Pesimist'in Yazıları

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sabır gerekliydi,tükürük gerekliydi yutkunmak için bolca boğazımda. İçime atmak için.. Biraz beyaz fena durmayacak sanırım saçlarımda. Ölesim yok bugün...

Gerek yok !..

Burası çok feci ;(

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ürkünç :S

too_late

Profesör
Reaksiyon puanı
4
pesimist dedi ki:
i_wait_u__by_ictenbey%20(WinCE).jpg

Ölesim Yok Bugün
Gözler yumak yumak, içim kara genzim topak.. Acıyan gözler gördüm bugün; bana bakan, acıyan sözler duydum bugün; kendi ağzımdan çıkan, acıyan bir yara gördüm bugün, kanamak için can atan !..

Sabır gerekliydi,tükürük gerekliydi yutkunmak için bolca boğazımda. İçime atmak için.. Biraz beyaz fena durmayacak sanırım saçlarımda. Ölesim yok bugün...

Gerek yok !..

Toprağın delişinin sesiydi bu! Çabanın, sırrın, yaşamın...
Boğuk uğultusuydu yaşamın bu! Rüzgarın, yağmurun, karın...
Kelimelerimin sessiz çığlıklarıydı bu! Işığın, gözyaşının, umudun...
Duydum!
Tutma ellerimi! Düşesim yok ölüm...

Yüreğine sağlık pesi :)

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
ikinizinde yüreğine sağlık....

Bütün herşeye olumsuzluklara karanlık gecelere inat dim dik..!

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hani yenileri %( :L

(Tembel Pesi, tembel Pesi :p diyesim geldi ya, kötü adam neme lazım :# )

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Aaa unuttum ben burayı :p Tamam tamam koyacağım teşekkür ederim :^^

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Rica ederim ^^ Büyük bir zevkle hatırlatılır :p

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
pesimist dedi ki:
Yoo korku belirtisi falan yok. O kovalayacak ama ben kaçmayacağım B) :p

Ne cesur bişeysin sen öyle Allah pisikoya bağlatmasın beni :D
Bu arada sdn ve üyelerini özledm diyebilirim. İşe başladım hem işi hem okulu bira arada götürüyorum ehliyet almam lazım webtasarım geliri kesmedi pek. :D O nedenden ötürüdür ki nete pek giremiyorum bi pazar günleri falan... Herkez kendisine ben yokken çok cici baksn. Mümkün olduğunca uğricam siteye. Pesi bişiler karalarsa bana sevinirim....

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Tamam kanka ayarlıcam sakin :D özletme kendini iş adamım benim :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
siradan.jpg

Tecessüd

Ruh ve beden karmaşası... Ruh bedene verildi ve biri daha dünyaya geldi sonunda. Ruh bedenini istemiş miydi acaba? Ya da beden ruhunu ...

İlk kez aynanın karşısına geçti ve " Hmm.. Evet bu benim sanırım, biraz çirkin miyim ne ? " dedi. İşte bu ses bedenden çıkmıştı lakin bu, ruhun sesiydi. Yanlış bedene getirildiğine inanıyordu. Oysaki ona göre; o ne mükemmel, ne güzel, ne kadar da asil diğerlerinden farklı bir ruhtu ! Bedeni de ona layık olmalıydı. Derken ağlamaya başladı...

İşte bu ağlayış ruhun değil bedenin ağlayışıydı. Çünkü O da ruhunu pek sevememişti. O'na göre de o fiziğe, o güçlü görünüşe duygusal, kırılgan ve nazik bir ruh hiç de gitmemişti...

Hayat devam ederken ruhun duyduğu her söz bedenin şeklini değiştiriyor, mesela kaşları çatılıyor ya da gözünden katreler akıyor. Bedenin aldığı her biçim ise ruhun ezilmesine sebep oluyor ve beden ve ruh aynalara bakamaz oluyorlar. İkisi de birbirine küsüyor. Böyle olunca da hayattan duyulan her söz, ya da hayattaki her olay ruhta ya da beden de takılıyor diğerine ulaşamıyor. Yani birbirlerinden haber alamıyorlar artık. Dış dünya ile de bağlantı böylelikle kesiliyor.

Ruh bedenini istemiyor, beden ruhu... Bir uçurumda vedalaşıyorlar. Ruh yukarda göklerde, beden aşağıda toprakta pişiyor...

Bırakın artık aynalarda kendinizle uğraşmayı, bütün olun !..

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Haklısın fazlasıyla.....

