[RÖPORTAJ] Pesimist'i Yakından Tanıyalım!

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Benim sorularım kalın ve düz,üyelerimizin soruları kalın ancak italik yazılmıştır,bilginize..

Abi Merhaba, bize kendini tanıtırmısın?
Kendimden bahsetmeyi hiç sevmiyorum :) Günlük hayatımdada insanlar bundan şikayetçi... Kendim hakkında pek konuşmam...

Tatlılığınız şeker fabrikasında çalışmaktan mı kaynaklanıyor?
Teşekkür ederim. Şeker Makina Fabrikası'nda çalışıyorum. Yani Şeker Fabrikalarına makine üretiyoruz. O yüzden yanlış tez:D

Evlenmeyi düşünüyor musunuz?
2 Sene sonra nasipse

Hayatta yaptığınız ençılgınca şey nedir?
Bloğum

Issız bir adaya düşseniz ve yanınıza birini alma hakkınız olsa, tercihinizi kimden yana kullanırdınız?
Annem

Olmazsa yapamam dediğiniz ve asla yapmam diyeceğiniz bir şey var mıdır?
Olmazsa olmazım bilgisayar, kesinlikle yapmam diyemem hiçbir şey için.. Hayat bu..

En beğendiğiniz huyunuz ve en sevmediğiniz huyunuz nedir
Huysuzun tekiyim :D

Pesimist kimdir?
Co-Admindir kendileri :)

Nelerden hoşlanır?
Beşiktaş maçlarını izlemekten.

En büyük eğlencesi nedir?
Bilgisayar

En sevdiği ve en sevmediği yönü nedir?

Sevdim mi tam severim sildim mi bir kalemde :D

Gerçek mesleği nedir?

Elektronik teknikeri

Kızlarla arası nasıldır?
Kızlar bana hasta (yengen duymasın) :D

Pesimistlik gerçekten sagopa dinlediğin için mi, yoksa yazılarındaki karamsarlıktan mı?
Ayrıca bir yazar kimliğinde var, ne zaman yazmaya başladın abi?
Sagopa dinlediğim için... Yazılar da onla bağlantılı karamsar oldu tabi ki... 2006'da blogta yazmaya başladım... Ama ilk denemelerim 2000 de rap sözleri yazarak başladı..

Rap sözleri yazmak. Güzel bir hobi olsa gerek. Peki,hiç rap parça yaptın mı?
Gayet güzeldi.. Bir şeyler üretmek kadar güzel bir şey yok... Tüketmek yerine üretmek her zaman daha iyidir... Bir çok rap parçası yaptım.. Bir kaçını yayınladım sadece. Dinlemek isteyenler bloğumda bulabilir..
http://my.opera.com/bcaner

Peki,genel olarak üyeler sizden çekiniyor gibiler ne düşünüyorsun bu konuda?
Çekindiklerini sanmıyorum. Gördüğüm kadarıyla saygı duyuyorlar fazlasıyla... Olay bundan ibaret. İnşallah saygınlığımı hiçbir zaman yitirmem.. Hiç bir zaman burnum kaf dağında da olmadı. Herkesle gayet iyi anlaşıyorum..

Genelde yazan kişiler seçemez ama, en sevdiğin yazın hangisidir? Kendimi en iyi anlattım diyebileceğin?
Blogta tamamen kurmaca var.. Yani o yazılar beni anlatmıyor. Hayal ürünleri... En sevdiğim ve baş yapıtım dediğim yazı "Sevgili İntihar Mektubu"

Yazıdanbir kısım;

Az sonra bidondaki benzini üzerime dökeceğim.Ardından çakmağımla önce seni, sonra seninle kendimi tutuşturacağım. İkimiz de aynı anda yok olacağız. Bu belki de bir cehennem provası olur ne dersin?.. Hazır mısın sevgili intihar mektubu?.

Nereden geliyor bu BeşiktAŞK'lılık ?
Beşiktaş babanın oğluna borcudur. Benimki ödedi... Beşiktaşlıyım ölümüne... Terliklerime kupama kadar beşiktaş var evde de....

Bilgisayarda oyun oynar mısın?
Oyun oynarım. Fps'nin hastasıyım.. Call of Duty en sevdiğim

Düzenli okuduğun gazete?
Sabah, Fanatik

Avatarından esinlenerek merak ettiğim bir soru en sevdiğin oyuncu ve film?
En sevdiğim oyuncu Al pacino :) Ensevdiğim film Testere serisi...
Scarface'nin ayrı bir yeri var tabi bende ama testere serisini hiçbir filme değişmem

Ülkemizde sürekli kitap okuyan kişi sayısı çok az sen kitap okuma alışkınlığına sahip misin?
Okumaktan nefret ederim... Okumadan bu kadar güzel nasıl yazıyorsun diyenler çok... Okumak değil görmek beni cezbediyor. Yani film izlemek... En sevdiğim yazar diye bir şey söyleyemeceğim o yüzden malesef.

