Profesörle avukatın sigara kavgası

Bu konuyu okuyanlar

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fft7_mf736537.Jpeg
fft7_mf736536.Jpeg
fft2mm736526.jpg
Tarkan konseri sırasında sigara içmemesi için uyarılan Avukat Pelin Kır, hem denetim yapan 'çevreci profesör', hem de çekim yapan DHA ekibiyle karakolluk oldu
11 Eylül 2011 - 10:04

Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü ile 'çevreciprofesör' olarak bilinen Prof. Dr. Orhan Kural,Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’ndaki Tarkan konserinde sigaradenetimi yaptı. Sigara içenlerden avukat Pelin Kır, tartıştığı Orhan Kural ve çekim yapan DHA ekibinden, Kural ve DHA ekibi de Kır’dan şikayetçi olunca tartışma karakolda bitti.
Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü ile İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, popçu Tarkan’ınkonser verdiği Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sigara içenleri tespit etmek için denetim yaptı. Denetimler sırasında ilk olarak sigara içtiği tespit edilen bir kişi konser alanında koşarak uzaklaştı. Daha sonra tespit edilen bir kişi ise Öklü ve Kural’ın uyarısı üzerine bir daha sigara içmeyeceğine dair söz verdi.

Konser esnasında sigara içtiği tespit edilen bir diğer kişi olan avukat Pelin Kır’ın yanına giden Kural, Kır’ı sigara içmemesi konusunda uyardı. Bunun ardından ilerleyen dakikalarda Kural’ın yanına gelen Kır, tartışmaya başladı.
TARTIŞMA BÜYÜDÜ
Kural’ın sigara içme yasağını hatırlatması üzerine, "Yasaları bana anlatma, burada herkes sigara içiyor" diye tepki gösteren Kır ile Kural arasındaki tartışma büyüdü. Çekim yapan basın mensuplarına da tepki gösteren Kır, hem kameraya hem de muhabirin elindeki mikrofona vurdu.

Kural ve tartıştığı Kır, konser alanı dışında bekleyen polis ekibinin yanına giderek birbirlerinden şikayetçi olmak istediklerini söyledi. Bunun üzerine Kural ile Kır, Harbiye Polis Merkezi’ne götürüldü. Avukat Kır, polis merkezinde hem Kural, hem de çekim yapan DHA kameramanı Özgür Arslan ile muhabir Gülseli Özdemir’den şikayetçi oldu.
Bunun üzerine Arslan ve Özdemir de, görevini yapmalarını engellediği gerekçesiyle avukat Kır’dan şikayetçi oldu. Harbiye Polis Karakolu’nda 4 saat geçiren Kır, Kural, Arslan ve Özdemir, karşılıklı şikayetlerinden vazgeçmeleri üzerine polis merkezinden ayrıldı.
KONSERLERDE SİGARA İÇİLDİĞİNE YÖNELİK ŞİKAYET GELİYOR
Polis Merkezi çıkışında açıklama yapan Prof. Dr. Orhan Kural, "Derneğimize konserlerde sigara içildiğine yönelik çok sayıda şikayet geliyor. Biz de bunu değerlendirerek Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü ile Tarkan konserine girdik. Bir hanım ısrarla sigara içiyordu. 'Gelin yasal işlem uygulanacak' dedim. Yukarıya çıktığımızda hanım büyük bir kızgınlıkla üstüme yürüdü. ’Beni bu duruma nasıl getirirsin?’ dedi. Kameramanarkadaşa saldırdı, muhabir arkadaşın iki kez eline vurdu, mikrofonu düşürdü. Bu arada emniyet amiri geldi, onunla da münakaşa etti. ’Seni mahvedeceğim’ dedi. Olay büyüdü, polisler geldi. Hep beraber karakola geldik. 4 saattir de karakoldayız" dedi.
Gülseli ÖZDEMİR-Özgür ARSLAN- Sefa KIDIK/İSTANBUL,(DHA)
http://www.posta.com.tr

---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

Al sana Avukat!..Avukatmı avukat işte...yasalara saygı duyması gerekenlerin en başında gelmesi gereken Avukat hanım "Yasaları bana anlatma, burada herkes sigara içiyor"diyebilecek kadar alçalıyor...tipik bir Türkiye gerçeğidir!..

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilk resimde avukat profesöre hareket yapmış gibi duruyor hehe :)

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
avukata bak travesti gibi adamı parcalayacak

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tebrikler Orhan Bey bu cesaretinziden dolayı bravo... sizin bir avuç insan olsa yeter bu ülkeye...

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
avukatmış, hay sana o cübbeyi giydirene diyeceğim ama onlarında bir kabahati yok, okumak insanın cehaletini alı ama eşşeklik kalıcıdır.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
2 saat sigara içmeden duramayan kendini sigaraya köle eden zihniyeti kınıyorum, içmiyorum ve içenleri de anlamak istemiyorum, saygı duyuyor muyum? evet ama sigaraya açık alanlarda.

Adam otobüs durağında sigara içiyor tüm duman yüzüme geliyor ve hiç umrunda değil, bu kadar saygısız olmak zorunda mı, bi sağına soluna bak rahatsız olan varmı diye. Ben tiryaki bile olsam sırf insanları rahatsız ediyorum diye yine bırakırdım sigarayı.Hazır yeri gelmişken izmir buca bornova hattında çalışan ve seyahat esnasında sigara içen bütün söförlerin bayramını kutluyorum.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Bu olay ayrı ama ben bu avukatlaririn bankada işlem yaparken baronun verdiği avukat kimliğini vermelerine ve bunun geçerli bir kimlik olduğunu idda etmelerine hastayım.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu resimdeki avukat mı?şekile her ne kadar bakmamak gerekse de göze çarpan hiç hoş değil

surmelim37

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu olay ayrı ama ben bu avukatlaririn bankada işlem yaparken baronun verdiği avukat kimliğini vermelerine ve bunun geçerli bir kimlik olduğunu idda etmelerine hastayım.

Ayrı bir muamele görmek için veriyorlar kimliklerini. "bak ben avukatım ona göre.." dermişcesine.. :)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
mahkeme salonunda da böyle kartal kesiliyorsa hiçbir davayı kaybetmez:)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Orhan Kural lisedeyken bizim okula gelmişti yıl 2000 idi sanırım.
O zamanda kahvelerde sigara içilmesini yasaklayacağım gibi şeyler zırvalıyordu, demek hala değişmemiş :D

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Orhan Kural ile konuşmuşluğum var.Konferans rekorlarından bahseder.Sigaranın zararları.Hakan Şükür milletvekilliği gibi.Hepsinde de haklıdır.Keşke dinleyen olsa

adama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu Tv den görmüştüm sigara içinlerin ellerinden tutup okula gidiyordular:))

Hermiya$

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ulaş kardeşim senin aksine sigara içenlere hiçte saygı duymuyorum, yüce yaratana ve kendisine saygı duymayana ben ne diye saygı duyayıyım. Hiç acımıyorum böylelelerine.