Güzel bir yazı ayrıca tşkler :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ben teşekkür ederim sağol.. ;)

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
"Zulmeti çok olan beden, nurlu olan ruha sevdirildi. Nur zulmete aşık oldu, onunla birleşti... Parlak olan nur, karanlık cesede bağlanınca varlığını, özelliklerini unuttu. Karanlık olan bedene olan sevgisine dalarak, yalnız bir görünüş olan o heykele bağlanarak kendini unuttu. Onunla bir arada kalınca kıymetini kaybetti. Kötüleşti. Halbuki ruhun bedenle birleşmesi, onun yükselmesi içindi" denilir kitabın birinde :)

Sağol pesi hatırlattığın için..
"Ruh yukarda göklerde, beden aşağıda toprakta pişiyor..."

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hemen eleştiri.. Şimci haftalardır uğrayamadığım sdnye arada bi uğruyorum ilk baktığım konulardan biri pesinin yazıları önceden günde 2 yazı patlatırken haftalardır aynı yazıyı görüyoruz. Pesiye ceza verin :D

carpe diem 24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ruh bedenini istemiyor, beden ruhu... Bir uçurumda vedalaşıyorlar. Ruh yukarda göklerde, beden aşağıda toprakta pişiyor...

pesimist sevdim seni dostum harika yazılar toplu katliam edelimmi :(

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
mr.meseli dedi ki:
Hemen eleştiri.. Şimci haftalardır uğrayamadığım sdnye arada bi uğruyorum ilk baktığım konulardan biri pesinin yazıları önceden günde 2 yazı patlatırken haftalardır aynı yazıyı görüyoruz. Pesiye ceza verin :D

Verin evet istiyorum :)

carpe diem 24 dedi ki:

pesimist sevdim seni dostum harika yazılar toplu katliam edelimmi :(

Toplu intihar etsek?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Sağolasın ;)

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tebrikler cidden güzel yazıyorsun blogunu da takip ediyorum...

too_late

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Korkardı aynaya bakmaktan! Gördüğü gözlerin anlattıklarından... Hayat demişlerdi geldiği düzene ve yaşamalısın tüm varlığın ile! Ya taşıdığın diğer sen! Hani konuşan seninle zaman zaman... Ağlatan güldüren ama seni hiç kandırmayan SEN! Şimdi neden korkuyor yüzleşmekten? Ayrılmalı mı yollar dediğin gibi...

"Ruh bedenini istemiyor, beden ruhu... Bir uçurumda vedalaşıyorlar. Ruh yukarda göklerde, beden aşağıda toprakta pişiyor..."

Kalemine sağlık gülüm :p

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
herkes son bölümün etkisinde kalmış sanırım :D sağol gülümmm :p

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
faceeee.jpg

Rezayil

Yazılmış çizilmiş ne varsa, buruşturulup atılmış her kağıda, veryansın etti bu kötü adam; çöplüklerde duruyor her mısrası okunmadan.

Değerli mısralarım vardı kimsenin okumadığı, okutmaya kıyamadığım. Yargısız infazlarım vardı, "infaz" kelimesinin içler acısı kaldığı.

Ağaçların tayinini çıkardım uzak ülkelere, kalemtraşı kırdım ve kalemimin ölümüne geri sayım başladı yazdığım her harfte.. Vurduğum her noktada ovalleşti, karaladığım her cümlede yüzü çizildi...

Giriş bitmişti, gelişme bitmişti, sonuca gelmek üzereydim ama bitti.. Sonuç yok. Muallakta kalmış bir öykü bıraktım.. Sonucu yoksa öykünün anlamı da yok..

Bunu da buruşturdum attım. Çöplüklerde bu da !..

too_late

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Oy oy oy kim dönmüş :) Güzüm ısırıyo biryerden yazıları :) Hastayım idare et bugün böle oldu :p

Kalemine sağlık gülüm :p

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Benim de gözüm ıssırıyor ya idare edelim artık :p

Kimsenin okuyamayacağı yerlerlere bir şeyler yazılır, okunabilecek olanlardan çok daha manalı, değerli..

Ve ağaçlar daha kalem olmadan çok şey anlatır insana kalemden daha iyi :) :$

Sağol Pesi ;) (Gülüm mü diyecektik? :^) )

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bu başlık "Mesajlarıma Yazılan Yeni Cevapları Göster" listemde niye çıkmıyor artık :^)

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Şiir bölümünü engellemişsen, mesaj yazsan da çıkmaz :)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Elmacik dedi ki:
Siz şu anda rahatlıkla istemediğiniz konuları takip listenizden kaldırabilirsiniz. Ben kaldırdığınız konuları listeleyen bir sayfa yapınca da pişman olup takip listenize geri almak istediğiniz konuları geri alabileceksiniz..
:L

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Şiir bölümünün yanındaki işareti kaldırırp değişiklikleri kaydet demen yeterli olacaktır gibime geliyor ya bilmiyorum.

[Pesi'nin yazıyı mındar ettik :p Konuya dönelim :p ]