Atatürk'ün gerçek memleketi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Kendi dünya görüşünü ve kültürünğ kısmen islamiyete mal ediyorsun bence, birilerini efendin görebilirsin saygı duyarım. Ama böyle düşünmeyenlere diyecek tek kelimen olamaz. Benim için halifeler 4 kişi ile sınırlıdır, neyse bu konumuz dışında.

Hala hastalıklı zihinlerden bahsediyorsun, herhalde faşizm google dan arattın ve bulduğun sonuçun senin tutumunla örtüştüğünü görünce hayret ettin.

18 yaşında fln değilim, senden daha kaliteli bir yaklaşım beklerdim, madem 18 yaşında olduğumu düşünüyordun zahmet edip yazmasaydın. Çok ucuz çakmalar bunlar.

Ayrıca türkçe yazarsan daha iyi iletişim kurabiliriz. Polemiği daha da uzatıp konu dışına daha fazla çıkmak istemiyorum.

Atatürk'ün nereli olduğu değil ne yaptığı ilgilendirir beni.

Değerli arkadaşım ne yazıkki gerek buradaki gerek diğer yazılarımızda kendi görüşlerimizi belirtmek onu islam görüşü diye empoze etme hakkımız yok.Bizler ancak doğruyu islama uygun olanı yazarız ama hoşa gider veya gitmez.Yazılarımı Türkçe yazarım ve istanbul lehçesini çok kelime ile konuşurum eğer anlayamadıysan bu kelime dağarcığının kısıtlı olmasındandır.Bizim işimiz eğitmek onun için 16-18 yaşını söyledim yazıların o düzeyde geldi ki eğitilmeye müsait yaşlar keşke o yaşlarda olsaydıkta daha iyi eğitilseydik
Bu ve buna benze ayetlerde Allah[cc]Bana,Resulüme[sav]sizden olan emire itaat edin korkun buyurmaktadır.
İslam üzerine olduğun zaman sadece dört halife efendimizle[ra ecmain]yetinemezsin Tarikat üzerine olmasan 12 imam ehl-i beyt sahabe-i kiram tabiın tebitabiin İmam-ı Rabbani[ksa]hazretleri ve asrın müceddidine uymak zorundasın o devirlere gelirsek ululemr olan Halife-i ruyu zemin hazretlerimiz Allah[cc]onlardan razı olsun Allah[cc]ın dininin yeryüzündeki temsilcileri idi Allah[cc]onlara hucurat sure-i celilesi mucibince ve dahi fetih sure-i celileri mucibince fetihler islam sancaktarlığı nasib etti onlar tüm özellik ve ünvanlarından ziyade kabe hadimliğini seçtilerki kavuklara sapladıkları süpürge çöpü bunu ifade eder.
kısaca ehl-i sünnet üzereysen
Kur'ana
sünnetlere
icma-i ümmetlere
kıyas-ı fukahaya uyma mecburiyetin vardır
Bizlerin sizlerden fazlamız altın silsileye de uymamızdır
Şu anki durumumuz islam üzerine olsada siyaset konusunda yönetim ve baskı sistemlerini istediğiniz yayın üzerinden veya kitap üzerinden tartışabiliriz.
sizin deyiminiz faşizmin döngüsü şöyledir
kapitalizm[kapitalist ülkeler]----Emperyalizm[sömürülmek üzere yeni topraklar bulma onlara kukla yöneticiler tayini geçmiş hüükümetler gibi]-oligarşik diktalar[darbeci ve mandacı dış sermayeye komprador burjuvaya bağlı baskıcı rejimler 12 eylülcüler gibi]-----bu döngü içinde halkın daha kolay sömürülebilmesi için kargaşa ortamının çıkarılması baskı zulümle sindirme din dil ırk gibi özelliklerle ayrımcılığın meydana getirilmesi ve millet birbirini yerken malı götürme
kısacası kenan evren ve milletin kanını emen sülükleri
kapitalizm[sosyalist kapitalist ülkeler rusya çin]----sosyal emperyalizm[solculuk vesileriyle aynı şeyleri yapma güney amerikadaki sömürgeler gibi]oligarşik diktalar kore küba türü ]ve sosyal faşizm sosyalist geçinerek faşist baskı oluşturma
Dairesel döngüde sosyalizmin bittiği yerde faşizm faşizmin bittiği yerde sosyalizm başlar
İslam Allah[cc]ın nizamıdır hiç bir uygulamasında faşizmi bırakın teokrasi dahi uygulanmaz
hastalıklı zihniyetten kastım kelimeniz bittiğinde faşizmle suçlamak veya faşizme bulaştırmak faşizm okumakla değil yaşamakla öğrenilir ki biz yaşadık.
googleden bahsetmişsin öyle bir şansımızda hakkımızda yok çeşitli ülkelerden sorular ve istenen fetvalar bir anda gelir ve cevabı istenir bu bazen sizi ölçmek için yapılır bunu soran zaten googlede aramıştır sizden irticalen ve kaynakla ister
Gelelim bu konuyu açma sebebimize
Atatürk milleti kaynaştıracak ortak asgari müşterek olabilecekken ona masonlar din düşmanları hırsızlar sahip çıkıyor komünist zihniyet sahip çıkıyor bizlere yayınlarımızla bu türlerle her platformda mücadele içindeyiz
ümmet onların tuzağına düşmeyecek atasına sahip çıkacaktır o ki masonluğu tkp yi yasaklamıştır ama camileri patates ambarı yapanlar yaptıkları iğrençlikleri ona fatura etmişler vefatının hemen ertesinde o kerih nesacetli yüzlerini paraların üstüne bastırmış devlet dairelerinden çöpe attırdıkları Atatürk resimlerinin yerine kendi kazurat surat resimlerini astırmışlardır
http://forum.shiftdelete.net/ataturk-kosesi/61763-meclisin-acilis-davetiyesi.html

fakir kardeşinizin bir çalışmasıdır cevap vermeden önce okuyunuz

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
O zaman şöyle diyelim; hepiniz devletin bekasına kurban oluruz. :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION], öyle veya böyle bir şekilde başa geçmiş olan herkes "ulul emr" değildir. Zira insanlar Yezid gibi birine bile "emir-el mu'minin" dediler; ki bu Allah'a isyandır. Hz. Huseyn bu konuda şöyle buyurmuştur; "Yezid gibi birisi halife olduysa İslam'ın ruhuna fatiha okumak gerekir". İşte sırf bu yüzden Kerbela yoluna düştü. Yoksa insanlar Yezid'i sırf halife diye "ulul emr" zannetmeye devam edeceklerdi. O yüzden Huseyn ona itaat etmedi, tam tersine "sen zorla bu hükümeti ele geçirdin" diyerek isyan etti.

Tarihte Yezid de bir tane değil, gırla. O yüzden yönetime her geleni Allah'ın itaate emrettiği "ulul emr" zannetmek, Allah'a zulüm isnat etmektir. O emir sahipleri, ancak Allah'ın seçtiği emir sahipleridir.

GelirVergisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman şöyle diyelim; hepiniz devletin bekasına kurban oluruz. :)

İnanın bunu da anlamadım ama şayet kastınız devletin bekası için birilerinin ölmesi ise buna karşıyım. Bir insan öldükten sonra onun için devlet baki olsa ne olur olmasa ne olur. Düşüncem insan devlet için değil, devlet insan için var olmalı. Şayet öyle değilse devlet niye var.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Konu amacının dışına çıktı.
Kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...