[REHBER] LG G2 4.4.2 KitKat Sürüm Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
UYARI: Yazılım yükleme işlemi düzgün bir şekilde yapılmadığı takdirde cihazınız bozulabilir. Yapılan işlemler sonucunda cihazınız garanti dışı kalabilir. Tüm sorumluluk size aittir!

DİKKAT: AŞAĞIDAKİ ROM'LAR, YALNIZCA ULUSLARARASI D802 MODEL KULLANICILARI İÇİNDİR. DİĞER MODEL CİHAZLAR İÇİN İŞLEMLER AYNI OLUP SADECE CİHAZA UYGUN ROM İNDİRİLECEKTİR!

ÖNEMLİ UYARILAR:
1. Bütün seri numaraları aşağıdaki yöntemle farklı ülkeler için dağıtılan romları cihazlarına kurabilirler.
2. Bu işlem sonucunda, daha önce hiç root yapmamış olsanız bile DOWNLOAD MOD'da ROOTED yazacaktır.
3. Cihazınız rootlu ise ve Recovery yüklü ise öncelikle Recovery mod'a girip full wipe yapmalısınız.
4. Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce Antivirüs programınız devre dışı olmalıdır.

Tavsiye ettiğimiz 32GB ve 16GB LG G2 D802 kullanıcıları için güncel 4.4.2 KitKat sürümü:

ALMANYA (20D),(Knock Code): http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=9771

TÜRKİYE (20C) : http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=10066

Italya 20F : http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=10174

GEREKLİ DOSYA VE PROGRAMLAR:

FLASHTOOL(LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix): Tıkla

LGMOBİLEAX DOSYASI: Tıkla

LG MOBİLE SUPPORT TOOL: Tıkla

LG PC SUİTE: Tıkla

LG Usb Driver: Tıkla

Edit: Linkler değiştirilmiştir. @Vikings

Gerekli yazılımların tamamını bilgisayarınıza indirin.

Kurulum:

- Öncelikle LG PC Suite, LG Mobile Support Tool yazılımlarını bilgisayarınıza kurun.

- Telefonu kapatın ses arttırma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu pc'ye takın. Telefonda "Download Mode" yazısı çıkana kadar elinisi ses arttırma tuşundan çekmeyin, telefonu download moda bu şekilde almış oluyoruz.

- (Klasör seçeneklerinden Gizli Dosyaları Göster seçeneğini aktif ettikten sonra) C:\ProgramData\LGMOBILEAX klasörüne gidiyoruz. Bu klasörün içeriğini tamamen silip yukarıdaki linkten indirdiğimiz LGMOBİLEAX dosyasını klasöre çıkartıp içindekileri içini boşalttığımız C:\ProgramData\LGMOBILEAX klasörüne yapıştırıyoruz.

- windows/system32/drivers/etc dizinindeki Host dosyasını Not Defteri ile açıp, 127.0.0.1 csmg.lgmobile.com satırını ekleyip kaydediyoruz. (Eğer üzerine yazmanıza izin vermez ve kaydetmezse, Host dosyasını masaüstüne kopyalayın. Değişiklikleri orada yapıp kaydedin ve eski yerine yapıştırıp eskisiyle değiştirin).

- Yukarıda indirdiğimiz LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix dosyasını klasöre çıkarıyoruz. Automatic Offline Procedure.vbs dosyasını çalıştırıyoruz, tüm açılan pencerelere olumlu cevap veriyoruz. R&D Test Tool açılıyor.

- Sol üstteki select type perde menüsünden 3GQCT'yi seçin.

- Sağ üstteki PhoneMode perde menüsünden DIAG'yi seçin.

- Sağ üstteki Select kdz file dan indirdiğiniz .kdz uzantılı romu seçin.

- Sağ alttaki "Normal web upgrade test" butonuna tıklayın.

- Açılan pencereden upgrade start'a tıklayın. Bir pencere açılacak ve kırmızı bir şerit dolacak.
Sonra "Select Country & Language" ekranı gelecektir. Direkt start upgrade 'e tıklayıp bekleyin.

Telefon açılınca biraz bekleyin. LG Mobile Support Tool, işlemin tamamlandığını size bildirecektir.

Bu işlemler sürüm düşürürken de aynı şekilde uygulanabilir. Sadece farklı olarak düşüreceğiniz sürümün .kdz dosyasını indirmeniz gerekmektedir.

Eğer sürüm düşürdüyseniz (yani 4.4.2'den 4.2.2'ye geri döndüyseniz) telefon LG boot ekranında takılı kalacaktır. Bunun çözümü Hard Reset'tir.