Yine de üyelerimize kitap okuma alışkanlığını kazanmasını öneriyorsun değil mi abi?
18 yaş altı üyelerimizin oranı fazla, dikkatini çekerim :D

Kitap okuyanların inanılmaz bir hitabet ve konuşma özelliği oluyor. Bu bir gerçek... Bende pek yok.. Evet büyük bir eksiklik.. Bu eksikliği istemeyenler varsa mutlaka okusunlar..
:D

Güzeldi,sosyal mesajımızıda verdik :D Sosyal mesaj demişken,sosyal medya hakkında ne düşünüyorsun?
Twitter kullanmıyorsun, neden?

Kısıtlamalardan hoşlanmam :D Kısa mesaj bile 160 karakter.

Rap dinlediğini ve bir süre de yaptığını söyledin, en sevdiğin Rapçi de sagopa
Sagopa bozdu.. çok bozdu.. öyle böyle bozmad ıönünü alamadık :D Eskiden her gün dinlerden şimdi haftada 1 dinliyorum... Ama yine de en sevdiğim o tabi

Peki, yeni rapçilerden en çok sevdiğin kimdir?
Yenileri dinlemiyorum... Hiçbiri beş para etmez.
MT iyi ama... Gerçi pek yeni sayılmaz artık da...

Pesimist; Garanti Bankasının reklamlarında oynamayı düşündümü?
Üniversite zamanında kafa bonuskene düşünüyordum da onlar beni düşünemedi. Kötü oldu o aah ah :( :p

Bize Operayı anlatır mısın?
Güvenli,kararlı, hızlı... Hastasıyız dedeeee :D

İleride bir firefox kullanıcısı olacağını biliyor musun?
Şimdi öğrendim :D

Melek gibi bir insan olmana rağmen neden kötü çocuk pesimist diye teknoloji dünyasına ün saldın :D?
Kötü çocuk diye değil kötü adam diye nam saldım. Eski halimi bilmezsin sen.. Neler çektirdim üyelere aah ah... Yaşlandım da duruldum biraz. Ama kılıcım hala keskin.

Bu güne kadar kaç bin üye banladın hatırlayabiliyor musun :D
1000 olmuştur.

Ne zaman evlenmeyi düşünüyosun, düğününe bizide çağırcan mı?
Tüm SDN'yi davet edeceğim. Altın getirmeyen gelmesin ama :D

Bircan Caner Toygu olarak [MENTION=376]pesimist[/MENTION] 'e sorup da öğrenmek istediğin şey nedir?
Veyahut tam tersi de makbuldur...
Pesimist'e sorum - Bu kadar karizma olmak zorunda mısın? Yok yok şaka p niye küçük harfle başlıyor diye sorardım.

Hayat nedir? Ölüm nedir? Bu ikisinin harmanlayıp ufak bi görüş belirtirmisin?
Hayat rüyadır, ölüm uyanmaktır. İnşallah uykunun en güzel anında uyandırılmayız..

SDN ile nasıl tanıştınız?
İzle öğrenlerin yeni çıktığında bir forumda link görmüştüm. Aaa ne güzel yapıyo la adamlar derken derkeeeen...

Ne Olacak Bu SDN'nin Hali ?
Bazılarının dediğinin aksine fazlasıyla yükselişteyiz ve devam edeceğiz.

Co-Adminlik mertebesine ne zaman terfi edildiniz ? Zorlukları nelerdir ?
Hava soğuktu hatırlıyorum 8 ay falan oldu sanırım. Zorluk olarak en tepedeki adamın bir altındasınız. Tüm mod.lardan ve forumdan sorumlusunuz. 100.000i geçik üyemiz olduğunu göz önünde bulundurursak sabır işi.. Tabi işinizi seviyorsanız tatlı zorluklar bunlar ve eğlenceli...

Sizce forum üyeleri, forumu etkin kullanabiliyorlar mı ? Yani daha çok günlük eğlenceler için mi kullanıyorlar yoksa gerçekten bir şeyler öğrenmek, yaratmak ya da sorunları çözerek yardımcı olmak için mi kullanıyorlar sizce ?
Üyeler forumun her bölümünü çok etkin bir şekilde kullanıyor. Yeni üyeler öğrenmek için giriyorlar genelde.. Öğreniyorlarda.. Zaten eski üyelere bakarsanız hepsi bilgi küpü maşallah.Tabi eğleniyorlar da forumda. Hepimiz eğleniyoruz ve yeni üyelere ya da hala öğrenmek isteyen isteyenlere yardımcı oluyoruz. Soru sorup da cevap alamamış üye sayısı çook çok azdır.

Forumda en başarılı moderatör kimdir?
Moderatörlerin hepsi gayet başarılı. Başarılı olmasalar bizle birlikte olmazlar. Özenle seçilmiş bir kadromuz var.

Forumda en yararlı bulduğunuz üye kimdir?
İsim vermeyelim :D

Her şeye rağmen en sevdiğiniz forumdaş kimdir?
Chimera (özledim valla)

Ne kadar para kazanıyorsunuz bu siteden?
Altıma araba üstüme ev yaptılar sağolsunlar. Yeter benim için :D

Bu siteyle hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?
Birsürü insan tanıdım ve çoğu da bana çok şey kattı...

İnternete bağımlı mısınız?
internet bağımlısıyım doğrudur.

Forum realdeki sosyal hayatınız ıetkiledi mi?
Eskilerden Zuhat diye bir üyemiz vardı.. Ankara'da... Birbirimizihiç görmedik etmedik. Ankara'da kalmam gerekiyordu. sağolsunevinde misafir bile etti.. Sdn çok farklı bir dünya. Sorunun tam cevabı bu değil belki ama sosyal hayattır o da en nihayetinde :D

SDN'nin en sevdiğin yanı nedir?
Burası 2. ailem

SDN'de co admin olup sokakta kimsenin suratına bakmaması, dolmuşta sana yer vermemesi zoruna gidiyor mu? Biriyle tartıştığında " sen benim kim olduğumubiliyon mu?" diyor musun :D

Öyle deme yolda güneş gözlüğüynen dolaşıyorum

Yanında oturan biri telefonlar,laptopla vs SDN'ye girdiğinde kendini nasıl hissediyorsun? "İstesemseni banlarım ulen hihihi " diyor musun içinden :D
Hala denk gelmedi öyle biri yaa :D

Bence röportajın sorusu, Ali abiden

Galatasaray'ın kazanmış olacağı Beşiktaş maçındankaç farklı mağlup olmayı bekliyorsun? :D:D
Hayal görme Ali :D

Bir resim paylaşalım Pesimist'e ait.
l1n6.jpg

Umarım beğenirsiniz röportajı, biz çok eğlendik :D.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Elinize sağlık. Güzel röportaj olmuş.. Tekrar memnun olduk [MENTION=376]pesimist[/MENTION] :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Hayaldi, gerçek olacak pesi. :D

Güzel röportaj olmuş. :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Teşekkürler arkadaşlar.. Tüm soru soranlara ve röportajda büyük emeği geçen by efsaneye... Yalnız yazım hataları var. Kesinlikle benle ilgili değil. Scarface'nin ne Furkanım? :D

Ayaklı TDK pesimist :D

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Sırf merakımdan geldim :) Güzel olmuş teşekkürler bize bu kötü adamı yakinen tanıma şansı tanıdığınız için .
İsim vermediğiniz soru için 7 gün tatil verdim size iyi uçuşlar [MENTION=376]pesimist[/MENTION] :dil:

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Çok güzel bir röportaj olmuş, emeği olan herkesin eline sağlık. :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Pesi'yi Severim :) iyi adamdır . Aslında çok Matraktır bilmiyonuz siz o yönünü :)

Furkan Eline Sağlık .

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Güzel röportajdı <:D [MENTION=376]pesimist[/MENTION] sana sorduğum sorular deneyime dayanarak soruldu <:D Bir yerde admin iken başıma gelmişti <:D Başına gelince komik oluyor <:D

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
düğününe bizide çağırcan mı sorunu ben sormuştum, cevabımı aldım banada cevap hakkı doğdu :D
altın gibi kızım ben ztn pesi benim varlığım yeter :D :D

pearljam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim 3 sorumda yayınlanmış boşuna sormamışım hahahaha:D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
düğününe bizide çağırcan mı sorunu ben sormuştum, cevabımı aldım banada cevap hakkı doğdu :D
altın gibi kızım ben ztn pesi benim varlığım yeter :D :D

Tamam o zaman üzerime seni takarım altın diye napalım :D

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hı hı tabi bi senin boynuna bi yengenin boynuna dolanırım ben artık :D taşıyamazsın cnm sen benim kdr ağır altını :D en iyisi ben çeyreğimi takıyım temiz tamiz , zararlı çıkıcam yoksa :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
İşte beklediğim cevap :D

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Valla süpermiş ya :D [MENTION=376]pesimist[/MENTION] İyi ki varsın :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Teşekkür ederim. Sizler de iyi ki varsınız :)

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
pesimist'siz bir forumu düşünemiyorum. iyiki varsın pesi :)

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Çok süper bir röpörtaj olmuş...teşekkürler pesi:)
ama keşke benim sorularıma daha ayrıntılı cevaplar verseydin...gerçekten merak ettiğim şeyleri sormuştum

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Teşekkürler arkadaşlar... Açıkçası bu yoğun tempoda net cevaplar vermeye çalıştım. Bir daha olursa söz herkese uzun uzun cevaplar vereceğim.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Güzel olmuş ama özel düşüncelerimi [MENTION=52555]by efsane[/MENTION] ile özelden bildireceğim. :-D

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
[MENTION=376]pesimist[/MENTION] bir daha senle röpörtaj yapmayız ki:D Daha bir sürü kişi var merak ettiğimiz:)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kesimistten başarılı bit röportah! :p