ama HAYKO için durum farklı. biraz böğürmeli devam edio evet :D ama sarkıları süper bence kendiside süper. zaten insanların görünüşleriyle doğru orantılıdır yaptıkları müzik. hayko tipinde bi adam çıkıpta türk sanat müziği söyleyemez.

ama mesela eskiden duyduklarım bunlar.. rock çıların konserde sahneye civciv bırakarak, topuğunda çivi bulunan ayakkabılarla sağa sola kaçışan civcivleri ezdiklerini herkes biliyo..

mesela Ozzy Osbourne bu konuda baya ünlü biri. adam tam bir psikopat. mesela konserlerinden birinde seyircilerden biri sahneye yarasa fırlatmış. buda tuttuğu gibi yarasanın kafasını ağzıyla koparmış. sonrada insanlar hayretler içinde tabi! nası böle bişi yapar, baya olay olmuş ve sonra Ozzy Osbourne açıklama yapıo bide yarasanın plastik olduğunu sandığını ve o yüzden böle bişi yaptığını açıklamış..

aynı şekilde ilk albümünü çıkarmak için düzenlenen basın toplantısındada canlı bir güvercinin kafasını koparmış yine ağzıyla.. sonra tabi bidaha plak firmasının binasına almamışlar adamı :D korktular heralde bu bizide yer filan :D :D

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
mesela ozzy osbournede uyuşturucuve alkol kullanan bi adam. başını bile kaldıramıo o derece.. ve ozamanlar sahneye çıkmadan önce ya alkol alır yada uyuşturucu alıp çıkarlarmış..

mesela türk sanat müziği söyleyen biri.. niye alkol alıp çıksın ki.. yada uyuşturucu. onlar herzaman daha naif, kırılgan insnalar :D ama rock müzik zaten bi tepki müzii yani bi nevi haykırış gibi bişi..

içinde bi volkan varda sanki dışarıya atıyosun herşeyi.. özellikle sert müzik yapanların ruh sağlıklarının çok ii olmadığı bi gerçek. metal havy metal. yani ya babası ölmüştür, ya annesi ölmüştür, ya eziklikleri, yada ulaşamadığı şeyler vardır sorunludur yani..

mesela benm bi arkadaşım var. babası içkiciymiş. sonra bi gün kendini asmış salonun ortasında. arkadaşım küçükmüş ozaman eve bi geliolar annesiyle ve bi girio salona şok bi manzara. babası tavanda asılı vaziyette.

mesela şu anda o arkadaşımda çok sert müzikler yapıo. bazen kendini kaybettiğini görüorum. ve hayatı düzene giremio bi türlü. insnaların yaşamlarının yaptıkları müzikle çok alakası var..