Hard Reset Nasıl Atılır?

-Telefonu kapatın.
-Güç + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun ve LG logosunu gördüğünüz anda 2 tuşu birden bırakın ve 1 saniye bile geçmeden ses kısma + ses açma tuşlarına birlikte basın. Beyaz bir ekran çıkacak (ingilizce yazar).
-Devam etmek için Ses tuşlarıyla aşağı yukarı seçimi değiştirerek "YES"e getirip ondan sonra Güç tuşuna basıyoruz.
-Daha sonra android simgesi gelecek ve telefon sıfırlanarak açılacak.

------------***------------------------***------------

ROOT YAPMA VE TWRP YÜKLEME

KİTKAT ROOT YAPMA

1.Linkten dosyayı indiriyorsunuz.
https://www.mediafire.com/?7qprbhmxnou0595

2.Zip'i bir klasöre çıkartıyorsunuz.

3.Telefondan Geliştirici seçenekleri'nden USB hata ayıklama modunu açıyorsunuz.

4.Telefonu pc'ye bağlayıp, en baştaki Telefonu şarj edin seçeneğini seçiyorsunuz.

5.Root.bat adlı dosyayı çalıştırıyorsunuz.

6.Devam etmek için herhangi bir tuşa basın dediğinde boşluk tuşuna basıyorsunuz.

7.Telefon ekranında yetki isteyecek, telefondan yetkiyi vermek için Tamam'a basın.

8.Sonrasında telefon kapanacak sizi stock recovery'e atacak.

9.Ses tuşlarıyla aşağı inip apply update from adb'ye gelip Güç tuşuna basıyoruz.

10.Bilgisayar'daki komut ekranına gelip herhangi bir tuşa(boşluk tuşu) basıyorsunuz.

11.İşlem bitince yine recovery menüsü'nden reboot system now üzerine gelip güç tuşuna basıyorsunuz.

Telefonunuz rootlu şekilde yeniden başlıyor. Kolay gelsin.

2- KİTKAT İÇİN TWRP RECOVERY MOD YÜKLEME

1. Aşağıdaki linkten D802_Autorec.apk uygulamasını indirin.
Tıkla
2. İndirdiğiniz dosya malumunuz .apk'dır. Normal uygulama kurar gibi kuruyorsunuz. Eğer ilk defa uygulama kuracaksanız, Genel ayarlardan Güvenlik'e girip Bilinmeyen Kaynaklar'ı aktif etmelisiniz. Daha sonra dosya yöneticisinden indirdiğiniz .apk'yı bulup tıklayarak yükleyin.
3. Kurduktan sonra uygulamayı açın. Karşınıza çıkan yazıya YES diyin, FLASH RECOVERY'e basın. İşlem bitince TO RECOVERY'e basın, telefon recovery mod'da yeniden başlayacaktır.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bu konuyu sabitler misiniz? [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]
Bir de bu konuda gerektiği zaman düzenleme yapabilir miyim? Sanırım düzenleme için belirli bir süre sınırı var da bu kalkabilir mi?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Rica ederim. :)

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Tapatalkta sorun oldu anlmadim bnde ikikere yazmisin ayni seyi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
siteyi uzun zamandır siteyi takip ediyorum teknoloji konusunda Türkiye'nin en hızlı güncellenen sitesi ve forumu.
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] sayesinde sıkıntısız kurdum ve 4.4 kullanmaya başladım. bir kaç gün daha dayanamadım :)
Teşekkürler [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] ...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu konuyu sabitler misiniz? @REDFOKS
Bir de bu konuda gerektiği zaman düzenleme yapabilir miyim? Sanırım düzenleme için belirli bir süre sınırı var da bu kalkabilir mi?

Bu tür durumlarda konuyu raporlayın yetkili arkadaşlar ilgilenirler her zaman pc başında olamıyoruz.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Çok güzel anlatmışsın, ben bile bastan sona kadar okudum :D ama.aklima bisi takildi, full wipe yapmazsam nolur :D

Full wipe yapmazsan eski rom'un kalıntıları telefonda kalır. Sürüm güncellemiş gibi olursun hiçbir şeyin silinmez ancak stabil olmaz. :) temiz kurulum için her zaman full wipe iyidir. :)

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Full wipe yapmazsan eski rom'un kalıntıları telefonda kalır. Sürüm güncellemiş gibi olursun hiçbir şeyin silinmez ancak stabil olmaz. :) temiz kurulum için her zaman full wipe iyidir. :)

bende oyle biliyodum da sen acrmilere oyle diyince icime suphe dustu :D istemsiz yani :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu almanya ROM'unda knock knock vs vs. LG G2 ye has olan özellikleri kullanabiliyormuuz peki?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Cihazımız Rootlu Değil Recovery Mod'da Yüklü Değil Ne Yapıcaz [MENTION=374275]Bloother[/MENTION]

Ekleyebilirmisin İlk Konuya ..

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Cihazınız rootlu değilse ve 309k, 310k serisi telefona sahipseniz hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Direkt download mod'a alıp flashtool ile yükleyin.
Bu yüzden yazıya eklemedim. Yazıyı zaten rootsuz cihaz için hazırladım, diğer cihazlar için yapılacak ekstraları ekledim sadece. :)

Ama olur da 309k, 310k olduğu halde yüklerken %49'da kalırsa (benim 310k ve sorun olmadı) o zaman 311k'lar için söylediğim yöntemi kullanırsınız.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Gelince yapsakda olurmu :)))

Rootlu değilse cihazınız OTA ya da Mobile Support Tool ile güncellemeyi yüklemenizi ayrıca tavsiye ederim. Daha sağlıklı olacaktır.

Bu arada güncellemeden sonra sorun yaşayan arkadaşlar telefona hard reset atsın ya da pc suite ile yazılım yükseltme hatalarını gidersin.

xtrem06

Asistan
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION],ne gibi yenilikler iyileştirmeler var dostum test fırsatın oldumu.emeğine sağlık bu arada :thumbup1:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Beklediğimden daha iyi çıktığı kesin. Yani önce diyordum zaten iyi bir cihaz, çok güzel kullanıyorum daha ne kadar iyi olabilir ki diyordum ama yanılmışım. Artık 4.4.2'nin bile daha fazla iyileştirilebileceğini düşünüyorum.
Batarya daha stabil oldu.
Kamera daha hızlı oldu.
Video çekimlerinde 60fps kayıtlarındaki düşüşler, takılmalar giderilmiş. Ancak 60fps kayıta gerek yok. 30fps'den çok az iyi ve fazla yer kaplıyor. Yani 60fps henüz gerekli olacak kadar iyileştirilmemiş. Önce 30fps'den bile kötüydü şimdi sadece 30'un biraz üstüne çıkmış.
Uygulama geçişleri, açılışları, kapanışları biraz daha seri. Bazı market uygulamaları 4.4.2 için henüz optimize edilmemiş, arada bug'lar olabiliyor. (şimdilik sadece touchpal klavyede önemsiz bir bug yaşadım)
Akıcılık konusunda değişme yok gibi zaten 4.2.2 de akıcıydı. Gözle görülür bir fark hissetmedim.
Sanki sesi daha yüksek çıkıyor gibi geldi. 4.2.2'deki ses kısıtlamasını kaldırmış olabilirler, emin değilim.
Tek kötü yanı ise ana ekran simgelerinde istediğimiz temayı kullanamıyoruz. Sadece uyguladığımız temanın simgeleriyle sınırlıyız. Onun dışında yine fotoğrafları simge olarak kullanabiliyoruz tabi ki.
Hiçbir hatayla karşılaşmadım.
Şimdilik durumlar böyle.
Eğer cihazınız rootlu değilse OTA ya da pc suite yoluyla güncelleme almayı beklemenizi tavsiye ederim.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Beklediğimden daha iyi çıktığı kesin. Yani önce diyordum zaten iyi bir cihaz, çok güzel kullanıyorum daha ne kadar iyi olabilir ki diyordum ama yanılmışım. Artık 4.4.2'nin bile daha fazla iyileştirilebileceğini düşünüyorum.
Batarya daha stabil oldu.
Kamera daha hızlı oldu.
Video çekimlerinde 60fps kayıtlarındaki düşüşler, takılmalar giderilmiş. Ancak 60fps kayıta gerek yok. 30fps'den çok az iyi ve fazla yer kaplıyor. Yani 60fps henüz gerekli olacak kadar iyileştirilmemiş. Önce 30fps'den bile kötüydü şimdi sadece 30'un biraz üstüne çıkmış.
Uygulama geçişleri, açılışları, kapanışları biraz daha seri. Bazı market uygulamaları 4.4.2 için henüz optimize edilmemiş, arada bug'lar olabiliyor. (şimdilik sadece touchpal klavyede önemsiz bir bug yaşadım)
Akıcılık konusunda değişme yok gibi zaten 4.2.2 de akıcıydı. Gözle görülür bir fark hissetmedim.
Sanki sesi daha yüksek çıkıyor gibi geldi. 4.2.2'deki ses kısıtlamasını kaldırmış olabilirler, emin değilim.
Tek kötü yanı ise ana ekran simgelerinde istediğimiz temayı kullanamıyoruz. Sadece uyguladığımız temanın simgeleriyle sınırlıyız. Onun dışında yine fotoğrafları simge olarak kullanabiliyoruz tabi ki.
Hiçbir hatayla karşılaşmadım.
Şimdilik durumlar böyle.
Eğer cihazınız rootlu değilse OTA ya da pc suite yoluyla güncelleme almayı beklemenizi tavsiye ederim.

