Yardım 5 Aylık Kasa Beklenmedik Bir Şekilde Kapanıyor/Yeniden Başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

caneryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar, ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum.

Kasayı Aralık 2022'de kendim topladım. Ayda bilgisayarı maksimum 10 gün kullanabiliyorum fakat son 2 aydır oyun oynarken bazen önce ekran gidiyor (diğer sesler bir süre gelmeye devam ediyor) sonrasında ise bilgisayar kendini yeniden başlatıyor veya direkt çöküyor ve 5-10 dakika çalışmıyor. Her parçaya ayrı ayrı stres testi yaptım ve sistem stabilite testleri de uyguladım ancak dakikalarca hiçbir sorun almadım. Anakartın sorunlu olabileceğinden şüpheleniyorum ve genelde bu problemi yaşadığımda kasamın güç butonu yanıp sönüyor oluyor. Bazen çöktükten sonra açmaya çalıştığımda sadece AIO ışığı yanıyor oluyor ve fanlardan kısa bir hava üfleme sesi gelip kesiliyor, GPU ışıkları yanmıyor ve doğal olarak bilgisayar açılmıyor. Isılar ve kullanılan güç her zaman optimal. Her bilgisyarı açışımın yüzde sekseninde internete bağlanamıyorum sorun gidericiyi çalıştırdıktan sonra hemen bağlanabiliyorum, belki sorunla bir bağlantısı olabilir. İsteğe bağlı tekrar test yapıp sonuçları paylaşabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Kasa özellikleri:

CPU: Intel i5-12600k
Anakart: ASUS PRIME Z690-P WI-Fi D4
RAM: 2x GSKILL RipjawsV DDR4-3600Mhz 16GB CL18
GPU: GIGABYTE 3070TI GAMING 8G
AIO: Cooler Master MasterLiquid V2 ML240L (Radyatör Önü 2 Fan)
Kasa: Corsair 275R Airflow (2 Üst 1 Arka Fan)
PSU: be quiet! System Power U9 700W

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Oyun orjinal mi ve hep aynı oyunda mı oluyoır?

Eğer sadece oyunlarda oluyorsa ve strest testlerinde bi sorun çıkmıyorsa yazılımsal olma ihtimali yüksek.

caneryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun orjinal mi ve hep aynı oyunda mı oluyoır?

Eğer sadece oyunlarda oluyorsa ve strest testlerinde bi sorun çıkmıyorsa yazılımsal olma ihtimali yüksek.
Oyunların hepsi orijinal. Normalde tek oyunda oluyordu ancak bu dün başka bir oyunda da oldu. İşin garip kısmı bu gün bu hatayla hiç karşılaşmadım. Artık sebebinin ne olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok.