Realme 6 siparişi verdim ama...

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Evet dostlarım. Siparişi verdim fakat 4 GB RAM'lisine 2600 TL yerine 8 GB'lısına +363 TL farkla sahip olabilirmişim onu anladım. Azıcık canım yanmadı değil. Çok büyük bir fark yaratır mı diye düşünmeden edemiyorum. Pişman olmama değer mi sizce?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Evet dostlarım. Siparişi verdim fakat 4 GB RAM'lisine 2600 TL yerine 8 GB'lısına +363 TL farkla sahip olabilirmişim onu anladım. Azıcık canım yanmadı değil. Çok büyük bir fark yaratır mı diye düşünmeden edemiyorum. Pişman olmama değer mi sizce?
İleri zamanlarda biraz sıkıntı çıkabilir. Şimdilik çok hissettirmez. İptal etme şansınız var mı?

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
4GB ramli model ile 8GB ramli model arasında 700TL fark var diye biliyorum.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
4GB ramli model ile 8GB ramli model arasında 700TL fark var diye biliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İleri zamanlarda biraz sıkıntı çıkabilir. Şimdilik çok hissettirmez. İptal etme şansınız var mı?
Arayıp öğreneceğim

RAM ne kadar iyi olursa o kadar iyidir, iyi yapmışsınız.
Sıkıntı iyi yapmamış olmam. Şuan sipariş verdiğim 4 GB olanı

İptal etme şansım var. Fakat 8 GB lık olanının satıcısı hepsiburada değil bireysel insan bi acaba diyor

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

Arayıp öğreneceğim

Sıkıntı iyi yapmamış olmam. Şuan sipariş verdiğim 4 GB olanı

İptal etme şansım var. Fakat 8 GB lık olanının satıcısı hepsiburada değil bireysel insan bi acaba diyor
O zaman iptal etme.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hocam hiçbir şey anlamadım. Önce iptal ettim kendimkini. Sonra 2964 TL Beyaz olanı seçtim. Sepete eklenemiyor dedi 2-3 kere. Sonra f5 atmamla fiyatı 3309 TL oluverdi. Yani şans mı diyim ne diyim çıldırıyorum şuan

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Hocam hiçbir şey anlamadı. Önce iptal ettim kendimkini. Sonra 2964 TL Beyaz olanı seçtim. Sepete eklenemiyor dedi 2-3 kere. Sonra f5 atmamla fiyatı 3309 TL oluverdi. Yani şans mı diyim ne diyim çıldırıyorum şuan
Bunu diyordum 2964 TL değil çünkü hiçbir yerde sistemin hatası olduğunu düşünüyorum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
İptal edip 8gb olanı al derim.Androidde ram çok önemli.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
4 GB Ram'in sıkıntılı yanlarını gördüm. Sanıyorum sırada skalayı yükseltip 3000 TL lik en iyi telefonlara bakmakta :/

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
4 GB Ram'in sıkıntılı yanlarını gördüm. Sanıyorum sırada skalayı yükseltip 3000 TL lik en iyi telefonlara bakmakta :/
3000 - 4000 aralığında alınabilecek çok cihaz var Poco X3 120hz lcd + stereo hoparlör, Realme 7 Pro stereo hoparlör + 65W hızlı şarj, M51 batarya, Realme 6 Pro ön kamera, Mi Note 10 Lite malzeme kalitesi için alınabilir.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Sanıyorum Realme 6 pro 3500 TL dahası olmaz bu bile fazla hocam. Kendimi enayi gibi hissetmeme az kaldı. Piyasa çökmüş haberimiz yok. 3500 TL vericem, alacağım performans yine kısıtlı. Ne günlere kaldık

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Sanıyorum Realme 6 pro 3500 TL dahası olmaz bu bile fazla hocam. Kendimi enayi gibi hissetmeme az kaldı. Piyasa çökmüş haberimiz yok. 3500 TL vericem, alacağım performans yine kısıtlı. Ne günlere kaldık
Ön kamera çok önemli değilse Realme 7 Pro öneririm.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Sabaha jadar gider bu hocam. Bakıyorum bide aralarında hep 100'er TL fark var. Bunu alacağına bu, şunu alacağına bu falan. Beynim hallaç pamuğuna döndü

Mesela az evvel baktım pro 7 sine. Ekran yenileme 60 Hz, pro 6 90 Hz. Kamera hiç önemli değil benim için. Ekran akışkanlığı ve sanıyorum RAM. Kasmaması açısından

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Mesela az evvel baktım pro 7 sine. Ekran yenileme 60 Hz, pro 6 90 Hz. Kamera hiç önemli değil benim için. Ekran akışkanlığı ve sanıyorum RAM. Kasmaması açısından
Bugün başka bir konuda yaptığım yorumu atayım size.

Realme 6 Pro malzeme kalitesi, ekran yenileme hızı, ön kamera ve yardımcı kameralarda (telefoto gibi) daha iyiyken Realme 7 Pro hoparlör, şarj, ekran paneli ve ana kamerada daha iyi.

İkisi arasında kalsaydım 65W hızlı şarj ve stereo hoparlörden dolayı Realme 7 Pro'yu tercih ederdim.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Realme 6 Pro malzeme kalitesi, ekran yenileme hızı, ön kamera ve yardımcı kameralarda (telefoto gibi) daha iyiyken Realme 7 Pro hoparlör, şarj, ekran paneli ve ana kamerada daha iyi.

İkisi arasında kalsaydım 65W hızlı şarj ve stereo hoparlörden dolayı Realme 7 Pro'yu tercih ederdim.
Hmm. Sizin bu yorumunuza göre bana hitap eden pro 6 sanıyorum

Peki sizce grafik işlemcisi olarak pro 7 mi pro 6 mı daha iyi?

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Şunu da ekleyeyim ekran yenileme hızı 60 olunca kasıyor 90 olunca kasmıyor gibi bir şey değil 1 saniyede ekrana gelen görüntü sayısı bu hz yani göze daha akıcı geliyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
3000 TL üstüne çıkıyorsa almış iken Realme 7 pro al kafan rahat kullan bence.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Şunu da ekleyeyim ekran yenileme hızı 60 olunca kasıyor 90 olunca kasmıyor gibi bir şey değil 1 saniyede ekrana gelen görüntü sayısı bu hz yani göze daha akıcı geliyor.
Biliyorum hocam. Ki benim en çok taktığım şeydir. Lenovo Legion laptop modelinde farenin hareket hızı 120 FPS'ti yanılmıyorsam. Beni bırak sabaha kadar sıkınlmadan sadece onunla oynarım.

3000 TL üstüne çıkıyorsa almış iken Realme 7 pro al kafan rahat kullan bence.
Hocam özelliklerine baktım hoparlör veya daha iyi ön kamera umrumda değil. Ekran tazeleme hızı 60 Hz olmasaydı belki düşünürdüm.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hocam özelliklerine baktım hoparlör veya daha iyi ön kamera umrumda değil. Ekran tazeleme hızı 60 Hz olmasaydı belki düşünürdüm.
IPS ekranda 90 Hz onda tazeleme hızı diğer Amoled ekran ama...

Hİç Amoled ekran kullanıp sonra IPS ekranı eline aldın mı bilmiyorum ama bir dene istersen kalite farkı için.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru

Hİç Amoled ekran kullanıp sonra IPS ekranı eline aldın mı bilmiyorum ama bir dene istersen kalite farkı için.
Farklar nelerdir? AMOLED ekran tamiri pahalı oluyormuş, doğru mu?

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Telefonlardan pek anlamıyorum hocam. O yüzden dediğini araştıracağım, tavsiyen için teşekkürler

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
IPS ekran eski teknoloji AMoled yeni çıktı ve daha verimli ayrıca daha canlı kaliteli görüntü sunuyor.
Amoled ekran ile 10-15 dk ekranda birşey izledikten sonra IPS ekran telefonu eline alınca soluk cansız bozuk bir telefon almışın gibi oluyor...

Ayrıca Amoled aldımı dikkat edecen koruyucunu takacan kırmayacan kırarsan pahalı tabii...