Bro ben sanırım Türkiye romu kullanıyorum otadan güncelleme gelirmi ?

B

Barisseneker

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar sabah itibariyle yükledim sorunsuz yüklendi bir sorun haricinde hiçbir sorun çikmadi çok hizli olmuş yalniz tek sorun bendemidir bilmiyorum wrilles çalişmiyor bağlandi diyor ama ama hiçbir yere girmiyor benim modemde sorun vardir dedim 2-3 esnaf arkadaşin internetindede denedim bağlanti yok 3 kere yeniden kurdum romu 3 dede ayni hatayi verdi çözümü şöyle bir önceki romu yeniden yükledim 4.2.2 sonra tekrar .4.4.2 yükledim sorun düzeldi ama format atinca yine bağlanmiyor illa eski versiyonun üstüne kurunca yeniyi çalişiyor wrilles deneyen arkadaşlar varsa yazsin 16gb almanya vodafon romu indirmiştim birde sfr deniycem veya italya hangisi daha iyiyse onu söylerim

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Merhaba arkadaşlar sabah itibariyle yükledim sorunsuz yüklendi bir sorun haricinde hiçbir sorun çikmadi çok hizli olmuş yalniz tek sorun bendemidir bilmiyorum wrilles çalişmiyor bağlandi diyor ama ama hiçbir yere girmiyor benim modemde sorun vardir dedim 2-3 esnaf arkadaşin internetindede denedim bağlanti yok 3 kere yeniden kurdum romu 3 dede ayni hatayi verdi çözümü şöyle bir önceki romu yeniden yükledim 4.2.2 sonra tekrar .4.4.2 yükledim sorun düzeldi ama format atinca yine bağlanmiyor illa eski versiyonun üstüne kurunca yeniyi çalişiyor wrilles deneyen arkadaşlar varsa yazsin 16gb almanya vodafon romu indirmiştim birde sfr deniycem veya italya hangisi daha iyiyse onu söylerim
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] emeğine sağlık :)
Eyvallah =)

Bykursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya şimdi benim kafam karıştı.
Şimdi bu kitkat uygulaması resmi olarak yayınlanmadı mı?
Mesala Almanya yazıyor yani Almanya da yayınlandı Türkiye'ye mi gelmedi?
Son olarak rootsuz vs ne zaman gelecek bizim telefona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

telin 309k ve 310k ise rootsuz flashtool ile atabiliyormuşsunuz.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

Cihazınız Türkiye cihazıysa henüz Türkiye için yayınlanmadı. Şimdilik yayınlananlar bu kadar. Bu konuyu daha erken, manuel olarak yüklemek isteyenler için açtım.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazınız Türkiye cihazıysa henüz Türkiye için yayınlanmadı. Şimdilik yayınlananlar bu kadar. Bu konuyu daha erken, manuel olarak yüklemek isteyenler için açtım.

Şu an ben telefonuma flashtool ile bu romu atıyorum. Fakat sizden ricam bana birde custom recovery nedir? bu konu hakkında bilgi verirseniz ve herhangi bir problem yaşadıgımda yani servislik durum oldugunda bu download mod sayacını nasıl sıfırlayacağımı telefonu eski orjinal haline nasıl alacağımı anlatan bir döküman varsa linkini verirseniz çok sevinirim.

Yani gerektiğinde telefona format atıp orjinal rom yükleyip serviste bir problem yaşamayı önlemek için, bu konuyuda ögrenmek istiyorum

Telin 309 k 310 k olduğunu nereden anlıyoruz
Kutusunda barkod stickerında yazıyorun seri numara bunlardan biriyle başlar

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
G2'de sayaç yoktur. Cihazı rootlamıyorsanız sıkıntı olmaz. İlk başta linki verilen V20A romları orjinal stock rom'dur.