RTÜK'ten Fatih Portakal'a ceza!

Reaksiyon puanı
16,118
Fatih Portakal o dayidan daha objektif gazeteci tarafsiz haberci.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Birçok örnekle birçok kullanıcı Türk medyasının ne denli seviyesiz olduğunu açıklamış ondan dolayı o kısma girmeyeceğim fakat sadece tek bir kısım ilgimi çok cekti ve alınan cevap tam degil bence, kendince soruya cevap vereceğim:

Eğer bir gazeteci halkının doğru haber okuması icin değilde çalıştığı patronun fikir ve düşünce yapısına göre manşeti yorumlar ise bu durumda bu manşeti okuyan, o patron kişiliğin yaymaya çalışmış olduğu ideolojik akımın pençesine girmiş ve bu yolla o ideolojik akımın haberlerine aç ve başka hiçbir düşünceye yönelmeme eğilimini (iki örnek ile açıklarsam A Haber’in sürekli Avrupa ülkeleri ile Türkiye’yi çok saçma dallarda kıyaslaması ve Oda TV’nin mansetleri eksik vererek okuruna yanlış bilgiyi aşılaması) kendine kazandırır.
Bir gazetecinin fikir olarak okuruna kendi fikirlerini aşılamamasi zaten imkansizdir fakat bu gazeteci kendi fikirlerinden çok Faso dusmanlik veya Faso destekçi politika güden ve amacı karışıklık çıkarmak olan haberler yaparsa günümüzdeki gibi bir geçerliliği olmayan ve asla sadece tek bir kaynaktan haber takip edilemeyen bu durum ortaya çıkar.
Başka ikili örnek:
HaberTurk hiç mi Türkiye odaklı haber yapmaz? Ne hukumetmis 0 hata, sadece o kaynağı takip etsem hükümet ülkeyi süper güç yapacak zannedeceğim veya (bir haber kaynağı niteliği taşımıyor fakat sağlam yapıyorlar o övmeyi) TKP’nin Sesi Podcast’leri, bunu o düşünce yapısına yakın birisi olarak söylüyorum, az Küba yerine Türkiye’nin gerçeklerini görsek.
Anlayacağınız bağımsız haber yok, bu haberlerin çıktığı hiçbir kaynağında Türk halkı ve Türk devletinin çıkarlarına uygun hareket ettiğini düşünüyorum.
Yazdırımı yorumu çok güzel bir şekilde altını çizip açıklamıssın öncellikle çok teşekkürler

ve dediğim gene haklı çıkarttın fox tv yöneticileri Jan Köppen Gabriella Dore, Jeffrey Edward Palker, Adam Charles Theiler ve Engin Güner bu adamlar araştırınca internet ve diğer sayfalardan resmen Türk düşmanı oldukları şahsen inanmaya başladım ? seninde dediğin gibi bu yöneticileri ne derse portakalda onu yorumluyor ve aynı şekilde tanda öyle +++terkrar teşekkürler.Agzına eline yüzüne sağlık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fatih Portakal o dayidan daha objektif gazeteci tarafsiz haberci.
Jan Köppen kimdir araştırmanızı tavsiye ederim ? portakalın patronun o çünkü:)
otur der oturur kalk der kalkar.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Yav bu adamın adının Erken TAN olduğunu bile bilmiyordum. Şimdi durduk yere bu adamı niye gösteriyorsunuz ki konumuz Fatih PORTAKAL'ken ?

Ben size, siz cevabı vermeden söyleyeyim. Cevabı sizde içten içe biliyorsunuz.
Çok net şekilde biliyorsunuz Portakal'ın taraflı/yanlı haber yaptığını, sebep ile karşı taraftan bir diğer taraflı/yanlı haber yapan adamı gösteriyorsunuz. Kısas'a kısas :) Arkadaşlar bu adamda Akp taraflı yayın yapıyor bariz bunu bizde biliyoruz :)) Eleştrdiğimiz şey de bu. Sizin anlamadığınız şey de bu..

Ama şu bir gerçek, yabancı sermayeli bir kanalda tüm Dünyaya rezil etmiyor bu Ertan Tan dediğiniz adam. Eleştiri yaparsın ama panik ortamı oluşturuyor olman gerekmez. Bunun hangi kesime faydası var ?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Ne anladığını, anlama potansiyelini ve tepe sınırını merak ediyorum.

