Ryzen 5 2600x ve gtx 1060 ani görüntü gitmesi

Bu konuyu okuyanlar

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Yaptım ve sanki tuttu

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Abi şimdi de fanlar hızlanıyor ama ekran gitmiyor bitane kasa fanı duruyo öbürleri son hızda dönmeye başlıyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Fanlarmı sapıttı sadece. Başka bi sorun yok demi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gayet iyi. Fanlari anakarttan veya yardimci bi̇ program i̇le sicakliğa göre devri̇ni̇ manuel ayarlayabi̇li̇rsi̇n.

Son düzenleyen moderatör:

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
ben de onu yapıyorum şu an teşekkürler

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Gayet iyi. FANLARI ANAKARTTAN VEYA YARDIMCI Bİ PROGRAM İLE SICAKLIĞA GÖRE DEVRİNİ MANUEL AYARLAYABİLİRSİN.
Abi merhaba yine ben bu görüntü gitmesi yeniden başladı ve biosu sıfırladım şu an bi sabitleme vs. Hiçbirşey yok ama şu an da öndeki ortadaki fan duruyor öbür fanlar son devirde çalışıyor, ısılar ise 37-63 arası değişiyor ama bu olay gerçekleştiğinde genelde 55 civarlarında oluyor ve sonra fanları kontrol etmeye çalışınca da hepsi duruyo. Yeni açtığım konuda daha ayrıntılı bahsettim. Oray da bi bakıp, yardımcı olursan çok sevinirim

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Gayet iyi. Fanlari anakarttan veya yardimci bi̇ program i̇le sicakliğa göre devri̇ni̇ manuel ayarlayabi̇li̇rsi̇n.
Abi benim bu sorun tekrar olmaya başladı bakar mısın bi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sadece kasa fanlarımı yine sorun çıkartıyor,yani.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Sadece kasa fanlarımı yine sorun çıkartıyor,yani.
Hayır kasa fanları duruyor ve sonra görüntü gidiyor

Format attım sonrA ai sutie programını hiç yüklemedim ve sorun devam etti. Sonra programı yükledim ve fanlar durduğu zaman fanları kontrol etmek için farklı bi moda bastığımda radyatör fanı da duruyor. Geçen hafta bios güncellemesi geldi ve yaptım herşeyim güncel

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kasa fanlarının anakart ile olan bağlantısında bi sorun mu var acaba.Bi kısa devre vs gibi falan. Kasanın yan kapağını açarak, kasa fanlarınıda anakarttan iptal ederek tekrara bi dene bakalım. Görüntü gitmesi yin e olacakmı.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Kasa fanlarının anakart ile olan bağlantısında bi sorun mu var acaba.Bi kısa devre vs gibi falan. Kasanın yan kapağını açarak, kasa fanlarınıda anakarttan iptal ederek tekrara bi dene bakalım. Görüntü gitmesi yin e olacakmı.
Psu ya mı bağlayayım

Psuya takınca hep en yüksek ayarda çalışacak demi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Powere bağla.molex ucu varsa . Tabi,en yüksek devirde çalışır. Denemek için yapıyoruz zaten.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Powere bağla.molex ucu varsa . Tabi,en yüksek devirde çalışır. Denemek için yapıyoruz zaten.
Tamamdır öyle yapacağım. Zaten csgo oynarken oluyor bu genelde

Her gün oluyor

Peki neden görüntü gidiyor?

B
sadece kasa fanları sapıtmıyor CPU fanı hızlanıyor ve öbürleri duruyor
Boştayken dahi oldu

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
cpu fanın anakartta cpu fan soketine takılı demi.
Sen bi dediğim şekil dene. Bi bakalım.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
cpu fanın anakartta cpu fan soketine takılı demi.
Sen bi dediğim şekil dene. Bi bakalım.
CPU fana takılı. Bide bu yazın yaptığımız ayarları voltajı auto ayarda bırakıp occt CPU testine soktuğumda 3 dakika içinde görüntü gitti.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Abi dediğin şeyi denedim eskiden yaptığımız o ayarları yapıp 4.0 da 1.4v a ayarladım ani görüntü gitmesi çözüldü fakat kasa fanları durma olayı devam ediyor. Kasa fanları durup CPU fanı hızlanınca ai Suite programından fan devrini ayarlayınca kasa fanları tekars çalışıyor ama yaklaşık 1 dl sonra CPU aşırı ısınmadan dolayı PC yi kapatıyor sorun bu. Peki neden oluyor ve neden kaynaklanıyor tahmin var mı. Bide bazen CPU ısısı takılıyor 47 gösteriyor ama daha çok oluyor aslında. Ve bazen -108 (eksi) derece gösteriyo. Gerçekten artık bıktım ya pcyi açık bırakıp biyere gidemiyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şu cpu fanı olayını çözmek lazım. O öncelikli Ama bi iaptallık olduğu kesin gibi bi yerde. Bi tane 120 mm kasa fanı varmı boşta bi yerlerde.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Şu cpu fanı olayını çözmek lazım. O öncelikli Ama bi iaptallık olduğu kesin gibi bi yerde. Bi tane 120 mm kasa fanı varmı boşta bi yerlerde.
Var

