[REHBER] LG G2 4.4.2 KitKat Sürüm Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Adam ne açıklamış ya :) Ellerine sağlık.

A.canal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kore icin yayinlanan V11 ne oluyor ki?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkiye için kikat sürümü tahminen ne zaman gelir ? 1 hafta önce aldım lg g2 401 k Türkiye için kikat sürümü gelmeden nasıl yükleme yapabilirim ? 4.4.2 sürümünü gerçekten çok merak ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Saolasin hersey iyi guzel, guncelledim de, root gitti yau.. yok mu kitkat icin root?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Türkiye için kikat sürümü tahminen ne zaman gelir ? 1 hafta önce aldım lg g2 401 k Türkiye için kikat sürümü gelmeden nasıl yükleme yapabilirim ? 4.4.2 sürümünü gerçekten çok merak ediyorum.
Nisan ayı gibi gelecek. Beklemenizi tavsiye ederim. Yeni serilerde sorun çıkıyor, yurtdışı rom yüklerken.
Saolasin hersey iyi guzel, guncelledim de, root gitti yau.. yok mu kitkat icin root?

Root gideceğini konuda belirtmiştim zaten.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Benim tel 310k olduğu için root moot gerekmeden direk flashladım. İnanılmaz değişiklikler olmuş.
Kamerasın da, Videosunda Yukardan kaydırdığımız kısa yol yerinde tema değişikliği olmuş, eskiden yukardaki kısa yol cubuğunu indirdiğim zaman telefon ayarına gitmemiz için koyulan kücük bir simge vardı aşağıda o sağ en üst tarafa alınmış ve kısa yol penceresi baya yer açılmış q slideyi kapattıktan sonra aşağıda baya boşluk kalıyor. İnanılmaz stabil telefon şu anda, her telefonda olduğu gibi birazcıkta olsa ufak tefek kasma sorunları yaşayanlar olmustur ve hepsi şu anda kalkmış hatta 10 larca kez denedim sorunsuz çalışıyor. Fotoraf geçişleri 3 parmak ile uygulama depolama geçişleri ve geriye getirmek gibi coğu şey hem hızlandırılmış hemde yağ gibi kayıyor. Ana ekran zaten sorunsuz jilet gibi geçişleri var. Oyun performansını denemedim fakat 4.2 kullanırken bir sorunumuz yoktu zaten 2.7 işlemci hızına 2 gb ram'a Adreno 330 ekran kartına sahip bir telefonun oyunlarda kasma yaşayacağını sanmıyordum ve 4.2 dediğim gibi sorunsuz oyun oynanıyordu 4.4 te de cok daha iyi olduğunu düşünüyorum. + Olarak oyunlarda Fps düşüşlerinin onarıldığını okudum bir kaç forum sitelerinde. Blootherin seste artış var dediği için bu yorumu yazmadan önce kulaklığı takıp bir müzik açtım. Her zaman dinlediğim müziktir ve en fazla ne kadar ses alırım biliyorum ciddende ufak bir artış var. Fakat cok büyük bir sıkıntım var şu anda. Kulaklığı taktığım zaman sadece sol kulaklıktan cızırtı geliyor. Kulaklığıma cok iyi bakarım oyle fırlatıp yerlerde süründüren tiplerden değilim daha bir yere bile çarptırmadım ve 4 tane kulaklık denedim ailemin telefonlarının hepsinde sorunsuz çalışıyor fakat kendi telefonun kulaklığını taktığım zaman sadece sol kulaklıkta cızırtı var sinek gibi vıızzzzıldıyor :) ana ekrandayken ses gidiyor her hangi bir yere tıklarsam tekrar geliyor ve şarkı dinlerken hiç durmadan cızırdama veriyor. Telefonun sesini açıp kısarken bu sefer farklı bir ses çıkıyor. Kulaklığımda bir problem olduğunu düşünmüyorum cünkü 1 2 saat önce dinlemiştim romu kurmadan önce böyle bir problemim yoktu ve rom attıktan sonra bu problem başladı bende anlamadım ve şu anda cok sinirliyim !

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Not: Telefonumun kulaklığı LG L9'a taktım ve hiç bir cızırdama vs olmadı kendi telefonuma takıyorum sorun yaşıyorum, 4 tane farklı kulaklığı lg g2 ye takıyorum sorun yok ve benim kulaklığım tüm telefonalrda sorunsuz calısıyor fakat kendi telefonuma iş geldiği zaman cızıtıyor :D Rootlayıp ses açma dosyasını yükleyecem ve düzelirse büyük ihtimal ses dosyasındandır diye düşünüyorum. Almanya vodafone V20 16 GB yükledim ve yükleyecek yada yüklemiş olanlar aynı hatayı alıyorlarmı ?

Not 2: Telefon kilitli veya kapalıyken kulaklığı taktığımda bir sıkıntı vs olmuyor, kilit ekranında kilidi açtıktan sonra veya şifreyi yazarken daha cızırdama başlıyor. Telefonu kapatım ve açarken LG yazısından sonra vodafone simgesi gelirken cızırdama tekrar başlıyor :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Benim tel 310k olduğu için root moot gerekmeden direk flashladım. İnanılmaz değişiklikler olmuş.
Kamerasın da, Videosunda Yukardan kaydırdığımız kısa yol yerinde tema değişikliği olmuş, eskiden yukardaki kısa yol cubuğunu indirdiğim zaman telefon ayarına gitmemiz için koyulan kücük bir simge vardı aşağıda o sağ en üst tarafa alınmış ve kısa yol penceresi baya yer açılmış q slideyi kapattıktan sonra aşağıda baya boşluk kalıyor. İnanılmaz stabil telefon şu anda, her telefonda olduğu gibi birazcıkta olsa ufak tefek kasma sorunları yaşayanlar olmustur ve hepsi şu anda kalkmış hatta 10 larca kez denedim sorunsuz çalışıyor. Fotoraf geçişleri 3 parmak ile uygulama depolama geçişleri ve geriye getirmek gibi coğu şey hem hızlandırılmış hemde yağ gibi kayıyor. Ana ekran zaten sorunsuz jilet gibi geçişleri var. Oyun performansını denemedim fakat 4.2 kullanırken bir sorunumuz yoktu zaten 2.7 işlemci hızına 2 gb ram'a Adreno 330 ekran kartına sahip bir telefonun oyunlarda kasma yaşayacağını sanmıyordum ve 4.2 dediğim gibi sorunsuz oyun oynanıyordu 4.4 te de cok daha iyi olduğunu düşünüyorum. + Olarak oyunlarda Fps düşüşlerinin onarıldığını okudum bir kaç forum sitelerinde. Blootherin seste artış var dediği için bu yorumu yazmadan önce kulaklığı takıp bir müzik açtım. Her zaman dinlediğim müziktir ve en fazla ne kadar ses alırım biliyorum ciddende ufak bir artış var. Fakat cok büyük bir sıkıntım var şu anda. Kulaklığı taktığım zaman sadece sol kulaklıktan cızırtı geliyor. Kulaklığıma cok iyi bakarım oyle fırlatıp yerlerde süründüren tiplerden değilim daha bir yere bile çarptırmadım ve 4 tane kulaklık denedim ailemin telefonlarının hepsinde sorunsuz çalışıyor fakat kendi telefonun kulaklığını taktığım zaman sadece sol kulaklıkta cızırtı var sinek gibi vıızzzzıldıyor :) ana ekrandayken ses gidiyor her hangi bir yere tıklarsam tekrar geliyor ve şarkı dinlerken hiç durmadan cızırdama veriyor. Telefonun sesini açıp kısarken bu sefer farklı bir ses çıkıyor. Kulaklığımda bir problem olduğunu düşünmüyorum cünkü 1 2 saat önce dinlemiştim romu kurmadan önce böyle bir problemim yoktu ve rom attıktan sonra bu problem başladı bende anlamadım ve şu anda cok sinirliyim !

Not: Telefonumun kulaklığı LG L9'a taktım ve hiç bir cızırdama vs olmadı kendi telefonuma takıyorum sorun yaşıyorum, 4 tane farklı kulaklığı lg g2 ye takıyorum sorun yok ve benim kulaklığım tüm telefonalrda sorunsuz calısıyor fakat kendi telefonuma iş geldiği zaman cızıtıyor :D Rootlayıp ses açma dosyasını yükleyecem ve düzelirse büyük ihtimal ses dosyasındandır diye düşünüyorum. Almanya vodafone V20 16 GB yükledim ve yükleyecek yada yüklemiş olanlar aynı hatayı alıyorlarmı ?

Şuanda kendi kulaklığıyla son ses müzik dinlerken yazıyorum bu yorumumu. Ne cızırtı var ne de sorun. Ses kusursuz.
O zaman şöyle yapalım. Sen her şeyini yedekle ve telefona hard reset at.
Hard reset nasıl atılır?
Telefonu kapat.
Güç + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tut ve LG logosunu gördüğün anda 2 tuşu birden bırak ve 1 saniye bile geçmeden tekrar bas. Beyaz bir ekran çıkacak ingilizce yazar.
Devam etmek için hep Güç tuşuna bas. (3 kez basman gerekecek. )
Daha sonra android simgesi gelecek ve telefon sıfırlanarak açılacak.

Bu arada ben sana 16G yazanı kurma demiştim. O sorunlu demiştim. Hard reset ile sorun düzelmezse 32GB için olanı kur.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Şuanda kendi kulaklığıyla son ses müzik dinlerken yazıyorum bu yorumumu. Ne cızırtı var ne de sorun. Ses kusursuz.
O zaman şöyle yapalım. Sen her şeyini yedekle ve telefona hard reset at.
Hard reset nasıl atılır?
Telefonu kapat.
Güç + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tut ve LG logosunu gördüğün anda 2 tuşu birden bırak ve 1 saniye bile geçmeden tekrar bas. Beyaz bir ekran çıkacak ingilizce yazar.
Devam etmek için hep Güç tuşuna bas. (3 kez basman gerekecek. )
Daha sonra android simgesi gelecek ve telefon sıfırlanarak açılacak.

Bu arada ben sana 16G yazanı kurma demiştim. O sorunlu demiştim. Hard reset ile sorun düzelmezse 32GB için olanı kur.

deniyecem knka bi sn

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Şuan ses o kadar muhteşem ki beynimin ortasında canlı performans sergiliyor sanki. :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Şuan ses o kadar muhteşem ki beynimin ortasında canlı performans sergiliyor sanki. :D

Şekermi attın la :D

Hard reset attım kanka o android canavarı cıktı karnında bişiler dönüyodu siliniyor dedi kulaklığı taktım işte karşıma gelen dil seçeneklerine ileri dedim cızırtı başladı müzik açtım yine devam ediyor :D 32gb olanını indiricem ve telefonum 16 gb sen bana 32 lik yükletiyosun hadi bakalım :D

Bu arada bro attığım özel mesaja baksana telefon resetli şimdi watsapı indirip ayarlamaya üşeniyom

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Şekermi attın la :D

Hard reset attım kanka o android canavarı cıktı karnında bişiler dönüyodu siliniyor dedi kulaklığı taktım işte karşıma gelen dil seçeneklerine ileri dedim cızırtı başladı müzik açtım yine devam ediyor :D 32gb olanını indiricem ve telefonum 16 gb sen bana 32 lik yükletiyosun hadi bakalım :D

Bu arada bro attığım özel mesaja baksana telefon resetli şimdi watsapı indirip ayarlamaya üşeniyom

Kulübe gel orada soruyorum, bakalım 4-5 kişi yükledi, sorun yaşayan başka kimse var mıymış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yok hocam ne yaparsam yapayım %49'ta takılıp kalıyor rootlayıp custom recovery attım full wipe çaktım ama yinede banamısın demiyor %49'da kalıyor ondan sonra orjinal 4.2.2 romuna döndüm unrooted versiyona geçirdim sonra tekrar attım yeniden almıyor kutusu evde cihazın arkasından çıkardım etikedide model kaç bilmiyorum verebiliceğin başka bir tavsiye var mı acaba?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@The Originals alttaki yorum senin için. :D

Abi uyuya kaldım ve maalesef hard reset attıktan sonra ve 32GB lik verdiğim romuda kurdum cızırtı halen devam ediyor. Kendi kulaklığımı 4 ayrı telefona takıyorum kusursuz çalışıyor, 4 ayrı telefonun kulaklığını kendime takıyorum ( yani telefona ) kusursuz çalışıyor fakat kendi kulaklığımı g2 ye takınca cızırdama yapıyor sadece sol kulaklık. cok sinir bozucu ya üf. :D

Hocam dün bişi fark ettim telefonda bu cızırtıyı ilk aldığımda cok yüksekti ve yavaş yavaş zaman geçtikte cızırtı ses seviyesi düşmeye başladı ( Sesi kapalıyken bile cızırtı geliyordu ) ve sana yorumu yazdıktan sonra knka bi takıyım dedim kulaklığı ve cızırtıdan eser kalmadı. Sanırım içerde bir temassızlıkmı oldu bende ayıkamadım ama düzeldi ya şu anda cok mutluyum. Keşke hard reset atmasaydım direk 2 ci romu kurup bekleseydim. neyse sağlık olsun cok saol kanka.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tekrar hard reset at. belki düzelir.

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20

nisanda

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Düzelmesine sevindim :D

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
UYARI: Yazılım yükleme işlemi düzgün bir şekilde yapılmadığı takdirde cihazınız bozulabilir. Yapılan işlemler sonucunda cihazınız garanti dışı kalabilir. Tüm sorumluluk size aittir!

DİKKAT: AŞAĞIDAKİ ROM'LAR, YALNIZCA ULUSLARARASI D802 MODEL KULLANICILARI İÇİNDİR. DİĞER MODEL CİHAZLAR İÇİN İŞLEMLER AYNI OLUP SADECE CİHAZA UYGUN ROM İNDİRİLECEKTİR!

Her model için uygun yazılımı alttaki linkten indirebilirsiniz.*
http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

32GB ve 16GB LG G2 D802 kullanıcıları için güncel 4.4.2 KitKat sürümleri:

ALMANYA VODAFONE (20A): http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=9378

İSPANYA VODAFONE (20A): http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=9376

FLASHTOOL: https://www.mediafire.com/?i2rae19eswoz49s

LG MOBİLE SUPPORT TOOL: https://www.mediafire.com/?bbbiitbc2ywqejm

LG PC SUİTE: http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=PW01720120110

Gerekli yazılımların tamamını bilgisayarınıza indirin.

Not: Bu kurulum genel kurulum olup 311k ve sonraki seri numaralı modeller için ayrıca yapılması gerekenler aşağıda anlatılacaktır.
Not2: Cihazınız rootlu ise ve Recovery yüklü ise öncelikle Recovery mod'a girip full wipe yapmalısınız. Veya yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönmelisiniz. Cihazınızdan root yetkisi kalkmış olduğu halde Download modda cihazınız rootlu görünmeye devam edecektir, bilginize.

Kurulum:

- Öncelikle LG PC Suite, LG Mobile Support Tool yazılımlarını bilgisayarınıza kurun.

- Telefonu kapatın ses arttırma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu pc'ye takın. Telefonda "Download Mode" yazısı çıkana kadar elinisi ses arttırma tuşundan çekmeyin, telefonu download moda bu şekilde almış oluyoruz.

- Flashtool dosyasını bilgisayara indirdikten sonra bir klasöre çıkartın. İçindeki UpTestEX.exe dosyasını çalıştırın. R&D Test Tool ekranı çıkacak. İlk etapta biraz bekleyeceksiniz ve karşınıza kayıt penceresi çıkacak, bunu Cancel diyerek kapatın ve UpTestEX.exe dosyasını tekrar çalıştırın.

- Sol üstteki select type perde menüsünden 3GQCT'yi seçin.

- Sağ üstteki PhoneMode perde menüsünden DIAG'yi seçin.

- Sağ üstteki Select kdz file dan indirdiğiniz .kdz uzantılı romu seçin.

- Sağ alttaki "Normal web upgrade test" butonuna tıklayın.

- Açılan pencereden upgrade start'a tıklayın. Bir pencere açılacak ve kırmızı bir şerit dolacak.
Sonra "Select Country & Language"a tıklayın.
republic of corea 'yı ve Türkçe dilini seçin, start upgrade 'e tıklayıp bekleyin.

Telefon açılınca biraz bekleyin. LG Mobile Support Tool, işlemin tamamlandığını size bildirecektir.

------------------------------------------------------------------------------------------
311K VE SONRAKİ SERİ NUMARALI MODELLERDE YUKARIDAKİ İŞLEM ESNASINDA %49'DA HATA VERİYOR. BUNUN NEDENİNİ KESİN BİLMİYORUZ ANCAK LG'NİN ALMIŞ OLDUĞU BİR ÖNLEM OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ.

Bu hatayı önlemek için ise cihazımıza CUSTOM ROM kurmamız gerekiyor.

Öncelikle cihazımız rootlu değilse rootluyoruz ve Recovery Menü(CWM ya da TWRP) kuruyoruz.

Custom romu bilgisayarımıza indirip cihazımıza kopyalıyoruz.

Custom Rom Linki: http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407574497
(Bu rom şart değil, elinizde cihazınıza uygun başka custom rom varsa onu da kullanabilirsiniz)

Daha sonra Recovery Mod'a alıyoruz cihazımızı.

Buradan;
Wipe data/factory reset
Wipe cache partition
Advanced > Wipe Dalvik Cache

işlemlerini sırasıyla yapıyoruz. BU İŞLEME KISACA FULL WİPE DENİR.

Not: İşlemler sırasında cihazınız uzun süre tepki vermeyebilir, sabırlı olunuz ve bekleyiniz. =)

Bu işlemler tamamlandıktan sonra "Install zip from sdcard > Choose zip from sdcard" yoluyla, cihaza kopyaladığınız Custom rom'u bulup yükleyiniz.

Daha sonra cihazı açın. (custom rom başarıyla kurulmuş mu bir bakalım) Sonra tekrar Recovery Mod'a alın, tekrar full wipe yapın. Sonra cihazı açmayın. Recovery Menu'den POWER OFF seçeneğini kullanarak cihazı kapatın ve DOWNLOAD MOD'a alın.

ŞİMDİ EN BAŞTAKİ FLASHTOOL İŞLEMİNİ YAPABİLİRSİNİZ. BU KEZ %49'DA HATA VERMEYECEKTİR AMA %49'DA BİRAZ BEKLEYECEK SAKIN TELAŞLANMAYIN! =)

Önemli: Bu işlemlerden sonra cihazınızdan Root yetkisi kalkacak ancak cihazınız DOWNLOAD MOD'da yine rootluymuş gibi görünecektir!

*Şimdilik sadece D802 ve D801BK model cihazlar için Android KitKat yayınlanmıştır.

V20 ile başlayanlar 4.4.2 Android KitKat sürümleridir.

V10 ile başlayanlar 4.2.2 Android Jelly Bean sürümleridir.

Selamlar en bastaki li nk e tikladigimizda adagida turkey yaziyor.oradakileri indirip yukleyemiyor muyuz telefona

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Orda yazan türkiye sürümü 10c 4.2.2 almanya sürümü 20a 4.4.2 sürümü.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Selamlar en bastaki li nk e tikladigimizda adagida turkey yaziyor.oradakileri indirip yukleyemiyor muyuz telefona

Dostum konunun en altına not düştüm. V10 yazanlar eski sürüm..

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlasilmistir tesekkurler..yeni.surumlerden en stabil en cok.onerecrginiz hangisidir.?yuklemek.istiyorum

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Anlasilmistir tesekkurler..yeni.surumlerden en stabil en cok.onerecrginiz hangisidir.?yuklemek.istiyorum

Konu içinde gerekli bilgileri anlattım. Eğer bu işlere yabancıysanız, uzak durmanızda fayda var. Telefonunuza güncelleme gelene kadar beklemenizi tavsiye ederim.

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yabanci oldugum soylenemez..cepten girdugim icin yazilanlarin tanamini daha.okuyamadim:)

Son mesajlar