Ciddi birşey tartışıyorken çocuksu trip ve tavırlarla "knk" gibi ergen kelimeleriyle verdiğin cevaba istinaden bu sonuca çıktım.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bir "***" benim anlama potansiyelini merak etmesine şaşırmadım doğrusu :) İyi forumlar

Son düzenleyen moderatör:

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
günde 1 1.5 saat yayın yapan Fatih Portakalın yeri geldiğinde hükümetide haklı bulduğunu muhalafetide eleştirdiğini biliyoruz ama 7/24 AKP propagandası yapan A haber ıslah olmaz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Doğru dürüst muhalefet edilse, haftada 2-3 hata yapan iktidar var bu ülkede ve bu muhalefet olmayan kanunla/tutmayan hesapla muhalefet olmaya çalışıyorsa kimse kusura bakmasın, yeri gelir doğruyu söyler ama iş yalancı çoban hikayesine dönmüştür, inanan çıkmaz.
Önce muhalefet ucuz siyaseti bıraksın, iktidar ilk seçimde değişecektir, İtalya'daki Temiz Eller'in bir benzeri olacaktır fakat iş muhalefet olmakta, boş konuşmakta değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve bir insana koyun, eşek, katır, maymun, ayı, goril, dana vs benzetmeleri yapmaya ne zaman başladık?
Sadece fikirlerinizden dolayı birbirinizi aşağılayınca elinize ne geçiyor?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bir "koyunun" benim anlama potansiyelini merak etmesine şaşırmadım doğrusu :) İyi forumlar
[Bir "koyunun" benim anlama potansiyelimi merak etmesine] demen gerekiyordu. Beyninden klavyeye gidesiye kadar Türkçe ve anlam kavramı bozuluyor.

Ben niye seni yok sayayım insan değil misin ? Türk değil misin ? Ne bileyim düşmanım mısın yani ?
Diğer açıdan baktığında "koyun" diye tabir ettiğin kişinin ak partili olduğunu nereden çıkardın ? Yazılarımı tekrar ve tekrar bir oku. Devlete zarar veren yanlı habercinin ceza almasını doğru bulmam beni akpartili mi yaptı şimdi ? Hadi öyleyim diyelim senin ve portakalın oyununa geleyim ak partili olayım. Koyun ne alaka ?
Sen mutlak doğru musun ki sana karşı gelenler koyun oluyor. Veya çoban mısın da olmayan bilginle koyun gütmeye çalışıyorsun ?

Ergen sözü gerçekten seni tabir ediyor net emin oldum tekrar. Okumadan, anlamada, yaşam derdin olmadan baba parasıyla iki üç kişinin aklıyla burada bilgisiz fikrinle siyaset yapmaya çalışıyorsun. Ama merak etme sen ve sen gibilerin abileri de bu denli milleti taraf ve karşı gördüğü için, cahil cühela dediği için bir türlü BİR olamıyoruz. Çok değerli çağdaş yeşil okçu. Fikir edinmeden bilgi edin. Yarın çok geç olur çünkü bazı şeyler için.

Kendini koyun olarak gören bir insanla tartışmaya bile girmem. Yok say özelliği bu durumlarda cankurtaran gibi geliyor harbi.
Kendimi koyun olarak görmüyorum. Bilakis koç burcuyum :) Koyun olarak tanımadığın bir kişiyi tabir eden sensin ki yine bilgin olmadan fikrin olduğunu görüyorum az yukarıdaki yazılarımı oku. Yine koyun dersen bir daha oku. Yine dersen sen yoksay en iyisi.

Fatih Portakal'dan hükümete Avrasya Tüneli övgüsü

Dahada bulunur ama yayınlarını izlerseniz daha çok görebilrsiniz. Kendim izlediğim için diyebiliyorum.

Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterirmiş. Sonunda bir iki doğru söylem yapınca tarafsız mı ilan edilecek ?

Son düzenleme:

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
[Bir "koyunun" benim anlama potansiyelimi merak etmesine]

Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterirmiş. Sonunda bir iki doğru söylem yapınca tarafsız mı ilan edilecek ?

Ben tarafsız demiyorum zaten ama A haber kadar asla değil. Ekrem imamoğlunun mazbatasını aldığı ertesi gün A haber İstanbul belediyesini eleştirmeye başlamıştı. :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Fatih Portakal tarafsiz!
Kıstas kim?
Eğer A haber’deki değişik manşetler yapan, adını ağzıma bile almayacağım o kisi ise Fatih Portakal en tarafsız kişidir fakat bir Mehmet Birand ile bir Cüneyt Ozdermir ile karşılaştırırsam bütün Türkiye’deki manşetler taraflı. Bence ceza verilmesi yanlış degil eğer eşit bir şekilde verilecekse fakat ülkeyi rezil eden kuruluşlara verilmeyip muhalif yayına verilecekse her ikisine de verilmemeli. Fox haber içinde birçok kaliteli ve tamamen doğrulardan oluşan eleştirileri var fakat saçmalamalarıda hiç azımsanmayacak kadar fazla (bir OdaTV veya A-Haber kadar degil tabiki, eğer bütün Türkiye’ye bakarsak iyi bir yayın fakat Türk milletinin hak ettiği basın kalitesi bu asla degil).

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Fatih Portakal koyun değil diye ceza aliyor!
Çözüm öner?
Haksız birçok ceza veriliyor kişilere bu ülkede sadece Portakal’a da özel degil bu durum.
Çözmek için ne yapmalıyız onu konuşmak lazım, artık bir yayın durdurma kararı verilmiş ve buna hayır demek gibi bir yetki bizlerde degil, bizim vergilerimizle yapılan şeylerden edilen karda söz sahibi olmak bizim yetkimizde degil, çocuğunuzu istediğimiz siyasi ve milli akımda büyütmek bizim elimizde degil vs.
Eleştirmek istenirse çok rahat eleştiririz fakat önemli olan cozum bulabilmekte, cozum öneriniz ne? (Mesela benimki muhalefetin ucuz siyaseti bırakması, iktidarlar genelde geldiği gibi devam ederler hep fakat karşıt taraf kendini güçlendirdiği anda batarlar, bende bir an önce düzgün bir muhalefet çıksın ortaya yoksa işimiz cebine çalışan devlet adamlarına ve nereye çalıştığını kendinin bile bilmediği muhalefetle zor.)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Koyunlar kurdlardan fazla...
Şunu neden sorgulayamıyorsun son 20 yıldır neden acaba neden bir partinin oyu sayı olarak artmaz ? Neden olabilir... Nufus artıyor insanlar büyüyor çoğalıyor. Ama hep aynı bölgeler hep aynı şehirler ve hep aynı oy oranı neden olabilir ?
Muhalefetin sığılığından vizyonsuzluğunda olmasın ? Yalan yanlış iftira üstünden ucuz siyaset yapmasından olmasın ? Yıllardır AKP'nin o kadar yanlış hareketi hamlesi var ama genede muhalefete vereceğime AKP devam etsin diyen milyonlarca insan neden var acaba ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Muhalefetin sığılığından vizyonsuzluğunda olmasın ? Yalan yanlış iftira üstünden ucuz siyaset yapmasından olmasın ? Yıllardır AKP'nin o kadar yanlış hareketi hamlesi var ama genede muhalefete vereceğime AKP devam etsin diyen milyonlarca insan neden var acaba ?
Keşke herkes benim gibi olsa, sadece anayasa değişiminde oy kullandım, kalanı geçersiz.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Hala ne saçmalıyor bu arkadaş anlamadım, sende yorma kendini @OzkanK.
Sabahtan beri koyun yazılıyor, moderatörler sadece rewrite ile yetiniyor. Yoksaydım arkadaşı, geyik muhabbetiyle şahsen uğraşamam.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bir partiyi destekleyenleri kastederek koyun ya da kurt benzetmesi yapman hoş değil.
Sonra iş çığırından çıkıp tartışmaya dönüyor.
Zaten dönmeli, kim kime ne oluyor da kedi, köpek, inek, koyun, kuzu vs benzetmesi yapıyor. Herkes istediği şey savunsun ve eleştirip/yüceltsin fakat saygı çerçevesinde.

Reaksiyon puanı
10,327
Bence Erkan TAN,kin ve nefrette PORTAKAL’ı sollar.
Yemin olsun ki ben bahsettiğiniz bu şahsın hangi kanalda program yaptığını, yahut ne iş yaptığını bile bilmiyorum. Şu kadar var ki biri bin kişiye hitap edebilirken öteki sadece bir kişiye hitap edebiliyor diye düşünüyorum. Bu durumda önemli olan kişisel kaabiliyetinden ziyade etki alanı ve etkileme gücüdür.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,228
Meyve olan portakal C vitaminini, ekranda olan portakal ise doğru haberi veriyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ceza vererek bu adamı susturamazsınız. :)

Zaten azcık işi biliyorsa daha fazla saldırmaya ve hükümete yüklenmeye başlayacaktır.
Hele birde lisansı iptal olursa deymeyin keyfine Fatih Portakal kahraman olur.Muhalefetin elinde en güzel koz olur bakın basın nasıl susturdular biz iktidar olursak Fatih Portakal TRT'de çıkacak gerekirse bizide eleştirecek derler :) İlk seçimlerde adaylığını koysun yüzde 98-99 oyla flan Nişantaşı Etiler gibi semtlerden belediye başkanı olur koyulduğu ilden milletvekili olur.
Direk CHP-İYİ parti Saadet Fatih Portakal için arkandayış mesajı yayınladı. Gazı 2-3 kademe daha arttıracaktır bu sureçte. Ceza sonrası canlı izlemeye devam edelim bakalım farkı görebilecez mi...