Ama bence sorun fanda değil çünkü CPU fanı o devirde ısıyı 65 in üstüne çıkarmıyor daha düşük devirde de çıkarmıyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Molex bağlantılı ise ve el becerin varsa,ryzenin fanını söküp,bu 120 mm fanını soğutucu bloğuna ,ince bi tel ,kablo vs gibi bi şey ile takıp,fanı direkt powere bağlasan diyordum. Bakalım işlemci ısınıp,kapatacakmı,yine.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Molex bağlantılı ise ve el becerin varsa,ryzenin fanını söküp,bu 120 mm fanını soğutucu bloğuna ,ince bi tel ,kablo vs gibi bi şey ile takıp,fanı direkt powere bağlasan diyordum. Bakalım işlemci ısınıp,kapatacakmı,yine.
KAblo tel vs gerekmiyor cooler master olduğu için normal takılabiliyor ama egzoz fanı olduğu İçin ne kadar soğutur bilmiyorum

Peki bu neden oluyor yani normal bişey değil. Anakarttan mı kaynaklanıyor dersin

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ha,ben default soğutucu sanmıştım.Kasa fanlarının ve onunla birlikte işlemci fanlarının sapıtması anakarttan oluyor,gibi.Çünkü bütün fanların bozuk olmaihtimali yok denecek kadar az.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ha,ben default soğutucu sanmıştım.Kasa fanlarının ve onunla birlikte işlemci fanlarının sapıtması anakarttan oluyor,gibi.Çünkü bütün fanların bozuk olmaihtimali yok denecek kadar az.
Bu arada kasa fanlarımı değiştirdim. Yazın kullandıklarım değil şuan. Zaten bu olaylar bitince toplu olarak garantiye göndereceğim. Sıvı soğutma pompasında devir artınca tıkırdı yapıyor. Yani o zaman yapacak birşey yok gibi. Abi seninle şu biostan birdaha ayar yapsak balık kısa süreliğine çözülür yine?

Benim bu sorunlar falan yokken elektrik kesintisi yüzünden anakartın altındaki pcı girişinin üstündeki kondansatörden duman çıktı sonrA oyun falan girdim sıkıntı yok bu olaydan 1-2 ay sonrA (yaklaşık) bu olaylar başladı. Fan olayları Başlamadan önce vatana götürdüm baktı çalışıyor bişey yok dedi gönderdi. Artık bu virüs olayları biter de ne zaman açılır vatan bilmiyorum.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
o zaman işte anakartta bi sorun olmuş olabilir. Sen iyisimii şu corona hikayesi bitince garantiye gönder.Yarın öbürgün anakart komple bozulabilir. Bozulurkende işlemcin ,e.kartın vs. zarar verebilir.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
o zaman işte anakartta bi sorun olmuş olabilir. Sen iyisimii şu corona hikayesi bitince garantiye gönder.Yarın öbürgün anakart komple bozulabilir. Bozulurkende işlemcin ,e.kartın vs. zarar verebilir.
AYNen olayların bitmesini bekliyorum da garant de 7 Temmuz’da bitecek. İnş daha erken açılır mağazalar

abi benim işlemci frekansım şuan 1.330-1.4 arası dolaşıyor. biostan elimle arttırınca aniden giden görüntü düzeldi. peki bu değerlerin zararı olur mu. ya da 4.0 için ideal frekans ney onu da deneyeyim

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
4,0 zaten frekans değerin. voltajı ve diğer ayarları eski sayfalarda olduğu gibi yap. Çarpan 40 olacak sadece.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
4,0 zaten frekans değerin. voltajı ve diğer ayarları eski sayfalarda olduğu gibi yap. Çarpan 40 olacak sadece.
Hay aklımı ya voltaj 1.330-1.4 arası

Yani voltajın fazla olması zarar verici mi?

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bide core performance boost özelliği var onu açık mı yapayım kapalı mı yapayım kapatsam performansı düşürür mü?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
overclock yaparsan, o kapatılır. Yapmadığın zaman ,enabled veya auto kalacak.
voltajın fazlası ,yakar işlemciyi.

Son düzenleme:

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
overclock yaparsan, o kapatılır. Yaomadığın zaman ,enabled veya auto kalacak.
voltajın fazlası ,yakar işlemciyi.
Anladım abi saol tümü yardımların için.

Peki ben 4.0 a sabitleyip core performance boost u kapatırsam performans düşer mi?

Son düzenleme: