[REHBER] LG G2 4.4.2 KitKat Sürüm Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar selamlar Pc başına geçtım ve herseyı detaylı okudum.İphone ulkemıze gırdıgınden berı ıphone kullandım iphone 5s harıc hepsını kullandım.LG G2 benı cok cezbettı ve dogru karar verdıgımı anladım.suan cok memnunum.
iphone hep jb yaptım.
sımdı G2 cıhazıma kıtkat ı yuklemek ıstıyorum..farklı yerlerde bu forum ve forum dısı yerlerde bazıları rootlu ıse yukleme rootsuz ıse yukleme gıbı bısıler yazmıslar.Benım cıhazım ılk aldıgım gıbı ben root moot bılmem yuklemedım.Yukarıda anlatılanları yapmak ıcın hazırım.benım cıhazımda root moot var mıdır yapmaya musaıt mıdır bu kıtkatı?? cok tesekkur ederım

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yabanci oldugum soylenemez..cepten girdugim icin yazilanlarin tanamini daha.okuyamadim:)

Zaten bu işlerimleri telefonundan değil bilgisayardan okuyacaksın. Eğer telefonunun android sürümünü 4.4.2 yapmak istiyorsan ordaki Almanya_vodafone V20 yi bilgisayarına indir ve gerekli 3 programı indir. hepsini indirip ve programları kurunca konuda anlatılanları yap. İlk defa yapıyorsan ve anlayamıyorsan bulaşma telefonunu bozarsın.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tekrar selamlar Pc başına geçtım ve herseyı detaylı okudum.İphone ulkemıze gırdıgınden berı ıphone kullandım iphone 5s harıc hepsını kullandım.LG G2 benı cok cezbettı ve dogru karar verdıgımı anladım.suan cok memnunum.
iphone hep jb yaptım.
sımdı G2 cıhazıma kıtkat ı yuklemek ıstıyorum..farklı yerlerde bu forum ve forum dısı yerlerde bazıları rootlu ıse yukleme rootsuz ıse yukleme gıbı bısıler yazmıslar.Benım cıhazım ılk aldıgım gıbı ben root moot bılmem yuklemedım.Yukarıda anlatılanları yapmak ıcın hazırım.benım cıhazımda root moot var mıdır yapmaya musaıt mıdır bu kıtkatı?? cok tesekkur ederım

Telefonun S/N, 309 ya da 310 ile başlamıyorsa işin zor. Kutusunun dışında yazar.

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonun S/N, 309 ya da 310 ile başlamıyorsa işin zor. Kutusunun dışında yazar.

310K yazıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

anlattıklarınızı yaparken download moda alır almaz fırmware update ekranı cıktı ve yuzde sıfırda durdu..daha start ı bırakın ındırdıgım kdz dosyasını bıle gosermemıstım.altta B75 UNROOTED yazısı var tıkandı kaldı

şuan sesı azaltma ve powertusuna bastım telefon eskı halıne geldı

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
310K yazıyor

anlattıklarınızı yaparken download moda alır almaz fırmware update ekranı cıktı ve yuzde sıfırda durdu..daha start ı bırakın ındırdıgım kdz dosyasını bıle gosermemıstım.altta B75 UNROOTED yazısı var tıkandı kaldı

Korkmayın daha başlamadınız. O ekran öyle kalacak ellemeyeceksiniz. Sırada flashtool ile yapacağınız işlemler var. Telefon o şekilde %0'da beklesin. Siz flashtool üzerinden .kdz dosyasını ekleyip işleme başlayın. 310k olduğunuz için sıkıntı yaşamazsınız.

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu an yukluyor bakalım...tesekkur ederım..sonucu yazacagım

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
internetım baglı olmasına ragmen bu uyarıyı alıyorum şimdide

KlXXor.png
[/URL][/IMG]

İlk defa gördüm bu hatayı da. Pc'yi yeniden başlatır mısın?

bizarro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam benim seri no 311k costum rom yüklemeden önce wipe yaparken telefon donuyor bunu nasıl çözebilirim?

grkngzhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan yukluyor %32 deyım yalnız uptestex mfc programı calısmayı durdurdu hatası almama ragmen yukleme devam edıyor

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

bizarro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam yükleme tamam şöyle bir hata alıyorum: maalesef android.process.acore işlemi durduruldu" bunu nasıl çözebilirim?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
hocam yükleme tamam şöyle bir hata alıyorum: maalesef android.process.acore işlemi durduruldu" bunu nasıl çözebilirim?

Şuanda 4.4.2 mi yüklü? Fabrika ayarı yapın. Yedeklerinizi aldıysanız.

bizarro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet 4.4.2 yüklü ancak başlangıç kısmından ileri gidemiyorum devamlı aynı hatayı veriyor.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
evet 4.4.2 yüklü ancak başlangıç kısmından ileri gidemiyorum devamlı aynı hatayı veriyor.

telefona hard reset at.

Hard reset nasıl atılır?
Telefonu kapat.
Güç + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tut ve LG logosunu gördüğün anda 2 tuşu birden bırak ve 1 saniye bile geçmeden tekrar bas. Beyaz bir ekran çıkacak ingilizce yazar.
Devam etmek için hep Güç tuşuna bas. (3 kez basman gerekecek. )
Daha sonra android simgesi gelecek ve telefon sıfırlanarak açılacak.

bizarro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün sıkıntılar halloldu elinize sağlık çok güzel paylaşım ve harika anlatm. :)

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kardeş bu tele 4.4 yüklemek için illa root mu etmek gerekli ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
telefonun 311K ve üstü ise root gerekiyor altı ise flash ile direk atılıyor. oku orda adam not düşmüş.

Sen demeden önce okudum. Ama aşağıdaki nota beynini yoracak olursan ve benimde bu konularda hiç bir şey bilmediğimi düşünecek olursan parmaklarını yormaman gerekirdi değil mi ? Kaç sürüm var hangisini almalıyım gibi daha çok soru sorabilirim. Söyle peki bu nereden anlaşılıyor ?
Ben düşündüm ki arkadaş bu sürüme ait olanları anlatmış diğer sürümler için farklı anlatımlar var.

"Not: Bu kurulum genel kurulum olup 311k ve sonraki seri numaralı modeller için ayrıca yapılması gerekenler aşağıda anlatılacaktır. "

"DİKKAT: AŞAĞIDAKİ ROM'LAR, YALNIZCA ULUSLARARASI D802 MODEL KULLANICILARI İÇİNDİR. DİĞER MODEL CİHAZLAR İÇİN İŞLEMLER AYNI OLUP SADECE CİHAZA UYGUN ROM İNDİRİLECEKTİR!"

Diğer cihazlar için dediğine göre hepsine root yapılacağını düşündüm.

Yani notlarıda konuya hakim olan az bile olsa bu konuda bilgisi olan anlar. İlk defa android cihaz alacak biri pek anlamaz denmek isteneni.

Umarım bunu normal kabul edecek akla sahipsindir.

Ya arkadaşım dh de hala mart ayı sonunda gelecek deniyor burda sen 4.4 sürümünün nasıl yükleneceğini paylaşmıssın sen cyanogenmod denilen şeyi mi yaptın artık ne deniyorsa ?

Bu arada kitkat ile bu şekilde olabilir miş
tıkla
yani 4k video

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Öncelikle birbirinize karşı kırıcı konuşmayınız.

Aslında konuda yeterince detaylı açıklama yaptım ancak konu hakkında fazla bilginiz olmadığından biraz kafanız karışmış sanırım.
"DİKKAT: AŞAĞIDAKİ ROM'LAR, YALNIZCA ULUSLARARASI D802 MODEL KULLANICILARI İÇİNDİR. DİĞER MODEL CİHAZLAR İÇİN İŞLEMLER AYNI OLUP SADECE CİHAZA UYGUN ROM İNDİRİLECEKTİR!"

Bu cümlede, Konunun sadece D802 modeller için olduğunu yazdım, diğer model cihazlar dediğimde buradan anlamanız gereken D802 dışındaki cihazlar olmalıdır. Yani sizin cihazınız D802 ise zaten bu cümle sizin için bir anlam ifade etmiyordu. LG G2 sadece D802 modelden ibaret değildir. D801, D801BK, D802T, D803, D805, D806, F320S, F320L, F320K modelleri de mevcuttur. Bunların hepsi G2'dir ancak ülkeden ülkeye model numarası ve buna göre de içindeki yazılımı değişmektedir. Bununla ilgili bir bilginiz yoksa kafanızın karışması doğaldır.
Diğer mobil cihazlar derken kastettiğim buydu.

Konu yeterince açık ve detaylıdır.

Konuda paylaşılan 4.4.2 romlar resmî orjinal sürümdür. Cynogenmod ile alakası yoktur.

4k video olayı ise rootlu 4.2.2 cihazın rootunu bozmadan 4.4.2 flaşlayanlar için geçerlidir. Şuan için stock 4.4.2 yükleyenler root yapamamaktadır. Bunun için tekrar eski sürüme dönmek zorundasınız.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle birbirinize karşı kırıcı konuşmayınız.

Aslında konuda yeterince detaylı açıklama yaptım ancak konu hakkında fazla bilginiz olmadığından biraz kafanız karışmış sanırım.

Bu cümlede, Konunun sadece D802 modeller için olduğunu yazdım, diğer model cihazlar dediğimde buradan anlamanız gereken D802 dışındaki cihazlar olmalıdır. Yani sizin cihazınız D802 ise zaten bu cümle sizin için bir anlam ifade etmiyordu. LG G2 sadece D802 modelden ibaret değildir. D801, D801BK, D802T, D803, D805, D806, F320S, F320L, F320K modelleri de mevcuttur. Bunların hepsi G2'dir ancak ülkeden ülkeye model numarası ve buna göre de içindeki yazılımı değişmektedir. Bununla ilgili bir bilginiz yoksa kafanızın karışması doğaldır.
Diğer mobil cihazlar derken kastettiğim buydu.

Konu yeterince açık ve detaylıdır.

Konuda paylaşılan 4.4.2 romlar resmî orjinal sürümdür. Cynogenmod ile alakası yoktur.

4k video olayı ise rootlu 4.2.2 cihazın rootunu bozmadan 4.4.2 flaşlayanlar için geçerlidir. Şuan için stock 4.4.2 yükleyenler root yapamamaktadır. Bunun için tekrar eski sürüme dönmek zorundasınız.

Teşekkürler şimdi çok daha iyi anladım. Bu sürümler arasında performans ve donanım farkı yoktur umarım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Teşekkürler şimdi çok daha iyi anladım. Bu sürümler arasında performans ve donanım farkı yoktur umarım.

Bazılarında donanım, tasarım farkı var ancak performans olarak aynı diyebiliriz. Donanımdan kastım işlemci, ram değil.

turgaybudak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tank gibi bakalım bir yıldan sonra güncelliği ne kadar etkilenecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu almanya vodafone demiş sadece vodafone kullanıcıları için mi yani

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bu almanya vodafone demiş sadece vodafone kullanıcıları için mi yani

Hayır. Türkcelldede diğer oparatörlerdede kullanabiliyorsun.

Şöyle izah ediyim, Markaya sponsor gibi bişi oluyorlar oparatörler.

Ben şimdi göçmenim ve bulgaristana gittiğimde ordaki arkadaşlarımın telefonları kapatırken veya açarken ilk başta telefon markası sonra oparatör'ün reklamı cıkıyor.

Türkiyede daha rastlamadım. Hatta Bulgaristanda cok kişinin telefonunun arkasında veya ön tarafın en altında Vodafone yazıyor. Sanırım Oparatörler telefon markaları ile sponsormu oluyor ne oluyor tam bilmiyorum ama reklamları yapılıyor yani :) Ben yukledim bu almanya vodafoneyi telefonu açarken LG sonra vodafonenin reklamı geçiyor ve telefon açılıyor. Sadece baştaki reklamdan başka hiç bir reklam yok telefonun içinde yani indirip kurabilirsin için rahat olsun kısa bir video koyulmuş açılışa ve kapanışa okadar.